*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248840 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ωρίων

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Με πιο σκεπτικό... Οι δικές τους προυπηρεσιες είναι εκτός ασεπ.. Άρα? Τέλος πάντων, έφαγαν το άκυρο με την απόφαση το ΔΕΑ  προχθές, οπότε ας τους να λένε. ..

Να πάνε στα σπίτια τους και να μην ξαναασχοληθούν με την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Να πάνε στα σπίτια τους και να μην ξαναασχοληθούν με την εκπαίδευση.
Να μην ξανασχοληθουν με εμάς που έχουμε δικαστικές αποφάσεις να λες καλύτερα..

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Να μην στρεφόμαστε με ακραίο τρόπο κατά συναδέλφων, έστω και αν το κάνουν αυτοί εναντίον μας. Πέφτουμε στην παγίδα μιας αντιπαράθεσης χωρίς ουσία. Άλλη οπτική έχουν αυτοί, άλλη εμείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2018, 10:32:52 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ενστάσεις υπαρχουν και από 3 και 4 φορές ασεπίτες που δεν θα διοριστούν.Αν τωρα θεωρουνται αυτοί αλεξιπτωτιστές θεωρώ και εγώ αλεξιπτωτιστές αυτούς που εγείρουν αξιωσεις με δυο μόρια πανω απο τη βαση καταστρατηγώντας τη σειρά του διαγωνισμού.Ο καθενας ό,τι ενδικο μεσο εχει θα το χρησιμοποιησει για να δικαιωθεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Για να βγάλουν τις τοποθετήσεις αναπληρωτών, θα κάτσουν στο υπουργείο μέχρι τα ξημερώματα.
Για να δώσουν μια λύση στο πρόβλημα μας, όοοχι το στέλνουνε στο νσκ και το σέρνουνε επίτηδες στο άπειρο.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Ενστάσεις υπαρχουν και από 3 και 4 φορές ασεπίτες που δεν θα διοριστούν.Αν τωρα θεωρουνται αυτοί αλεξιπτωτιστές θεωρώ και εγώ αλεξιπτωτιστές αυτούς που εγείρουν αξιωσεις με δυο μόρια πανω απο τη βαση καταστρατηγώντας τη σειρά του διαγωνισμού.Ο καθενας ό,τι ενδικο μεσο εχει θα το χρησιμοποιησει για να δικαιωθεί.
Προσωπικά εγώ ήμουν πολύ κοντά στο τελευταίο διοριστεο ασεπ.. Εσείς λοιπόν που νιώθετε ότι αδικηθηκατε όπως κ εγώ βέβαια, υπήρχε η δυνατότητα προσφυγής.. Εγώ το έκανα  εσείς γιατί δε κάνατε προσφυγή? Και μη μου πείτε ότι δε το ξέρετε, διότι  η απόφασή του ΣΤΕ είχε γίνει γνωστή σε όλους.. Οπότε αντί έχετε ενστάσεις για συναδέλφους που δικαιώθηκαν καλύτερα  να πρόσφυγεται κ εσείς.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω προσφύγει εδω και 1.5 χρόνο οταν το πληροφορήθηκα αλλά ακόμα είμαι στην αναμονή προσωπικά ,ουτε καν δικασιμος δεν εχει οριστεί.Δεν έχω τίποτα με κανέναν και ευχομαι οσοι το αξίζουν να διοριστούν.Έχω 3 ασεπ και εξαιτιας αυτών δουλεύω.Φετος ειχα την τύχη να γνωρισω αξιολογότατη συναδελφο με ιδιωτική προϋηρεσία.Ο καθενας έχει το δίκιο του .Το Υπουργείο αυτή τη στιγμή τριβει τα χέρια του για ακομη μια φορά.Καλό βραδυ και καλες προσληψεις σε μόνιμους και αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Vir το μονο που γραφεις ολη την ωρα ειναι οι επιτυχιες σου και ο βαθμος σου στρεφομεμη κατα συναδελφων.κανενας δεν καταστρατηγησε τη θεση σου.οσοι χαμηλοβαθμοι διοριστουν αν γινει κι οταν γινει θα γινει γιατι εμπροθεσμα δεν προσφυγατε αλλοι για να καλυφθηκαν θεσεις της ποσοστωσης 60-40.δλδ κοινως εφοσον οι προσφυγες ηταν λιγοτερες της ποσοστωσης περνανε στον επομενο που τις διεκδικησε αυτες τις θεσεις.κι εγω προσωπικα στον ασεπ δεν διοριστηκα γ το ελαχιστο.δεν εισαι η μονη.ομως διχαζεις κ εσυ λες κ σου φταιμε εμεις κι οχι η δικη σου καθυστερηση διεκδικησης.οποτε σε λαθος ατομα εκτοξευεις απειλες..καλη συνεχεια κ σε σενα

