*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1959978 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8316 στις: Μάρτιος 22, 2010, 04:34:31 μμ »
Σήμερα στο σχολείο κάποιος συνάδελφος μας είπε ότι το νομισματοκοπείο άρχισε να κόβει δραχμές!!! Λέτε να βγούμε από τη ζώνη του ευρώ;  ???

Εγώ άκουσα ότι άρχισε να κόβει τάλαντα και ζήτησαν μάλιστα τη βοήθεια από το Νομισματικό Μουσείο (για αυτό είχε κλείσει το προηγούμενο διάστημα)!!! Λέτε;;;; :D

Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος!!!! Αυτός που μας το είπε έχει κάποιο συγγενή  του στο υπουργείο οικονομικών. ;D ;D ;D
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:16:18 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8317 στις: Μάρτιος 22, 2010, 04:53:04 μμ »
Εμένα με τόσα που γίνονται πίσω από την πλάτη μας τόσα χρόνια τίποτα δε μου φαντάζει απίθανο πλέον! Περιμένω τα πάντα από εδώ και πέρα!! :-\ :-\
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8318 στις: Μάρτιος 22, 2010, 04:55:38 μμ »
H Άννα Διαμαντοπούλου στην Κοζάνη για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου
Στις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στην Κοζάνη, την Πέμπτη 25 Μαρτίου 2010, για τον εορτασμό της 189ης Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου, τον Πρωθυπουργό και την Κυβέρνηση θα εκπροσωπήσει η Υπουργός Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων Άννα Διαμαντοπούλου.

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8319 στις: Μάρτιος 22, 2010, 05:23:22 μμ »
Ο ξάδερφος της ξαδέλφης του Τάσου ,ο οποίος έχει μια φίλη που αυτή κάνει παρέα με τον  Θανάση  της Μαρίας ,της είπε  ότι  ένας συγγενής του  που είναι υπάλληλος του υπουργείου οικονομικών  έχει κολλητό τον πρόεδρο της  γνωστής αεροπορικής εταιρίας και μπορεί να  εξασφαλίσει φτηνά  εισιτήρια  για εργασία στο εξωτερικό.   
Είναι  ηηηηη    ευκαιρία και δεν πρέπει να χαθεί γιατί τις   επόμενες μέρες  δεν θα υπάρχει Ελλάδα :P ,  θα έχουν καταστραφεί τα πάντα. :P
Το τηλ του ξάδερφου της ξαδέλφης του Τάσου είναι 210 000000000.

Εγώ  στο τσακ πρόλαβα    φεύγω .                   όταν φτάσω θα σας γράψω τα νέα

             

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:16:18 »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8320 στις: Μάρτιος 22, 2010, 05:28:54 μμ »
Ξέχασα  :-[                 
Το εισιτήριο μπορεί να το πάρετε και με ανταλλαγή προϊόντων   ότι έχει ο καθένας.  δεν είναι απαραίτητα τα χρήματα  γιατί ούτε αυτοί θα τα χρειαστούν. ;)    

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8321 στις: Μάρτιος 22, 2010, 05:34:26 μμ »
Ο αναπληρωτης χαριζει μορια προυπηρεσιας ? ΟΧΙ . Τι λεει εφτυσα το γαλα της μανας μου για αυτα.Αλλο αν τα αποκτησε αναξιοκρατικα.
Ο ΑΣΕΠΙΤΗΣ με τρεις και βαλε επιτυχιες γιατι να μην παρει ολα τα μορια οταν αυτο αποκτηθηκαν στο θρανιο του ΑΣΕΠ (το οποιο θα γνωρισουν και πολλοι αλλοι απο κοντα συντομα).

Πολύ σωστός!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8322 στις: Μάρτιος 22, 2010, 07:58:56 μμ »
Σήμερα στο σχολείο κάποιος συνάδελφος μας είπε ότι το νομισματοκοπείο άρχισε να κόβει δραχμές!!! Λέτε να βγούμε από τη ζώνη του ευρώ;  ???

Εγώ άκουσα ότι άρχισε να κόβει τάλαντα και ζήτησαν μάλιστα τη βοήθεια από το Νομισματικό Μουσείο (για αυτό είχε κλείσει το προηγούμενο διάστημα)!!! Λέτε;;;; :D
Όλα αυτά περί νομισματοκοπείου δραχμών και ταλάντων είναι γελοιότητες.
Ο ξάδερφος της συζύγου μου έχει ένα βαπτιστήρι που η ξαδέρφη του δουλεύει με τη θεία της διπλανής που η κόρη της γνωρίζει τη θεία της μάνας του Γιώργου. Ο Γιώργος λοιπόν μας πληροφόρησε πως σε καμιά περίπτωαη δεν κόβουν δραχμές.
 Περίσσεψαν λέβα από Βουλγαρία που μας καλύπτουν για 3 μήνες.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8323 στις: Μάρτιος 22, 2010, 08:01:42 μμ »
Ο αναπληρωτης χαριζει μορια προυπηρεσιας ? ΟΧΙ . Τι λεει εφτυσα το γαλα της μανας μου για αυτα.Αλλο αν τα αποκτησε αναξιοκρατικα.
Ο ΑΣΕΠΙΤΗΣ με τρεις και βαλε επιτυχιες γιατι να μην παρει ολα τα μορια οταν αυτο αποκτηθηκαν στο θρανιο του ΑΣΕΠ (το οποιο θα γνωρισουν και πολλοι αλλοι απο κοντα συντομα).

