*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 285497 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #406 στις: Μάρτιος 05, 2019, 10:08:59 μμ »
Προσωπικα δεν μιλαω για διορισμούς.  Θεωρω οτι δεν θα γινουν. Παντα μιλαω για πίνακα αναπλήρωσης

Ένας είναι ο πίνακας. Από αυτόν θα γίνονται και προσλήψεις και διορισμοί. Ο τελικός πίνακας παίρνει ΦΕΚ και είναι αμετάβλητος έως την επόμενη προκήρυξη

Υγ. Εκτός και αν και άλλα πράγματα στο νομοσχέδιο δεν δεσμεύουν τον Κωτσο  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2019, 10:10:30 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:26:55 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #407 στις: Μάρτιος 05, 2019, 10:14:54 μμ »
αστο και αυτο......ειναι ολα συννομα!

Αν τα δικαστήρια θεωρήσουν ότι το σύστημα Γαβρογλου είναι συννομο θα εκπλαγώ πολύ. Είναι ένα φωτογραφικο σύστημα, φτιαγμένο με προφανή στόχο να ευνοήσει συγκεκριμένη κατηγορία ατόμων, κάτι που δεν κρύβει ούτε ο ίδιος πια σε δηλώσεις του. Ειδωμεν...

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #408 στις: Μάρτιος 05, 2019, 10:19:27 μμ »
Αν τα δικαστήρια θεωρήσουν ότι το σύστημα Γαβρογλου είναι συννομο θα εκπλαγώ πολύ. Είναι ένα φωτογραφικο σύστημα, φτιαγμένο με προφανή στόχο να ευνοήσει συγκεκριμένη κατηγορία ατόμων, κάτι που δεν κρύβει ούτε ο ίδιος πια σε δηλώσεις του. Ειδωμεν...

Με σένα να ξέρεις δεν θα τα πάμε καλά...   ;D ;D ;D

Ετοιμαζω να πω κάποια πράγματα τον Απρίλιο αλλά μου παίρνεις μπουκιες από το στόμα... Και δεν μιλάω για διορισμούς ή δικαστήρια .... Μιλάω για φιλοσοφία νομοσχεδίου ή γενικότερα μια πολιτική φιλοσοφία ξηλωματος οτιδήποτε έχει συνθετικό το γραπτός...

Όμως λαθευεις σε κάτι... Δεν είναι κατηγορία. Είναι κατηγορίες και προσπαθεί ο Κωτσος να υποδειθει τον Σολομώντα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2019, 10:22:05 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #409 στις: Μάρτιος 05, 2019, 10:26:36 μμ »
Έτσι είναι. Να βολέψει όσους μπορεί...βέβαια σε καμία περίπτωση όσους έχουν επιτυχία. Αυτοί είναι περίπτωση που δεν την θέλουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:26:55 »

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #410 στις: Μάρτιος 05, 2019, 10:33:21 μμ »
Έτσι είναι. Να βολέψει όσους μπορεί...βέβαια σε καμία περίπτωση όσους έχουν επιτυχία. Αυτοί είναι περίπτωση που δεν την θέλουν.

Ίσως ούτε και να βολεψει. Απλά να τους χαϊδεψει αυτιά. Και για το μη βολεμα να πει εγώ όσο μπορούσα το πήγα. Οι εξελίξεις δεν με άφησαν και αν θέλετε επιλέξτε με στο μέλλον να συνεχίσω ότι άφησα. Πολιτικός είναι παιδιά.

Το θέμα είναι για τον γραπτό γιατί δεν τον θέλουν! Ιδεολογικά και μόνο; Και μην βιαστειτε να πείτε ότι οι έχοντες προϋπηρεσία έχουν τη δύναμη διότι τελικά ούτε αυτοί ευνοούνται όλοι! Πρέπει να το δεις συνδυαστικά και μιλάμε για τρελή μπίζνα. Show me the money

