*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1565674 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thames

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2674 στις: Μάρτιος 30, 2013, 11:01:31 μμ »
Όταν είσαι με ΑΠΥ η βεβαίωση αναφέρεται στον παρακρατηθέντα φόρο (20%) που έχει αποδοθεί στην εφορία για το ΑΦΜ σου. Αν έχεις κόψει ΑΠΥ με παρακράτηση και δεν σου δώσουν βεβαίωση νομίζω υποβάλεις υπεύθυνη δήλωση (ή κάτι τέτοιο). Από τη στιγμή που εκδίδεται ΑΠΥ με 20% ο φόρος πρέπει να αποδοθεί άσχετα αν πληρωθεί η ΑΠΥ ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:59:10 »

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2675 στις: Μάρτιος 30, 2013, 11:25:34 μμ »
Συνάδελφοι με ΑΠΥ σας πήραν τηλέφωνο απο το λογιστήριο του ινεδιβιμ και σας είπαν για να σας πληρώσουν θέλουν φορολογική ενημερώτητα?εγώ δεν τους έστειλα αλλά λεφτά μου βάλανε.

Αποσυνδεδεμένος thames

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2676 στις: Μάρτιος 30, 2013, 11:31:24 μμ »
Συνάδελφοι με ΑΠΥ σας πήραν τηλέφωνο απο το λογιστήριο του ινεδιβιμ και σας είπαν για να σας πληρώσουν θέλουν φορολογική ενημερώτητα?εγώ δεν τους έστειλα αλλά λεφτά μου βάλανε.

Εμένα δεν με πήραν αν και είναι να παίρνω κάτω από 1500 ευρώ οπότε δεν χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2677 στις: Μάρτιος 31, 2013, 07:45:58 μμ »
Συνάδελφοι με ΑΠΥ σας πήραν τηλέφωνο απο το λογιστήριο του ινεδιβιμ και σας είπαν για να σας πληρώσουν θέλουν φορολογική ενημερώτητα?εγώ δεν τους έστειλα αλλά λεφτά μου βάλανε.
Δεν μου τηλεφώνησαν φέτος αλλά το προηγούμενο καλοκαίρι για να πληρωθώ από τα ΣΔΕ μου ζήτησαν φορολογική ενημερότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2013, 12:33:20 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:59:10 »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2678 στις: Μάρτιος 31, 2013, 10:48:40 μμ »
Επιβεβαιωνω κι εγω οτι δεν μπηκαν ολα.
Σχετικα με τις βεβαιωσεις παρακρατησης φορου, πηρατε για ολο το 2012?
Εμενα δεν μου εχουνε δωσει βεβαιωση για τις ΑΠΥ που εκοψα για το 2012Β.
Ξερει κανενας τι γινεται? Πρεπει να κλεισουμε λογιστικα το 2012...
Υπαρχει τηλεφωνο λογιστηριου του ΙΝΕΔΙΒΙΜ?
δεν χρειαζεται να παρεις βεβαιωση αφου εχεις εκδωσει ΑΠΥ και ο λογιστής σου το ξερει

Δεν αρκει στον εφορο. Ουτε καν η υπευθυνη δηλωση. Θελουν βεβαιωση με υπογραφη και σφραγιδα απο τον εργοδοτη και αναλυτικα στοιχεια για τον παρακρατηθεντα φορο. Τουλαχιστον στην εδω ΔΟΥ (που την θεωρω και αυστηρη) ετσι ειναι.
Οποτε, εχει κανεις σας παραλαβει απο ΙΝΕΔΙΒΙΜ βεβαιωση για παρακρατηση φορου 20% για ΑΠΥ που εκοψε για το 2012Β? Εχετε τηλεφωνο απο λογιστηριο ΙΝΕΔΙΒΙΜ?

