*

Αποστολέας Θέμα: θέματα φιλολόγων 2009  (Αναγνώστηκε 158089 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #728 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 11:07:26 πμ »
Άντε και στα δικά μας. Και δε μου λες ρε bikini, επειδή σε κόβω ψιλοεντάξει τώρα, πες μου σε ποιον ψυχίατρο πήγες όταν έχασες το διορισμό για 1 μονάδα, να τον έχω υπόψη μου εκ των προτέρων. Γιατί εμένα, σε μια τέτοια περίπτωση, ένας δεν με σώζει! Μάλλον προς το συμπαθέστατο κτήριο εκεί κοντά στην εθνική οδό με κόβω...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:06 »

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #729 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 05:07:09 μμ »
Άντε και στα δικά μας. Και δε μου λες ρε bikini, επειδή σε κόβω ψιλοεντάξει τώρα, πες μου σε ποιον ψυχίατρο πήγες όταν έχασες το διορισμό για 1 μονάδα, να τον έχω υπόψη μου εκ των προτέρων. Γιατί εμένα, σε μια τέτοια περίπτωση, ένας δεν με σώζει! Μάλλον προς το συμπαθέστατο κτήριο εκεί κοντά στην εθνική οδό με κόβω...
Αααα...τώρα κατάλαβα γιατί δε δουλεύει το δικό μου μυαλό καλά... ;D
παιδιά είναι εμπειρία που δεν ευχομαι σε κανέναν να τυχει.. :(
κ επειδή οι παροιμίες κρύβουν συμπυκνωμένη τη σοφία του λαού.." ο θεός να μη δίνει στον άνθρωπο όσα μπορεί ν αντέξει!!"  :P  :P

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #730 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 05:20:11 μμ »
Και φυσικα αγαπητη μου bikini θα πρεπει να ξερεις οτι δεν θα ΕΧΑΝΕΣ τον διορισμο σου για μια μοναδα αν αντι 840 απο τον ΑΣΕΠ διοριζονταν περιπου 2000 ,φυσικα πως ομως να τους διορισει αφου εχει δημιουργησει 500 τρυπες και διοριζει απο παντου π.χ.300 απο 40%,100 απο 30μηνο,200 απο 24μηνο κλπ,φιλη μου θα ειχες διοριστει απο το 2007 και δεν θα αγωνιουσες τωρα, ουτε θα  χρειαζονταν να απολογηθεις.Πρεπει να σταματησει αυτο το κακο ,δεν ξερει πια ο εκπαιδευτικος πως θα διοριστει ,ποιος μου λεει εμενα οτι αυριο που αλλαζει η κυβερνηση δεν αλλαξει και το 24μηνο.Σου ευχομαι ολοψυχα καλο διορισμο.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #731 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 08:15:15 μμ »
Και βέβαια πάντα υπάρχει και το χειρότερο: επίσης έχασα το διορισμό για μία μονάδα το 2007 και μην έχοντας άλλα μόρια παρά μόνο του συγκεκριμένου ασέπ μου έμεινε μόνο η ωρομισθία, ούτε καν αναπλήρωση! Και η Zizoulis είναι σε ανάλογη θέση, απ' όσο ξέρω, και σίγουρα και άλλοι πολλοί... Και υπάρχει και πιο εφιαλτικό σενάριο: αν στον φετινό ασέπ δεν πάρουμε πίσω τα ασεπικά μόρια που θα χάσουμε, από την επόμενη χρονιά και την ωρομισθία με τα κυάλια θα τη βλέπουμε! Ε, τότε τον γλυτώνεις τον ψυχίατρο;;; δεν τον γλυτώνεις!!!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:06 »

