*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248906 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εσυ έχεις κάποια εμπλοκή με το θέμα των διορισμών μας ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μια άποψη έγραψα με βάση αυτό που διάβασα. Τίποτα λιγότερο ή περισσότερο ! Μακάρι το υπουργείο να απαντήσει σύντομα για να ξέρουν όλοι και να διοριστούν ή να μην ελπίζουν άδικα !

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Εγώ με βάση αυτό που δημοσίευσε ο δικηγόρος και το κοινοποίησα πριν λίγο  φαίνεται με τα Ελληνικά που γνωρίζω ότι δεν επιβάλλει κανέναν διορισμό στο υπουργείο !! Αυτή είναι η άποψή μου!! Μου μοιάζει περισσότερο με απόφαση για να δικαιώσει τα δικηγορικά γραφεία προς πελατεία . Το μέλλον θα δείξει !!
Να κοινοποιήσεις ολόκληρη την απόφαση, να την δούμε στο σύνολό της (γιατί εμείς δεν την έχουμε μπροστά μας), να μας εξηγήσεις πώς την βρήκες "πρόωρα", να μας πεις πού στηρίζεις την δική σου ερμηνεία και να μας απαντήσεις σε όσα σε ρώτησα: πώς δηλ. γίνεται  η αποφαση του ΣτΕ να μην δεσμεύει το Υπουργείο να την εφαρμόσει, αλλά να το αφήνει στην κρίση του!
Επιπλέον, να μας πεις πώς θα γίνει να δικαιωθούν τα δικηγορικά γραφεία κι όχι οι πελάτες τους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Μια άποψη έγραψα με βάση αυτό που διάβασα. Τίποτα λιγότερο ή περισσότερο ! Μακάρι το υπουργείο να απαντήσει σύντομα για να ξέρουν όλοι και να διοριστούν ή να μην ελπίζουν άδικα !
Δεν έγραψες μια άποψη! Δήλωσες με βεβαιότητα να κρατάμε μικρό καλάθι!
Σύμφωνα με τα λίγα ελληνικά που ξέρω, αυτό έκανες και κάνεις! Κι έτσι, τι προσπαθείς να πετύχεις; Να δώσεις ελπίδα σε όσους έχουν 80 ή 100 ή 180 μήνες προυπηρεσίας ότι θα διοριστούν εκείνοι κι όχι όσους δικαιώνει το ΣτΕ;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sarkastikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
ftp://
Να κοινοποιήσεις ολόκληρη την απόφαση, να την δούμε σ
το σύνολό της (γιατί εμείς δεν την έχουμε μπροστά μας), να μας εξηγήσεις πώς την βρήκες "πρόωρα", να μας πεις πού στηρίζεις την δική σου ερμηνεία και να μας απαντήσεις σε όσα σε ρώτησα: πώς δηλ. γίνεται  η αποφαση του ΣτΕ να μην δεσμεύει το Υπουργείο να την εφαρμόσει, αλλά να το αφήνει στην κρίση του!
Επιπλέον, να μας πεις πώς θα γίνει να δικαιωθούν τα δικηγορικά γραφεία κι όχι οι πελάτες τους!

Μην δινετε σημασια σε ασχετους...οι αποφασεις των δικαστηριων ειναι αμεσα εκτελεστες απο την διοικηση.. Τωρα πως καποιοι μιλανε για την αποφαση χωρις να εχει εκδοθει ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...αυτων που δεν εχουν Ασεπ...

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κοπελιά μιλάμε Ελληνικά ή όχι ; Κοινοποίησα αυτό που ο ένας από τους δύο δικηγόρους έδωσε στην δημοσιότητα και το χαρακτηρίζει ως απόφαση που θα διορίσει τους επιτυχόντες του 2008. Αυτός σαν δικηγόρος διάλεξε να δημοσιεύσει αυτό που προφανώς δικαιώνει τους πελάτες του. Μια απόφαση που δεν λέει ξεκάθαρα ότι επιβάλλεται να διοριστούν δεν με πείθει !!! Άποψή μου είναι και τίποτα παραπάνω !

