*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 254693 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #350 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 04:47:08 μμ »
Οταν δούλεψες αγαπητή δεν χρησιμοποίησες τα μόρια του ΑΣΕΠ;
Ναι,θεωρεις οτι πρεπει να ντρεπομαι που καθησα κ διαβασα?Ηταν ενας τροπος κ αυτος να κληθω αφου δεν ειχα βυσμα τοτε που γινοταν το παρτυ να ανεβω στους πινακες. ..Εσυ πως δουλευες δηλ?για πες μας την πορεια σου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:34 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #351 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 04:56:05 μμ »
Ολα αυτά που γράφουμε ή προτείνουμε θα εχουν νόημα αν οι διαπραγματεύσεις πανε καλά .το ξέρω ότι θέλετε κάπου
Να εκτονωθείτε οπως κι εγω αλλά κάντε υπομονή.Για να σας φτιάξω τη μέρα εχω πτυχίο 1995 πέρασα στον ΑΣΕΠ 2008 ,ειμαι στο 24μηνο και παρακαλώ 20 χρόνια τωρα να αλλάξει η τύχη γιατι χανω το διορισμό στο παραπέντε συνεχώς
Πίστεψε με ,δε φταίει ούτε ο ΑΣΕΠ ούτε η προϋπηρεσία αλλά ο κάθε υπουργός που στατιστικά ανα 2 χρόνια αλλάζει τους νομους πριν ακομη δει τα αποτελέσματα τους.ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΕΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5-10 χρόνια
Για να σκεφτούν αλλαγές στην παιδεία .Eμεις τα αλλάζουμε ολα με βάση τα ψηφαλακια για αυτο καταντησαμε ετσι ,
Ο ένας να φάει τον άλλον τέλος πια δε παει άλλο .οι παλιοί εχουν δίκιο που τους πετάνε στο δρόμο και οι νέοι το ίδιο γιατι τους κλείνουν τις πόρτες παρόλο που οι περισσότεροι εχουν πολλά προσόντα .το ξαναλέω αν ολα πανε καλά εκτός χώρας θα βρεθεί λύση και εντός .εχω φάει τα καλύτερα μου χρονια περιμένοντας διορισμό,δε γινεται ,κάτι πρεπει να αλλάξει .

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #352 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:00:49 μμ »
Μην το κουραζουμε το θεμα...ΕΝΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ!!!ασεπ (ολοκληρος ο βαθμος) κ προυπηρεσια...προηγουνται οσοι εχουν Φεκ(οι διοριστεοι αδιοριστοι)=>μηδενιζουμε το κοντερ=>ενας πινακας-μη σας πω να ειναι ο ιδιος κ για αναπληρωση κ για διορισμο.Απλα ,κατανοητα ,χωρις παραθυρακια κ μπουκαπορτες.Μια λιστα,να μπουμε σε μια σειρα κ να τελειωνουμε
υγ.το να ταυτιζεται η προσπαθεια ανευρεσης ενος οσο το δυνατον πιο αξιοκρατικου τροπου διορισμου με την αξιοσυνη του καθηγητη ειναι τουλαχιστον αφελες κ ειλικρινα πιστευω οτι χαρακτηριζει τη νοημοσυνη αυτου που το γραφει...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #353 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:02:47 μμ »
Θα ειχες διοριστει λοιπον αν η ποσοστωση ειχε αλλαξει σταδιακα υπερ του ασεπ οπως ηταν κ ο νομος που προεβλεπε μετα το 60/40 ,80/20 κ μετα 100/100 ασεπ...αλλα επεσε η ολμε επανω κ κολλησε στο 60/40 για να μπουν οι πδσες ,οι οαδιτες ...ποιοι παλιοι λοιπον εμειναν απ εξω ?ειδικα το 06-07 διοριστηκαν σχεδον οι παντες με το 40%...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:34 »

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #354 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:36:37 μμ »
Θα ειχες διοριστει λοιπον αν η ποσοστωση ειχε αλλαξει σταδιακα υπερ του ασεπ οπως ηταν κ ο νομος που προεβλεπε μετα το 60/40 ,80/20 κ μετα 100/100 ασεπ...αλλα επεσε η ολμε επανω κ κολλησε στο 60/40 για να μπουν οι πδσες ,οι οαδιτες ...ποιοι παλιοι λοιπον εμειναν απ εξω ?ειδικα το 06-07 διοριστηκαν σχεδον οι παντες με το 40%...

