*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 114782 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ergotelis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
    • ERGOTELIS
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 23, 2009, 01:07:53 μμ »
Ρε παδια

μηπως τα χασανε τα γραπτα και μας δουλευουνε ?
Μηπως τα διορθωνουνε μεταναστες που τωρα μαθαινουνε ελληνικα ?

Μηπως ειμαστε και εμεις που ασχολουμαστε και αυτοι μαλ με πατεντα ?
Θελεις δεν θελεις θα γινεις.. Εργοτελης !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:49:15 »

Αποσυνδεδεμένος divided

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 23, 2009, 02:52:09 μμ »
Ρε παδια

μηπως τα χασανε τα γραπτα και μας δουλευουνε ?
Μηπως τα διορθωνουνε μεταναστες που τωρα μαθαινουνε ελληνικα ?

Μηπως ειμαστε και εμεις που ασχολουμαστε και αυτοι μαλ με πατεντα ?

Εγώ έχω κάνει και καλύτερες σκέψεις (άμα κάθεσαι σα χαζός μπροστά σε ένα PC περιμένοντας σκέφτεσαι διάφορα!!!)
Σκέψη 1η: Το Φεβρουάριο έκανε πολύ κρύο στον ΑΣΕΠ, το πετρέλαιο ακριβό, κάτι έπρεπε να κάψουν στη σόμπα....
Σκέψη 2η: (της αρραβωνιαστικιάς μου) Ο καλός μας διορθωτής ακούμπησε τον καφέ του στο γραφείο με τα γραπτά και είχαμε ατύχημα...
Σκέψη 3η: Ο κλάδος μας είναι πολύ μπροστά. Ασκεί υπόγειες πιέσεις να μη βγουν τα αποτελέσματα!!!! Δε βλέπετε τι γίνεται εκεί έξω με τη νέα γρίπη θέλετε να διοριστούν οι συνάδελφοι και να κολλήσουν τίποτα;;;;
Σκέψη 4η: Σύμφωνα με οργανωμένο και καλά μελετημένο σχέδιο του υπουργείου Παιδείας..............................................λέμε και καμιά βλακεία εεεεε.
Σκέψη 5η: Μας έχουν εντελώς χ.....

Αποσυνδεδεμένος marianad

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 23, 2009, 04:05:41 μμ »
Πάντως κάτι μου λέει πως όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοταν με το καλό βγουν θα έχει πέσει πολύ τσεκούρι!
Δεν ξέρω αν προσέξατε πως και στους Οικονομολόγους πέρασαν τη βάση μόνο 28(ΑΣΠΑΙΤΕ)+468=496 από τους 2.264 που έδωσαν και την Β θεματική. Άρα 78% αποτυχία!!!
Άντε και στα δικά μας ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 24, 2009, 04:36:22 μμ »
Το απόλυτο..μπ..δ...λο.... Είδατε την ανακόνωση του Υπεπθ !!!
Το τμήμα διδακτικής Ψ.Σ του Πειραιά στο ΠΕ19 είναι καθηγητικό !! (το οποίο βέβαια από τον Δεκ του 2008 έβγαλε τον τίτλο Διδακτική !!! Διαβάστε την πρώτη σελίδα του τμήματος !!!!! )
Μετά από αυτό τι να περιμένω...... Good wines !!!
Δεν είναι τυχαίο που αργούν τα δικά μας αποτελέσματα... 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:49:15 »

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 24, 2009, 04:40:48 μμ »
μηπως ειναι ομως η αρχη ωστε να αποκτησουν παιδαγωγικη επαρκεια και οι υπολοιπες σχολες πληροφορικης; αν το κυνηγησουμε;

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 24, 2009, 04:49:56 μμ »
Για άλλη μια φορά η ΕΠΥ και η ΕΠΕ κοιμουνται τον ύπνο του δικαίου....

Συγχαρητήρια στους αποφοίτους του συγκεκριμένου τμήματος που το κηνυγήσανε και το πετύχανε...

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 24, 2009, 08:10:18 μμ »
Όταν κυνηγάς κάτι το πετυχαίνεις!Οι υπόλοιποι ΑΕΙ ας καθόμαστε να τρωγόμαστε! Στο τμήμα μου είχαμε 2 παιδαγωδικά μαθήματα. Σε άλλα τμήματα καθηγητικά ίσως δεν έχουν και κανένα... Ας καθόμαστε λοιπόν να κοιτάμε!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 25, 2009, 03:29:33 πμ »
Παιδιά τώρα απο εσάς το είδα αυτό και αν και ήταν μια τρομερά δύσκολη μέρα, να στε καλά που το σχολιάσατε και μου την κάνατε πιο ωράια. Αποφοίτησα απο το τμήμα ΔΤΨΣ  και στην αρχή ήταν τόσο απογοητευτικά τα πράγματα που όλοι θεωρούσαμε πως είχαμε κάνει λάθος επιλογή. Κάναμε ακριβώς τα ίδια μαθήματα με τις υπόλοιπες σχολές πληροφορικής και δεν αναγνωριζόμασταν πουθενά. Μετά μπήκαμε στον ΠΕ19 και τώρα αυτό.Φαντάζομαι οτι η ρύθμιση θα μετράει μελλοντικά όμως και όχι για τα αποτελέσματα αυτού του ΑΣΕΠ ή για τους τωρινούς πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 25, 2009, 09:14:04 πμ »
Κάναμε ακριβώς τα ίδια μαθήματα με τις υπόλοιπες σχολές πληροφορικής και δεν αναγνωριζόμασταν πουθενά.

