*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 729454 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1442 στις: Μάρτιος 22, 2013, 05:14:18 μμ »
Εδώ να είμαστε, και θα τα δούμε.
+1
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:29:24 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1443 στις: Μάρτιος 22, 2013, 05:19:37 μμ »
και καλά, τώρα ψάχνουν αφορμή να απολύσουν κόσμο ( λες και χρειάζονται αφορμή)...
Το 93 που ξεκίνησε ο Κοντογιαννόπουλος την κουβέντα τι είχαν στο κεφάλι τους και αντιτάχθηκε πάλι σύσσωμη η ΟΛΜΕ;

Στο υπόλοιπο δημόσιο που υπάρχει αξιολόγηση απολύθηκε κανένας λόγω αξιολόγησης;
Στο υπόλοιπο δημόσιο γιατί δεν διαμαρτύρεται κανένας για την αξιολόγηση; Στην τελική τα ποσοστά προακτέων και οι ποινές για τους μη προακτέους ισχύουν για όλους τους δημοσίους υπαλλήλους, όχι μονο για τους εκπαιδευτικούς. Αυτοί γιατί δεν διαμαρτύρονται ; ( και μάλιστα όταν οι περισσότεροι εκει ειναι ΔΕ καιι ΤΕ οπότε ειναι και πρώτοι πρώτοι στη σειρά της εξόδου )....

Το ότι κάποιοι θέλουν την εκπαίδευση ταξική τώρα το ανακαλύψαμε και μας πηρε ο πόνος; Ή μήπως δεν είναι άκρως ταξική τώρα;

Εγώ βλέπω - και ανέκαθεν έβλεπα - μια πεισματική άρνηση για την άρνηση. Για να μην περάσει το σχέδιο του Υπουργείου ( ανεξάρτητα ποιος ειναι υπουργός και σε ποια κυβέρνηση ανήκει ).
Και ένα βόλεμα άνευ προηγουμένου, τύπου "ξέρουμε ότι ειναι χάλια η κατάσσταση και μπάχαλο μεγάλο αλλά καλύτερα έτσι παρά αλλιώς"...

Με τη λογική " το μη χείρον βέλτιστον" θα πάει μπροστά η Εκπαίδευση;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 05:25:46 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1444 στις: Μάρτιος 22, 2013, 05:21:47 μμ »
Πες τα εσύ,κοπελιά.Άμα τα λέω εγώ για την ολμε,γίνομαι κακός!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 05:26:44 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1445 στις: Μάρτιος 22, 2013, 05:23:11 μμ »
εγώ πάλι έχω και το όνομα ΚΑΙ την χάρη!!  ;D ;D ;D 8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:29:24 »

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1446 στις: Μάρτιος 22, 2013, 05:40:02 μμ »


Το ότι κάποιοι θέλουν την εκπαίδευση ταξική τώρα το ανακαλύψαμε και μας πηρε ο πόνος; Ή μήπως δεν είναι άκρως ταξική τώρα;

 
Με τη λογική " το μη χείρον βέλτιστον" θα πάει μπροστά η Εκπαίδευση;

Ακρως ταξική και να πάει μπροστα δεν συμβιβαζονται κατ΄εμε! Εγώ βασικά διατυπωνω μια εικασία και περιμένω να διαψευστώ: Θέλουν απολύσεις λόγω τρόικας αλλά πετάνε το μπαλάκι στον όχλο..καντε μηνύσεις εσείς οι "αγανακτισμένοι" και εμείς θα διωχνουμε κόσμο ενεργούντες μετά δικαιοσύνης.
Βιομηχανία μηνύσεων είχαμε και παλιά στη χωρα αλλά ΔΕΝ είναι πρεπον να ξύσουμε πληγές ακριβώς σε αυτόν τον ιστότοπο!! Αντιδικίες επί του θέματος τις κρίνω απρόσφορες. Άνθρωπος του καναπέ γαρ ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 05:41:47 μμ από Demo »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1447 στις: Μάρτιος 22, 2013, 05:46:27 μμ »
Έχουν ξεπουλήσει τη χώρα λόγω τρόικας λέτε να έχουν ευαισθησίες να απολύσουν τον οποιονδήποτε και χρειάζονται άλλοθι;

Ανέκαθεν υπήρξε ταξική η εκπαίδευση. Αυτοί που ανησυχούν τώρα γι αυτό τότε πού ήταν;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1448 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:07:17 μμ »
Μέσα στην εβδομάδα που πέρασε, η ΔΟΕ με mail έστειλε τη θέση της ως προς την αξιολόγηση καθώς επίσης και ποια στάση αναμένει από όλους εμάς τους εκπαιδευτικούς.

Προσωπικά με καλύπτει 100% .
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1449 στις: Μάρτιος 22, 2013, 09:06:02 μμ »
και καλά, τώρα ψάχνουν αφορμή να απολύσουν κόσμο ( λες και χρειάζονται αφορμή)...


