*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859246 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #770 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:07:21 μμ »
dina 94 στο έχω ξαναρωτήσει και δεν μου απάντησες: έλεγε πουθενά ο νόμός ότι η προϋπηρεσία καταργείται δια παντός ? ΠΟΥΘΕΝΑ. Δεν το ήξερεσ οτι θα προσμετρούνταν κάποια στιγμή? ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ!

το μισθολογικό το ανέφερα για να καταλήξω στο εξής: Το 2010 δεν πήγες για δουλειά μακριά γιατί είχε οικονομική κρίση .Τώρα που υποτίθεται ότι θα ανοίξουν οι πίνακες είπες πως δήλωσε κουτάκ.ι  Και ρωτώ: τώρα δεν έχει κρίση?
  πες τα γεωργια πες τα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:04 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #771 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:08:05 μμ »
nikolopol δεν γράφω αυτό ! το κατάλαβες λαθος

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #772 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:09:28 μμ »
Το υπουργείο ΔΕΝ λέει πουθενά ότι ΘΑ χαθεί η προυπηρεσία !!! Που λέει ότι θα καταργηθεί και δεν το βλέπω ;;;Που ;

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #773 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:11:34 μμ »
Καλό είναι να πέσουν οι τόνοι. Το τι επιλογές έκανε ο καθένας είναι δικαίωμα του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:04 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #774 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:12:42 μμ »
Κι εγω θελω και περιμενω να μου συμπαρασταθεις αλλα δε σε βλέπω διπλα μου αλλά απέναντι μου. Θα μου συμπαρασταθεις;
.
  fotini18 σε τι θες να σου συμπαρασταθώ; Απέναντι δεν είμαι σε όσους δεν θέλουν το άνοιγμα των πινάκων των αναπληρωτών από το 2010 και μετά. Απέναντι δεν είμαι σε κανέναν άνεργο συνάδελφο. Απλά υποστηρίζω και εγώ την θέση μου.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #775 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:15:37 μμ »
Ε ναι, αυτά είναι πάντα μέσα στους κανόνες του παιχνιδιού!
Αλλά αν μπορούσαν να δηλωθούν σχολεία με ΜΔΣ 11 ή 12 θα ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα!
Γι αυτο σου λεω...πολλοί θα χαρούν νομιζοντας πως θα υπηρετησουν σε δυσπροσιτο αλλά δεν ειναι σιγουρο. Θα πάρουν όσους έχουν περισσότερα κοινωνικα κριτηρια. Εκτος αν τους παρουν Δωδεκανησα Δ, που είναι ολα τα σχολεια με ΜΔΣ
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #776 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:17:13 μμ »
nikolopol δεν γράφω αυτό ! το κατάλαβες λαθος
Nα κάνω δυο ερωτήσεις;
1)Αυτοί που θέλανε άνοιγμα δεν γνωρίζανε ότι μόνο με 3848 μπορεί να γίνει και μόνο με αυτόν;

2)Αυτοί που δεν δηλώνανε μακριά ή πολύ καλό Ασεπ είχανε και δεν τους ένοιαζε το ταβάνι ,που κακώς βέβαια γιατί με τον 3848 ,ποτέ δεν θα είσαι βέβαιος ή δεν τους έφτανε ο πίνακας οπότε ας μη θεατρινίζουν , ή όντως είχαν σοβαρό πρόβλημα οπότε πάλι ας μη θεατρινίζουν,ειδικά απέναντι στον εαυτό τους, γιατί δεν γινόταν αλλιώς!!!!!!!

Εκτός αν και οι μεν και οι δε ,οι μεν πρώτοι με ανοιχτούς και οι δε δεύτεροι με κλειστούς ευελπιστούσαν σε κατάργηση του 3848 και τη δημιουργία νέου νόμου για διορισμούς που δεν ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ..... ::) ::) ::) ::) ::) ??? ??? ??? ??? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2014, 05:22:45 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος evivasil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #777 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:17:36 μμ »
Το υπουργείο ΔΕΝ λέει πουθενά ότι ΘΑ χαθεί η προυπηρεσία !!! Που λέει ότι θα καταργηθεί και δεν το βλέπω ;;;Που ;




ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΙΣΩΣ ΤΗ ΠΑΡΟΥΜΕ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟ 2010 ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΣΕ ΝΗΣΙΑ ΑΜΩ ΚΑΙ ΒΑΖΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΞΕΡΕΙΣ......Ε ΟΧΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΟΙ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ΟΚ?

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #778 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:19:01 μμ »
 Ντροπή και σε όσους δεν βάλαν το κουτάκι τόσο καιρό και τώρα τρέξουν να το βάλουν αν ισχύσει αυτό που είπε ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ. δεν θα ήθελα αν είχα παιδι να έκανε μάθημα στο παιδί μου.

Αποσυνδεδεμένος daskalos11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17.03 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #779 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:19:39 μμ »
Να το επαναλαβω κι εγω γιατι εμεινε στις πισω σελιδες κι ειναι κριμα γιατι αυτη ειναι τελικα ολη η ουσια:

Τωρα στελνετε μειλ????? Το ειχαμε πει...πινακες δεν ανοιγαν βασει κωλυματος νομικου....τωρα σου λεει θελεις να τους ανοιξω??? απο εδω και περα να το ξερουν ολοι....Ηπρουπηρεσια οπως ολοι καταλαβατε του 2010-2014 θα φαινεται μολις εφαρμοστει ο 3848....Αυτο θα σας απαντησει κιολας σε ενα μαζικο email....
Καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι πολλοι στους πινακες τοσα χρονια δεν βαζανε κουτακι γιατι γνωριζανε οτι δεν πιανει μορια....με αποτελεσμα καποιοι απο κατω που δεν ειχαν ουτε μια ελπιδα υπο κανονικες συνθηκες να δουλεψουν να δουλευουν και να πηγαινουν εν γνωση τους σε ολες τις περιοχες της Ελλαδας ΑΛΛΑ εκ του πονηρου καποιοι απο αυτους θελουνε αναγνωριση προυπηρεσιας ....ΑΥΤΟ δεν γινεται.... γιατι ολοι γνωριζανε τον νομο...Οι δικαιολογιες οτι ο νομος ελεγε ανα 2-3 χρονια ΑΣΕΠ δεν πιανουν γιατι απο κατω ελεγε οτι η μεταβατικη μπορει να παραταθει με υπουργικη αποφαση χωρις να βαζει οριο κιολας....