ΥΓ. Μια πρώτη γεύση του Απριλίου. Ποια η ιδιότητα του Κώτσου; Από κει πιάστε το νήμα... Όλοι οι υπόλοιποι είναι παιχνιδάκια στα χέρια της συγκεκριμένης ευρύτερης επαγγελματικής ιδιότητας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2019, 10:41:06 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #411 στις: Μάρτιος 05, 2019, 11:31:25 μμ »
Σιγα το νεο.Πολιτικος κανει φωτογραφικη προκηρυξη.20 χρονια αυτο γινεται.Μερικες φορες χωρις ασεπ κιολας

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #412 στις: Μάρτιος 06, 2019, 12:07:36 πμ »
Το θέμα είναι για τον γραπτό γιατί δεν τον θέλουν! Ιδεολογικά και μόνο; Και μην βιαστειτε να πείτε ότι οι έχοντες προϋπηρεσία έχουν τη δύναμη διότι τελικά ούτε αυτοί ευνοούνται όλοι! Πρέπει να το δεις συνδυαστικά και μιλάμε για τρελή μπίζνα. Show me the money

ΥΓ. Μια πρώτη γεύση του Απριλίου. Ποια η ιδιότητα του Κώτσου; Από κει πιάστε το νήμα... Όλοι οι υπόλοιποι είναι παιχνιδάκια στα χέρια της συγκεκριμένης ευρύτερης επαγγελματικής ιδιότητας.

Νομίζω ότι έχω μια ιδέα για το που το πας. Ωστόσο ακόμα και με το γραπτό, τα συμφέροντα της τρελής μπίζνας θα μπορούσαν να εξασφαλιστούς με ένα μικτό σύστημα, γραπτός + προσαυξήσεις.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #413 στις: Μάρτιος 06, 2019, 09:06:14 πμ »
Νομίζω ότι έχω μια ιδέα για το που το πας. Ωστόσο ακόμα και με το γραπτό, τα συμφέροντα της τρελής μπίζνας θα μπορούσαν να εξασφαλιστούς με ένα μικτό σύστημα, γραπτός + προσαυξήσεις.

Λίγο υπομονή. Τρέχει μια διαδικασία και δεν θέλω να επηρεαστει από τα λεγόμενα μου (αν και σε τι βαθμό μπορεί να επηρεαστεί). Εξάλλου σε αυτά που θέλω να πω μένουν περίπου καμια δεκαριά εργάσιμες.

YΓ1. Για να σου απαντήσω όμως από σήμερα σε κάποια...Μήπως η "τεραστια" διαφορά μεταξύ τους (εννόω των δύο εναλλακτικών προτασεών) είναι η ποιότητα της ποσόστωσης? Δηλαδή οι μεν γραπτό (αλλα όχι ως κύριος τρόπος σε βάθος χρόνου) ενώ οι δε προυπηρεσία (αρχικά λάτι λιγότερο από 50% που στο μέλλον θα φθίνει) και τελικά να οδηγηθούμε σε ένα σύστημα όπου απλά για να είναι ο άλλος έστω και αναπληρωτής θα πρέπει να έχει πληρώσει ένα σοβαρότατο ποσό? Μήπως για να περαστεί σιγά σιγά η τελική πρόταση έπρεπε να χαιδευτούν αυτιά και ακροατήρια που αυτή τη στιγμή στηρίζουν τις δύο εναλλακτικές προτάσεις που σε βάθος χρόνου θα είναι μια ουσιαστικά και κύρια με επιμέρους μικροδιαφορές ανάλογα ποιος θα είναι στο Υπουργείο? Κώτσο μου που ξεκινάει ένα Πανεπιστήμιο να είναι ημιδημόσιο? Από τα μεταπτυχιακά επί πληρωμή, από τις συνεργασίες για αποφυγή ΔΟΑΤΑΠ ή μήπως από τους ξένους φοιτητές που θα πληρώνουν δίδακτρα? Κώτσο μου σου βγάζω το καπέλο ως Υπουργού Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης ή καλύτερα Υπουργό Πανεπιστημιακών Εκπαιδευτικών!!!
ΥΓ2. Απομένει ένα μικρό κομμάτι αποκαλύψεων αρκετά όμως ουσιώδες που θα το πω με τα αν θα επιβεβαιωθώ στις ημερομηνίες που θα πρέπει να έχουν αποκτηθεί τα δικαιολογητικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2019, 09:37:12 πμ από linkprovider »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #414 στις: Μάρτιος 06, 2019, 09:34:58 πμ »
Λίγο υπομονή. Τρέχει μια διαδικασία και δεν θέλω να επηρεαστει από τα λεγόμενα μου (αν και σε τι βαθμό μπορεί να επηρεαστεί). Εξάλλου σε αυτά που θέλω να πω μένουν περίπου καμια δεκαριά εργάσιμες.
Μπορεί σε ένα δεκαήμερο να προβείτε σε σημαντικές αποκαλύψεις αλλά είναι τουλάχιστον ευτελές να αποκαλείς τον υπουργό κωτσο. Ο αυριανισμος και ο κιτρινισμοςδεν συνάδει με την εκπαίδευση.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #415 στις: Μάρτιος 06, 2019, 09:38:47 πμ »
Μπορεί σε ένα δεκαήμερο να προβείτε σε σημαντικές αποκαλύψεις αλλά είναι τουλάχιστον ευτελές να αποκαλείς τον υπουργό κωτσο. Ο αυριανισμος και ο κιτρινισμοςδεν συνάδει με την εκπαίδευση.

