*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 254696 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #882 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 03:45:51 μμ »
καλά ούτε αναπληρωτές δεν θά πάρει; ???
οι 15000 είναι προβλεπόμενες από προϋπολογισμό και δεν τον εκτροχιάζουν είπε ο Βαρουφάκης,,,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:15 »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #883 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 03:46:39 μμ »
Ερτα ,νομικος δεν ειμαι κ απαντησεις δεν μπορω να συγκρατω.Μου το εξηγησαν αυτο που ρωτας γιατι το ρωτησα κ εγω αλλα δεν θυμαμαι την απαντηση.Παντως βασιζοταν σε νομο.Δεν υποτιμω τιποτα,ουτε την προσπαθεια ,ουτε τα ονειρα κανενος.Το ιδιο θα επιθυμουσα να εκαναν κ οι αλλοι για εμενα.Υπερμαχος του ασεπ δεν ειμαι κ αν ξαναγινει νεος ασεπ χωρις γνωστικο αντικειμενο αν σαρωσω(γιατι παλι θ αξαναπαω) οπωσδηποτε δεν θα ειμαι μονο εγω..Κ εγω το ωρομισθιλικι μου κ το αναπληρωτιλικι μου εκει το χρωστω,στον Ασεπ αφου δεν ειχα πως να ξεκινησω...(*καποιος εδω μεσα μαλιστα με ειχε χαρακτηρισει ασεποαλεξιπτωτιστρια)....ουτε λεω μεγαλα λογια,ειδικα εμεις οι 2 που εχουμ εδιαφωνησει θ αεπρεπε να ειχες αντιληφθει οτι βαζω πολυ νερο στο κρασι μου

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #884 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 03:52:01 μμ »
Η χώρα είναι ....στην εντατική.Μακάρι να πάρει όχι 15000 αλλα 25000,αλλα στο υπουργείο τα μασάνε.

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #885 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 03:53:32 μμ »
Η χώρα είναι ....στην εντατική.Μακάρι να πάρει όχι 15000 αλλα 25000,αλλα στο υπουργείο τα μασάνε.
απο τον γυψο στον οποιο ηταν ...καλυτερη η εντατικη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:15 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #886 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:00:33 μμ »
απο τον γυψο στον οποιο ηταν ...καλυτερη η εντατικη
Καλα,γελατε τώρα αλλα να δούμε τι θα πείτε το καλοκαίρι που τα νούμερα θα είναι πάλι διψηφια.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #887 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:01:11 μμ »
Τελικά θα διοριστούμε εμείς με τις τεράστιες προϋπηρεσίες χωρίς ασεπ; Πάλι οι ασεπίτες θα μας φάνε τις θέσεις;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #888 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:03:48 μμ »
Ερτα ,νομικος δεν ειμαι κ απαντησεις δεν μπορω να συγκρατω.Μου το εξηγησαν αυτο που ρωτας γιατι το ρωτησα κ εγω αλλα δεν θυμαμαι την απαντηση.Παντως βασιζοταν σε νομο.Δεν υποτιμω τιποτα,ουτε την προσπαθεια ,ουτε τα ονειρα κανενος.Το ιδιο θα επιθυμουσα να εκαναν κ οι αλλοι για εμενα.Υπερμαχος του ασεπ δεν ειμαι κ αν ξαναγινει νεος ασεπ χωρις γνωστικο αντικειμενο αν σαρωσω(γιατι παλι θ αξαναπαω) οπωσδηποτε δεν θα ειμαι μονο εγω..Κ εγω το ωρομισθιλικι μου κ το αναπληρωτιλικι μου εκει το χρωστω,στον Ασεπ αφου δεν ειχα πως να ξεκινησω...(*καποιος εδω μεσα μαλιστα με ειχε χαρακτηρισει ασεποαλεξιπτωτιστρια)....ουτε λεω μεγαλα λογια,ειδικα εμεις οι 2 που εχουμ εδιαφωνησει θ αεπρεπε να ειχες αντιληφθει οτι βαζω πολυ νερο στο κρασι μου
Αν γίνει ΑΣΕΠ χωρίς γνωστικό, η βάση θα εκτοξευθεί στο 80, δηλαδή διακοσμητικός ΑΣΕΠ, για τα μάτια του κόσμου. Αν θέλουν να ξεκινήσουν από μηδενική βάση για όλους παλιούς και νέους διαγράφοντας παλιότερους υψηλούς βαθμούς σε απαιτητικούς ΑΣΕΠ τότε έχω μια ερώτηση.....ΘΑ ΜΗΔΕΝΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΕΣ;
Δηλαδή πάμε σε κάτι εντελώς καινούργιο;;;;;;;;;;;;;Από το μηδέν;;;;;

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #889 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:07:18 μμ »
Συζητούσαν για δημιουργία νέων πινάκων με προϋπηρεσία και κοιν.κριτήρια .Μετα το ΣΤΕ δεν ξέρω..