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2679 στις: Απρίλιος 01, 2013, 01:01:12 πμ »
Πέρασα  τυχαία απο το παλιό μου σπίτι που έμενα πριν χρόνια και είχαν στείλει εκεί την βεβαίωση με τις ΑΠΥ για τον παρακρατηθέντα φόρο. Δεν ξέρω πως εστάλει εκεί. Δεν δηλώνω αυτήν την διεύθυνση επομένως ????
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2013, 01:14:13 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος ICC

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2680 στις: Απρίλιος 03, 2013, 09:18:44 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι.Σχετικά με τις οφειλές του εξαμήνου 2010Β, μετά απο επικοινωνία του ΕΔΙΕΚ με την αρμόδια υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας ανακοινώθηκε οτι τα ΙΕΚ που ενταλματοποιήθηκαν για το 2010Β και θα πληρωθούν εντός του μήνα ΑΠΡΙΛΙΟΥ ειναι:
ΙΕΚ Αγίων Αναργύρων,
Αμαρουσίου,
Βόλου,
Γρεβενών,
Ελευσίνας,
Κερατσινίου,
Κοζάνης,
Λαγκαδά,
Λαμίας
Καρπενησίου
Αταλάντης και
Μεταμόρφωσης.

Αποσυνδεδεμένος natasa_aggl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2681 στις: Απρίλιος 03, 2013, 01:00:30 μμ »
Ευχαριστουμε πολυ ICC!!
Προχωραμε αργα και σταθερα δηλαδη.. Να δουμε τι θα γινει και με το IEK που ενδιαφερει εμενα, το Χανίων.
Ευτυχως δεν το πανε αλφαβητικα αλλα... στην τυχη?!?
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2013, 03:05:29 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος steliosnats

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2682 στις: Απρίλιος 04, 2013, 12:11:35 πμ »
ως τις 15 απριλιου οι πληρωμες να συμπληρωσω...

Αποσυνδεδεμένος mousmoulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2683 στις: Απρίλιος 04, 2013, 04:06:09 μμ »
Επιβεβαιωνω κι εγω οτι δεν μπηκαν ολα.
Σχετικα με τις βεβαιωσεις παρακρατησης φορου, πηρατε για ολο το 2012?
Εμενα δεν μου εχουνε δωσει βεβαιωση για τις ΑΠΥ που εκοψα για το 2012Β.
Ξερει κανενας τι γινεται? Πρεπει να κλεισουμε λογιστικα το 2012...
Υπαρχει τηλεφωνο λογιστηριου του ΙΝΕΔΙΒΙΜ?
δεν χρειαζεται να παρεις βεβαιωση αφου εχεις εκδωσει ΑΠΥ και ο λογιστής σου το ξερει

Δεν αρκει στον εφορο. Ουτε καν η υπευθυνη δηλωση. Θελουν βεβαιωση με υπογραφη και σφραγιδα απο τον εργοδοτη και αναλυτικα στοιχεια για τον παρακρατηθεντα φορο. Τουλαχιστον στην εδω ΔΟΥ (που την θεωρω και αυστηρη) ετσι ειναι.
Οποτε, εχει κανεις σας παραλαβει απο ΙΝΕΔΙΒΙΜ βεβαιωση για παρακρατηση φορου 20% για ΑΠΥ που εκοψε για το 2012Β? Εχετε τηλεφωνο απο λογιστηριο ΙΝΕΔΙΒΙΜ?

