*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι δ' φουρνιάς  (Αναγνώστηκε 61941 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:45:42 πμ »
Για να καταλάβω και εγώ αν σε μια ειδικότητα είναι π.χ. 2 αδιόριστοι ΑΣΕΠΙΤΕΣ που εναπόμειναν, αυτό είναι αρνητικό στο ότι ο επόμενος ΑΣΕΠ για αυτή την ειδικότητα θα αργήσει να γίνει;;

Eπίσης σε μία ειδικότητα που εξαντλήθηκαν όλοι οι διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008 από πέρυσι, φέτος υπάρχει περίπτωση να διοριστούν έτσι επιλαχόντες του ΑΣΕΠ 2008;; Προφανώς στις ειδικότητες που έμειναν έστω και ελάχιστοι διοριστέοι που δεν διορίστηκαν αυτό δεν παίζει, έτσι;
Αν και δεν είπες σε ποια ειδικότητα ανήκεις...θα σου πω ότι για να γίνει ΑΣΕΠ σε κάποια ειδικότητα πρέπει να έχουν διοριστεί όλοι οι ασεπίτες. Ναι, φέτος μπορεί να διορίσει επιλαχόντες για να ολοκληρώσει τον αριθμό του ΦΕΚ διότι αλλιώς δεν μπορεί να κάνει ΑΣΕΠ σε καμιά ειδικότητα από όσες εξαντλούνται, όπως είπε η υφυπουργός. Εννοείται ότι δεν μπορεί να προχωρήσει σε διορισμό επιλαχόντων, αν δεν έχει εξαντλήσει όλους τους διοριστέους.

Δεν ρωτάω για μένα, είμαι βιολόγος αλλά για γνωστό μου σε άλλη ειδικότητα. Είναι επιτυχών στο ΑΣΕΠ με πολύ καλή σειρά, απλά έχουν μείνει λίγοι που δεν έχουν διοριστεί από το ΑΣΕΠ 2008 στην ειδικοτητα του. Υπάρχει περίπτωση φέτος να διορίσει αυτούς που έμειναν από κάποια ειδικότητα και να πάρει και επιλαχόντες;; Να σημειώσω ότι σε αυτή την ειδικότητα ήθελαν π.χ. 10 άτομα μέσω ΑΣΕΠ και έχουν γράψει 10 που είναι και διοριστέοι. Σε  αυτή τη περίπτωση μπορεί να πάρει επιλαχόντες ακόμα και αν έχουν ακριβώς τον αριθμό διοριστέων μέσω διαγωνισμού ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:32:46 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:20:16 μμ »
Δεν ρωτάω για μένα, είμαι βιολόγος αλλά για γνωστό μου σε άλλη ειδικότητα. Είναι επιτυχών στο ΑΣΕΠ με πολύ καλή σειρά, απλά έχουν μείνει λίγοι που δεν έχουν διοριστεί από το ΑΣΕΠ 2008 στην ειδικοτητα του. Υπάρχει περίπτωση φέτος να διορίσει αυτούς που έμειναν από κάποια ειδικότητα και να πάρει και επιλαχόντες;; Να σημειώσω ότι σε αυτή την ειδικότητα ήθελαν π.χ. 10 άτομα μέσω ΑΣΕΠ και έχουν γράψει 10 που είναι και διοριστέοι. Σε  αυτή τη περίπτωση μπορεί να πάρει επιλαχόντες ακόμα και αν έχουν ακριβώς τον αριθμό διοριστέων μέσω διαγωνισμού ΑΣΕΠ;
Μου τα μπερδεύεις...από τη μια λες ότι ο πίνακας διοριστέων της ειδικότητάς του έχει π.χ. 10 άτομα και έχουν γράψει 10 που είναι διοριστέοι, οπότε έχουν ακριβώς τον αριθμό διοριστέων μέσω ΑΣΕΠ και από την άλλη ρωτάς αν θα πάρει επιλαχόντες. Επιλαχόντες παίρνει μόνο όταν ο αριθμός διοριστέων όταν εξαντληθεί ο πίνακας διοριστέων του ΑΣΕΠ υπολείπεται κατά π.χ. 5 άτομα για να "κλείσει" το ΦΕΚ. Άρα παίρνει και 5 επιλαχόντες από τους επιτυχόντες μη διοριστέους. Σε αυτή την ειδικότητα αν συμπληρώνεται ο αριθμός των διοριστέων, δε μπορεί να πάρει επιλαχόντες.