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Είπαν ότι θα προσφύγουν εναντίον της όποιας απόφασης που θα διορίζει δικαιωθέντες ΑΣΕΠίτες. Πρόσφατα βέβαια βγήκε δικαστική απόφαση που ορϊζει πως αν δεν διοριστούν οι δικαιωθέντες, δεν διορίζεται κανείς (ούτε νέο σύστημα διορισμού, ούτε νέος γραπτός ΑΣΕΠ μπορεί να γίνει).
Μπορούν να λένε οτιδήποτε θέλουν! Είναι πλέον αδιάφορο!
Οι θετικές δικαστικές αποφάσεις βρίσκονται στα χέρια άλλων και μάλιστα ας ρίξουν και μια ματιά στην πολύ πρόσφατη του ΣτΕ, που ορίζει πως αν δεν τακτοποιηθούν όλες οι εκκρεμότητες από τον ΑΣΕΠ του 2008, δεν μπορεί να γίνει κανένας άλλος διορισμός, ούτε νέος γραπτός ούτε με κριτήρια!
Κι όσο για τους συναδέλφους που έγραψαν καλά το 2008, αλλά δεν προσέφυγαν, είναι κρίμα αλήθεια, αλλά ας φρόντιζαν να ενημερώνονταν άμεσα ή ας κινηθούν τώρα, εφόσον "τους παίρνει" χρονικά.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος braindrain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ενστάσεις υπαρχουν και από 3 και 4 φορές ασεπίτες που δεν θα διοριστούν.Αν τωρα θεωρουνται αυτοί αλεξιπτωτιστές θεωρώ και εγώ αλεξιπτωτιστές αυτούς που εγείρουν αξιωσεις με δυο μόρια πανω απο τη βαση καταστρατηγώντας τη σειρά του διαγωνισμού.Ο καθενας ό,τι ενδικο μεσο εχει θα το χρησιμοποιησει για να δικαιωθεί.
Να με συγχωρείς, αλλά οι ΑΣΕΠίτες που δεν προσέφυγαν δεν απείλησαν ποτέ στο υπουργείο να μην εφαρμοστούν οι δικαστικές αποφάσεις. Απλώς, τώρα που βλέπουν που τσούλησε το πράγμα για τους δικαιωθέντες νιώθουν μία πικρία και φυσικά μετάνιωσαν (πολύ λογικό) που δεν προσέφυγαν κι αυτοί ενώ είχαν έννομο συμφέρον.
Ωστόσο, ελαχιστότατοι ήταν όσοι δεν γνώριζαν για την 527/2015. Τα ΜΜΕ είχαν βουίξει, οι συζητήσεις στο pde είχαν ανάψει κόκκινο. Κάποιοι που είχαν έννομο συμφέρον δεν πίστεψαν στη δικαίωση των ΑΣΕΠιτών (για τους δικούς τους σεβαστούς λόγους) και κάποιοι περίμεναν το αποτέλεσμα της δίκης, για να προσφύγουν αργότερα, γιατί, όπως έλεγαν, "δεν θα έδινα τζάμπα χρήματα σε δικηγόρους".
Ενήλικοι είμαστε και κάνουμε επιλογές. Μην κάνουμε όμως τις πάπιες μετά όταν δεν μας συμφέρει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα πράγματα είναι απλά ! 1ο Όσοι έχουμε δικαιωθεί δικαστικά θα διοριστούμε ! Δεν ξέρω ποτε αλλά κάποια στιγμή θα γίνει ! Δεν ξεκινάει νέο σύστημα πριν τελειώσει με εμάς έχει βγει και απόφαση Γιαυτο . 2ο όσοι δεν προσέφυγαν πλέον είναι αργά να το κάνουν . Αν θέλουν ας προσπαθήσουν αλλά ας ξέρουν ότι δεν έχουν πολλές ελπίδες . 3ο Όσοι έχουν προϋπηρεσία κάποια στιγμή θα διοριστούν και αυτοί αρκεί να καταλάβουν ότι έχουν συμφέρον να φύγουμε εμείς για να ανοίξει ο δρόμος . Δεν είμαστε και κανένα τεράστιο νούμερο ! Με αυτή τη σειρά θα γίνουν οι διαδικασίες το χρόνο που θα γίνουν κανεις δεν τον ξέρει !

