*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 193445 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 11:01:27 πμ »
Βλέπω ότι αγχώνεσαι πάρα πολύ για αυτό το θέμα και κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε, γιατί στο κάτω κάτω τόσες μέρες και ώρες τους έχεις προτείνει, ας κάνουνε και αυτοί μια υποχώρηση, αφού υπάρχει πρόβλημα από τη μεριά σου για εκείνη την ημέρα και ώρα. Δεν είναι ότι δεν θέλεις, έχεις δουλειά που έχει ήδη κανονιστεί πρίν από το ιδιαίτερο, που σου την έχουνε κανονίσει άλλοι (τα αφεντικά στο φροντιστήριο) και η οποία είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει. Θα σου έλεγα να τους το ξαναζητήσεις ευγενικά για άλλη μια φορά, πες τους ότι έκανα τα αδύνατα δυνατά δεν μπορεί να γίνει τίποτα, σας παρακαλώ δεχτείτε αυτή τη μέρα. Αλλιώς πες τους ότι θα αναγκαστούμε να την βγάλουμε εντελώς αυτή την ώρα, να δούμε τί θα σου πούνε. Κάτι μου λέει ότι μας έχουνε βρει του χεριού τους και κανονίζουνε πρώτα όλα τα άλλα και μετά τα ιδιάιτερα.... Ελπίζω να σε βοήθησα.
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:54:25 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 12:19:41 μμ »
ε μα ναι sweet dream σου λενε θα κανω ιδιατερο για να κανω οσες ωρες θελω κ ο,τι μερα θελω! γιατι λιγες φορες μας λενε κ ποσες ωρες θελουν να κανουν?? >:(

την μια τους εινια νωρις (3 - 4.30) την αλλη ειναι αργα (7.30 - 9) την αλλη δεν θα προλαβαινει να διαβασει (μαθημα δευτερα - τεταρτη) ε....!!

ευχαριστω που "ακουσατε" τον πονο μου...

Αποσυνδεδεμένος sweet dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:23:39 μμ »
Να είσαι καλά και μην ευχαριστείς! Όταν τελικά αποφασίσουνε τι θέλουνε, πες μας τι έγινε!  Καλή σου τύχη και μην αγχώνεσαι για αυτά τα πράγματα. Ασε αυτούς να αγχώνονται γιατί αυτοί δημιουργούνε το πρόβλημα πιστεύω.
'Education is what survives when what has been learned has been forgotten.'
B. F. Skinner

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:49:27 μμ »
για ιδιαιτερο για α χρονια proficiency αλλα μαθητρια η οποια δεν τραβαει και πολυ,ποιο με συμβουλευετε να την πεισω να δωσει?ποια σειρα βιβλιων ν ακολουθησω,ποσες ωρες?σκεφτηκα για 2 με 3 ωρες την βδομαδα.20 ευρω την ωρα σκεφτομαι να ζητησω.ειναι πολλα?η μηπως να ζητησω το 3 ωρο 5ο ευρω?ειναι και φιλη .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:54:25 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:57:32 μμ »
δεν εχω κανει proficiency μεχρι τωρα. αλλα 2-3 ωρες μηπως ειναι λιγες? τα 20 ευρω καλα ακουγονται για φιλη σου. ξερω οτι οι τιμες σε Proficiency ξεκινουν απο 20 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:35:01 μμ »
για ιδιαιτερο για α χρονια proficiency αλλα μαθητρια η οποια δεν τραβαει και πολυ,ποιο με συμβουλευετε να την πεισω να δωσει?ποια σειρα βιβλιων ν ακολουθησω,ποσες ωρες?σκεφτηκα για 2 με 3 ωρες την βδομαδα.20 ευρω την ωρα σκεφτομαι να ζητησω.ειναι πολλα?η μηπως να ζητησω το 3 ωρο 5ο ευρω?ειναι και φιλη .
Εγώ έκανα 2Χ1,5 ώρες και η ύλη έβγαινε μια χαρά. Εξάλλου στο Prof. ο καθηγητής λειτουργεί σαν σύμβουλος-καθοδηγητής. Όλη η δουλειά γίνεται από τον μαθητή στο σπίτι. Οι 3 ώρες είναι υπέρ-αρκετές για Speaking, Listening και ανάλυση των Readings-Use.
Όσο για τα χρήματα, κι εγώ έθεσα το ερώτημα με το σκεπτικό ότι πιθανότατα άλλαξαν τα πράγματα μιας και έχω 2-3 χρόνια να ασχοληθώ, αλλά σχεδόν όλοι απάντησαν €20-25.
Μαθητές που δεν τραβούσαν έστελνα για Michigan ασυζητητί! Άσε που αφού δίνει επάρκεια, μου το ζητούσαν και οι ίδιοι.
Καλή επιτυχία! :)