Αν του χρόνου, όμως, χρειαστεί άτομα σε μια ειδικότητα από τις βασικές που είπε η υφυπουργός φέτος ότι εξαντλούνται οι διοριστέοι ΑΣΕΠ και δεν έχει γίνει ξεχωριστά διαγωνισμός μόνο για αυτές τις ειδικότητες τότε μπορεί να νομοθετήσει η υπουργός και να διορίσει προχωρώντας πιο κάτω από τον τελευταίο διοριστέο, δηλαδή σε επιλαχόντες. Το άλλο σενάριο είναι να πάρει από το 24μηνο. Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει. Θα εξαρτηθεί και από την ειδικότητα...οπότε αφού δε γράφεις την ειδικότητα στην οποία ανήκει ο συνάδελφος δεν μπορώ να ξέρω αν υπάρχουν ανάγκες! Σκέψου ότι η δική σου ειδικότητα φέτος που δεν είχε πολλά άτομα αναμένονταν να δείξει το δρόμο που έχει σκοπό να ακολουθήσει το υπουργείο του χρόνου σε άλλες ειδικότητες. Τελικά, όμως, διόρισε μόνο το υπόλοιπο 60-40 στους Βιολόγους και έμεινε εκεί...ούτε επιλαχόντες, ούτε 24μηνο! Βγάλε συμπέρασμα!

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:39:53 μμ »
Γίνεται να πάρει και μη επιτυχόντες ως επιλαχόντες;

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:33:46 μμ »
Δεν ρωτάω για μένα, είμαι βιολόγος αλλά για γνωστό μου σε άλλη ειδικότητα. Είναι επιτυχών στο ΑΣΕΠ με πολύ καλή σειρά, απλά έχουν μείνει λίγοι που δεν έχουν διοριστεί από το ΑΣΕΠ 2008 στην ειδικοτητα του. Υπάρχει περίπτωση φέτος να διορίσει αυτούς που έμειναν από κάποια ειδικότητα και να πάρει και επιλαχόντες;; Να σημειώσω ότι σε αυτή την ειδικότητα ήθελαν π.χ. 10 άτομα μέσω ΑΣΕΠ και έχουν γράψει 10 που είναι και διοριστέοι. Σε  αυτή τη περίπτωση μπορεί να πάρει επιλαχόντες ακόμα και αν έχουν ακριβώς τον αριθμό διοριστέων μέσω διαγωνισμού ΑΣΕΠ;
Μου τα μπερδεύεις...από τη μια λες ότι ο πίνακας διοριστέων της ειδικότητάς του έχει π.χ. 10 άτομα και έχουν γράψει 10 που είναι διοριστέοι, οπότε έχουν ακριβώς τον αριθμό διοριστέων μέσω ΑΣΕΠ και από την άλλη ρωτάς αν θα πάρει επιλαχόντες. Επιλαχόντες παίρνει μόνο όταν ο αριθμός διοριστέων όταν εξαντληθεί ο πίνακας διοριστέων του ΑΣΕΠ υπολείπεται κατά π.χ. 5 άτομα για να "κλείσει" το ΦΕΚ. Άρα παίρνει και 5 επιλαχόντες από τους επιτυχόντες μη διοριστέους. Σε αυτή την ειδικότητα αν συμπληρώνεται ο αριθμός των διοριστέων, δε μπορεί να πάρει επιλαχόντες.

Αν του χρόνου, όμως, χρειαστεί άτομα σε μια ειδικότητα από τις βασικές που είπε η υφυπουργός φέτος ότι εξαντλούνται οι διοριστέοι ΑΣΕΠ και δεν έχει γίνει ξεχωριστά διαγωνισμός μόνο για αυτές τις ειδικότητες τότε μπορεί να νομοθετήσει η υπουργός και να διορίσει προχωρώντας πιο κάτω από τον τελευταίο διοριστέο, δηλαδή σε επιλαχόντες. Το άλλο σενάριο είναι να πάρει από το 24μηνο. Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει. Θα εξαρτηθεί και από την ειδικότητα...οπότε αφού δε γράφεις την ειδικότητα στην οποία ανήκει ο συνάδελφος δεν μπορώ να ξέρω αν υπάρχουν ανάγκες! Σκέψου ότι η δική σου ειδικότητα φέτος που δεν είχε πολλά άτομα αναμένονταν να δείξει το δρόμο που έχει σκοπό να ακολουθήσει το υπουργείο του χρόνου σε άλλες ειδικότητες. Τελικά, όμως, διόρισε μόνο το υπόλοιπο 60-40 στους Βιολόγους και έμεινε εκεί...ούτε επιλαχόντες, ούτε 24μηνο! Βγάλε συμπέρασμα!

