*

Αποστολέας Θέμα: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι  (Αναγνώστηκε 45646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mineli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:43:26 πμ »
Συνάδελφοι έτσι μου είπαν από τις  Δ/θμιες που πήγα, αν δεν έχουμε δηλώσει κάπου για ωρομισθία , δεν είμαστε καν στον πίνακά τους , άρα δεν μπορούν να μας καλέσουν . Αν μπορείτε όμως πηγαίνετε μια βόλτα εκεί που δηλώσατε, ένταξει θα χάσετε μια μέρα ολόκληρη , αλλά αξίζει τον κόπο γιατί θα μαθετε την σειρά σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:11:52 »

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 10:23:53 πμ »
δεν ειμαι σιγουρος οτι δουλευει ετσιι το συστηημα γιατι αν το σκκεφτεισ ειναι αδικο για αυτοους ποου ειιναι πρωτοι πχ και εχουν περιισσοτερα μορια και επειδιη δεν δηλωσαν την Α η Β η Γ ενος νομου να ππαρουν τοον 5ο πχ που δηλωσε σου φαινεται λογικο?

Αποσυνδεδεμένος mineli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 11:00:30 πμ »
Δεν ξέρω συνάδελφοι ,  ειλικρινά κ εμένα μου φαίνεται περίεργο , αλλά ότι μου είπαν αυτοί σας λέω κ εγώ.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 11:59:08 μμ »
δεν ειμαι σιγουρος οτι δουλευει ετσιι το συστηημα γιατι αν το σκκεφτεισ ειναι αδικο για αυτοους ποου ειιναι πρωτοι πχ και εχουν περιισσοτερα μορια και επειδιη δεν δηλωσαν την Α η Β η Γ ενος νομου να ππαρουν τοον 5ο πχ που δηλωσε σου φαινεται λογικο?

υπάρχει πίνακας ανα νομό για ΠΔΣ. αν δεν έχεις δηλώσει κάποιο νομό και μετά απο εσένα είναι κάποιος που έχει δηλώσει τον νομο που έχει κενό και εσύ είσαι ο 1ος και δεν τον έχεις δηλώσει,προφανώς και είναι λογικό να πάρουν τον 5ο.όταν δεν δηλώνεις έναν νομό σημαίνει ότι δεν σε ενδιαφέρει εκείνος ο νομός.
είναι λογικό βάσει της λογικής του συστήματος γιατί κάποιος θα έπρεπε να κάνει 52 αιτήσεις για να είναι καλυμένος οτι κάποιος "κάτω" απο αυτόν δεν θα του πάρει τη θέση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:11:52 »

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:21:15 πμ »
δεν αναφερομαστε σε ΠΔΣ αλλα στον πινακα ωρομισθιων και οχι στην περιπτωση που εναςδενε χει δηλωσει εναν νομο αλλα στην περιπτωση που ο πρωτος τοου ππινακα της περιφερειας δηλωσει εναν νομο 3ο και τον ιδιο νομο ο 4ος τοον δηλωσει 1ο τοτε ποιον θα παρουν στον νομο?

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:13:03 μμ »
Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ Γιάννη. Είναι περίεργο να συντάσσονται διαφορετικοί πίνακες για κάθε νομό. Απ'οσο θυμάμαι,έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις όλες τις περιοχές της περιφέρειάς σου καθώς κάνεις αίτηση στο ίδιο πλαίσιο που κάνεις για αναπληρωτής (30 περιοχές προτίμησης). Άρα εγώ στην περιφέρεια Δυτ. Ελλάδας που έχω 12 περιοχές προτίμησης, γιατί να μην επιλέξω και τις 12? Το αν κάποιος δεν επιλέξει ένα νομό,οκ...αλλά είναι άδικο επειδή π.χ. έχει την β' Αιτωλοακαρνανίας στη 12η θέση να καλέσουν αυτόν που την έχει στην πρώτη αλλά είναι στην 10η θέση του πίνακα ωρομισθίων της περιφέρειας...με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε και κάποιοι αναπληρωτές να μην καλούνταν(εγώ πιστεύω ότι από τη στιγμή που τικάρεις το "αποδέχομαι το διορισμό σε οποιαδήποτε περιοχή" τότε η σειρά μένει ως έχει - και το ίδιο θα ισχύει και για τους ωρομίσθιους που δηλώνουν όλες τις περιοχές της περιφέρειάς τους) και να έπαιρναν κάποιους από κάτω τους...πράγμα που δεν πιστεύω ότι ισχύει