Συνάδελφοι, όσοι βρισκόμαστε στην ίδια θέση (ελεύθεροι επαγγελματίες που έχουμε κόψει απόδειξη(-εις) το 2012Β) και δεν έχουμε παραλάβει βεβαίωση για τη σχετική παρακράτηση φόρου πρέπει να διαμαρτυρηθούμε. Σε επικοινωνία που είχα με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ με ενημέρωσαν πως από τη στιγμή που ο φόρος θα καταβληθεί (ή έχει καταβληθεί) εντός του 2013 τη  βεβαίωση αυτή θα την λάβουμε εντός του 2014. Σύμφωνα με τη λογίστριά μου, αυτό συνεπάγεται πως για το 2012 όχι μόνο θα έχουμε υποστεί την παρακράτηση αυτή, αλλά ταυτόχρονα θα φορολογηθούμε εκ νέου για το ίδιο ποσό και εντός του 2014 θα πρέπει να καταθέσουμε εκ νέου συμπληρωματική δήλωση προκειμένου να πάρουμε πίσω το ποσό της παρακράτησης. Οι υπεύθυνες δηλώσεις κ.ο.κ. δεν γίνονται αποδεκτές από την εφορία σε περίπτωση ελέγχου. Ωστόσο, με ενημέρωσε ότι μπορούμε να διεκδικήσουμε να μας αποσταλλεί η βεβαίωση αυτή εντός του 2013 (μόλις δλδ καταβληθούν τα συγκεκριμένα ποσά στην εφορία).

Ένα από τα τηλέφωνα επικοινωνίας με το λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ είναι το 2131311591. Αν κάποιος λάβει εκ νέου ενημέρωση για το θέμα αυτό ας προβεί σε σχετική δημοσίευση στο forum.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2684 στις: Απρίλιος 05, 2013, 12:52:02 μμ »
Συνάδελφοι, όσοι βρισκόμαστε στην ίδια θέση (ελεύθεροι επαγγελματίες που έχουμε κόψει απόδειξη(-εις) το 2012Β) και δεν έχουμε παραλάβει βεβαίωση για τη σχετική παρακράτηση φόρου πρέπει να διαμαρτυρηθούμε. Σε επικοινωνία που είχα με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ με ενημέρωσαν πως από τη στιγμή που ο φόρος θα καταβληθεί (ή έχει καταβληθεί) εντός του 2013 τη  βεβαίωση αυτή θα την λάβουμε εντός του 2014. Σύμφωνα με τη λογίστριά μου, αυτό συνεπάγεται πως για το 2012 όχι μόνο θα έχουμε υποστεί την παρακράτηση αυτή, αλλά ταυτόχρονα θα φορολογηθούμε εκ νέου για το ίδιο ποσό και εντός του 2014 θα πρέπει να καταθέσουμε εκ νέου συμπληρωματική δήλωση προκειμένου να πάρουμε πίσω το ποσό της παρακράτησης. Οι υπεύθυνες δηλώσεις κ.ο.κ. δεν γίνονται αποδεκτές από την εφορία σε περίπτωση ελέγχου. Ωστόσο, με ενημέρωσε ότι μπορούμε να διεκδικήσουμε να μας αποσταλλεί η βεβαίωση αυτή εντός του 2013 (μόλις δλδ καταβληθούν τα συγκεκριμένα ποσά στην εφορία).

Ένα από τα τηλέφωνα επικοινωνίας με το λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ είναι το 2131311591. Αν κάποιος λάβει εκ νέου ενημέρωση για το θέμα αυτό ας προβεί σε σχετική δημοσίευση στο forum.

Ευχαριστω για το τηλεφωνο. Επικοινωνησα κι εγω και μου ειπανε τις ιδιες μαλ@κιες. Αυτο που εχω να προτεινω εγω ειναι να μην κοψουμε ΤΠΥ για το τρεχον εξαμηνο. Εαν δεν παρω τη βεβαιωση δεν προκειται να κοψω κι ας κουρευονται. Ετσι να τους δημιουργησουμε κι εμεις ενα ωραιο λογιστικο προβλημα οπως μας δημιουργουν κι εμας.
Ουτως ή αλλως χρηματα δεν βλεπουμε (αντε ειδαμε τα μισα)...