Η ειδικότητα που ανήκει είναι στις τεχνικές, δεν θέλω να την αναφέρω, διότι απλά προσπαθώ να ενημερωθώ εγώ και όχι ο φίλος μου που ούτως ή άλλως ξέρει τι γίνεται και επειδή μιλάω για άλλον για αυτό και δεν αναφέρω πολλά. Δεν θέλω να ανφέρω ειδικότητες και έμμεσα ονόματα ατόμων που έχουν εναπομείνει σε αυτές που μπορεί εύκολα να βρει κάποιος μέσα από τις λίστες διοριστέων του ΑΣΕΠ. Μπορεί να μην θέλει ο άλλος

Αυτό το ΦΕΚ που ακούω συνέχεια, ποιο ΦΕΚ είναι;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:32:46 »

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:58:35 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 03:13:39 μμ από debed »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:00:11 μμ »
Η ειδικότητα που ανήκει είναι στις τεχνικές, δεν θέλω να την αναφέρω, διότι απλά προσπαθώ να ενημερωθώ εγώ και όχι ο φίλος μου που ούτως ή άλλως ξέρει τι γίνεται και επειδή μιλάω για άλλον για αυτό και δεν αναφέρω πολλά. Δεν θέλω να ανφέρω ειδικότητες και έμμεσα ονόματα ατόμων που έχουν εναπομείνει σε αυτές που μπορεί εύκολα να βρει κάποιος μέσα από τις λίστες διοριστέων του ΑΣΕΠ. Μπορεί να μην θέλει ο άλλος

Αυτό το ΦΕΚ που ακούω συνέχεια, ποιο ΦΕΚ είναι;;
Εντάξει εσύ δε θέλεις να αναφέρεις την ειδικότητα, αλλά για κάθε τεχνική ειδικότητα τα πράγματα είναι διαφορετικά. Αν θέλεις να σε βοηθήσω να καταλάβεις πρέπει να είσαι συγκεκριμένος. Από την άλλη αν ο φίλος σου ξέρει τι γίνεται γιατί δε ζητάς να σε ενημερώσει; Εγώ για να καθίσω να γράψω τι συμβαίνει σε κάθε τεχνική ειδικότητα θα γεμίσω μια σελίδα. Άλλες είναι κορεσμένες και δεν μπορούν να απορροφήσουν ούτε τους εναπομείναντες αδιόριστους...έτσι τουλάχιστον λέει το υπουργείο, σε άλλες δεν μπόρεσαν να περάσουν τη βάση όσοι είχαν δοθεί ως θέσεις στην αρχική προκήρυξη του ΑΣΕΠ.

Οι τεχνικές ειδικότητες είναι οι ΠΕ12, ΠΕ17 και ΠΕ18 να υποθέσω. Σε αυτές δεν πρόκειται να προχωρήσει σε διορισμό επιλαχόντων. Δεν ανήκουν στις βασικές και για αυτό πιστεύω ότι θα πάρει μόνο εκείνους που έχει υποχρέωση.

ΦΕΚ λέμε το φύλλο από την εφήμεριδα της κυβέρνησης όπου δημοσιεύονται όλα: Προκηρύξεις, αποτελέσματα διαγωνισμών με ονόματα διοριστέων κλπ. Στην περίπτωση των εκπαιδευτικών υπάρχει ένα ΦΕΚ στο οποίο δημοσίευθηκε το 2008 ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ που συμμετείχαν και στη συνέχεια ανάλογα με το πότε βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα δημοσιεύθηκαν τα ονόματα των διοριστέων σε κάθε ειδικότητα σε ένα άλλο ΦΕΚ.
Εδώ μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε αναζήτηση ΦΕΚ χρειάζεσαι
http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=el

