*

Αποστολέας Θέμα: Δημιουργία συλλόγου εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας  (Αναγνώστηκε 2727 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 παρακαλούνται θερμά όσοι εκπαιδευτικοί είναι σύζυγοι ένστολων και είτε πήραν είτε δεν πήραν απόσπαση να επικοινωνήσουν μαζί μου προκειμένου να γίνει το συντομότερο δυνατό καταγραφή τους και ως σύλλογος πλέον να απευθυνθούμε στο Υπουργείο Παιδείας και όπου αλλού χρειαστεί προκειμένου να προασπιστουμε το δικαίωμα μας να συνυπηρετούμε με το σύζυγο μας. Επειδή με το συνεχόμενο κλείσιμο σχολείων αυτό το πρόβλημα θα μας ακολουθεί για πολλά χρόνια ακόμη παρακαλώ να δείξετε όλοι τη δέουσα προσοχή και ενδιαφέρον. Ευχαριστώ. 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2011, 01:48:44 μμ από stellousi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ!ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΖΥΓΩΝ ΛΙΜΕΝΙΚΩΝ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 07:27:04 μμ »
Στελλα συγχαρητηρια, νομιζω οτι την πηρες την αποσπαση!!χαιρομαι για σενα εμεις μαλλον φαγαμε πορτα και ας κινηθηκε το ΓΕΣ :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ!ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΖΥΓΩΝ ΛΙΜΕΝΙΚΩΝ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 09:29:48 μμ »
Στελλα συγχαρητηρια, νομιζω οτι την πηρες την αποσπαση!!χαιρομαι για σενα εμεις μαλλον φαγαμε πορτα και ας κινηθηκε το ΓΕΣ :'( :'(
[/quot

Παλι δεν την πηρες? Μηπως είσαι νεοδιοριστη? Αλλη εξηγηση δε βλεπω :o

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ!ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΖΥΓΩΝ ΛΙΜΕΝΙΚΩΝ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 09:32:31 μμ »
Στελλα συγχαρητηρια, νομιζω οτι την πηρες την αποσπαση!!χαιρομαι για σενα εμεις μαλλον φαγαμε πορτα και ας κινηθηκε το ΓΕΣ :'( :'(
[/quot

Παλι δεν την πηρες? Μηπως είσαι νεοδιοριστη? Αλλη εξηγηση δε βλεπω :o

OOO yes!!! ναι λογο τριετιας υποθετω αλλα υπαρχουν και αλλεσ που περσι πηραν και τωρα ξανα-απορριφθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:41:03 »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:30:36 μμ »
Aυτοι εχουν βαλθει να μας κοψουν τις συνυπηρετησεις πρεπει να κανουμε κατι να οργανωθουμε νομικα , μονο τους δικηγορους φοβουνται στο Υπουργειο.Εμενα μου το ειπαν καθαρα δεν ειναι η συνυπηρετηση για τα Σωματα Ασφαλειας !!!!!!Κινητοποιηστε τους αντρες σας να μιλησουν στους συνδικαλιστες τους αλλιως θα μας πεταξουν εξω στανταρ.

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:45:05 μμ »
Ο άντρας μου που μίλησε με τους συνδικαλιστές των λιμενικών μόνο αρνητική απάντηση πήρε. Να πας μόνος σου του είπαν να γράψεις διαμαρτυρία και να τη στείλεις στο Υπεπθ. Τίποτα άλλο. Πείτε παρακαλώ στους άντρες σας - εγώ στο λιμενικό , εσύ στη πυροσβεστική , η άλλη στην αστυνομία - να τηλεφωνήσουν ή κάπως να μάθουν τα ονόματα και τα τηλέφωνα όσων είναι παντρεμένοι με εκπαιδευτικούς Α θμιας και Βθμιας και να κάνουμε επίσημο σύλλογο. Φοβάμαι ότι αν δεν αγωνιστούμε θα τον καταργήσουν το Νόμο και χαθήκαμε μετά.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 12:09:02 πμ »
Ο άντρας μου που μίλησε με τους συνδικαλιστές των λιμενικών μόνο αρνητική απάντηση πήρε. Να πας μόνος σου του είπαν να γράψεις διαμαρτυρία και να τη στείλεις στο Υπεπθ. Τίποτα άλλο. Πείτε παρακαλώ στους άντρες σας - εγώ στο λιμενικό , εσύ στη πυροσβεστική , η άλλη στην αστυνομία - να τηλεφωνήσουν ή κάπως να μάθουν τα ονόματα και τα τηλέφωνα όσων είναι παντρεμένοι με εκπαιδευτικούς Α θμιας και Βθμιας και να κάνουμε επίσημο σύλλογο. Φοβάμαι ότι αν δεν αγωνιστούμε θα τον καταργήσουν το Νόμο και χαθήκαμε μετά.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 08:20:21 μμ »
Σχετική ανακοίνωση:Για όσες είναι εκπαιδευτικοί σύζυγοι ένστολου προσωπικού
έχει δημιουργηθεί γκρουπ στο FB http://www.facebook.com/groups/232232166826