ΥΓ. Αυτο αναδεικνυει ενα τεραστιο προβλημα ανοργανωσιας των ΔΟΥ. Για ποιο λογο δηλαδη θα πρεπει να βεβαιωσει ο εργοδοτης οτι μου παρακρατησε αυτο το ποσο απο τη στιγμη που (θεωρητικα) το εχει εισπραξει η ΔΟΥ και (πρακτικα) το γραφουμε και στις ΑΠΥ-ΤΠΥ?

Αποσυνδεδεμένος mousmoulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2685 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:09:47 μμ »
Ευχαριστω για το τηλεφωνο. Επικοινωνησα κι εγω και μου ειπανε τις ιδιες μαλ@κιες. Αυτο που εχω να προτεινω εγω ειναι να μην κοψουμε ΤΠΥ για το τρεχον εξαμηνο. Εαν δεν παρω τη βεβαιωση δεν προκειται να κοψω κι ας κουρευονται. Ετσι να τους δημιουργησουμε κι εμεις ενα ωραιο λογιστικο προβλημα οπως μας δημιουργουν κι εμας.
Ουτως ή αλλως χρηματα δεν βλεπουμε (αντε ειδαμε τα μισα)...

ΥΓ. Αυτο αναδεικνυει ενα τεραστιο προβλημα ανοργανωσιας των ΔΟΥ. Για ποιο λογο δηλαδη θα πρεπει να βεβαιωσει ο εργοδοτης οτι μου παρακρατησε αυτο το ποσο απο τη στιγμη που (θεωρητικα) το εχει εισπραξει η ΔΟΥ και (πρακτικα) το γραφουμε και στις ΑΠΥ-ΤΠΥ?
Αυτό κυρίως σε εμάς θα δημιουργήσει προβλήματα και όχι σε αυτούς, δυστυχώς! Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ απαίτησε να κόψουμε αποδείξεις εντός του 2012 για να είναι καλυμμένο για τη δική του χρήση, αγνοώντας επιδεικτικά τις δικές μας χρήσεις του 2012. Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς, αφότου μας πληρώσουν τις αποδείξεις του 2012Β (που σημαίνει ότι θα έχει καταβληθεί από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ο αντίστοιχος φόρος στην εφορία), είναι να οργανωθούμε και να απαιτήσουμε να μας αποσταλλεί το έγγραφο βεβαίωσης παρακράτησης φόρου. Δεν γνωρίζω αν είμαστε πολλοί, αλλά αν μέσα από αυτό το forum συννενοηθούμε πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να γίνει αυτό που είναι ορθό: να μας αποσταλλεί η σχετική βεβαίωση ΦΕΤΟΣ!!!!! Στο μόνο σημείο που μπορούμε να αντιδράσουμε είναι να μην κόψουμε ξανά απόδειξη για το 2013Β (αν εξακολουθούμε να υπάρχουμε είτε εμείς είτε τα ΙΕΚ) εντός του 2013, αλλά εντός του 2014.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2013, 03:55:02 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2686 στις: Απρίλιος 05, 2013, 05:28:36 μμ »
Αυτό κυρίως σε εμάς θα δημιουργήσει προβλήματα και όχι σε αυτούς, δυστυχώς! Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ απαίτησε να κόψουμε αποδείξεις εντός του 2012 για να είναι καλυμμένο για τη δική του χρήση, αγνοώντας επιδεικτικά τις δικές μας χρήσεις του 2012. Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς, αφότου μας πληρώσουν τις αποδείξεις του 2012Β (που σημαίνει ότι θα έχει καταβληθεί από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ο αντίστοιχος φόρος στην εφορία), είναι να οργανωθούμε και να απαιτήσουμε να μας αποσταλλεί το έγγραφο βεβαίωσης παρακράτησης φόρου. Δεν γνωρίζω αν είμαστε πολλοί, αλλά αν μέσα από αυτό το forum συννενοηθούμε πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να γίνει αυτό που είναι ορθό: να μας αποσταλλεί η σχετική βεβαίωση ΦΕΤΟΣ!!!!! Στο μόνο σημείο που μπορούμε να αντιδράσουμε είναι να μην κόψουμε ξανά απόδειξη για το 2013Β (αν εξακολουθούμε να υπάρχουμε είτε εμείς είτε τα ΙΕΚ) εντός του 2013, αλλά εντός του 2014.