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:32:45 μμ »
Παράθεση
Εντάξει εσύ δε θέλεις να αναφέρεις την ειδικότητα, αλλά για κάθε τεχνική ειδικότητα τα πράγματα είναι διαφορετικά. Αν θέλεις να σε βοηθήσω να καταλάβεις πρέπει να είσαι συγκεκριμένος. Από την άλλη αν ο φίλος σου ξέρει τι γίνεται γιατί δε ζητάς να σε ενημερώσει; Εγώ για να καθίσω να γράψω τι συμβαίνει σε κάθε τεχνική ειδικότητα θα γεμίσω μια σελίδα. Άλλες είναι κορεσμένες και δεν μπορούν να απορροφήσουν ούτε τους εναπομείναντες αδιόριστους...έτσι τουλάχιστον λέει το υπουργείο, σε άλλες δεν μπόρεσαν να περάσουν τη βάση όσοι είχαν δοθεί ως θέσεις στην αρχική προκήρυξη του ΑΣΕΠ.

Οι τεχνικές ειδικότητες είναι οι ΠΕ12, ΠΕ17 και ΠΕ18 να υποθέσω. Σε αυτές δεν πρόκειται να προχωρήσει σε διορισμό επιλαχόντων. Δεν ανήκουν στις βασικές και για αυτό πιστεύω ότι θα πάρει μόνο εκείνους που έχει υποχρέωση.

ΦΕΚ λέμε το φύλλο από την εφήμεριδα της κυβέρνησης όπου δημοσιεύονται όλα: Προκηρύξεις, αποτελέσματα διαγωνισμών με ονόματα διοριστέων κλπ. Στην περίπτωση των εκπαιδευτικών υπάρχει ένα ΦΕΚ στο οποίο δημοσίευθηκε το 2008 ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ που συμμετείχαν και στη συνέχεια ανάλογα με το πότε βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα δημοσιεύθηκαν τα ονόματα των διοριστέων σε κάθε ειδικότητα σε ένα άλλο ΦΕΚ.
Εδώ μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε αναζήτηση ΦΕΚ χρειάζεσαι
http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=el
[/quote]

Kαλά τόσο κορεσμένες είναι οιτεχνικές ειδικότητες; εγώ άκουγα πέρυσι ότι είχε π.χ. πολλά κενά σε γιατρούς. Μου το είπαν δύο φίλοι μου γιατροί που δίδασκαν σε τεχνικό λύκειο. Οι υπεράριθμοι είναι οι ηλεκτρολόγοι για να καταλάβω; Ποιοες ειδικότητες δηλαδή έχουν τα μεγαλύτερα προβλήματα;

Αυτός είναι Τεχνολόγος Τροφίμων από το Γεωπονικό πανεπιστήμιο, γεωπόνος είναι, άρα ανήκει στην ειδικότητα γεωπόνων αν δεν κάνω λάθος, απλά μου είπε ότι έχουν μείνει ελάχιστοι για διορισμό ή διορίστηκαν όλοι από αυτή την ειδικότητα και έχει γράψει καλά ΑΣΕΠ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 03:34:51 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 31, 2011, 04:00:30 μμ »
Γίνεται να πάρει και μη επιτυχόντες ως επιλαχόντες;

Ναι, και τους παίρνει από το 40%, πχ ΠΕ20
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 31, 2011, 04:08:47 μμ »
Γίνεται να πάρει και μη επιτυχόντες ως επιλαχόντες;

Ναι, και τους παίρνει από το 40%, πχ ΠΕ20
Αυτό όμως συμβαίνει μόνο όταν δεν έχουν πληρωθεί οι θέσεις που είχαν προκηρυχθεί μέσω ΑΣΕΠ.
Μόνο τότε παίρνει από τον ενιαίο πίνακα και δεν ξέρω αν έχει πρόθεση να εξακολουθήσει να το κάνει αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 04:17:57 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 31, 2011, 04:12:42 μμ »
Γίνεται να πάρει και μη επιτυχόντες ως επιλαχόντες;

Ναι, και τους παίρνει από το 40%, πχ ΠΕ20
Αυτό όμως συμβαίνει μόνο όταν δεν έχουν πληρωθεί η θέσεις που είχαν προκηρυχθεί μέσω ΑΣΕΠ.
Μόνο τότε παίρνει από τον ενιαίο πίνακα και δεν ξέρω αν έχει πρόθεση να εξακολουθήσει να το κάνει αυτό.

