*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248864 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
 Παιδιά σιδεροκέφαλοι, ήδη σας ευχήθηκα χθες.Θέλω όμως την εκτίμησή σας για μας του ασεπ 04-06. Θα δικαιωθούμε για το εύλογο? Είμαι στην 7η αίτηση και τον Οκτώβριο θα τεθώ εκτός ευλόγου χρόνου.Αφού ως την 5η είναι στον εύλογο χρόνο.Θα αλλάξει και το σύστημα..διορισμου.Ασεπ χάντερ τι πιστευεις?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Παιδιά είστε πιο εμπειροι.Πείτε μου.Προσεφυγα τον Αύγουστο του 16. Μόλις εμαθα για το διορισμο των φυσικων του 04. Οι δικηγόροι για το στε δεν είναι απολύτως ξεκαθαροι..αλλά  βρήκαν νομολογια για το ευλογο 2 χρονια για τον δημοσιο τομεα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν έχει αντιληφθεί προς ποια μέγγενη οδεύει η Ελλάδα, με τον φθηνό δανεισμό του 1% να έχει τελειώσει και τις αγορές να σε "τιμωρούν" για την παραμικρή χαλάρωση στην αυστηρή δημοσιονομική πειθαρχία, διοριστείτε με τις δικαστικές αποφάσεις που επιβάλλονται στο Υπουργείο, γιατί με τις καταστάσεις που θα έχουν διαμορφωθεί σε μερικούς μήνες, αν εσείς δείτε να γίνονται 4500 προσλήψεις εκπαιδευτικών εμένα να μου σφυρίξετε κλέφτικα.

Συμφωνω πληρως σε ολα συναδελφε.

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Τι 7η αιτηση και αλλα τινα ? Πας στο ΔΕΑ κανεις μια προσφυγη ...τωρα αν κριθεις εκπροθεσμη ...προσφευγεις στο ΣτΕ...

Παιδιά σιδεροκέφαλοι, ήδη σας ευχήθηκα χθες.Θέλω όμως την εκτίμησή σας για μας του ασεπ 04-06. Θα δικαιωθούμε για το εύλογο? Είμαι στην 7η αίτηση και τον Οκτώβριο θα τεθώ εκτός ευλόγου χρόνου.Αφού ως την 5η είναι στον εύλογο χρόνο.Θα αλλάξει και το σύστημα..διορισμου.Ασεπ χάντερ τι πιστευεις?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Χαίρω πολυ!! Αλλο ρώτησα. ..αστο.Αυτα τα έκανα ήδη το 16.

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Τι ρωτησες ? Εχεις αποφαση του ΔΕΑ ?
Χαίρω πολυ!! Αλλο ρώτησα. ..αστο.Αυτα τα έκανα ήδη το 16.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τι 7η αιτηση και αλλα τινα ? Πας στο ΔΕΑ κανεις μια προσφυγη ...τωρα αν κριθεις εκπροθεσμη ...προσφευγεις στο ΣτΕ...


Συναδέλφισσα όπως ανέφερε ο συνάδελφος, εφόσον είσαι σε αυτές τις προσφυγές, θα πάρεις αρνητική απάντηση από το ΔΕΑ. Από την μια θα σας θεωρεί εκπρόθεσμους και από την άλλη ότι ανήκετε σε ΑΣΕΠ προγενέστερο του 2008 (2 σκέλη).  Θα πάρετε την απόφαση και θα πάτε στο ΣΤΕ. Εκεί θα εξεταστεί σε ανώτερο βαθμό και κατά την άποψή μου υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να δικαιωθείτε. Είναι φανερό ότι έχετε υποστεί βλάβη και από την άλλη πρέπει να είστε σχετικά κοντά στο εύλογο χρονικό διάστημα εάν υποθέσουμε ότι παραταθεί στα 2-3 έτη. Βέβαια όλα αυτά θα εξαρτηθούν από την επικείμενη νομοθεσία και από το πως θα την ερμηνεύσουν οι δικαστές του ΣΤΕ... Ο Οκτώβριος δεν έχει σχέση με την υπόθεσή σας. Εννοείς αν δεν κάνω λάθος ότι θα ψηφιστεί νέο σύστημα. Η ημερομηνία που καταθέσατε την προσφυγή μετράει και όχι τι θα ψηφιστεί από εκεί και πέρα...


Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Συναδελφοι το φεκ ποτε θ βγει?ξερουμε?δεν πρεπει ν επαναπαυτουμε γιατι μπορει να μας καθυστερησουν ..λογικα εως τελος αυτου του μηνα πρεπει ν βγει.θεωρω οτι απο δευτερα πρεπει ν πιεσουμε με τηλ στο υπουργειο .εχει καλεσει καποιος τους δικηγορους να μαθουμε?εγω προσπαθησα αλλα δεν απαντανε στο τηλ

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4029
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Συναδελφοι το φεκ ποτε θ βγει?ξερουμε?δεν πρεπει ν επαναπαυτουμε γιατι μπορει να μας καθυστερησουν ..λογικα εως τελος αυτου του μηνα πρεπει ν βγει.θεωρω οτι απο δευτερα πρεπει ν πιεσουμε με τηλ στο υπουργειο .εχει καλεσει καποιος τους δικηγορους να μαθουμε?εγω προσπαθησα αλλα δεν απαντανε στο τηλ

Το ΦΕΚ είναι το τελευταίο στάδιο της διαδικασίας. Μετά το μόνο που μένει είναι να πας να ορκιστείς. Περισσότερες πιθανότητες έχεις να κερδίσεις 2 φορές απανωτές το τζόκερ, παρά να βγει το ΦΕΚ μέχρι το τέλος του μήνα...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Συναδελφοι το φεκ ποτε θ βγει?ξερουμε?δεν πρεπει ν επαναπαυτουμε γιατι μπορει να μας καθυστερησουν ..λογικα εως τελος αυτου του μηνα πρεπει ν βγει.θεωρω οτι απο δευτερα πρεπει ν πιεσουμε με τηλ στο υπουργειο .εχει καλεσει καποιος τους δικηγορους να μαθουμε?εγω προσπαθησα αλλα δεν απαντανε στο τηλ

Μάλλον θα πρέπει να διαβάσεις προσεκτικά τον σύνδεσμο που παράθεσε ο lilium1987 λίγο πιο πάνω.
Όσο για το ΦΕΚ δεν εκδίδεται μέσα σε μια νύχτα
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το ΦΕΚ είναι το τελευταίο στάδιο της διαδικασίας. Μετά το μόνο που μένει είναι να πας να ορκιστείς. Περισσότερες πιθανότητες έχεις να κερδίσεις 2 φορές απανωτές το τζόκερ, παρά να βγει το ΦΕΚ μέχρι το τέλος του μήνα...
Εδώ γράφουν ότι έχει εγκριθεί το κονδύλι μισθοδοσίας

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Συγγνωμη αλλα γιατι να αργησει??αφου οι διαδικασιες εχουν ξεκινησει πριν τι καλοκαιρι κ τα χρηματα εχουν εγκριθει?επισης μιλαμε για λιγα ατομα.οχι για χιλιαδες..ποσο θα τους παρει δλδ να φτιαξουν τι λιστες??αυτες εξαλλου τις εχουν ηδη αφου εχουν τις αποφασεις του δικαστηριου?αρα τι περιμενουμε?!?δεν εχω καταλαβει..

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Το ΦΕΚ είναι το τελευταίο στάδιο της διαδικασίας. Μετά το μόνο που μένει είναι να πας να ορκιστείς. Περισσότερες πιθανότητες έχεις να κερδίσεις 2 φορές απανωτές το τζόκερ, παρά να βγει το ΦΕΚ μέχρι το τέλος του μήνα...
Α θέλουν, ναι, μπορεί να βγει το ΦΕΚ μέσα σε ένα μήνα, δηλ. αρχές Οκτωβρίου και μετά να πάμε στα σχολεία μας. Δεν είναι παράλογο, εφόσον όλα τα υπόλοιπα έχουν γίνει, όπως γράφεται εδώ,
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.