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 02:53:20 μμ »
παιδια σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!απλα σκεφτομαι μηπως να την εβαζα να δωσει καποιο απο city and guillts η edexcel h κπγ.
τι λετε γι αυτα?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 08:30:47 πμ »
παιδια σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!απλα σκεφτομαι μηπως να την εβαζα να δωσει καποιο απο city and guillts η edexcel h κπγ.
τι λετε γι αυτα?
Τα Edexcel+City and Guilts δίνουν επάρκεια; ??? Γιατί αν δεν δίνουν είναι άχρηστα. Εκτός αν εννοείς να δώσει το επίπεδο Advanced και να σταματήσει εκεί.

Αποσυνδεδεμένος dgoudela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 08:22:38 μμ »
παιδια σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!απλα σκεφτομαι μηπως να την εβαζα να δωσει καποιο απο city and guillts η edexcel h κπγ.
τι λετε γι αυτα?
Τα Edexcel+City and Guilts δίνουν επάρκεια; ??? Γιατί αν δεν δίνουν είναι άχρηστα. Εκτός αν εννοείς να δώσει το επίπεδο Advanced και να σταματήσει εκεί.

Επάρκεια δίνουν μόνο Michigan και Cambridge, και κανείς άλλος(προς το παρόν  ???)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 09:30:58 πμ »
Bλέπω ότι πλέον υπάρχουν πάρα πολλά πτυχία αγγλικών, τα οποία μάλιστα αναγνωρίζονται και από το Δημόσιο (ΑΣΕΠ). Εγώ είχα μείνει κυρίως στα Lower-Advanced-Prοficiency των Michigan και Cambridge.
Υπάρχουν κάποια από τα άλλα που μπορεί να είναι προτιμότερα για κάποια παιδιά (πχ. ίδιο αποτέλεσμα με λιγότερο διάβασμα ή σε πιο σύντομο διαστημα);
Πως επιλέγετε το ποιό από αυτα θα δώσει ένα παιδί που προετοιμάζετε; Συνήθως ζητάνε και οι μαθητές ή οι γονείς κάτι συγκεκριμένο;

Αποσυνδεδεμένος laura!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 11:19:10 πμ »
Πιστοποιητικά  αναγνωρισμένα υπάρχουν πλέον πάρα πολλά...Για παράδειγμα, στο επίπεδο Β2 υπάρχει το ECCE, το FCE, το Edexcel 3, το City&Guilds, το Toeic, το ΚΠΓ...Θες κ άλλα?Όσον αφορά το τι θα επιλέξεις εξαρτάται από το μαθητή κ τις ανάγκες του. Εάν θέλει να μάθει Αγγλικά ή αν τον ενδιαφέρει να πάρει απλά ένα πιστοποιητικό για τους x-y λόγους, σε τι επίπεδο βρίσκονται οι γνώσεις τ,πόσο χρόνο έχει στη διάθεση του για προετομασία, ποιες είναι οι αδυναμίες του κ πάει λέγοντας. Ναι, υπάρχουν γονείς κ μαθητές που έρχονται να ζητήσουν κάτι συγκεκριμένο αλλά αν κρίνεις ότι δεν είναι η κατάλληλη επιλογή για το παιδί προσπαθείς με επιχειρήματα να τους κατευθύνεις κάπου αλλού.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 11:31:10 πμ »
παιδια σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!απλα σκεφτομαι μηπως να την εβαζα να δωσει καποιο απο city and guillts η edexcel h κπγ.
τι λετε γι αυτα?
Τα Edexcel+City and Guilts δίνουν επάρκεια; ??? Γιατί αν δεν δίνουν είναι άχρηστα. Εκτός αν εννοείς να δώσει το επίπεδο Advanced και να σταματήσει εκεί.