Ετσι ετσι!!!!+++++++++++

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #355 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:49:04 μμ »
Δυστυχώς οι συνδικαλιστές δε με εχουν βοηθήσει πουθενάΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΧΩ ΠΑΝΩ απο 60 μήνες προϋπηρεσία ,ΑΣΕΠ ,διαβάζω σα κορόιδο για το μεταπτυχιακο και κανείς δε με πιστεύει ότι δε ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ .ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΜΕ 10 μήνες προϋπηρεσία απο τα
25 τους και παραπονιούνται ότι ειναι πολυ κουρασμένοι.εγω στα 43 μου θα έπρεπε να πηγαίνω με γερανό ;φέρνω αυτο
Το παράδειγμα για να καταλάβετε ότι καθένας μιλάει με βάση αυτά που εχει ζήσει ή δεν εχει ζήσει ,δε βγαίνει άκρη πλέον θα πρεπει να τσακωθω με τους μισούς συναδέλφους για να καταλάβουν τι περνάμε.ας πιέσουμε ο καθένας μας το
Υπουργειο με οποίο τροπο μπορεί γιατι με ΟΛΜΕ ,ΔΟΕ δε βγάζω άκρη

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #356 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:50:16 μμ »
Καποιες κυρίες διακρίνω ότι στην προσπάθειά τους να διεκδικήσουν το άδικο δίκαιό τους χάνουν την αντίληψή τους.
Γιά την πορεία μου κυρία μου δεν θα απολογηθώ σε κανέναν. Εσύ λέπω έχεις την ανάγκη να απολογηθείς.
50 - 50 λέμε τι δεν καταλαβαίνεις;
Επίσης να σε πληροφορήσω ότι σε πολλές ειδικότητες υπάρχουν άνθρωποι με μεγάλη προυπηρεσία που δεν διορίστηκαν με το 40%

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #357 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:52:47 μμ »
Δυστυχώς οι συνδικαλιστές δε με εχουν βοηθήσει πουθενάΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΧΩ ΠΑΝΩ απο 60 μήνες προϋπηρεσία ,ΑΣΕΠ ,διαβάζω σα κορόιδο για το μεταπτυχιακο και κανείς δε με πιστεύει ότι δε ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ .ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΜΕ 10 μήνες προϋπηρεσία απο τα
25 τους και παραπονιούνται ότι ειναι πολυ κουρασμένοι.εγω στα 43 μου θα έπρεπε να πηγαίνω με γερανό ;φέρνω αυτο
Το παράδειγμα για να καταλάβετε ότι καθένας μιλάει με βάση αυτά που εχει ζήσει ή δεν εχει ζήσει ,δε βγαίνει άκρη πλέον θα πρεπει να τσακωθω με τους μισούς συναδέλφους για να καταλάβουν τι περνάμε.ας πιέσουμε ο καθένας μας το
Υπουργειο με οποίο τροπο μπορεί γιατι με ΟΛΜΕ ,ΔΟΕ δε βγάζω άκρη
Συμφωνώ συναδελφε,αλλα σε τρώω στο πτυχίο,είμαι παλιότερη.Τα υπόλοιπα. Είναι ολοιδια.

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #358 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:55:12 μμ »
Ναι,θεωρεις οτι πρεπει να ντρεπομαι που καθησα κ διαβασα?Ηταν ενας τροπος κ αυτος να κληθω αφου δεν ειχα βυσμα τοτε που γινοταν το παρτυ να ανεβω στους πινακες. ..Εσυ πως δουλευες δηλ?για πες μας την πορεια σου...
Και φυσικά δεν πρέπει να ντρέπεσαι. Ενα ναι αρκούσε...Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι περιττά.