όσες επιθυμουν να κάνουν προσφυγή ας εγγραφουν.Η φετινή ταλαιπωρια πρέπει να λάβει τέλος. Ο νομος συνυπηρέτησης θα πρεπει να ειναι το αυτονόητο και όχι  το ζητουμενο...διαδώστε το σε όσους γνωρίζετε

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:20:27 μμ »
 Το κακό είναι ότι κανα δυο συνάδελφοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα τώρα που πήραν την απόσπαση κάνουν πίσω . Δεν καταλαβαίνουν ότι του χρόνου θα είναι ακόμη χειρότερα. Εκείνο που με προβληματίζει είναι μην είμαστε πολύ λίγες και δεν δικαιωθούμε. Έβαλα τον άντρα μου να ρωτήσει για περιπτώσεις ένστολων και εκπαιδευτικών αλλά μου είπε ότι θέλει αρκετό χρόνο για να μπορέσει να τηλεφωνήσει. Το άλλο είναι ότι μερικοί απαντούν: και ποιος είσαι συ που με ρωτάς αν είμαι παντρεμένος με εκπαιδευτικό κ.λ.π.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2011, 11:29:41 πμ από stellousi »

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 10:39:34 πμ »
η δικαιωση δεν ειναι συναρτηση του αριθμου που την απαριθμουν...

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 12:08:10 μμ »
Το κακό είναι ότι κανα δυο συνάδελφοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα τώρα που πήραν την απόσπαση κάνουν πίσω . Δεν καταλαβαίνουν ότι του χρόνου θα είναι ακόμη χειρότερα. Εκείνο που με προβληματίζει είναι μην είμαστε πολύ λίγες και δεν δικαιωθούμε. Έβαλα τον άντρα μου να ρωτήσει για περιπτώσεις ένστολων και εκπαιδευτικών αλλά μου είπε ότι θέλει αρκετό χρόνο για να μπορέσει να τηλεφωνήσει. Το άλλο είναι ότι μερικοί απαντούν: και ποιος είσαι συ που με ρωτάς αν είμαι παντρεμένος με εκπαιδευτικό κ.λ.π.

Ο αντρας μου θα παει στους συνδικαλιστες και θα το κανει θεμα και δε θα δεχτει απαντησεις τυπου δε μπορουμε να κανουμε κατι. Οι συνδικαλιστες δεν ειναι εκει για να παιρνουν 15 μερες το μηνα -παρακαλω- συνδικαλιστικη αδεια.Ειναι για να προασπιζονται τα συμφεροντα των συναδελφων γι αυτο ζητουν και την ψηφο.Πιεση θελουν.

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταγραφή εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών- σωμάτων ασφαλείας
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 01:50:48 μμ »
Το κακό είναι ότι κανα δυο συνάδελφοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα τώρα που πήραν την απόσπαση κάνουν πίσω . Δεν καταλαβαίνουν ότι του χρόνου θα είναι ακόμη χειρότερα. Εκείνο που με προβληματίζει είναι μην είμαστε πολύ λίγες και δεν δικαιωθούμε. Έβαλα τον άντρα μου να ρωτήσει για περιπτώσεις ένστολων και εκπαιδευτικών αλλά μου είπε ότι θέλει αρκετό χρόνο για να μπορέσει να τηλεφωνήσει. Το άλλο είναι ότι μερικοί απαντούν: και ποιος είσαι συ που με ρωτάς αν είμαι παντρεμένος με εκπαιδευτικό κ.λ.π.

Ο αντρας μου θα παει στους συνδικαλιστες και θα το κανει θεμα και δε θα δεχτει απαντησεις τυπου δε μπορουμε να κανουμε κατι. Οι συνδικαλιστες δεν ειναι εκει για να παιρνουν 15 μερες το μηνα -παρακαλω- συνδικαλιστικη αδεια.Ειναι για να προασπιζονται τα συμφεροντα των συναδελφων γι αυτο ζητουν και την ψηφο.Πιεση θελουν.
Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι και οι άλλες συναδέλφισσες να κάνουν το ίδιο . Ελπίζω να μπορέσουμε να κάνουμε και το σύλλογο . Όσα πιο πολλά μέλη έχουμε τόσο πιο καλά θα προασπιζόμαστε τα δικαιώματά μας. Αυτό πρέπει να το καταλάβουμε όλοι και όλες .

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Μ ετην εργασιακη εφεδρεια μονο ο ενας απο τους δυο θα δουλευει στο δημοσιο πλεον.Οποτε...
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160821
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 955
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 714
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.