Επάρκεια δίνουν μόνο Michigan και Cambridge, και κανείς άλλος(προς το παρόν  ???)

Επάρκεια δίνει και το UCLAN πλέον....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 12:49:43 μμ »
ρε παιδια , θα σας πω τον πονο μου...
εχω 2 ξαδελφια μου και ξαδελφια μεταξυ τους που τους κανω μαθημα 6 χρονια . καθε χρονο τους κανω αυξηση μισο ευρω και φετος που κανουμε επιπεδο lower τους παιρνω 11 ευρω το καθενα 3 ωρες/εβδ. Με παιρνει τηλ η μαμα τους ενος χθες και μου λεει οτι της ηρθε 3.000 ευρω εφορια και θελει να κανει οικονομιες και τις φαινονται πολλα τα 11 ευρω . (της βγαινει 130 περιπου ο μηνας) Μου λεει οτι αφου αυξησα τις ωρες (σε 3, ενω περυσι καναμε 2,5) δεν επρεπε να αυξησω και την τιμη. Μου ειπε οτι φυσικη και γαλλικα τους παιρνουν 9 ευρω τα 2 παιδια και οτι δεν δινω και αποδειξεις κτλ
Ειλικρινα με εφερε σε πολυ δυσκολη θεση διοτι θεωρω οτι δεν ειναι ακριβη η τιμη! τηλεφωνησα σε 2 συναδελφους και εμαθα τιμες 14-15 ευρω και την πηρα τηλ , λεγοντας οτι δεν ειναι ακριβα και αν θελει να κανουμε 2,5 ωρες αντι 3 για να της ερχεται πιο οικονομικα! μου λεει "προτιμας να μειωσεις τις ωρες παρα να ριξεις την τιμη? λεω ναι, διοτι θελω να πληρωνωμαι για την δουλεια που κανω...."εντωμεταξυ φωτοτυπιες καθε λιγο και λιγακι για τεστ βγαζω εγω και καθε 3 unit ετοιμαζω στο υπολογιστη αναλυτικα βαθμολογια με τα ποσοστα τους.
τι να πω? νοιωθω πολυ αβολα! ειχα ξεκινησει με ενθουσιασμο αυτο το ιδιιατερο καιο  τωρα νοιωθω σαν να μου εκοψαν τα φτερα....

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 01:03:48 μμ »
11 ευρω για LOWER???????? Πλάκα κάνεις? Οι τιμές αρχίζουν από 20 ! Άντε επειδή είναι συγγενείς ίσως 18 και πάλι θα μπαίνεις μέσα. Πόσο πολύ θέλει να υποτιμήσει το πτυχίο σου? Να της πεις η τιμή είναι αυτή αλλιώς να τα στείλει φροντιστήριο! Ακούς εκεί. Η καθαρίστρια που μου καθαρίζει το σπίτι θέλει 12 ευρω την ώρα!!!
όσο για απόδειξη άμα θέλει να τις κόψεις και έχεισ τη δυνατότητα πες της 11+23% ΦΠΑ =13.53 αλλίως 11 και να το βουλώσει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.