Συμφωνούμε
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 31, 2011, 04:20:13 μμ »
Γίνεται να πάρει και μη επιτυχόντες ως επιλαχόντες;

Ναι, και τους παίρνει από το 40%, πχ ΠΕ20
Αυτό όμως συμβαίνει μόνο όταν δεν έχουν πληρωθεί η θέσεις που είχαν προκηρυχθεί μέσω ΑΣΕΠ.
Μόνο τότε παίρνει από τον ενιαίο πίνακα και δεν ξέρω αν έχει πρόθεση να εξακολουθήσει να το κάνει αυτό.
Συμφωνούμε
Χαίρομαι που συμφωνούμε Γιώργο...μόνο που από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα το "οι θέσεις" με "η".
Στο δικό μου μήνυμα το διόρθωσα...Στην παράθεση που έχεις μέσα στο δικό σου δεν μπορώ, μόνο εσύ μπορείς!

Αποσυνδεδεμένος DivEl7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 01:47:48 μμ »
Συνάδελφοι μία ενημέρωση για το θέμα της προσφυγής: Για όσους θέλουν να συμμετέχουν και δεν πρόλαβαν την προθεσμία της πρώτης ομάδας διοριστέων του ΑΣΕΠ '08 (η προσφυγή τους κατατέθηκε χθες), θα γίνει και νέα προσφυγή. Επικοινώνησα σήμερα με τον δικηγόρο και μου είπε οτι επειδή υπάρχει ήδη ένας αριθμός συναδέλφων που θέλει να έχει νομική εκπροσώπηση για το θέμα των διορισμών μας, θα γίνει και δεύτερη προσφυγή από τη νέα αυτή ομάδα. Προθεσμία υπάρχει και μόλις θα συμπληρωθεί ένας ικανός αριθμός ατόμων θα κατατεθεί. Είναι σαφές οτι όσοι πιό πολλοί είμαστε και όσο πιό γρήγορα γίνουν όλα, τόσο το καλύτερο.

Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει ΑΜΕΣΑ με τον δικηγόρο (2103643865, 2103390917) ή ας μου στείλει μύνημα στο mail που υπάρχει στο προφίλ μου για καλύτερη ενημέρωση και οργάνωση. Παρακαλώ όλους στα μυνήματα να μου γράφετε όνομα, ειδικότητα, e-mail και αν θέλετε, ένα τηλέφωνο για άμεση επικοινωνία.

Αποσυνδεδεμένος samina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 01:34:51 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι δ' φουρνιάς
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 04:24:56 μμ »
Για να μην ξεχνιομαστε...http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/232700/ston-aera-15000-epituhodes-tou-asep/
Να θυμίσω, όμως, ότι η παράταση μέχρι το 2015 για επιτυχόντες σε προκηρύξεις μέσω ΑΣΕΠ δεν αφορά εμάς!
Οι εκπαιδευτικοί δεν είναι όπως πολλοί από τους αναφερόμενους 15.000 επιτυχόντες με σειρά προτεραιότητας,
έχουν γράψει σε πολύ σοβαρό γραπτό διαγωνισμό και ο νόμος που διέπει το διορισμό τους είναι ο 3848/2010,
ο οποίος δεν μιλάει για παράταση μέχρι το 2015, αλλά μέχρι το τέλος του 2012 το πολύ!

Εξάλλου και σε άλλα τόπικ συζητήθηκε το ζήτημα αυτό και η κατάληξη ήταν ότι δεν αφορά εκπαιδευτικούς
η συγκεκριμένη παράταση μέχρι το 2015, ούτε και η νέα πιθανή επιμήκυνση εκείνης της παράτασης!

Επίσης το γεγονός ότι έχουμε ΦΕΚ σημαίνει ότι έχουμε κατοχυρώσει το διορισμό μας, διότι η ένταξη στους πίνακες διοριστέων του ΑΣΕΠ αποτελεί θεμελίωση δικαιώματος διορισμού. Πώς λένε αψήφιστα και αβασάνιστα κάποια συνδικαλιστικά στελέχη ότι μπορεί να ακυρωθεί στην πράξη η πρόσληψή μας;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160879
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 730

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.