*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371726 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #672 στις: Μάιος 13, 2014, 04:56:11 μμ »
Ήδη κάποιες νηπιαγωγοί συμβουλεύτηκαν δικηγόρο. Προς το παρόν εφόσον το υπουργείο αναγνωρίζει ότι πρέπει να διορίσει συνολικά 602 νηπιαγωγούς ασεπίτες θεωρώ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Φυσικά μπορεί να μην είναι μέσα στις επιλαχούσες κάποιες νηπιαγωγοί, αν μερικοί από τους 10 θελήσουν να διοριστούν. Το ζήτημα σε αυτή την περίπτωση είναι αν οι 10 νηπιαγωγοί με τα αρχικά ΦΕΚ έχουν χάσει νομικά το δικαίωμα διορισμού ή το έχουν ακόμα. Πάντως σύμφωνα με το κουτάκι της σελίδας 8 της εγκυκλίου διορισμών του υπουργείου θα έπρεπε να διορίζει μόνο επιλαχόντες από εδώ και πέρα...αλλιώς ας αναγνωρίσει το υπουργείο ότι έκανε λάθος!

Εχεις απόλυτο δίκιο Lasid!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:38 »

Αποσυνδεδεμένος Γεωργία Ταχ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #673 στις: Μάιος 13, 2014, 08:12:49 μμ »
δηλαδή πρέπει να περιμένουμε να δούμε αν θέλουν να διοριστούν οι άλλες κορίτσια??από την στιγμή δηλαδή που μας πρόσθεσαν και εμάς στις 10 στο δικαίωμα για διορισμό εξαρτόμαστε ακόμα??να πιάσουμε τους δικηγόρους??

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #674 στις: Μάιος 13, 2014, 09:42:44 μμ »
Ειναι απλο!!! Το υπουργειο εκανε λαθος,υπαρχουν δικαιωματα και οπως φαινεται οι 10 τα γνωριζαν! Υπαρχουν πολλοι λογοι που καποιος ισως δν μπορουσε να διοριστει αυτη τη στιγμη!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #675 στις: Μάιος 13, 2014, 10:54:02 μμ »
δηλαδή πρέπει να περιμένουμε να δούμε αν θέλουν να διοριστούν οι άλλες κορίτσια??από την στιγμή δηλαδή που μας πρόσθεσαν και εμάς στις 10 στο δικαίωμα για διορισμό εξαρτόμαστε ακόμα??να πιάσουμε τους δικηγόρους??
ΔΕΝ μας προσθεσαν στο δικαιωμα διορισμου!!!!στην ουσια μας ειπαν οτι ισως καποιοι καποτε διοριστουν ( απο τους 10) αν δεν θελησουν τοτε θα πανε στα επομενα 10 ατομα.παντως μου ακουγεται εξωφρενικο και παρανομο δεν ξερω αν κανω λαθος αλλα απο την στιγμη που θα κανει τωρα 13 διορισμους γιατι δεν παιρνει απο τους 10 που εχουν φεκ και διαλεγει επιλαχουσες, στους συμπληρωματικους διορισμους κανονικα προχωρουν οταν εχουν τελειωσει οι διοριστεοι.καποιο λακο εχει φαβα πιστευω πως πρεπει να κινηθουμε αμεσα οσες μας ενδιαφερει αμεσα.οποια θελει εχω φεισ samartzidou georgia και φυσικα οποια αλλη θελει να δωσει ενα χερι βοηθειας θα το εκτιμουσαμε!
υ.γ. παντως οσο και αν προσπαθησα να παρω σαφη απαντηση απο τον ασεπ ή το υπουργειο δεν πηρα,ολο μισολογα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:38 »