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #890 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:09:49 μμ »
Δεν γελαω καθολου Fantastic...τη μοιρα μου την βλεπω πως προοιωνιζεται μετα  την επιλογη του ''Χρυσου Π.Π''(Οι θιασωτες των ελληνικων ταινιων θα καταλαβουν).Και θα παλεψω μεχρι τελευταιας ρανιδας για την αποκαταστηση των αδικιων.και αν δεν τα καταφερω και με νικησει το συστημα παλι θα σηκωσω τα κομματια μου να ξαναδιαβασω για ενα νεο ασεπ(γιατι ,ναι ,ζω με αυτο το ονειρο οπως συμπερανε ο φιλτατος πιο πανω)

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #891 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:15:31 μμ »
Συζητούσαν για δημιουργία νέων πινάκων με προϋπηρεσία και κοιν.κριτήρια .Μετα το ΣΤΕ δεν ξέρω..
Μη μασατε με το ΣΤΕ..Κυβερνηση ειναι αυτη νομοθετει...θα νομοθετησει με βαση αναγκες και αξιοκρατια..σιγα μην κανει κωλοτουμπα ο Κουρακης λογω ΣΤΕ..Εδω ταχουν βαλει με τον Σοιμπλε...Εγω ειμαι υπεραισιοδοξος παντως.. Αυτη η κυβερνηση εχει αποδειξει οτι δεν κανει πισω

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #892 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:17:20 μμ »
Ο ΣΎΡΙΖΑ είναι ιδεολογικα αντίθετος στο γραπτό διαγωνισμό των εκπαιδευτικών γιατί πιστεύει ότι απαξιώνει τα πτυχία μας. Σε τέτοιο σημείο που πιστεύω ότι θα προτιμούσε  μια  εκσυχρονισμενη εκδοχή της επετηρίδας παρά να κάνει νέο ΑΣΕΠ. Και μια ερώτηση για την απόφαση του ΣΤΕ:Εκρινε η όχι παράνομους τους διορισμούς εκτός 60%;Θα απολυθούν όσοι δουλεύουν παράνομα ; Δε νομίζω , άρα η περιβόητη απόφαση ήδη υπονομεύεται  . Και κάτι τελευταίο : Το ΣΤΕ είχε κρίνει αντισυνταγματικό το νόμο Ραγκουση περί απόδοσης ιθαγένειας στους μετανάστες 2ης γενιάς , η νέα κυβέρνηση επανέρχεται με  παρόμοιο νόμο ...  Καλώς ή κακώς δεν κάνει πολιτική το ΣΤΕ, ιδιαίτερα στην Ελλάδα .

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #893 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:18:16 μμ »
Αρσινοη,οι προυπηρεσιες δεν μηδενιζονται... ειπα εγω πουθενα κατι τετοιο ?ποτε ακυρωθηκαν οι προυπηρεσιες για να γινει τωρα?ειπα οτι ΑΝ,ΑΝ ,ΑΝ γινει νεος ασεπ κ ειναι χωρις γνωστικο αντικειμενο ,τοτε ,ναι ,οι βασεις θα πανε στο ταβανι.Οι προυπηρεσιες θα  μοριοδοτουνται προσαυξητικα στο βαθμο οπως γινοταν παντα.Αλλα κ με γνωστικο αντικειμενο να ειναι ενας νεος ασεπ παλι θα αναγκαστουμε ΑΝ,ΑΝ ,ΑΝ δεν υπαρξει πολιτικη βουληση για αποκατασταση μας παλι να παμε αφου δεν μπορουμε να κρατησουμε βαθμο

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #894 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:18:34 μμ »
Επειδή κάποιος συνάδελφος έγραψε ότι ο Κουράκης δεν είναι δυνατόν να γνωρίζει όλα τα εκπαιδευτικά θέματα της α/θμιας και της β/θμιας εκπαίδευσης σας αναφέρω ότι γνωρίζει και μάλιστα πάρα πολύ καλά, όποιος ξέρει ανθρώπους του πολιτικού του γραφείου καταλαβαίνει τι εννοώ.
Αν επιτευχθεί δανειακή σύμβαση με τους Ευρωπαίους οι διορισμοί θα εξελιχθούν όπως έχω πει σε προηγούμενά μου μνμ.
Η απόφαση του ΣτΕ δε θα υλοποιηθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:20:47 μμ από vadi »
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #895 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 04:20:34 μμ »
Ο ΣΎΡΙΖΑ είναι ιδεολογικα αντίθετος στο γραπτό διαγωνισμό των εκπαιδευτικών γιατί πιστεύει ότι απαξιώνει τα πτυχία μας. Σε τέτοιο σημείο που πιστεύω ότι θα προτιμούσε  μια  εκσυχρονισμενη εκδοχή της επετηρίδας παρά να κάνει νέο ΑΣΕΠ. Και μια ερώτηση για την απόφαση του ΣΤΕ:Εκρινε η όχι παράνομους τους διορισμούς εκτός 60%;Θα απολυθούν όσοι δουλεύουν παράνομα ; Δε νομίζω , άρα η περιβόητη απόφαση ήδη υπονομεύεται  . Και κάτι τελευταίο : Το ΣΤΕ είχε κρίνει αντισυνταγματικό το νόμο Ραγκουση περί απόδοσης ιθαγένειας στους μετανάστες 2ης γενιάς , η νέα κυβέρνηση επανέρχεται με  παρόμοιο νόμο ...  Καλώς ή κακώς δεν κάνει πολιτική το ΣΤΕ, ιδιαίτερα στην Ελλάδα .
Ετσι απλα+++++++++++++++++++++++++++++++

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160781
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.