*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 548837 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1638 στις: Μάιος 22, 2013, 01:19:11 πμ »
Πήγαινε Υποστηρικτικές δομές--> Help Desk για να υποβάλεις το ερώτημά σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:51 »

Αποσυνδεδεμένος v03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1639 στις: Μάιος 27, 2013, 07:42:39 μμ »
Είμαι αναπληρώτρια ΠΕ 02 .Ήθέλα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αίτηση για να δώσω στις εξετάσεις Α Επιπέδου χωρίς να παρακολουθήσω τα προγράμματα και ποια είναι η διαδικασία

Ναι, μπορείς να κάνεις αίτηση. Θα μπεις στην αντίστοιχη ιστοσελίδα (ifigeneia.cti.gr/mis) και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που είναι πολύ απλές.

Επειδη ειμαι κι εγω αναπληρωτρια να ρωτησω κατι,αν καταλαβα καλα στελνω τη βεβαιωση συμπληρωμενη απο το διευθυντη του σχολειου στο φαξ που μ λεει αλλα μετα οταν θα παω να συμπληρωσω τα πεδια εκει που γραφει οργανικη θεση κτλ τι θα βαλω?

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1640 στις: Μάιος 29, 2013, 12:54:33 πμ »
Πήγαινε Υποστηρικτικές δομές--> Help Desk για να υποβάλεις το ερώτημά σου.
Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το sofaki86, η επιλογή help desk πού βρίσκεται στην ιστοσελίδα ????

http://ifigeneia.cti.gr/mis/passwordRetreival.jsp?currLink=493
γιατί δεν το βλέπω?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2013, 01:05:31 πμ από Jane_Eyre »
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1641 στις: Μάιος 29, 2013, 01:03:48 πμ »
Καλησπέρα,
Έχω μια απορία σχετικά με τα ΤΠΕ Α΄Επιπέδου


Είμαι Αναπληρώτρια ΠΕ 02 και σήμερα πήγα την αίτηση συμμετοχής  στον Διευθυντή της Β΄θμιας στην οποία ανήκω προκειμένου να μου την υπογράψει εκ των προτέρων, για να μπορώ να συμμετάσχω στα ΤΠΕ Α επιπέδου.


Θα πρέπει μετά να τη στείλω κατευθείαν με Fax στο τηλ. που έχουν δώσει ή πρέπει να περιμένω να βγει πρώτα η σχετική προκήρυξη και μετά?? Δεν θα πρέπει να περιμένω πρώτα να βγει η σχετική εγκύκλιος με τις περιοχές διεξαγωγής των εξετάσεων? Πως θα ξέρω ότι η πόλη μου θα είναι εξεταστικό κέντρο???


Και αφού στείλεις με Fax την αίτηση μετά σου στέλνουν κωδικό?? και σε ενημερώνουν και για το τι πρέπει να διαβάσεις??


Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί έχω μπερδευτεί, ακόμη κι ο διευθυντής Β΄θμιας είχε άγνοια πάνω στο θέμα
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:51 »

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1642 στις: Μάιος 29, 2013, 02:30:27 πμ »
Πήγαινε Υποστηρικτικές δομές--> Help Desk για να υποβάλεις το ερώτημά σου.
Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το sofaki86, η επιλογή help desk πού βρίσκεται στην ιστοσελίδα ????

http://ifigeneia.cti.gr/mis/passwordRetreival.jsp?currLink=493
γιατί δεν το βλέπω?

Η επιλογή είναι στην http://b-epipedo2.cti.gr/

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1643 στις: Μάιος 29, 2013, 02:35:15 πμ »
Καλησπέρα,
Έχω μια απορία σχετικά με τα ΤΠΕ Α΄Επιπέδου


Είμαι Αναπληρώτρια ΠΕ 02 και σήμερα πήγα την αίτηση συμμετοχής  στον Διευθυντή της Β΄θμιας στην οποία ανήκω προκειμένου να μου την υπογράψει εκ των προτέρων, για να μπορώ να συμμετάσχω στα ΤΠΕ Α επιπέδου.


Θα πρέπει μετά να τη στείλω κατευθείαν με Fax στο τηλ. που έχουν δώσει ή πρέπει να περιμένω να βγει πρώτα η σχετική προκήρυξη και μετά?? Δεν θα πρέπει να περιμένω πρώτα να βγει η σχετική εγκύκλιος με τις περιοχές διεξαγωγής των εξετάσεων? Πως θα ξέρω ότι η πόλη μου θα είναι εξεταστικό κέντρο???


Και αφού στείλεις με Fax την αίτηση μετά σου στέλνουν κωδικό?? και σε ενημερώνουν και για το τι πρέπει να διαβάσεις??


Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί έχω μπερδευτεί, ακόμη κι ο διευθυντής Β΄θμιας είχε άγνοια πάνω στο θέμα


Τη στέλνεις με fax και μετά από μερικές μέρες σου στέλνουν κωδικό. Τώρα θα το κάνεις αυτό πριν βγεί η προκήρυξη ώστε όταν βγεί να έχεις τους κωδικούς, να μπεις στο σύστημα και να δηλώσεις την πόλη προτίμησής σου. Στη σελίδα http://b-epipedo2.cti.gr/ υπάρχει υλικό επιμόρφωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2013, 02:37:02 πμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1644 στις: Μάιος 29, 2013, 05:57:58 μμ »
Καλησπέρα,
Έχω μια απορία σχετικά με τα ΤΠΕ Α΄Επιπέδου


Είμαι Αναπληρώτρια ΠΕ 02 και σήμερα πήγα την αίτηση συμμετοχής  στον Διευθυντή της Β΄θμιας στην οποία ανήκω προκειμένου να μου την υπογράψει εκ των προτέρων, για να μπορώ να συμμετάσχω στα ΤΠΕ Α επιπέδου.