Τωρα ερχεται ο υπουργος και λεει αμα θελετε ανοιχτους πινακες απο εδω και περα...και τωρα παλι δεν ειναι ικανοποιημενοι......

ΑΜΑ ειχαμε πιεσει να γινουν διορισμοι μονιμων οσο πιεσαμε για τους πινακες τωρα θα ειχε ληξει η μεταβατικη.....Καληνυχτα σας.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #780 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:20:30 μμ »
dina 94 α) σου θέτω ένα ερώτημα βασισμένο σε αυτά που εσύ έχεις πεί και γράψει και δεν απαντάς για άλλη μια φορά.
             β) Δε λέει οτι θα χαθεί . Λέει οτι θα προσμετρηθεί όοοοοοταν γίνει ΑΣΕΠ.Συμφωνούμε ως εδώ. Τώρα απάντησε μου το εξής :Που λέει ότι μπορεί να προσμετρηθεί κατα το ήμισυ ( απο το 2014 και μετά) και μάλιστα  χωρίς να έχει γίνει ΑΣΕΠ ? Το λέω γιατι απο τα γραφόμενά σου καταλαβαίνω ότι είσαι υπερ του ανοίγματος απο δω και πέρα,Κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #781 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:20:46 μμ »
Καλό είναι να πέσουν οι τόνοι. Το τι επιλογές έκανε ο καθένας είναι δικαίωμα του.

Σωστότατο. Όπως και αυτο απο nikolopol:

Τωρα στελνετε μειλ????? Το ειχαμε πει...πινακες δεν ανοιγαν βασει κωλυματος νομικου....τωρα σου λεει θελεις να τους ανοιξω??? απο εδω και περα να το ξερουν ολοι....Ηπρουπηρεσια οπως ολοι καταλαβατε του 2010-2014 θα φαινεται μολις εφαρμοστει ο 3848....Αυτο θα σας απαντησει κιολας σε ενα μαζικο email....
Καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι πολλοι στους πινακες τοσα χρονια δεν βαζανε κουτακι γιατι γνωριζανε οτι δεν πιανει μορια....με αποτελεσμα καποιοι απο κατω που δεν ειχαν ουτε μια ελπιδα υπο κανονικες συνθηκες να δουλεψουν να δουλευουν και να πηγαινουν εν γνωση τους σε ολες τις περιοχες της Ελλαδας ΑΛΛΑ εκ του πονηρου καποιοι απο αυτους θελουνε αναγνωριση προυπηρεσιας ....ΑΥΤΟ δεν γινεται.... γιατι ολοι γνωριζανε τον νομο...Οι δικαιολογιες οτι ο νομος ελεγε ανα 2-3 χρονια ΑΣΕΠ δεν πιανουν γιατι απο κατω ελεγε οτι η μεταβατικη μπορει να παραταθει με υπουργικη αποφαση χωρις να βαζει οριο κιολας....

Τωρα ερχεται ο υπουργος και λεει αμα θελετε ανοιχτους πινακες απο εδω και περα...και τωρα παλι δεν ειναι ικανοποιημενοι......

ΑΜΑ ειχαμε πιεσει να γινουν διορισμοι μονιμων οσο πιεσαμε για τους πινακες τωρα θα ειχε ληξει η μεταβατικη.....Καληνυχτα σας.


πεστααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2014, 05:24:46 μμ από dimitraj »

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #782 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:23:58 μμ »
Επειδη δεν θέλω να γράφω με υπονοούμενα αλλά έτσι όπως τα αντιλαμβάνομαι...
Όσοι δουλέψαμε αυτά τα 4 χρόνια οι πιο πολλοί είχαμε μια κρυφή ελπίδα ότι αν λέω αν ανοίξουν οι πίνακες θα προηγούμασταν και μη το αρνηθεί κανείς..., γιατί ζούμε ΔΥΣΤΗΧΩΣ σε ένα κράτος που φάσκει και αντιφάσκει, τι μία έτσι την άλλη αλλίως. Ποντάραμε πήγαμε πολλοί από εμάς μακρυά και ΧΑΣΑΜΕ (Στην τελική δεν επιβδβαιώθηκαν οι επιθυμίες μας όπου από την αρχή ήταν ΛΑΘΟΣ, όμως να ξέρετε ότι αυτα τα τέσσερα χρόνια δεν πήγαν εντελώς χαμένα...
ΞΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ότι τα μόρια θα μετράνε μόνο για τον ΝΕΟ πίνακα του 3848 
Αν λέω κάτι παράλογο δεκτή η κριτική

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #783 στις: Αύγουστος 06, 2014, 05:28:09 μμ »
Συμφωνούμε Kukuruku  αλλά αναρρωτιέμαι το εξής : αφού ΑΣΕΠ δεν έγινε πως γίνεται να μετρήσουν απο τώρα και μετά?
Ασ μη μετρήσουν μέχρι καθόλου ώσπου να γίνει ΑΣΕΠ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160769
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 420

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.