Κάνατε ακριβώς τα ίδια μαθήματα;;;;;;;;;;;; Γιατί εγώ άλλα έχω μάθει από αποφοίτους του δικούς σας τμήματος!!!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 25, 2009, 09:25:58 πμ »
Τι έχεις μάθει Έλια;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 25, 2009, 09:52:57 πμ »
Τι έχεις μάθει Έλια;

´Οτι δεν ξέρουν καλά καλά ούτε προγραμματισμό, και ότι στην πραγματικότητα θα έπρεπε να διδάσκουν τεχνολογία. Και ότι παλιά είχε γίνει ουσιαστικά συμφωνία να μπουν μεν στον ΠΕ19 (αν και δεν έπρεπε λόγω προγράμματος σπουδών), αλλά να μην τους δωθεί παιδαγωγική κατάρτιση. Τώρα μπήκα στο site της σχολής και διάβασα το πρόγραμμα σπουδών και διαπίστωσα το εντελώς αντίθετο : ότι είναι πλέον τμήμα Πληροφορικής (όπως τόσα και τόσα άλλα....), αλλά όχι διδακτικής. Αφού δεν έχω εγώ παιδαγωγική κατάρτιση, δεν θα έπρεπε να έχουν οι απόφοιτοι του. Εκτός αν θέλουν να τους ξεδιαλέξουν ανάλογα με τη χρονιά που πήραν τα πτυχία τους, ή ακόμα καλύτερα την αναλυτική τους βαθμολογία και να αποφασίσουν σε ποιο κλάδο θα τους βάλουν και αν θα τους δώσουν παιδαγωγική κατάρτιση. Αυτό που γίνεται είναι απίστευτη αδικία για εμάς τους υπόλοιπους ΠΕ19. Επιεικώς μας έχουν εξαπατήσει.....

Αποσυνδεδεμένος banned

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Σοφός είναι όποιος την κρίσιμη ώρα μένει ήρεμος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 26, 2009, 07:12:03 μμ »
Δεν μπορει να λεμε συγχαρητηρια στο ΔΤΨΣ που με καποιο εντελως υπογειο τροπο καταφερε αυτο που προσπαθουν τοσα τμηματα Πληροφορικης απο το 1993!

Απιστευτο προεκλογικο ρουσφετι, που θα τους γυρισει ομως αντιθετα αν δεν το επεκτεινουν αμεσα και στους αλλους.

Ειναι ευκαιρια να το παλεψουμε τωρα, ή ολοι επάρκεια ή κανενας.

Για αξιοκρατια δεν συζηταμε, εχει εξαφανιστει προ πολλού.

Αποσυνδεδεμένος banned

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Σοφός είναι όποιος την κρίσιμη ώρα μένει ήρεμος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 26, 2009, 07:21:21 μμ »
Ειδα και το Προγραμμα Σπουδων τους. Έχει 3 μόνο μαθηματα διδακτικης, τα 2 επιλογής. Κατα τα αλλα ειναι Τμημα Πληροφορικης. Άρα, σιγουρα πρεπει να δινουν επαρκεια και οσα τμηματα εχουν 2-3 μαθηματα διδακτικης.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:20:43 πμ »
Αποφοιτησα το 2006 από το ΔΤΨΣ. Τα μισά μαθήματα του τμήματος ήταν παιδαγωγικά. Προοριζόταν για να δημιουργήσει εκπαιδευτικούς στον τομέα της πληροφορίας αλλά και σχεδιαστές εκπαιδευτικών σεναρίων - προγραμμάτων με χρήση νέων τεχνολογιών. Ό,τι και αν κάναμε είχε ως κεντρικό άξονα την εκπαίδευση. Δεν΄κάναμε απλή θεωρια αλλά ένα σωρό πειραματικές διδασκαλίες, βιωματικά μαθήματα, οι βλακείες της ΑΣΠΑΙΤΕ δε συγκρίνονταν με ό,τι είχαμε κάνει εκεί. Και βγαίνοντας ήμουν ισότιμη με έναν ξερό πληροφορικάριο που δεν είχε ιδέα τι σημαίνει επικοινωνία ανθρώπου με υπολογιστή και ποια η διαφορά του constructionism με του constructivism.

Υπάρχουν και άλλες "καθηγητικές σχολές" που έχουν κάνει μόνο δυο παιδαγωγικά και αυτά επιλογής και οι φοιτητές τα επιλέγουν επειδή είναι εύκολκα να περαστούν και καλά.

Μας κοροιδεύετε για αναξιοκρατία? Τι θα έπρεπε να πουν οι απόφοιτοι που σαν και μένα διδάχτηκαν τα ίδια μαθήματα και τόσοι άλλοι πληροφορικάριοι διεκδικούν ισότιμα θέσεις για τις οποίες εμείς έχουμε προετοιμαστεί και σπουδάσει?


Αν και νομίζω ότι ο όρος καθηγητική σχολή που είδατε σημαίνει πως απλώς είναι ΠΕ19 και τίποτα άλλο. Σιγά μην ξεκουνήθηκε τώρα το τμήμα να διεκδικήσει δικαιώματα.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160444
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.