Αποσυνδεδεμένος GRAMBLIN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #676 στις: Μάιος 14, 2014, 02:40:09 μμ »
Επειδή μέχρι τώρα, φοβάμαι πως δεν έχω προβλέψει κάτι λάθος από τις ιδέες και τις προθέσεις του υπουργείου,  νομίζω πως το μόνο που θα γίνει είναι να διοριστούν 13 και μετά πάπαλα. Διακοπή μεταβατικής με προκήρυξη νέου ΑΣΕΠ και ας πάνε οι επιλαχούσες στα δικαστήρια για δικαίωση.... με τα καμιά δεκαετία.... αφού  με δικολαβίστικα τερτίπια (δικαιολογίες) κλπ όλα θα είναι νόμιμα. Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #677 στις: Μάιος 14, 2014, 03:37:59 μμ »
 Πηρα το πρωι τηλ στο 2103443327 κ Αβραντινης. Ρωτησα γιατι διατηρουν το δικαιμα διορισμου αφου η εγκυκλιος ελεγε αλλα?
Μου ειπε λοιπον πως οταν εψαχναν ποιοι δεν πηγαν για δουλεια βρηκαν αυτους τους 10 οι οποιοι δεν ειναι οτι δεν ηθελαν να πανε απλα δεν τους αρεσαν οι περιοχες κ δηλωναν μονο μια . αποφασισαν λοιπον μαζι με τον ασεπ να μην τους αφαιρεσουν το δικαιωμα αφου παραταθηκε κ η μεταβατικη περιοδος. Στην καινουργια εγκυκλιο μου ειπε θα φαινεται ξεκαθαρα. Ρωτησα επισης εμας θα μας παρει ολους η πηρα τους 13 κ μετα ξεχαστηκαμε? Μου ειπε πως ειμαστε πλεον διοριστεοι απο τον ασεπ κ εχουν την υποχρεωση να μας διορισουν τωρα ποτε θα γινει αυτο δε ξερουν βεβαια πολλα αλλαζουν μου λεει κ δε ξερεις τι μπορει να ισχυει σε 2 χρονια. Τελος μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση στα μεσα της αλλης εβδομαδας να βγει η εγκυκλιος κ οι περιοχες ειναι κυκλαδες σαμος λασιθι κ κατι αλλο που δε θυμαμαι.

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #678 στις: Μάιος 14, 2014, 04:32:43 μμ »
και μενα το ιδιο εν ολιγοις μου ειπε και μαλιστα ειπε οτι η εγκυκλιος που θα βγει σε λιγες μερες θα λεει οτι διατηρουν το δικαιωμα του (παρολο που παραδεχθηκε οτι εκαναν λαθος) και καθε φορα που θα διοριζουν θα καλουν και αυτες τις 10 οι οποιες θα εχουν προτεραιοτητα.επισης μου ειπε οτι η μεταβατικη θα παει μεχρι το επομενο σχολικο ετος 2014-2015 γιατι δεν θελουν να κανουν αλλον ασεπ.η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι ολος αυτος ο προεκλογικος ντορος εγινε φυσικα για λογους ψηφοθηριας και δεν πρεπει να εφησυχασουμε.νομιζω οτι το θεμα μας δεν εληξε και  πρεπει να πιεσουμε οχι μονο εμεις οι 10 που περιμενουμε να βαλουν και εμας στις επιλαχουσες αλλα και οι υπολοιπες 37 γιατι οπως εγραψε η sofia-p  πολλα αλλαζουν  κ δε ξερεις τι μπορει να ισχυει σε 2 χρονια.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #679 στις: Μάιος 14, 2014, 07:44:08 μμ »
και μενα το ιδιο εν ολιγοις μου ειπε και μαλιστα ειπε οτι η εγκυκλιος που θα βγει σε λιγες μερες θα λεει οτι διατηρουν το δικαιωμα του (παρολο που παραδεχθηκε οτι εκαναν λαθος) και καθε φορα που θα διοριζουν θα καλουν και αυτες τις 10 οι οποιες θα εχουν προτεραιοτητα.επισης μου ειπε οτι η μεταβατικη θα παει μεχρι το επομενο σχολικο ετος 2014-2015 γιατι δεν θελουν να κανουν αλλον ασεπ.η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι ολος αυτος ο προεκλογικος ντορος εγινε φυσικα για λογους ψηφοθηριας και δεν πρεπει να εφησυχασουμε.νομιζω οτι το θεμα μας δεν εληξε και  πρεπει να πιεσουμε οχι μονο εμεις οι 10 που περιμενουμε να βαλουν και εμας στις επιλαχουσες αλλα και οι υπολοιπες 37 γιατι οπως εγραψε η sofia-p  πολλα αλλαζουν  κ δε ξερεις τι μπορει να ισχυει σε 2 χρονια.

Εχεις δίκιο georgiasamar!
Δεν εφησυχάζουμε!Σιγα μην τους εμπιστευτούμε!!
Ο, τι να ναι κλασικά το Υπουργειο......Τελοσπαντων, λιγο υπομονη κ θα δουμε πως πρεπει να αντιδράσουμε!!
Εγω παντως σιγουρα θα απευθυνθώ σε δικηγόρο!!Αν εχω καποιο νεο θα σας ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #680 στις: Μάιος 14, 2014, 08:09:19 μμ »
και μενα το ιδιο εν ολιγοις μου ειπε και μαλιστα ειπε οτι η εγκυκλιος που θα βγει σε λιγες μερες θα λεει οτι διατηρουν το δικαιωμα του (παρολο που παραδεχθηκε οτι εκαναν λαθος) και καθε φορα που θα διοριζουν θα καλουν και αυτες τις 10 οι οποιες θα εχουν προτεραιοτητα.επισης μου ειπε οτι η μεταβατικη θα παει μεχρι το επομενο σχολικο ετος 2014-2015 γιατι δεν θελουν να κανουν αλλον ασεπ.η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι ολος αυτος ο προεκλογικος ντορος εγινε φυσικα για λογους ψηφοθηριας και δεν πρεπει να εφησυχασουμε.νομιζω οτι το θεμα μας δεν εληξε και  πρεπει να πιεσουμε οχι μονο εμεις οι 10 που περιμενουμε να βαλουν και εμας στις επιλαχουσες αλλα και οι υπολοιπες 37 γιατι οπως εγραψε η sofia-p  πολλα αλλαζουν  κ δε ξερεις τι μπορει να ισχυει σε 2 χρονια.