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #732 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 11:15:54 μμ »
Και βέβαια πάντα υπάρχει και το χειρότερο: επίσης έχασα το διορισμό για μία μονάδα το 2007 και μην έχοντας άλλα μόρια παρά μόνο του συγκεκριμένου ασέπ μου έμεινε μόνο η ωρομισθία, ούτε καν αναπλήρωση! Και η Zizoulis είναι σε ανάλογη θέση, απ' όσο ξέρω, και σίγουρα και άλλοι πολλοί... Και υπάρχει και πιο εφιαλτικό σενάριο: αν στον φετινό ασέπ δεν πάρουμε πίσω τα ασεπικά μόρια που θα χάσουμε, από την επόμενη χρονιά και την ωρομισθία με τα κυάλια θα τη βλέπουμε! Ε, τότε τον γλυτώνεις τον ψυχίατρο;;; δεν τον γλυτώνεις!!!
tonik, ποσο δικιο εχεις!! (και μαλλον ειμαι στην τελευταια κατηγορια που περιγραφεις!)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #733 στις: Φεβρουάριος 22, 2009, 11:54:44 πμ »
Και φυσικα αγαπητη μου bikini θα πρεπει να ξερεις οτι δεν θα ΕΧΑΝΕΣ τον διορισμο σου για μια μοναδα αν αντι 840 απο τον ΑΣΕΠ διοριζονταν περιπου 2000 ,φυσικα πως ομως να τους διορισει αφου εχει δημιουργησει 500 τρυπες και διοριζει απο παντου π.χ.300 απο 40%,100 απο 30μηνο,200 απο 24μηνο κλπ,φιλη μου θα ειχες διοριστει απο το 2007 και δεν θα αγωνιουσες τωρα, ουτε θα  χρειαζονταν να απολογηθεις.Πρεπει να σταματησει αυτο το κακο ,δεν ξερει πια ο εκπαιδευτικος πως θα διοριστει ,ποιος μου λεει εμενα οτι αυριο που αλλαζει η κυβερνηση δεν αλλαξει και το 24μηνο.Σου ευχομαι ολοψυχα καλο διορισμο.

Έτσι είναι όπως τα λες, καλή μου συνάδελφε...
Εκτός αυτού, θα μπορούσα να είχα διοριστεί ακόμη και φέτος με 24μηνο, αν το 2006 με καλούσαν αναπληρώτρια (και μένα και τόσους άλλους ομοίους μου...) στη θέση των Χ τριτέκνων που προηγούνται σε ποσοστό 20% όλων των άλλων "συναδέλφων" (η λέξη σε εισαγωγικά, όχι από εμάς γι' αυτούς, αλλά από αυτούς για μας...).
Όσον αφορά στο 24μηνο και την αλλαγή κυβέρνησης, δεν επηρεαζόμαστε. Το 24μηνο είναι κατοχυρωμένος ΝΟΜΟΣ.

Υ.Γ.: 1. Σ' ευχαριστώ για την ευχή σου στην τελευταία σου πρόταση. Σου ανταποδίδω το ίδιο.
       2. Να ξεκαθαρίσω (για πολλοστή φορά...) πως δεν στρέφομαι κατά της ομάδας των τριτέκνων, αλλά κατά του να προηγούνται 20% έναντι των άλλων ημών. Βέβαια, κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις και, ανάλογα σε ποια όχθη βρίσκεται ο καθένας μας, αποδέχεται εκείνη την όψη του νομίσματος που είναι η πιο συμφέρουσα...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #734 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 11:43:23 πμ »
Καλημερααααααααααα!

Επειδη εχω χαθει λιγο στις σελιδες και οι καλοι ανθρωποι του Ασεπ δεν ξερουν την  τυφλα τους μπορειτε να μου πειτε τι πραξεις κανω για να βγαλω τους βαθμους μου μου στις πολλαπλης επιλογης?