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Να με συγχωρείς, αλλά οι ΑΣΕΠίτες που δεν προσέφυγαν δεν απείλησαν ποτέ στο υπουργείο να μην εφαρμοστούν οι δικαστικές αποφάσεις. Απλώς, τώρα που βλέπουν που τσούλησε το πράγμα για τους δικαιωθέντες νιώθουν μία πικρία και φυσικά μετάνιωσαν (πολύ λογικό) που δεν προσέφυγαν κι αυτοί ενώ είχαν έννομο συμφέρον.
Ωστόσο, ελαχιστότατοι ήταν όσοι δεν γνώριζαν για την 527/2015. Τα ΜΜΕ είχαν βουίξει, οι συζητήσεις στο pde είχαν ανάψει κόκκινο. Κάποιοι που είχαν έννομο συμφέρον δεν πίστεψαν στη δικαίωση των ΑΣΕΠιτών (για τους δικούς τους σεβαστούς λόγους) και κάποιοι περίμεναν το αποτέλεσμα της δίκης, για να προσφύγουν αργότερα, γιατί, όπως έλεγαν, "δεν θα έδινα τζάμπα χρήματα σε δικηγόρους".
Ενήλικοι είμαστε και κάνουμε επιλογές. Μην κάνουμε όμως τις πάπιες μετά όταν δεν μας συμφέρει κάτι.
[/quote

Ακριβωσ οπως τα γραφεις εχουν τα πραγματα συναδελφε.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να μην στρεφόμαστε με ακραίο τρόπο κατά συναδέλφων, έστω και αν το κάνουν αυτοί εναντίον μας. Πέφτουμε στην παγίδα μιας αντιπαράθεσης χωρίς ουσία. Άλλη οπτική έχουν αυτοί, άλλη εμείς.
Φίλε Πάνο,η αντιπαράθεση σαφώς είναι λανθασμένη τακτική. Όμως δεν είναι όλοι οι συνάδελφοι ίδιοι! Υπάρχουν κάποιοι που έχουν απαιτήσει, αν δεν διοριστώ εγώ (ο μέγας Ναπολέων),δεν θα διοριστεί κανένας. Όχι ότι ενοχλούμε προσωπικά(η μαλακία άλλωστε φεύγει μόνο μετά τον θάνατο στον άνθρωπο), αλλά τέτοιες συμπεριφορές δείχνουν πόσο έχει ξεφτιλιστεί ο κλάδος!!!

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να με συγχωρείς, αλλά οι ΑΣΕΠίτες που δεν προσέφυγαν δεν απείλησαν ποτέ στο υπουργείο να μην εφαρμοστούν οι δικαστικές αποφάσεις. Απλώς, τώρα που βλέπουν που τσούλησε το πράγμα για τους δικαιωθέντες νιώθουν μία πικρία και φυσικά μετάνιωσαν (πολύ λογικό) που δεν προσέφυγαν κι αυτοί ενώ είχαν έννομο συμφέρον.
Ωστόσο, ελαχιστότατοι ήταν όσοι δεν γνώριζαν για την 527/2015. Τα ΜΜΕ είχαν βουίξει, οι συζητήσεις στο pde είχαν ανάψει κόκκινο. Κάποιοι που είχαν έννομο συμφέρον δεν πίστεψαν στη δικαίωση των ΑΣΕΠιτών (για τους δικούς τους σεβαστούς λόγους) και κάποιοι περίμεναν το αποτέλεσμα της δίκης, για να προσφύγουν αργότερα, γιατί, όπως έλεγαν, "δεν θα έδινα τζάμπα χρήματα σε δικηγόρους".
Ενήλικοι είμαστε και κάνουμε επιλογές. Μην κάνουμε όμως τις πάπιες μετά όταν δεν μας συμφέρει κάτι.
Στο pde δεν μπαινουν ολοι, ουτε καν το 50% των συναδελφων! Οι μισοι δεν γνωριζουν καν τι! Εν παση περιπτωση ,το ζητημα ειναι τωρα αν θα μας δικαιωσει το Στε εμας που σχετικα αργησαμε!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160626
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 304
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.