*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε για απεργία μέσα στις πανελλαδικές;

Ναί
269 (78.9%)
Όχι
72 (21.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 335

Η ψηφοφορία έληξε: Μάιος 19, 2013, 07:38:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.  (Αναγνώστηκε 278063 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #112 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:37:13 μμ »
ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!! Έλεος...πόσο πια ακόμα?
Λίγο με ενδιαφέρει αν είναι ή όχι η κοινωνία μαζί μας.....
Οι μαθητές μας και οι γονείς τους δεν πρόκειται να ρωτήσουν κανένα από μας αν θα έχουμε να φάμε το Σεπτέμβρη που θα μείνουμε άνεργοι,όπως δεν θα ρωτήσουν και κανένα από τα παιδιά των συναδέλφων που θα μετακινηθούν ανά την Ελλάδα.......



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:23:14 »

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #113 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:37:55 μμ »
@PA, ο τρόπος που επιχειρηματολογείς μου είνα πολύ οικείος από τα χρόνια μου στη γερμανία. Προτεσταντική ηθική λέγεται τελευταία αυτό. Έτσι αντιδρά και  η γερμανίδα πεθερά μου στην γυναίκα μου όταν της παραπονιέται για κάτι. Selber Schuld! της λέει. Ας πρόσεχες που ήθελες να κατέβεις Ελλάδα. Να υποστείς τώρα τις συνέπειες. Και δεν στέλνει ούτε cent...  ;D

Και πολύ καλά της τα λέει αν θέλεις την γνώμη μου ( συγνώμη κιόλας, αλλά μια και το αναφέρεις, σου λέω την γνώμη μου).
Δεν μπορεί να τα έχει κάποιος όλα σε αυτήν την ζωή ( π.χ. ΚΑΙ να ζει στην Ελλάδα, ΚΑΙ να έχει τα όποια οφέλη της Γερμανίας).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #114 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:38:20 μμ »
Εγώ ετοιμάζω βιογραφικά πάντως. Και μόλις μου δοθεί η ευκαιρία την κάνω.
Εσείς κάντε ότι αγαπάτε.
Ελπίζω να έχω εγώ άδικο.
Λυπάμαι για το επίπεδο της συζήτησης που έριξα, λυπάμαι που μπορεί να χαλάω την όποια αισθητική λυπάμαι που δεν είμαι θεωρητικός και λυπάμαι που έχω υλικές αξίες ακόμα μιας και που έχω και μια οικογένεια να θρέψω. Λυπάμαι επίσης για την λαική καταγωγή μου.
Τελικά μάλλον η εκπαίδευση ήταν μια ατυχής στιγμή για μένα. Δεν βαριέσαι κάθε εμπειρία στη ζωή για καλό.
Καλά να είσαστε όλοι σας και ο καθένας να πιστεύει αυτό που αγαπά και να το υπηρετεί όπως μπορεί καλύτερα.

ΥΓ. Καλύτερα μην γράψω άλλο στο συγκεκριμένο topic γιατί μπορεί να με αποκαλέσουν και εγκάθετο. Το είπα και πριν ποτέ δεν με συγκινούσε η μάζα. Τα όποια προβλήματα στη ζωή τα έλυνα μόνος μου. Απλά έχω ένα ένστικτο να ξέρω πότε μια μάχη είναι χαμένη πριν τη δώσω.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 10:40:42 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #115 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:40:10 μμ »
@PA, ο τρόπος που επιχειρηματολογείς μου είνα πολύ οικείος από τα χρόνια μου στη γερμανία. Προτεσταντική ηθική λέγεται τελευταία αυτό. Έτσι αντιδρά και  η γερμανίδα πεθερά μου στην γυναίκα μου όταν της παραπονιέται για κάτι. Selber Schuld! της λέει. Ας πρόσεχες που ήθελες να κατέβεις Ελλάδα. Να υποστείς τώρα τις συνέπειες. Και δεν στέλνει ούτε cent...  ;D
;D ;D ;D. Τι πεθερά είναι αυτή; Μήπως όμως το είπε αυτό διότι έβλεπε τόσο μακριά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:23:14 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #116 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:42:43 μμ »
αμάν βρε ΡΑ!! οκ, θα συμφωνήσω τα έκαναν σκ@τ@ ως τώρα, ψήφισαν κομματόσκυλα και λαμόγια οκ, συμφωνώ!

αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάποια στιγμή ( έστω και τώρα ) δεν δικαιούνται να ξυπνήσουν και να απαιτήσουν και να αγωνιστούν για όσα όοοοοοοοοοοολα αυτά τα χρόνια δεν έκαναν. Οι άνθρωποι ΔΕΝ ειναι έπιπλα.
Το ότι δεν έκαναν κάτι το 2010 δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να το κάνουν το 2013. Κάποτε έρχεται εκείνη η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι.
Εύχομαι το ΤΩΡΑ να ειναι αυτή η ρημάδα η σταγόνα!! Και αν είναι, πραγματικά αξίζει τον κόπο να εμψυχώσουμε αυτούς τους ανθρώπους όχι να τους κράξουμε για τα τυχόν λάθη του παρελθόντος τους.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #117 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:43:28 μμ »
ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!! Έλεος...πόσο πια ακόμα?
Λίγο με ενδιαφέρει αν είναι ή όχι η κοινωνία μαζί μας.....
Οι μαθητές μας και οι γονείς τους δεν πρόκειται να ρωτήσουν κανένα από μας αν θα έχουμε να φάμε το Σεπτέμβρη που θα μείνουμε άνεργοι,όπως δεν θα ρωτήσουν και κανένα από τα παιδιά των συναδέλφων που θα μετακινηθούν ανά την Ελλάδα.......

Σωστά συνάδελφε...
Μην ξεχνάς όμως, ότι η κοινωνία και ο γονιός του μαθητή μας είναι "το αφεντικό" που μας πληρώνει στην δουλειά μας ( αδικαιολόγητα λίγο κατά την γνώμη μου, αλλά επ' αυτού έχω συναντήσει και πολλούς συναδέλφους που διαφωνούν με αυτό).

Τέλος πάντων, θέλω να πω ότι όταν η πολιτική ηγεσία διέσυρε συλλήβδην τον κλάδο μας ( ενώ παράλληλα ελάμβανε βοήθεια από την ΟΛΜΕ), θα έπρεπε να αντιδράσουμε.
Πως?
Με τον απλούστερο τρόπο: στις επόμενες συνδικαλιστικές εκλογές, να "εξαφανίσουμε" εκλογικά τους εκπροσώπους αυτούς.
Το κάναμε?
ΟΧΙ!
Τι κάναμε?
Τους επανεκλέξαμε!
Και λέω εγώ: Αφού τους επανεκλέξαμε, προφανώς αισθανθήκαμε κατά πλειοψηφία ότι μας εκφράζουν ικανοποιητικά τουλάχιστον.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #118 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:43:56 μμ »
Συνάδελφε, ας αφήσουμε τους μεμονωμένους εκπαιδευτικούς στην άκρη ( στο κάτω-κάτω, και προσωπικά ήμουν σε θέση να βλέπω εντελώς ξεκάθαρα το "που πάει το πράγμα" από το καλοκαίρι του 2010. Φαινόταν ξεκάθαρα! Έχει καμία αξία αυτό?)
Η ουσία είναι μία: Εκείνη την περίοδο η ΟΛΜΕ ( λαλίστατη σε θέματα όπως "Κούνεβα" κ.α.π. ελάχιστα πριν την περίοδο που προανέφερα) σιώπησε εκείνη την περίοδο ( οκτώβριος 2009-άνοιξη 2011) και όχι μόνον αυτό: βοήθησε στην θεσμοθέτηση του σχετικού νομοθετικού πλαισίου ( το οποίο ακριβώς γι' αυτό λέγεται "νόμος -πλαίσιο": γιατί αποτελεί την βάση στην οποία θα στηριχθεί το εφαρμοστικό πλαίσιο νόμων και ΠΔ).
Εκείνη την περίοδο που προανέφερα, δεν παρήχθη καμία "καταγγελτική ανακοίνωση" από αυτές που σωρηδόν εκδίδονταν συνήθως για θέματα "αλλότρια" ( ξένα προς τον κλάδο δηλαδή) ελάχιστα πριν.

Θα μου πεις: πως θα εξέδιδε η συνδικαλιστική ηγεσία καταγγελτική ανακοίνωση αφού ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ με τις αλλαγές, και ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ στην θεσμοθέτησή τους?
Έλα ντε!

Υ.Γ. Όταν μιλώ για "συνδικαλιστικές ηγεσίες του κλάδου", εννοώ αυτές που εκλέγονταν ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ να εκλέγονται από την πλειοψηφία των συναδέφλων ( οι οποίοι ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αισθάνονται ότι εκπροσωπούνται από αυτές τουλάχιστον ικανοποιητικά).