Θα πρέπει μετά να τη στείλω κατευθείαν με Fax στο τηλ. που έχουν δώσει ή πρέπει να περιμένω να βγει πρώτα η σχετική προκήρυξη και μετά?? Δεν θα πρέπει να περιμένω πρώτα να βγει η σχετική εγκύκλιος με τις περιοχές διεξαγωγής των εξετάσεων? Πως θα ξέρω ότι η πόλη μου θα είναι εξεταστικό κέντρο???


Και αφού στείλεις με Fax την αίτηση μετά σου στέλνουν κωδικό?? και σε ενημερώνουν και για το τι πρέπει να διαβάσεις??


Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί έχω μπερδευτεί, ακόμη κι ο διευθυντής Β΄θμιας είχε άγνοια πάνω στο θέμα


Τη στέλνεις με fax και μετά από μερικές μέρες σου στέλνουν κωδικό. Τώρα θα το κάνεις αυτό πριν βγεί η προκήρυξη ώστε όταν βγεί να έχεις τους κωδικούς, να μπεις στο σύστημα και να δηλώσεις την πόλη προτίμησής σου. Στη σελίδα http://b-epipedo2.cti.gr/ υπάρχει υλικό επιμόρφωσης.

Σ' ευχαριστώ πολύ Kakar...
Να ρωτήσω όμως κάτι; Αν στείλω με fax την αίτηση υπογεγραμμένη από τον Διευθυντή Β΄θμιας, εννοείται πως πάνω στην αίτησή μου δεν θα έχω συμπληρώσει την πόλη στην οποία θέλω να εξεταστώ αλλά ούτε και την ημερομηνία υποβολής. Θα την δεχτούν από το αρμόδιο γραφείο, όπου θα την παραλάβουν ή θα πρέπει να την στείλω εκ νέου μετά την προκήρυξη;;;
Συγνώμη που ρωτάω αλλά από την Β΄θμια μου είπαν ότι θα πρέπει να τη στείλω αφού βγει η προκήρυξη.
Τι να κάνω ; Έχω μπερδευτεί...........
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2013, 06:28:34 μμ από Jane_Eyre »
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1645 στις: Μάιος 29, 2013, 06:50:00 μμ »
Δεν στέλνεις  αίτηση με fax.  Αυτό που στέλνεις με fax  είναι η βεβαίωση ότι είσαι αναπληρώτρια, που υπάρχει μέσα στην http://b-epipedo2.cti.gr/ και λέγεται "Υπόδειγμα Βεβαίωσης για συμμετοχή Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών στις διαδικασίες Πιστοποίησης Α Έπιπέδου " . Αυτή την συμπληρώνουν από τη δευτεροβάθμια και την στέλνουν. Δεν έχει ούτε πόλεις ούτε εσύ συμπληρώνεις κάτι. Αυτή την στέλνεις για να επιβεβαιώσουν ότι είσαι αναπληρώτρια και να σου στείλουν με μαιλ τους κωδικούς σου. Οι αιτήσεις δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα. Όταν όμως θα ξεκινήσουν θα πρέπει να έχεις τους κωδικούς για να μπεις στο σύστημα.
Υποθέτω ότι έχεις κάνει "Καταχώριση στοιχείων για εξετάσεις πιστοποίησης Α Επιπέδου" στην http://ifigeneia.cti.gr/mis/index.jsp ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2013, 06:58:33 μμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος Tina_P

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δασκάλα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1646 στις: Μάιος 29, 2013, 07:18:44 μμ »
Τη βεβαίωση αυτή για τους αναπληρωτές, αφού την κατεβάσουμε απ' τη σελίδα, τη συμπληρώνουμε εμείς και τη στέλνουμε... πού με φαξ; Ποιος την υπογράφει βρε παιδιά; Ο διευθυντής της σχολικής μονάδας; Μπερδεμοχαμός!!! :o :o

Αποσυνδεδεμένος kosmos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1647 στις: Μάιος 29, 2013, 09:13:56 μμ »
 Τη βεβαίωση τη συμπληρώνει η Διεύθυνση Εκπαίδευσης που ανήκεις και τη στέλνεις με fax στο 210 3222135.
Κι εγώ αυτό έκανα και περιμένω να μου στείλουν τους κωδικούς...

Αποσυνδεδεμένος Tina_P

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δασκάλα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1648 στις: Μάιος 29, 2013, 10:25:21 μμ »
Ευχαριστώώώώώ!!!!!  :D :D

Αποσυνδεδεμένος mathsduck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1649 στις: Μάιος 29, 2013, 10:47:47 μμ »
Καλησπέρα!
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Μήπως γνωρίζει κανείς αν γίνονται και μαθήματα πάνω στα εξεταζόμενα αντικείμενα, έστω μέσω τηλεκπαίδευσης, ή πρόκειται αποκλειστικά για αίτηση συμμετοχής στις εξετάσεις;

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1650 στις: Μάιος 29, 2013, 10:54:51 μμ »
Mόνο αίτηση συμμετοχής!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος mathsduck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Α' επιπέδου
« Απάντηση #1651 στις: Μάιος 29, 2013, 11:07:12 μμ »
οκ! Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160692
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.