Πολύ σωστός!

Η αναπληρωση θα καθισταται ολο και δυσκολοτερη απο εδω και περα.Τα μορια που θα συνεσφερει θα ειναι λιγα και θα λιγοστευουν με την παροδο του χρονου . Ο μονος τροπος για να συγκεντρωσεις καποια μορια θα ειναι σχεδον αποκλειστικα απο τον διαγωνισμο.Για αυτο εχει σημασια να μετρανε ολες οι επιτυχεις δοκιμασιες.
Για τους νεους δε (με 0 μορια) αυτο ειναι εκ των ουκ ανευ...

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8324 στις: Μάρτιος 22, 2010, 08:20:23 μμ »
Ασχετο....δοθηκε εγκριση για αμεση αποπληρωμη ωρομισθιων....σημερα....ενημερωθηκα απο το site της Διαμαντοπουλου!

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8325 στις: Μάρτιος 22, 2010, 08:26:29 μμ »
Σύμφωνα με την εγκύκλιο για αποσπάσεις μετακινήσεις, διορισμούς:

http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=7237:2010-03-22-13-23-42&catid=239:2009-12-01-15-36-00&Itemid=800

Θέτουμε υπόψη σας, επίσης, ότι στις διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου 11 ορίζεται ότι ο λόγος του αριθμού των ετήσιων διορισμών εκπαιδευτικού προσωπικού προς τον αριθμό των αποχωρήσεων, για την περίοδο 01-01-2011 έως 31-12-2013, δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερος από ένα προς ένα.

Άρα μέχρι και τη 01-01-2011 θα μπορούσε να γίνει κατι με τους διορισμούς.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος jefferson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8326 στις: Μάρτιος 22, 2010, 08:28:27 μμ »
Ασχετο....δοθηκε εγκριση για αμεση αποπληρωμη ωρομισθιων....σημερα....ενημερωθηκα απο το site της Διαμαντοπουλου!

Πρώτα θα τους πληρώσει. Μετά θα τους ξεκάνει...

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8327 στις: Μάρτιος 22, 2010, 08:42:20 μμ »
Η Άννα δεν γεννήθηκε για να γίνει υπουργός αλλά σκοπεύει πολύ παραπάνω! Το φοβάται πολύ το τσαλάκωμα... Με το που της έκατσε ο Λαζόπουλος και άκουσε για διαμαρτυρίες στην παρέλαση, όλα λύθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8328 στις: Μάρτιος 22, 2010, 10:32:04 μμ »
α μαλιστα, βλεπει λαζοπουλο, οποτε να του πω να πει και κατι για το 24μηνο βρε παιδι μου, ποσο χρεωνει τη λεξη; 2-3 κουβεντες θα χρειαστει, δεν θα πει πολλα ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8329 στις: Μάρτιος 22, 2010, 11:40:27 μμ »
Σήμερα στο σχολείο κάποιος συνάδελφος μας είπε ότι το νομισματοκοπείο άρχισε να κόβει δραχμές!!! Λέτε να βγούμε από τη ζώνη του ευρώ;  ???

Εγώ άκουσα ότι άρχισε να κόβει τάλαντα και ζήτησαν μάλιστα τη βοήθεια από το Νομισματικό Μουσείο (για αυτό είχε κλείσει το προηγούμενο διάστημα)!!! Λέτε;;;; :D
Όλα αυτά περί νομισματοκοπείου δραχμών και ταλάντων είναι γελοιότητες.
Ο ξάδερφος της συζύγου μου έχει ένα βαπτιστήρι που η ξαδέρφη του δουλεύει με τη θεία της διπλανής που η κόρη της γνωρίζει τη θεία της μάνας του Γιώργου. Ο Γιώργος λοιπόν μας πληροφόρησε πως σε καμιά περίπτωαη δεν κόβουν δραχμές.
 Περίσσεψαν λέβα από Βουλγαρία που μας καλύπτουν για 3 μήνες.

Παιδιά, είστε φιλοπαίγμονες εν ου παικτοίς! Εννοείται ότι δεν θέλει η κυβέρνηση να συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά γιατί αποκλείετε τόσο αβασάνιστα το ενδεχόμενο να την πατήσουν στο λαιμό; Επίσης, όπως μου είπαν σήμερα από τη συζήτηση που διοργάνωσε η ΕΛΜΕ του νομού μου με προσκεκλημένο το Δελαστίκ, η Ελλάδα είναι γι' αυτούς απλώς ένα πειραματόζωο. Ο άνθρωπος ανέφερε ότι η Γερμανία δεν έχει να χάσει και τίποτε ιδιαίτερο, αν η Ελλάδα μπει τελικά στο ΔΝΤ, διότι η Ελλάδα ως χώρα δεν έχει μεγάλη δυναμική και τα χρήματα που της έχει δανείσει είναι ελάχιστα σε σχέση με αυτά που έχει δανείσει πχ στην Ισπανία, την Ιταλία και άλλες χώρες. Δυστυχώς, δεν μπόρεσα να πάω και γι' αυτά που παραθέτω με ενημέρωσαν άλλοι. Συνεπώς, μην κόψετε και το κεφάλι σας ότι είναι τόσο πια ανυπόστατα τα σενάρια της δραχμούλας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160526
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 708

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.