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #735 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 01:40:47 μμ »
Στα πολλαπλής προσθέτεις τις σωστές και αφαιρείς τις αναπάντητες (3.33) και τις λανθασμένες(3.55 το 1/4 της ερώτησης) Προσθέτεις τις βαθμολογίες των τριών γνωστικών-εννοείται ότι στα αρχαία μόνο στα πολλαπλης μπορείς να βγάλεις τις σωστές- και διαιρείς δια του 3.
Στα παιδαγωγικά το άθροισμα των απαντήσεων στα πολλάπλης το πολλαπλασιάζεις επι 0,4
και η διδακτική (θα υποθέσεις) επί 0,6 και των άθροισμα τους θα σου δώσει τον τελικό βαθμό των παιδαγωγικών κοινώς
Γνωστικό: Αρχαια +νεα+ιστορία /3=x....
Παιδαγωγικά: Γενικήςx 0,4=...+ Διδακτική x 0,6=......
 Τελικγνωστικού+ Τελ παιδαγωγ = x +προσαυξήσεις (πτυχίο π.χ αν έχεις βαθμό πτυχίου 7 έχεις 2 μονάδες + μεταπτυχιακά(στο αντικειμένο= 2 μεταπτυχ παιδαγωγικά=3 διδακτορικό παιδαγωγικά=4) +προυπηρεσία.

 

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #736 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 08:51:37 μμ »
Τα λαθος τα πολλαπλασιαζω με 3.55 τα σωστα με τι ομως?

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #737 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 10:08:00 μμ »
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=9328.15

δες αυτο οπου εκει εχουμε πει πώς κανουμε την αρνητικη βαθμολογια

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #738 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 12:25:26 πμ »
Τα λαθος τα πολλαπλασιαζω με 3.55 τα σωστα με τι ομως?

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..
Εμενα με βολευει καθε σωστο επι 3,33 καθε λαθος επι 0,83 για το γνωστικο και 3,125 για καθε σωστο στα παιδαγωγικα και 0,78 για καθε λαθος.

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #739 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 12:53:38 πμ »
Υπάρχει απάντηση ότι το θέμα διαβιβάστηκε στην επιτροπή θεμάτων, η οποία και το εξετάζει. Αυτό ήρθε ως απάντηση στις 17/2. Μην το βάζετε τόσο γρήγορα κάτω. Επίσης, θεωρώ ότι ο τρόπος που θα απαντήσουν είναι πολύ σημαντικός.
CHRISOYLA, απο το παιδαγωγικο ινστιτουτο υπαρχει καποια απαντηση ή δεν μπηκαν στον κοπο να απαντησουν ουτε τυπικα? Δε θα πρεπει να προβουμε και σε καποια αλλη κινηση ωστε να δειξουμε οτι δεν το αφηνουμε το θεμα οπως προφανως πιστευουν οτι θα κανουμε?

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #740 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 11:08:13 πμ »
Νομίζω πως πάνε να το αφήσουν έτσι το θέμα μεχρι να ξεχαστεί. Δεν πρέπει να το αφήσουμε όμως. Εγώ χτες έστειλα και σε Τσαπανίδου, να δούμε αν θα πει κάτι. Πρέπει να βρούμε κι άλλους τρόπους να πιέσουμε. Είναι τουλάχιστον ρατσιστικό να έχουν κάνει διόρθωση σε κπ κλάδους και σε μας να μη δίνουν ούτε καν μια απάντηση στις διαμαρτυρίες μας.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: θέματα φιλολόγων 2009
« Απάντηση #741 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 12:19:06 μμ »
Εκανα τις προσθεσεις και στεναχωρηθηκα, πειτε μου οτι τα εκανα στραβα γιατι συγχιστηκα αγρια.

Αρχαια: 8 σωστες, 2 λαθος = 18,75
Νεα: 20 Σωστες, 9 λαθος= 59,19
Ιστορια: 19 Σωστες 10 λαθος= 55, 027
Παιδαγωγικα: 26 σωστα, 6 λάθος= 76, 345

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 836
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 675
Σύνολο: 677

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.