*

Αποστολέας Θέμα: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;  (Αναγνώστηκε 31240 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:59:58 πμ »
Η μητέρα του παιδιού μου είχε πει στο φλου ότι αν πληρωνόμαστε από του χρόνου, θα τα ξαναπούμε. Δεν ήξερε κι αυτή αν το παιδί θα συνεχίσει, δεν το είχαν κουβεντιάσει. Δεν με έχει πάρει ακόμα, ίσως την πάρω εγώ μέχρι τέλος της βδομάδας να τη ρωτήσω αν θέλει να κρατήσω ωρες, κι εγώ θέλω επιτέλους να βρω έναν ρυθμό, να ρυθμίσω το πρόγραμμά μου, να βρω να κάνω και τίποτα άλλο, να ξέρω τι έσοδα θα έχω.. αμάν! όλοι την πάρτη τους κοιτάνε.. και το τραγικότερο είναι να έχεις συνεννοηθεί κάποιες ώρες με το παιδί και την οικογένεια και μετά από λίγο καιρό να σου λένε ότι δεν βγαίνουν, να κόψουμε τις ώρες.. απόλυτα κατανοητό αυτή την εποχή, αλλά κι εγώ στηρίζομαι οικονομικά σε αυτή την δουλειά και έχω υπολογισει αυτές τις ώρες.. πέρσι που το έπαθα αυτό, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό.. γιατί η μείωση δεν ήταν μικρή..

planety Συμφωνώ απόλυτα. Μία άλλη μητέρα ενδιαφερόμενη για το παιδί της με είχε πάρει τηλ από τον Ιούνιο κιόλας για να με "κλείσει" για Σεπτέμβριο, γιατί μου έλεγε "ε να φτιάξετε κι εσείς το πρόγραμμά σας, τις ώρες, κτλ.. να ξέρετε για τον Σεπτέμβρη". Το εκτίμησα πολύ. Μέσα Ιουλίου με ξαναπήρε τηλ μόνο και μόνο για να μου πει ότι θα ξαναπάρει τηλ να κανονίσουμε τα περαιτέρω. Από τότε τίποτα. Τώρα δεν ξέρω.. θα κάνει; δε θα κάνει; να κρατήσω ώρες; να μην το υπολογίζω αυτό το μάθημα; Πφφφφφφφφφφφ.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:01 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 09:10:00 πμ »
εεε ναι βρε παιδί μου, τι συμπεριφορα ειναι αυτή; δεν καταλαβαίνουν ότι κι εμείς ζούμε από αυτή τη δουλειά..  :-[
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 09:32:29 πμ »
δεν το καταλαβαινουν...
προπερυσι ειχα μια ξαδερφουλα που εδινε lower . την παραμονη εξετασεων ακυρωσα οσα ιδιατερα ειχα για να βαλω μαθημα τα παδια που εδιναν lower την αλλη μερα....να τους δωσω τελευταιες οδηγιες κλτ. την ιδια μερα 2-3 ωρες πριν το μαθημα με παιρνει η μαμα της ξαδερφης και μου λεει...¨"δεν μπορω να την φερω , δεν μου τι ειχε πει και πρπει να την στειλω με ταξι....ε, δεν εγινε και τιποτα να μην ερθει τελευταια μερα..." της λεω , "μα εχω ετοιμασει καποιες οδηγιες , να της πω, να μου πει εκεινη τι την αγχωνει κλτ" . Δεν την επειθα και οταν αναγκαστικα να της πω..."ρε Μαρια, ακυρωσα αλλο γρουπ που ειχα για να δωσω την ωρα στο παιδι"....εκει εγινε πυρ και μανια..."Τι θες να μου πεις??????????? Γιατι μου το λες?????" Λες και θα με πληρωνε για την ωρα που εχασα......Τελικα δεν ηρθε και πανε τα 15 ευρω....διοτι δεν μπορουσα να παρω και το αλλο μου γρουπακι τελευταιο στιγμη να του πω να ερθει...