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 04:09:47 μμ »
ναι συμφωνω αλλα γινεται ετσιι η γινεται οπως λειι η minelli?

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 04:21:59 μμ »
Το θέμα της ημέρας είναι άλλο....οι δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί πρόσληψης εκπαιδευτικών αποκλειστικά από το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ...άντε να δούμε τι μας ξημερώνει...

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 06:39:25 μμ »
το ακουσα κι εγω καταργουνται οι πινακες και θα γινονταιι προσληψεις μονο μεσω Ασεπ ακομα και ωρομισθιων να μμπουν τα πραγματα σε μια ταξη

Αποσυνδεδεμένος panta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:28:14 μμ »
αν κάποιος δεν έχει δηλώσει ένα νομό, τότε δεν είναι στους πίνακες ωρομισθίων του συγκεκριμένου νομού, ενώ φαίνεται στους πίνακες ωρομισθίων της Περιφέρειας που έχει δηλώσει. Αν έχει δηλώσει 2-3 νομούς, τότε μπαίνει στους επιμέρους πίνακες κάθε νομού με βάση τα κριτήρια που ισχύουν (προϋπηρεσία, ημερομηνία κτήσης πτυχίου, κλπ.). Δεν παίζει ρόλο η σειρά με την οποία δήλωσε κάθε νομό.

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:42:03 μμ »
δηλαδη στους νομους  θα εμφανιζεται με τη σειρα που θα εχει στην περιφερεια?

Αποσυνδεδεμένος panta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:56:00 μμ »
όχι απαραίτητα, εξαρτάται από το πόσοι ωρομισθίοι της περιφέρειας έχουν δηλώσει το συγκεκριμένο νομό. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θα εμφανίζεται σε χειρότερη σειρά. 'Η στην ίδια, ή σε καλύτερη σειρά.

Αποσυνδεδεμένος GOLDENGIRL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:58:45 πμ »
συνάδελφοι έχω μπερδευτεί με τις δηλώσεις της νέας υπουργού για μας υπάρχει ελπίδα; μηδέ πατρίδα;
το νέο καθεστώς που πάει ήδη έναν καταπονημένο κλάδο;;

από που θα παίρνει άτομα από ασεπ; πέρυσι πήρε 12 στον επόμενο ασεπ τι τρεις κι ο κούκος;;;



κοροϊδία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνιολόγοι Αναπληρωτές - Ωρομίσθιοι
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 09:27:38 πμ »
αν καιι δεν αρεσει σε μερικους το πιο δικαιο ειναι αυτοο ολοι μεσω ασεπ γιιατιι εππικρατοουσε ενα μεγαλα μπαχαλοο αλλοι διοριζοντανν με μοριια (24 μηνα και αλλα) αλλοι χωριις καμια προυποθεση και χωρις κ αν να δωσουν ασεπ (βλεπε πολυτεκνοι και τριιτεκνοι) και αλλοι μεσω ειδικης αγωγης και εν τελει οι πιο  λιγοι και ζαχοι μονο μεσω ασεπ.Αν δεν ητανν αυυτοο αδικο τοοτε ππιο ειιναι.ΠΙστευω οτιι γι α μας οι θεσειις θα αυξηθουν η θα παραμεινουν ιδιιες δηαδη μειωση εκτος αν οπως ειπα αντικαταστηξσοουμε τοον υπερδαστηριο συλλλοογο μας και ανντιδρασουμε!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160370
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.