*

Αποστολέας Θέμα: θέματα φιλολόγων 2009  (Αναγνώστηκε 158045 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουάριος 16, 2009, 10:46:51 μμ »
Μολις ειδα οτι ο ασεπ απαντησε στα δυο mail που εστειλα για την ορθοτητα των απαντησεων. Η απαντηση και στα δυο ειναι η εξης: "Σε απάντηση του από 14/2/2009 e-mail που μας αποστείλατε, έχομε τη τιμή να σας γνωρίσουμε τα εξής : Οι παρατηρήσεις σας διαβιβάσθηκαν αρμοδίως στη Κεντρική Επιτροπή Διαγωνισμού για τυχόν περαιτέρω επεξεργασία"




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:24:52 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουάριος 16, 2009, 11:50:03 μμ »
καλησπερα! να ρωτησω κατι που προφανως εχει ξαναειωθει αλλα δε μπορω να το βρω τωρα. τι εγινε με τη διδακτικη αρχαιων? για ποιο λογο σταλθηκε επιστολη?

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #660 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 12:10:14 πμ »
λογικα για το 2ο ερωτημα που και παλι ηταν γνωστικο...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #661 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 12:13:09 πμ »
ζιζουλι στειλε μου στο μαιλ μου τι τους εγραψες για να τους στειλω και εγω παρομοιο μαιλ. (θα αυτοσχεδιασω κιολας καταλαβαινεις... ;) )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:24:52 »

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #662 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 12:49:41 πμ »
Αμάν σίριαλ έγινε το 2ο ερώτημα της διδακτικής αρχαίων! Δε λέτε δόξα τω θεώ που το ήθελαν μόνο ως γνωστικό; Δηλαδή προτιμάτε να μας βάλουν δύο πλήρη σχέδια μαθημάτων; το σκεφτήκατε καλά; δεν είστε με τα καλά σας μου φαίνεται...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #663 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 01:10:08 πμ »
φιλεναδα προσωπικα χ****νο το χω και αυτο και ολο τους τον ασεπ! στις αλλες διδακτικες που ειναι η σπεσιαλιτε μου (αν και φετος τελευταια στιγμη δεν εκανα την ανατροπη με τα αρχαια γιατι και εγω βαριομουνα να κανω 2 σχεδια... ) 2 σχεδια κανουμε και τρεχουμε και δεν φτανουμε...αλλα και παλι χ****κα!
 :-*

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #664 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 08:09:40 πμ »
Olgalia, το δεύτερο ερώτημα στη διδακτική αρχαίων, αφορούσε ραψωδία που ήταν εκτός ύλης.. :-\
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #665 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 09:38:08 πμ »
Αμάν σίριαλ έγινε το 2ο ερώτημα της διδακτικής αρχαίων! Δε λέτε δόξα τω θεώ που το ήθελαν μόνο ως γνωστικό; Δηλαδή προτιμάτε να μας βάλουν δύο πλήρη σχέδια μαθημάτων; το σκεφτήκατε καλά; δεν είστε με τα καλά σας μου φαίνεται...

θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ με olgalia.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #666 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 09:48:14 πμ »
εγω εχω απογοητευτει...ξεσκιζομαι για να περασω στο ασεπ να παρω μορια μπας και μου δωσουμε του χρονου 2 ωρες εστω πδσ και σημερα μου ρθε μια 23 χρονων με 10 ωρες και με ενα βιογραφικο κενο...γιατι παλευουμε ρε παιδια αραγε???? >:(γιατι αριστευουμε στο πανεπιστημιο,γιατι τρεχουμε σε σεμιναρια γιατι δινουμε ασεπ αφου και παλι θα προωθηθουν οι βισματωμενοι???αυτο πειτε μου συνεβει και σε σας γιατι υα πηρα σημερα... >:( >:(του χρονου θα τα κανω λιμπα στην ββαθμια μου... >:( >:(
Εννοείς 10 ώρες ΠΔΣ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #667 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 10:44:32 πμ »
εγω εχω απογοητευτει...ξεσκιζομαι για να περασω στο ασεπ να παρω μορια μπας και μου δωσουμε του χρονου 2 ωρες εστω πδσ και σημερα μου ρθε μια 23 χρονων με 10 ωρες και με ενα βιογραφικο κενο...γιατι παλευουμε ρε παιδια αραγε???? >:(γιατι αριστευουμε στο πανεπιστημιο,γιατι τρεχουμε σε σεμιναρια γιατι δινουμε ασεπ αφου και παλι θα προωθηθουν οι βισματωμενοι???αυτο πειτε μου συνεβει και σε σας γιατι υα πηρα σημερα... >:( >:(του χρονου θα τα κανω λιμπα στην ββαθμια μου... >:( >:(
Εννοείς 10 ώρες ΠΔΣ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
10 ΩΡΕΣ ΠΔΣ ΑΤΟΜΟ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΟΡΚΙΣΤΗΚΕ ΤΟ 2008!!!!!ΝΑΙ ΝΑΙ!!!ασε και του χρονου ποιος με ειδε και δεν με φοβηθηκε στην ββαθμια μου.... >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #668 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 11:34:39 πμ »
vania μου εχεις να δεις πολλα ακομη τετοια.. κι εγω εχασα ωρες σε δυσπροσιτο γιατι " ηταν εντολη βουλευτου" φετος του χωθηκα και μου δωσαν πολυ μακρυα 2 ωριτσες για να το βουλωσω.. αν δεν εχεις μπαρμπα δεν παει να χτυπιεσαι το πολυ πολυ να σου δωσουν δυο ωριτσες για να μην τους πολυζαλιζεις..