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 10:15:25 πμ »
Λίγο άσχετο.. αλλά αρχίζουν και κάνουν και άλλα ενοχλητικά πραγματάκια, όπως το ότι κάποιοι καινούργιοι μαθητές ή γονείς με παίρνουν τηλ γιατί ενδιαφέρονται να κλείσουν μάθημα, και το πρώτο πράγμα που μου λένε είναι: "Πάρτε με τηλ στο τάδε κινητό ή σταθερό να μιλήσουμε." Πάλι μου το έκανε ένας προχτές. Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αυτό;;  ??? ??? Εκείνοι θέλουν πληροφορίες, εγώ θα χρεώνομαι στο κινητό και μάλιστα όταν δεν είναι σίγουρο ότι θα κλείσουμε τελικά το μάθημα;; Το βρίσκω τουλάχιστον αγενές.  >:( Και να έλεγε κανείς ότι είμαι και καμιά πλούσια..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:01 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 02:52:43 μμ »
Πάντως, είτε αυτός ο Σεπτέμβρης είναι αισθητά χειρότερος σε σχέση με τον προηγούμενο, είτε οι γονείς περιμένουν να δουν τις οικονομικές εξελίξεις και να αφήσουν το ιδιαίτερο αγγλικών τελευταία στιγμή. Ελπίζω να ισχύει το 2ο! Το λέω γιατί σήμερα άρχισα να προβληματίζομαι και να ανησυχώ λίγο, γιατί δεν χτυπάει και κάθε μέρα το τηλ.. Πέρυσι, ακόμα και μετά το μέσο της χρονιάς ήταν πολλά τα τηλ, για κάποιες περιόδους και σε καθημερινή βάση. Τώρα που μπήκε Σεπτέμβρης δε θα έπρεπε να γίνεται κυριολεκτικά.. ΧΑΜΟΣ;; Και εσείς το ίδιο φαινόμενο παρατηρείτε; Να κάνω υπομονή μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου, ή να πανικοβληθώ;  ??? ???  :o 

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 03:25:52 μμ »
Να περιμένεις να πανικοβληθούμε παρέα μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.Θέλω να ελπίζω ότι περιμένουν να ανοίξουν και τα σχολεία και έπειτα να πάρουν τηλέφωνο.Κοιτάζω το κινητό όλη την ώρα λες και είμαι 15 και περιμένω κλήση από boyfriend  :P
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 03:31:16 μμ »
Και δε χτυπάει το τηλέφωνο...Και γω το ίδιο ελπίζω(ότι θα χτυπήσει τελικά) αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα φέτος. Εδώ ακούω περιπτώσεις γονιών που σταματάνε τα παιδιά τους όχι από φροντιστήριο κξγ αλλά από μ.ε. και πάνε γ λυκείου. :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2012, 03:34:41 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 03:37:25 μμ »
Να περιμένεις να πανικοβληθούμε παρέα μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.Θέλω να ελπίζω ότι περιμένουν να ανοίξουν και τα σχολεία και έπειτα να πάρουν τηλέφωνο.Κοιτάζω το κινητό όλη την ώρα λες και είμαι 15 και περιμένω κλήση από boyfriend  :P

Tinkerbel έχεις βάλει κάμερα στο σπίτι μου;;  ??? Από τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη είμαι συνέχεια κοντά στο κινητό, και όταν χρειάζεται να το βάλω στο αθόρυβο το έχω ακριβώς δίπλα μου για να τσεκάρω αν αναψει το φωτάκι και είναι κλήση.  :P

Πέρα από την πλάκα, ειλικρινά εύχομαι να καλυτερέψουν τα πράγματα και όλοι μας να βρούμε δουλειά είτε είναι δημόσιο, φροντιστήριο, είτε ιδιαίτερα για συμπλήρωμα!

Υπομονή, λοιπόν. Σεπτέμβρης είναι, θα περάσει.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 03:42:36 μμ »
Πέρα από την πλάκα, ειλικρινά εύχομαι να καλυτερέψουν τα πράγματα και όλοι μας να βρούμε δουλειά είτε είναι δημόσιο, φροντιστήριο, είτε ιδιαίτερα για συμπλήρωμα!

