*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 193445 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 10:57:01 μμ »
Δε θέλω να σε στεναχωρήσω stargate μου, αλλά μακάρι να ήταν μόνο οι φοιτητές..

Συμφωνώ. Δεν είναι μόνο φοιτητές που έχουν τόσο χαμηλές τιμές. Είναι και πτυχιούχοι. Ένας από τους λόγους ίσως είναι και η οικονομική κρίση μιας και οι οικογένειες δυσκολεύονται να τα βγάλουν πέρα. Από την άλλη όμως, τα αγαθά και οι υπηρεσίες ακριβαίνουν και για τους καθηγητές, όχι μόνο για τους γονείς των μαθητών.
Και δε μιλώ για την ξεχωριστή περίπτωση μαθητή που υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Εκεί και τζάμπα να κάνουμε μάθημα. Αλλά με το να έχουμε τόσο χαμηλές τιμές υποτιμάμε τις σπουδές μας και τους κόπους μας. Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα λιγότερα ιδιαίτερα και με πιο υψηλές τιμές παρά πολλά με πολύ χαμηλές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:34:24 »

Αποσυνδεδεμένος zoe281

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 01:20:31 μμ »
Ναι περισσότερο οι φοιτήτριες ζητάνε 10 ευρώ την ώρα.... Αλλά ότι δίνεις παίρνεις, έτσι δεν είναι??
Οικονομική κρίση υπάρχει για όλους, γιατί να ρίξω εγώ μόνο τις τιμές μου??
Μήπως μου μείωσε κανένας το ενοίκιο, τη ΔΕΗ, το σουπερμαρκετ??? Ισα-ίσα αυξήθηκαν κιόλας!
Μας έχουν βάλει στο τριπάκι να λέμε και ευχαριστώ, για τα ψύχουλα που πέρνουμε!Ο κλάδος μας, συνάδελφοι,
είναι ο πιο κακοπληρωμένος, και είμαστε οι μοναδικοί που τρέχουμε τόσο πολύ όλη την ημέρα. Και όταν γυρνάμε
σπίτι, ξεκινάει η προετοιμασία για την επόμενη μέρα, και οι διορθώσεις!
Εγώ νομίζω ότι υπάρχει δουλειά για όλους, αρκεί να σεβαστούμε πρώτα πρώτα εμείς οι ίδιες τη δουλεία μας!
Συγνώμη για την αγανάκτηση αλλά από την μύτη να με πιάσεις, θα σκάσω!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 01:59:44 μμ »
Κι όμως zoe281 δεν είναι μόνο οι φοιτήτριες και παίζουν και τιμές 5-7 ευρώ για D και E class παρακαλώ...έπειτα ζητάς εσύ 15 ή 17 και σου λέει έχω βρει με χαμηλότερο.Λυπάμαι αλλά αν θες, εμπιστέψου το παιδί σου εκεί που βρήκες το χαμηλότερο...κι όταν έρθει η ώρα που θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις, θα παρακαλάς να καλύψει κάποιος άλλος τα κενά, κι ας σου πάρει και 30 ευρώ...αλλά μακάρι να τα καταλάβαιναν αυτά από την αρχή...
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 01:16:02 μμ »
Και που ζητάνε 10 ευρώ, νομίζετε τα παίρνουνε? Το τηλέφωνό μου χτύπησε πολλές φορές από την έναρξη της σχολικής χρονιάς και με το που ακούνε τιμές άνω των 10 ευρώ, την κάνουν μ'ελαφρά. Αλλά και 10 ευρώ να τους πεις, πάλι πολλά τους φαίνονται. Όπως είπε και κάποιος άλλος/άλλη εμ στο σπίτι τους, εμ όποτε τους βολεύει, εμ να γίνεται άριστη δουλειά; Στην αρχή ντρεπόμουν να τους πω τις κανονικές μου τιμές μη τυχόν και τους φανούν ακριβές, αλλά πλέον τους τις λέω στα ίσα και όποιος θέλει, έχει καλώς. Καλύτερα λίγα και καλά και να κάνω κι εγώ τη δουλειά μου όπως θέλω, παρά να αισθάνομαι ότι ζητιανεύω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:34:24 »

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #144 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 01:53:50 πμ »
Γεια σας! Πρόκειται να αναλάβω 2 μαθήτριες της C senior και αναρωτιόμουν τι τιμή να πω. Πόσο θα ζητούσατε για 2 μαθητές 4 ώρες τη εβδομάδα;;;

Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #145 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 08:56:01 πμ »
Και που ζητάνε 10 ευρώ, νομίζετε τα παίρνουνε? Το τηλέφωνό μου χτύπησε πολλές φορές από την έναρξη της σχολικής χρονιάς και με το που ακούνε τιμές άνω των 10 ευρώ, την κάνουν μ'ελαφρά. Αλλά και 10 ευρώ να τους πεις, πάλι πολλά τους φαίνονται. Όπως είπε και κάποιος άλλος/άλλη εμ στο σπίτι τους, εμ όποτε τους βολεύει, εμ να γίνεται άριστη δουλειά; Στην αρχή ντρεπόμουν να τους πω τις κανονικές μου τιμές μη τυχόν και τους φανούν ακριβές, αλλά πλέον τους τις λέω στα ίσα και όποιος θέλει, έχει καλώς. Καλύτερα λίγα και καλά και να κάνω κι εγώ τη δουλειά μου όπως θέλω, παρά να αισθάνομαι ότι ζητιανεύω.