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #669 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 11:42:15 πμ »
ααα δεν καταλαβες σωτια μου εγω θα κανω φασαρια κι οταν λεω φασαρια εννοω φασαρια...καλη καλη αλλα οχι και ετσι...
και αν μου δωσουν 2 ωρες στου διαολου τη μανα τη στιγμη που αλλοι με λιγοτερα προσοντα στρογγυλοκαθονται στο κεντρο εκει να δεις γλεντια!!!καλα θα κανουμε ολοι να ξεσηκωθουμε!!!δεν μας κανουν χαρη που μας δινουν 2 ωρες...ειναι ευθυνη μας να απαιτουμε οσα μας ανηκουν >:(

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #670 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 11:45:57 πμ »
φυσικα και ειναι ευθυνη μας.. γι αυτο και τα ειχαμε κηνυγησει αυτα με τον συλλογο αλλα παντου συνατουσαμε τοιχο. γι αυτο και πρεπει να ειμαστε πολλοι μηπως και ακουστουμε καλυτερα.κι εγω σαν κ εσενα πηγα. αλλα θα δεις τι ωραια που σε γραφουν δεν παει να τα σπασεις εκει μεσα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #671 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 01:29:38 μμ »
εγω εχω απογοητευτει...ξεσκιζομαι για να περασω στο ασεπ να παρω μορια μπας και μου δωσουμε του χρονου 2 ωρες εστω πδσ και σημερα μου ρθε μια 23 χρονων με 10 ωρες και με ενα βιογραφικο κενο...γιατι παλευουμε ρε παιδια αραγε???? >:(γιατι αριστευουμε στο πανεπιστημιο,γιατι τρεχουμε σε σεμιναρια γιατι δινουμε ασεπ αφου και παλι θα προωθηθουν οι βισματωμενοι???αυτο πειτε μου συνεβει και σε σας γιατι υα πηρα σημερα... >:( >:(του χρονου θα τα κανω λιμπα στην ββαθμια μου... >:( >:(
Εννοείς 10 ώρες ΠΔΣ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
10 ΩΡΕΣ ΠΔΣ ΑΤΟΜΟ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΟΡΚΙΣΤΗΚΕ ΤΟ 2008!!!!!ΝΑΙ ΝΑΙ!!!ασε και του χρονου ποιος με ειδε και δεν με φοβηθηκε στην ββαθμια μου.... >:( >:( >:(

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια και χειρότερα επαθα κι εγώ, όταν άτομο που δεν είχε καν πτυχίο ακόμη, με απλή βεβαίωση ότι πέρασε όλα τα μαθήματα πήρε 10 ώρες ΠΔΣ, δίπλα στο σπίτι της κι εγώ (και πολλοί άλλοι φυσικά) να μη σου πω καλύτερα τι πήραμε. Προσωπικά έχω δει για ένα 2ωρο όλα τα κωλοχωρια της Αιτ/νίας που ποτέ δεν είιχα περάσει ούτε απέξω. Αλλά βλέπεις ο μπαμπάς της είναι διευθυντής σε Λύκειο οπότε καταλαβαίνεις... έχει όλα τα κονέ που χρειάζεται...
Τυπικα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κανένα κριτήριο για πρόσληψη στην ΠΔΣ, αυτοί είναι νόμιμοι. Κι όπως είπε κι ο Βουλγαράκης "ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό". Μόνο να τους πρήξεις μπορείς μήπως και για να ησυχάσουν σου δώσουν και σένα ώρες. Αν μπορείς να πηγαίνεις καθε μέρα και να τους πρήζεις κάτι θα καταφέρεις. Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω αυτό, δε μου βγαίνει...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 778
Σύνολο: 780

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.