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #359 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 05:56:10 μμ »
Η madonna mia έχει απόλυτο δίκιο, το ίδιο και η ΛΕΤΑ. Εκφράζουν τη γενιά μας που όλο έφτανε στην πηγή, όχι έρποντας και γλείφοντας, αλλά όλο κάτι άλλαζε και πεταγόταν απέξω. Είμαστε πολλοί και ας ελπίσουμε ότι κάτι καλό θα γίνει έστω και τώρα. Απλώς να λάβουμε υπ' όψιν ότι η χώρα βρίσκεται στην κόψη και ότι η νέα κυβέρνηση έχει πολλούς σκοπέλους να αντιμετωπίσει για να μπορέσουν όλα όσα ζητάμε να πραγματοποιηθούν άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #360 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 06:09:48 μμ »
Στον 3848 έχετε μείνει εσείς;...αυτός πάει για κατάργηση....http://www.esos.gr/arthra/35838/o-syriza-tha-katargisei-toy-nomoys-kai-pd-15213-gia-tin-axiologisi-ton-ekpaideytikon



Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #361 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 06:11:15 μμ »
Δεν ξέρω αν το αντίληφθήκατε,επειδή πολύς λόγος γίνετε για το ΣΤΕ και αν οι αποφάσεις του εφαρμόζονται άμεσα, το ΣΤΕ είχε αποφασίσει συνταγματικη την απόλυση των διαθεσιμων εκπαιδευτικων όταν προσέφυγαν.
Δηλ.απορρίφθηκε το αίτημα επαναπροσληψης τους απο το ΣΤΕ.Παρ´ολα αυτα η κυβέρνηση θα τους προσλάβει κανονικά.Θέλω να πω,μήπως τελικά και οι αποφάσεις του ΣΤΕ ερχονται δεύτερες και καταιδρωμενες,όταν αποφασίζει η κυβέρνηση;
Και αφου ισχυσε με τους διαθέσιμους γιατί όχι και για μας;

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #362 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 06:12:01 μμ »
Η madonna mia έχει απόλυτο δίκιο, το ίδιο και η ΛΕΤΑ. Εκφράζουν τη γενιά μας που όλο έφτανε στην πηγή, όχι έρποντας και γλείφοντας, αλλά όλο κάτι άλλαζε και πεταγόταν απέξω. Είμαστε πολλοί και ας ελπίσουμε ότι κάτι καλό θα γίνει έστω και τώρα. Απλώς να λάβουμε υπ' όψιν ότι η χώρα βρίσκεται στην κόψη και ότι η νέα κυβέρνηση έχει πολλούς σκοπέλους να αντιμετωπίσει για να μπορέσουν όλα όσα ζητάμε να πραγματοποιηθούν άμεσα.
Με εξαίρεση την πρώτη πρόταση στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #363 στις: Φεβρουάριος 02, 2015, 06:25:59 μμ »
Δεν ξέρω αν το αντίληφθήκατε,επειδή πολύς λόγος γίνετε για το ΣΤΕ και αν οι αποφάσεις του εφαρμόζονται άμεσα, το ΣΤΕ είχε αποφασίσει συνταγματικη την απόλυση των διαθεσιμων εκπαιδευτικων όταν προσέφυγαν.
Δηλ.απορρίφθηκε το αίτημα επαναπροσληψης τους απο το ΣΤΕ.Παρ´ολα αυτα η κυβέρνηση θα τους προσλάβει κανονικά.Θέλω να πω,μήπως τελικά και οι αποφάσεις του ΣΤΕ ερχονται δεύτερες και καταιδρωμενες,όταν αποφασίζει η κυβέρνηση;
Και αφου ισχυσε με τους διαθέσιμους γιατί όχι και για μας;
Μάλλον τώρα απαντάς έστω και έμμεσα σε όλους όσους πολυδιαφήμιζαν την πολυαναμενόμενη απόφαση του ΣΤΕ για τους διορισμούς των εκπαιδευτικών.Το κλειδί κάθε φορά το κρατά η εκάστοτε κυβέρνηση η οποία έχει τα περιθώρια νομοθετικών ελιγμών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160778
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.