Επικοινωνησα με το διευθυντη του ΙΕΚ και μου ειπε οτι κανενας αλλος με ΤΠΥ δεν εχει παραπονεθει γι'αυτο (ξερεις, εδω στην Ελλαδα το δικιο σου εκλαμβανεται ως παραπονο...). Αλλο ενα παραπονο που ειχα ηταν οταν με το στανιο θελανε επεκταση του ΚΑΔ (παλι για να ειναι τυπικα ενταξει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, οχι για εμας). Και παλι ημουν ο μονος που μιλησα...
Οποτε κοιμουνται εδω σε εμενα. ΑΝ γινει κατι μεσα απο το φορουμ θα δειξει. ΑΝ ηταν οι μισοι οπως εμεις, θα ειμαστε καλυτερη χωρα...

Εγω λεω να μην κοψουμε ουτε για το 2013Α, οχι για το 2013Β. Ασε να φτασουμε εκει. Ετσι να τους καθυστερησουμε κανα 6μηνο, οπως αυτοι με τα λεφτα μας.
Αληθεια, μηπως ρωτησες γιατι δεν μας εχουν εξοφλησει το 2012Β, αλλά μόνο ενα μερος του? Εγω το ξεχασα οταν πηρα και τωρα μου ηρθε.

Αποσυνδεδεμένος mousmoulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #2687 στις: Απρίλιος 05, 2013, 09:11:14 μμ »
Επικοινωνησα με το διευθυντη του ΙΕΚ και μου ειπε οτι κανενας αλλος με ΤΠΥ δεν εχει παραπονεθει γι'αυτο (ξερεις, εδω στην Ελλαδα το δικιο σου εκλαμβανεται ως παραπονο...). Αλλο ενα παραπονο που ειχα ηταν οταν με το στανιο θελανε επεκταση του ΚΑΔ (παλι για να ειναι τυπικα ενταξει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, οχι για εμας). Και παλι ημουν ο μονος που μιλησα...
Οποτε κοιμουνται εδω σε εμενα. ΑΝ γινει κατι μεσα απο το φορουμ θα δειξει. ΑΝ ηταν οι μισοι οπως εμεις, θα ειμαστε καλυτερη χωρα...

Εγω λεω να μην κοψουμε ουτε για το 2013Α, οχι για το 2013Β. Ασε να φτασουμε εκει. Ετσι να τους καθυστερησουμε κανα 6μηνο, οπως αυτοι με τα λεφτα μας.
Αληθεια, μηπως ρωτησες γιατι δεν μας εχουν εξοφλησει το 2012Β, αλλά μόνο ενα μερος του? Εγω το ξεχασα οταν πηρα και τωρα μου ηρθε.
Δεν έχω ρωτήσει για το τελευταίο, αλλά έχω καταλάβει ότι πληρώνουν μεμονωμένα ΙΕΚ (για τα οποία έχουν συλλέξει τις αποδείξεις) για την περίοδο Οκτ-Δεκ. Από Δευτέρα θα έχω περισσότερες πληροφορίες, διότι σήμερα έμαθα (χωρίς να το χω επιβεβαιώσει ακόμα) ότι εκ του νόμου ήταν υποχρεωμένοι να έχουν καταβάλει την παρακράτηση 20% από τις ΑΠΥ που έχουν ημερομηνία Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 εντός του πρώτου 20ημέρου του 2013. Υποπτεύομαι ότι αυτό δεν το χουν κάνει και ως εκ τούτου δεν μας στέλνουν τη σχετική βεβαίωση. Θα έχω νεότερα απο βδομάδα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2013, 09:23:58 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 379

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.