Δεν αναφέρομαι σε μεμονωμένους εκπαιδευτικούς. Αναφέρομαι σε πολιτικοποιημένους συναδέλφους, υποψήφιους και εκλεγμένους, που αντιμετωπίζονταν ως γραφικοί από πολλούς ή τσουβαλιάζονταν ως "συνδικαλιστές". Οι συγκεκριμένοι έστελναν τις ανακοινώσεις τους. Αυτές τις ανακοινώσεις που πρέπει να εκτυπώνονται και είτε να τοιχοκολούνται είτε να αφήνονται στο τραπέζι του γραφείου των εκπαιδευτικών. Αλλά ποιός ασχολείται τώρα με ανακοινώσεις και γραφικότητες;
Οι άλλοι, που όπως λές, έκρυβαν τα σκουπίδια κάτω από το χαλί ήταν οι διάφοροι μπλε και πράσινοι πρόεδροι της ΟΛΜΕ που οι υπεύθυνοι συνάδελφοι μας τους εξέλεγαν και τους εκλέγουν ακόμη, λόγω του ότι τους τηλεφωνούν για να μάθουν 1 ώρα και 15 λεπτά πριν αν πήραν μετάθεση ή απόσπαση. (Αλήθεια ποιός του ψηφίζει όλους αυτούς; Γιατί δεν παίρνουν και λίγους ψήφους...)

 


Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #119 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:45:05 μμ »
αμάν βρε ΡΑ!! οκ, θα συμφωνήσω τα έκαναν σκ@τ@ ως τώρα, ψήφισαν κομματόσκυλα και λαμόγια οκ, συμφωνώ!

αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάποια στιγμή ( έστω και τώρα ) δεν δικαιούνται να ξυπνήσουν και να απαιτήσουν και να αγωνιστούν για όσα όοοοοοοοοοοολα αυτά τα χρόνια δεν έκαναν. Οι άνθρωποι ΔΕΝ ειναι έπιπλα.
Το ότι δεν έκαναν κάτι το 2010 δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να το κάνουν το 2013. Κάποτε έρχεται εκείνη η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι.
Εύχομαι το ΤΩΡΑ να ειναι αυτή η ρημάδα η σταγόνα!! Και αν είναι, πραγματικά αξίζει τον κόπο να εμψυχώσουμε αυτούς τους ανθρώπους όχι να τους κράξουμε για τα τυχόν λάθη του παρελθόντος τους.
Συμφωνώ απόλυτα!
Οι τοποθετήσεις του συναδέλφου pa αναμασούν τα ίδια και τα ίδια,με κούρασαν....

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #120 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:45:37 μμ »
Εγώ ετοιμάζω βιογραφικά πάντως. Και μόλις μου δοθεί η ευκαιρία την κάνω.
Εσείς κάντε ότι αγαπάτε.
Ελπίζω να έχω εγώ άδικο.
Λυπάμαι για το επίπεδο της συζήτησης που έριξα, λυπάμαι που μπορεί να χαλάω την όποια αισθητική λυπάμαι που δεν είμαι θεωρητικός και λυπάμαι που έχω υλικές αξίες ακόμα μιας και που έχω και μια οικογένεια να θρέψω. Λυπάμαι επίσης για την λαική καταγωγή μου.
Τελικά μάλλον η εκπαίδευση ήταν μια ατυχής στιγμή για μένα. Δεν βαριέσαι κάθε εμπειρία στη ζωή για καλό.
Καλά να είσαστε όλοι σας και ο καθένας να πιστεύει αυτό που αγαπά και να το υπηρετεί όπως μπορεί καλύτερα.

ΥΓ. Καλύτερα μην γράψω άλλο στο συγκεκριμένο topic γιατί μπορεί να με αποκαλέσουν και εγκάθετο. Το είπα και πριν ποτέ δεν με συγκινούσε η μάζα. Τα όποια προβλήματα στη ζωή τα έλυνα μόνος μου. Απλά έχω ένα ένστικτο να ξέρω πότε μια μάχη είναι χαμένη πριν τη δώσω.

Αν θέλεις την ταπεινή μου γνώμη συνάδελφε, καλά κάνεις και ετοιμάζεις βιογραφικά.
Θα εμπεδωθεί και αυτό από την πλειοψηφία, αλλά λίγο αργότερα.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #121 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:50:20 μμ »
@PA

ναι αλλά άμα φύγω θα χάσεις μια ψήφο ως μέλλον συνδικαλιστής της παράταξης ¨Καθαρά Χέρια στην Εκπαίδευση" Δεν σε πειράζει;


Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #122 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:51:19 μμ »
αμάν βρε ΡΑ!! οκ, θα συμφωνήσω τα έκαναν σκ@τ@ ως τώρα, ψήφισαν κομματόσκυλα και λαμόγια οκ, συμφωνώ!

αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάποια στιγμή ( έστω και τώρα ) δεν δικαιούνται να ξυπνήσουν και να απαιτήσουν και να αγωνιστούν για όσα όοοοοοοοοοοολα αυτά τα χρόνια δεν έκαναν. Οι άνθρωποι ΔΕΝ ειναι έπιπλα.
Το ότι δεν έκαναν κάτι το 2010 δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να το κάνουν το 2013. Κάποτε έρχεται εκείνη η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι.
Εύχομαι το ΤΩΡΑ να ειναι αυτή η ρημάδα η σταγόνα!! Και αν είναι, πραγματικά αξίζει τον κόπο να εμψυχώσουμε αυτούς τους ανθρώπους όχι να τους κράξουμε για τα τυχόν λάθη του παρελθόντος τους.

Πολύ σωστά!
Ο καθείς δικαιούται να κάνει λάθη, και να επιχειρήσει να τα διορθώσει αν γίνεται!

ΟΜΩΣ

1) Για να διορθώσεις ένα λάθος ( να προσπαθήσεις έστω) θα πρέπει πρώτα να καταλάβεις ότι έκανες λάθος!
Αν δεν το έχεις καταλάβει ότι έκανες λάθος, Πως και γιατί να προσπαθήσεις να το διορθώσεις?
Ποιος πάει να διορθώσει κάτι που το θεωρεί σωστό?
Κανείς κατά τη γνώμη μου!

2) Βλέπεις να έχει καταλάβει κάτι η πλειοψηφία του κλάδου? ( μην κρίνεις από εδώ μέσα, δεν λέει τίποτα αυτό).
Κοίτα τα δεδομένα: Τα αποτελέσματα των συνδικαλιστικών εκλογών !
Έμειναν ή δεν έμειναν αμετάβλητες οι "δυνάμεις" ( βλ. κόμματα) εντός του Δ.Σ. της ΟΛΜΕ σε όλες τις εκλογές από το 2009 και μετά?
Έμειναν.
Αυτό όμως δεν δείχνει ότι η πλειοψηφία δεν αναγνωρίζει ότι έκανε κάποιο/α λάθος/η?
Και αφού η πλειοψηφία δεν πιστεύει ότι έκανε κάποιο λάθος, ισχυριζόμαστε στα σοβαρά ότι θα επιχειρήσει να διορθώσει "τα λάθη"????
Ποια?
Αυτά που δεν αναγνωρίζει ως λάθη, αλλά ως σωστά?
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #123 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:53:21 μμ »
Να σημείωσω έγω και μια παράμετρο που μας διαφεύγει. Η ελληνική κοινωνία είναι στη "τσίτα". Μια απεργία στις πανελλήνιες των εκπαιδευτικών με σύνθημα "το ποτήρι ξεχείλησε!" θα σημάνει και ανατροπές που είναι απρόβλεπτες για το πολιτικό σύστημα. Μπορεί και να πυροδοτήσει την διάλυση - ανατροπή  της κυβέρνησης...
Ο κλάδος μας είναι πολυπληθής και μπορεί να καθορίσει τις νέες εξελίξεις...
Είμαι σίγουρος πως η κυβέρνηση απεύχεται με φόβο μια τέτοια απεργία... 

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #124 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:54:10 μμ »
Λοιπόν. Μια παράλειψη.

Πρέπει να όλοι δουμε τις φωτογραφίες των μελών της ολμε, των προέδρων των ελμε κλπ
Υπάρχουν στο ιντερνετ οι περισσότεροι από αυτούς.
Έτσι ώστε αν τους συναντήσουμε ποτέ σε κάποια διαδήλωση ή συγκέντρωση να τους ξέρουμε και να πάμε να τους μιλήσουμε και να τους εκθέσουμε τα τεράστια προβλήματα που έχουμε.
Είναι σημαντικό αυτοί οι άνθρωποι που αποφασίζουν για τις τύχες μας, να δέχονται πίεση από εμάς ώστε να μην κάνουν του κεφαλιού τους.

Στην επόμενη συγκέντρωση λοιπόν, όσοι πάμε, να πάμε διαβασμένοι με φωτογραφίες.
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1387
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #125 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:54:17 μμ »
απεργίας διαρκείας που βρε irenead στη μύκονο;;;  ;D  δηλαδή έπρεπε να φτάσουμε στον πάτο για να υπάρξει αντίδραση.
 το πρόβλημα της εκπαίδευσης είναι οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί, ενότητα μηδέν και απίστευτη μιζέρια. ICt, μη στενοχωριέσαι, δεν είσαι ο μόνος, πολλοί έφυγαν και θα φύγουν... και εγώ.  Hier gibt es keine Zukunft...http://www.dw.de/hier-gibt-es-keine-zukunft/a-16432018
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 760

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.