Σκέψου ομως οτι αυτα τα δεκα άτομα μπορει να μην θέλουν καμια περιοχή κ να συνεχιστεί κανονικα η διαδικασια....βασικά το νόημα ολο ειναι οτι ασφαλώς παίζουν οι εκλογες......αλλα για να ...... περιμένουμε να δουμε τι ακριβως θα γράφει η περιβόητη εγκυκλιος!!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #681 στις: Μάιος 14, 2014, 10:46:41 μμ »
Εχεις δίκιο georgiasamar!
Δεν εφησυχάζουμε!Σιγα μην τους εμπιστευτούμε!!
Ο, τι να ναι κλασικά το Υπουργειο......Τελοσπαντων, λιγο υπομονη κ θα δουμε πως πρεπει να αντιδράσουμε!!
Εγω παντως σιγουρα θα απευθυνθώ σε δικηγόρο!!Αν εχω καποιο νεο θα σας ενημερωσω.
Ετσι ακριβώς είναι!Αν δεν δουμε το όνομα μας γραμμένο σε χαρτί διορισμού δεν πρόκειται να το αφήσουμε!Ας περιμένουμε την πρώτη εγκύκλιο και αναλόγως πράττουμε στη συνέχεια...

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #682 στις: Μάιος 15, 2014, 09:47:25 μμ »
Ετσι ακριβώς είναι!Αν δεν δουμε το όνομα μας γραμμένο σε χαρτί διορισμού δεν πρόκειται να το αφήσουμε!Ας περιμένουμε την πρώτη εγκύκλιο και αναλόγως πράττουμε στη συνέχεια...

Συμφωνω απόλυτα!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #683 στις: Μάιος 16, 2014, 12:23:29 μμ »
Πηρα κι εγω τηλ  στο Υπουργειο κ μου είπε μια κυρία οτι δεν ειναι κατι προς υπογραφή κι οτι δεν εχουν καμια ενημέρωση για την εγκύκλιο που θα μας καλέσουν τους επιλαχοντες!
Κι οτι βλέπουν κι αυτοι αυτα που γράφονται στο ιντερνετ κ απορούν!Μου τόνισε οτι δεν εχουν καμια ενημέρωση οπως παντα!Μεγαλη επιτυχια ετσι??εμεινα απλα άφωνη......υπομονη λοιπόν κ ως το τελος του καλοκαιριού κατι θα βγει!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #684 στις: Μάιος 16, 2014, 12:36:27 μμ »
Εχω βάλει ολο μου το σόι να παίρνει τηλεφωνα. Αν εχω καποιο νεο θα ενημερωσω αμέσως!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #685 στις: Μάιος 16, 2014, 01:05:35 μμ »
Πηρε κι αδερφη μου στο Υπουργειο κ της είπαν οτι περιμένουν όντως την υπογραφή απο το αρμόδιο τμημα κ οτι θα διοριστουν 47 άτομα γενικώς. Απλα στην παρούσα φαση θα πάρουν πρωτα τους 13 αλλα δεν ειναι σίγουρο αν θα ειναι οι πρώτοι 13 απο τη λίστα των επιλαχοντων!ο, τι να ναι!?
Εχουν να πέσουν μηνιιιιυυσεις που έλεγε κ η Αμαλία απο το Παρα πεντε.
Τελος της είπε να μπαίνουμε συνεχεια στα σάιτ για εκπαιδευτικούς γιατι περιμένουν απο μερα σε μερα να βγει!
Οπως καταλάβατε........αλλα λεει ο ενας κι αλλα ο άλλος......Απορώ παει με τη διάθεση του καθενός.....εκει περα?Η μας δουλεύουν?Ρητορικη ερωτηση!
Καταλήγοντας, ενα εχω να πω!
Ολα θα πανε καλα κ το πιστευω!Απλα μπορει λιγο να μας βγάλουν την ψυχή, μεχρι να τα βγάλουν!
Το σίγουρο ειναι οτι εφόσον υπαρχει η λίστα με τα ονόματα ......με δικηγόρους η χωρις θα μας πάρουν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160553
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.