+++++++++

Οσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 09:18:31 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1450 στις: Μάρτιος 22, 2013, 09:21:31 μμ »
Μέσα στην εβδομάδα που πέρασε, η ΔΟΕ με mail έστειλε τη θέση της ως προς την αξιολόγηση καθώς επίσης και ποια στάση αναμένει από όλους εμάς τους εκπαιδευτικούς.

Προσωπικά με καλύπτει 100% .

σε καλύπτει η ΔΟΕ; ....και γιατί τα βαζουν με τον Μπράτη όταν  αργούν τις αποσπάσεις;
 τότε η ΔΟΕ ειναι για μπουκέτα...  ;D ;D ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1451 στις: Μάρτιος 22, 2013, 09:22:47 μμ »
Έτσι, έτσι...
Αξιολόγηση κι άγιος ο θεός (σας)!

Εύχομαι ο χρόνος να σας δικαιώσει και σε 10 χρόνια η Εκπαίδευση στην Ελλάδα να βρίσκεται σε πολύ ανεβασμένο επίπεδο.

ΥΓ: Καλές επαναστάσεις (και καλά κρασιά).

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1452 στις: Μάρτιος 22, 2013, 10:42:24 μμ »

Αν κάποιος δεν είναι αποδεδειγμένα ικανός(μεγάλη κουβέντα αλλά φυσικά και υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις), Μάρκο, υπάρχουν και σήμερα τρόποι να απομακρυνθεί από την τάξη εφόσον υπάρχει η αντίστοιχη βούληση.
 Και φυσικά το εγκληματικό θα είναι αν η μπάλα πάρει τους ικανούς αλλά πολιτικά ανένταχτους στα ισχυρά κόμματα - δηλαδή αν μαζί με τα ξερά καούν και τα χλωρά - και όχι τους μη ικανούς, αυτό εννοείται.
Ακριβώς, ακριβώς έτσι!!
Έχουμε εμείς περίπτωση συναδέλφισσας στο νομό μου.Η εν λόγω είναι πάνω από τους νόμους.Στη διεύθυνση τηρείται σιγή ιχθύος και το μόνο που έχουν αφήσει να διαρεύσει είναι ότι έχει άνθρωπο που την καλύπτει.
Υπάρχει άνθρωπος που θα "τολμήσει" να την αξιολογήσει αρνητικά;Ποιος;..όταν όσοι γνωρίζουν την περίπτωση λένε ότι έχει διασυνδέσεις;
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1453 στις: Μάρτιος 22, 2013, 10:53:23 μμ »
κι εσείς τι ρόλο βαράτε ακριβώς;

έχετε ψηφίσει εκεί όλους τους παρτάκηδες , τους βαζετε να βγάλουν αυτοί το φίδι απ΄την τρύπα, αν δεν το κάνουν κράζετε εν χορώ,αλλιώς "σας καλύπτουν απόλυτα οι ανακοινώσεις τους" , κι  εσείς τι ωραία και βολικά περνάτε τη σταση σας ως.... συναδελφική αλληλεγγύη ... 

Να σας χαιρόμαστε!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1454 στις: Μάρτιος 22, 2013, 11:03:13 μμ »
κι εσείς τι ρόλο βαράτε ακριβώς;

έχετε ψηφίσει εκεί όλους τους παρτάκηδες , τους βαζετε να βγάλουν αυτοί το φίδι απ΄την τρύπα, αν δεν το κάνουν κράζετε εν χορώ,αλλιώς "σας καλύπτουν απόλυτα οι ανακοινώσεις τους" , κι  εσείς τι ωραία και βολικά περνάτε τη σταση σας ως.... συναδελφική αλληλεγγύη ... 

Να σας χαιρόμαστε!!

Το μήνυμά σου είναι κάτω από το δικό μου.Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι σε μένα;; :o  :o  :o...το ρωτώ γιατί αντιγράφεις τη φράση μου..

"σας καλύπτουν απόλυτα οι ανακοινώσεις τους"

Επίσης το ρωτώ γιατί συνηθίζουν κάποιοι να μπλέκουν τα αυγά και τα πασχάλια, για να στηρίξουν τις απόψεις τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 11:13:17 μμ από alexel »
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1455 στις: Μάρτιος 22, 2013, 11:11:09 μμ »
όχι, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα προφανώς. Αλλά μου κόλλησε (ως αντιθεση) αυτό που έγραψες στο προηγούμενο  ποστ σου για την ανακοίνωση της ΔΟΕ με αυτό που έγραψα εγώ ότι κατά περίπτωση τους κράζετε κιόλας (τους εκλεγμένους ).

όταν αναφέρομαι προσωπικά σε κάποιον συνηθως του απευθυνω και τον λόγο.  :)  ( χαίρομαι που ρώτησες ωστόσο )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.