αν τους πεις χαμηλοτερη απ αυτη που θελεις,και συμφωνησουν, τοτε κλεινοντας το τηλεφωνο αισθανεσαι πως την...πατησες!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #146 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 10:54:17 πμ »
να ρωτησω κατι ως σφηνα στην κουβεντα, μπορει ο γιος μου που κανει ιδιαιτερο 3η χρονια- D ' class ειναι τωρα -να παρακαμψει την Ε ' και να δωσει το ΓΙ ΚΠΓ?

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #147 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 03:10:51 μμ »
Μήπως εννοείς το Β2; Το Γ1 είναι πολύ υψηλό επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #148 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 03:45:44 μμ »
Μήπως εννοείς το Β2; Το Γ1 είναι πολύ υψηλό επίπεδο.

Aυτό θα έλεγα και εγώ. Μάλλον για το Β2 εννοείς. Μετά από μια πολύ καλή προετοιμασία στην D, φυσικά και μπορεί ο μαθητής να περάσει στο επίπεδο Β2 και ιδιαίτερα αν προορίζεται για ΚΠΓ , που έχει πολύ χαμηλή βάση. Προσωπικά, όσα βιβλία γράφουν E class, εγώ τα διδάσκω σε πολύ πολύ δυνατούς μαθητές αντί για τα D και μετά πηγαίνουμε Β2.
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #149 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 04:51:49 μμ »
Κι εγώ έτσι κάνω. Στην D κάνω βιβλία pre-Fce και μετά FCE αντι για Ε. Αν δω ότι δε τραβάει ξανακάνω FCE 2 φορά ( μέχρι το Δεκέμβρη συνήθως ) και μετά δίνει εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #150 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 10:21:27 πμ »
Μήπως εννοείς το Β2; Το Γ1 είναι πολύ υψηλό επίπεδο.

Aυτό θα έλεγα και εγώ. Μάλλον για το Β2 εννοείς. Μετά από μια πολύ καλή προετοιμασία στην D, φυσικά και μπορεί ο μαθητής να περάσει στο επίπεδο Β2 και ιδιαίτερα αν προορίζεται για ΚΠΓ , που έχει πολύ χαμηλή βάση. Προσωπικά, όσα βιβλία γράφουν E class, εγώ τα διδάσκω σε πολύ πολύ δυνατούς μαθητές αντί για τα D και μετά πηγαίνουμε Β2.
ρε παιδια εγω που μετα το choices Ε σκοπευω να κανω τεστ ECCE και να δωσουν Μαη ειναι λαθος τακτικη?

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #151 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 10:39:52 πμ »
Μήπως εννοείς το Β2; Το Γ1 είναι πολύ υψηλό επίπεδο.

Aυτό θα έλεγα και εγώ. Μάλλον για το Β2 εννοείς. Μετά από μια πολύ καλή προετοιμασία στην D, φυσικά και μπορεί ο μαθητής να περάσει στο επίπεδο Β2 και ιδιαίτερα αν προορίζεται για ΚΠΓ , που έχει πολύ χαμηλή βάση. Προσωπικά, όσα βιβλία γράφουν E class, εγώ τα διδάσκω σε πολύ πολύ δυνατούς μαθητές αντί για τα D και μετά πηγαίνουμε Β2.
ρε παιδια εγω που μετα το choices Ε σκοπευω να κανω τεστ ECCE και να δωσουν Μαη ειναι λαθος τακτικη?

Δε νομίζω να είναι λάθος η τακτική σου. Πιστεύω πως αν οι μαθητές  είναι καλοί και έχουν διαβάσει την ως τώρα ύλη, μπορούν μετά τα Choices E να πάνε για ECCE μετά από αρκετά tests. Άλλωστε ο κάθε μαθητής είναι διαφορετικός. Άλλοι μπορούν άλλοι όχι. Αν κρίνεις πως θα τα καταφέρουν, γιατί όχι;

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 09:11:14 πμ »
Συνάδελφοι υπάρχει καμιά συζήτηση για το θέμα της επάρκειας με το proficiency (έλεος πια) να πω κι εγώ τον πόνο  μου που τα έχω πάρει τώρα τελευταία???

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #153 στις: Μάρτιος 13, 2011, 09:08:22 μμ »
Μια ερώτηση!! Έκανα ιδιαίτερα με μια εκπληκτική, για μένα, καθηγήτρια και είχαμε κάποια συγκεκριμένα βιβλία. Η καθηγήτρια μου όμως έμεινε έγκυος και σταματήσαμε γιατί είχε προβληματική εγκυμοσύνη. Ξεκίνησα με μια άλλη καθηγήτρια, που εκείνη τελικά μου σύστησε γιατί εγώ δεν έβρισκα στα χρήματα που μπορούσα και  με την προϋπόθεση πως θα συνεχίσω τα ίδια βιβλία αλλά τελικά μου είπε πως δεν μπορεί να τα δουλέψει και έχει υλικό μόνο για τα δικά της βιβλία. Αγόρασα λοιπόν καινούρια βιβλία αλλά δεν μου αρέσουν και δεν υπάρχει συνοχή σε αυτά που ήδη έχω διδαχθεί. Το συζήτησα μαζί της αλλά δεν θέλει να αναλάβει το ιδιαίτερο με τα παλιά μου. Έτσι σταμάτησα. Είναι πολύ δύσκολο να βρώ καθηγήτρια και να "επιβάλλω" τα βιβλία που ξενκίνησα?
***

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.