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Κοπελιά μιλάμε Ελληνικά ή όχι ; Κοινοποίησα αυτό που ο ένας από τους δύο δικηγόρους έδωσε στην δημοσιότητα και το χαρακτηρίζει ως απόφαση που θα διορίσει τους επιτυχόντες του 2008. Αυτός σαν δικηγόρος διάλεξε να δημοσιεύσει αυτό που προφανώς δικαιώνει τους πελάτες του. Μια απόφαση που δεν λέει ξεκάθαρα ότι επιβάλλεται να διοριστούν δεν με πείθει !!! Άποψή μου είναι και τίποτα παραπάνω !
Εσύ δεν καταλαβαίνεις ελληνικά, γι' αυτό και δεν απαντάς!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κοπελιά μιλάμε Ελληνικά ή όχι ; Κοινοποίησα αυτό που ο ένας από τους δύο δικηγόρους έδωσε στην δημοσιότητα και το χαρακτηρίζει ως απόφαση που θα διορίσει τους επιτυχόντες του 2008. Αυτός σαν δικηγόρος διάλεξε να δημοσιεύσει αυτό που προφανώς δικαιώνει τους πελάτες του. Μια απόφαση που δεν λέει ξεκάθαρα ότι επιβάλλεται να διοριστούν δεν με πείθει !!! Άποψή μου είναι και τίποτα παραπάνω !

Εκφραζει αποψη χωρις να ειναι νομικος...διαβασε για τον Ασεπ καλυτερα γιατι η προυπηρεσια Δεν διοριζει πλεον...Πορτοκαλι...

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα δικηγορικά γραφεία δικαιώνονται γιατί πολύ απλά την χρησιμοποιούν για να έρθουν και άλλοι να κάνουν προσφυγές και κερδίζουν χρήματα !!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα τι γράφεις; Όποιος θα προσφύγει μετά απο εμένα, θα ζητά την δική μου απόλυση ή την απόλυση του οποιουδήποτε προσφυγέντος δικαιώνεται τώρα; Εμείς που προσφύγαμε, ζητήσαμε την απόλυση κανενός (αν και θα έπρεπε); Είναι δυνατόν να σου είπε τέτοια πράγματα ο δικηγόρος;
σου εξήγησα πως θα συμβεί αλλά δεν με καταλαβαίνεις Θα σου το πω πιο λιανά
 στους φιλολόγους π.χ το 2008 ασεπ  πήρε 300 π.χ ως 24μηνιτες, 30,μηνιτες 40% ωραία; ωραία
300 θέσεις διεκδικούμε δεν διεκδικουμε παραπανω
δικαιωνονται 300 αλλά με σειρά ανακατη 100, 111, 234, 567. 1000 ωραία...με τους ενδιάμεσους πες μου τι γίνεται; αυτό δεν μου λέτε...ο Χατζηφωτης έκανε προσκλητήριο να προσφυγουν κι άλλοι επιτυχόντες του 08
αν οι αποφάσεις βγαίνουν διάσπαρτες στο μέλλον μέχρι να λήξει η ισχύς των πινακων δεν θα βγαίνουν κι άλλοι δικαιωμένοι; θα βγαινουν Ωστόσο κάποιοι θα διοριστουν από τις προγενεστερες αποφασεις φυσικά μέχρι της συμπληρωσεως του αριθμου των 300 π.χ που είπαμε αν έλθει λοιπόν μετά ένας με σειρά 444 και το υπουργειο έχει κλείσει τους 300 που είπαμε πιο πάνω θα τον πάρει κι αυτόν; δηλαδή θα τον πάρει ως 301 υπεράριθμο; αστευεύόμαστε; με το σκεπτικό σας θα πάρει όλους τους επιτυχόντες...η συνεργάτης του Χατζηφωτη μου είπε: ο πάνω από εσάς μπορεί να σας κάνει αίτηση ακύρωσης διορισμού...το καταλαβαίνεις; ως καταστρατήγηση της σειράς...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 02:15:29 μμ από proypiresia »

nickitol

  • Επισκέπτης
    Καλά ρε παιδιά μην υπερβάλουμε. Καταρχάς σκατοφάρες είναι όλες . Να δεις πως κάνουν οι γιατροί για μια εφημερία!!!!!

Σκατοφάρα σαν λαός γενικά και όχι μόνο ως κλάδος.

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα δικηγορικά γραφεία δικαιώνονται γιατί πολύ απλά την χρησιμοποιούν για να έρθουν και άλλοι να κάνουν προσφυγές και κερδίζουν χρήματα !!

Δεν φταινε αυτοι αλλα η αποφαση του Στε...εσυ παντως αρχισε το διαβασμα για τον Ασεπ του 2025... Καταλαβες μανταρινι ?

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δουλεύουν σήμερα τα δικηγορικά?
δεν ζητηθηκε καμία απόλυση διότι οι δίκες αυτού του περιεχομένου είναι φρέσκιες και δεν έχει αποκρυσταλωθεί το τοποίο αναφορικα΄με αριθμο προσφυγέντων ανά ειδικότητα προσλήψεις κλπ

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μερικοί βγάζουν πολύ θυμό !! Δεν καταλαβαίνω το γιατί !! Αφού ο διορισμός είναι σίγουρος γιατί τόσο θυμός ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 381

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.