Μακάρι! Για όλους μας. :)
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 05:56:44 μμ »
έτσι κι εγώ.. το τηλέφωνο έχει γίνει προέκταση του χεριού μου... βαρέθηκα.. αν και ποτέ δεν χτύπαγε τρελά εμένα, δεν είχα πολλές προτάσεις, μιας κι οπως είπαμε, δεν με έχει προτείνει γονιός παιδιού σε άλλον, αλλά πραγματικά είμαι στο τσακ και κρατιέμαι να μην πάρω την περσινή μου που πέρασε για να δω αν θα συνεχίσει, λέω να περιμενω λιγες μέρες μπας και πάρει η μάνα μόνη της, να μην τους πιέσω.. νομίζω περιμένουν τις εξελίξεις, αλλά ποιες εξελίξεις; αφού θα περάσουν τα μέτρα του σεπτεμβρίου, τι να λεμε τώρα... :(

δεν μου το έχουν κάνει ακόμα αυτό με το κινητό, αλλά είναι αγενές, έχεις δίκιο αντιγόνη..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 06:10:29 μμ »
μια χρονια που περιμενα και εγω περυσινο παιδι για να δω αν θα συνεχισει, τελικα πηρα τηλεφωνο και ειπα πολυ ευγενικα, "μηπως μπορειτε να μου πειτε αν θα συνεχισει ο μικρος γιατι φτιαχνω το προγραμμα μου για το νεο ετος και θα ηθελα να ξερω αν θα του κρατησω ωρες....."

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 06:15:11 μμ »
έτσι κι εγώ.. το τηλέφωνο έχει γίνει προέκταση του χεριού μου... βαρέθηκα.. αν και ποτέ δεν χτύπαγε τρελά εμένα, δεν είχα πολλές προτάσεις, μιας κι οπως είπαμε, δεν με έχει προτείνει γονιός παιδιού σε άλλον, αλλά πραγματικά είμαι στο τσακ και κρατιέμαι να μην πάρω την περσινή μου που πέρασε για να δω αν θα συνεχίσει, λέω να περιμενω λιγες μέρες μπας και πάρει η μάνα μόνη της, να μην τους πιέσω.. νομίζω περιμένουν τις εξελίξεις, αλλά ποιες εξελίξεις; αφού θα περάσουν τα μέτρα του σεπτεμβρίου, τι να λεμε τώρα... :(

δεν μου το έχουν κάνει ακόμα αυτό με το κινητό, αλλά είναι αγενές, έχεις δίκιο αντιγόνη..
Και να τους πάρεις planety τηλέφωνο αν έχουν αποφασίσει ότι δε θα συνεχίσει, μη νομίζεις ότι θα το θεωρήσουν πίεση. Να σου πουν απλά την απόφαση τους θέλεις για να κανονίσεις. Α
Αυτό παλι με το κινήτο, νέα πατέντα; Καλά μου έλεγε φίλη μου ότι μερικοί σκέφτονται να στείλουν και sms!
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 07:49:14 μμ »
catwoman, κι εγώ ηθελα να της το πω ετσι κάπως, αλλά επειδή, αν συνεχίσει, θέλω να της πω να με προτείνει σε κάποια γνωστή, επειδή φέτος έχω περισσότερες κενές ώρες, δεν στέκει να της πω στο τηλέφωνο ότι παίρνω για να δω αν θα κρατήσω ώρες..  ::) ::)

εμμα, sms;;; seriously???? εκεί φτάσαμε; γέλιο θα εχει αυτό πάντως.. θα μιλήσουμε από μνμ για τα χρήματα.. πάντως μερικοί θέλουν αντίστοιχο φέρσιμο, δηλαδή θέλεις κυρία μου, από μνμ, οκ, κι εγώ απάντηση σε μνμ... εεεεε μααααα!!! ;D ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 07:56:13 μμ »
Θα την πάρεις planety θα τη συγχαρείς για την επιτυχία του παιδιού κτλ :P, θα τη ρωτήσεις τι σκέφτονται να κάνουν και όποια κι αν είναι η άπαντηση της, της λες να σ'έχει υπόψη της αν τη ρωτήσει κάποιος γνωστος για καθηγήτρια αγγλικών.
Mail, sms, facebook τα πάντα κάνουν κάποιοι φέτος!
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160167
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 737
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.