Ισως να τον λέω έτσι γιατί προσπαθεί να μας πιάσει Κώτσους. Φυσικά και ένας Υποουργός που εξυπηρετεί αποκλειστικά τα μικροσυμφέροντα της ευρύτερης παρέας του δεν συνάδει με την ΠΑΙΔΕΙΑ ή κάνω λάθος? Οσο για τον Κιτρινισμό μέχρι τώρα ότι έχω πει το έχω αποδείξει! Αρα δεν κιτρινίζεται κανένας. Ισως να ξεσκεπάζεται απλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2019, 09:42:33 πμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #416 στις: Μάρτιος 06, 2019, 09:45:40 πμ »
.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #417 στις: Μάρτιος 06, 2019, 10:05:48 πμ »
Ισως να τον λέω έτσι γιατί προσπαθεί να μας πιάσει Κώτσους. Φυσικά και ένας Υποουργός που εξυπηρετεί αποκλειστικά τα μικροσυμφέροντα της ευρύτερης παρέας του δεν συνάδει με την ΠΑΙΔΕΙΑ ή κάνω λάθος? Οσο για τον Κιτρινισμό μέχρι τώρα ότι έχω πει το έχω αποδείξει! Αρα δεν κιτρινίζεται κανένας. Ισως να ξεσκεπάζεται απλά.

Και επειδή έχω όπως είπα μάθει ότι λέω να το αποδεικνύω και όχι να κιτρινίζω....Θα μου επιτρέψετε κάτι εκτός τόπικ αλλά ως προπομπό αυτού που έρχεται....

Ποιος ήταν ο Δον Κιχώτης στην ιστορία παρακάτω (μιας και μίλησα για γαργάρες);

https://tempo24.news/eidisi/115024/ypo-elegho-to-panepistimio-patron-gia-sympraxi-me-ypopto-idiotiko-panepistimio-tis

Ποιος δίνει την άδεια για δίδακτρα σε ξένους φοιτητές και ποια η σχέση του με το Πανεπιστήμιο που ξεκινάει η συγκεκριμένη διαδικασία;

https://www.esos.gr/arthra/61591/tomi-k-gavrogloy-gia-tin-proselkysi-xenon-foititon-me-didaktra-sta-panepistimia


Οταν λοιπόν ένας Υπουργός υποστηρίζει την Δημόσια Παιδεία αλλά ουσιαστικά χρησιμοποιεί δημόσιες υποδομές για να παρέχει ιδιωτική Παιδεία δεν προσπαθεί να μας πιάσει Κώτσους; (Φυσικά δεν έιναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος Πανεπιστημιακός που το κάνει. Είναι ο πρώτος όμως Πανεπιστημιακός - Υπουργός Παιδείας που και καλά υποστηρίζει τη Δημόσια Εκπαίδευση ως πολιτική επιλογή.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2019, 10:09:29 πμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #418 στις: Μάρτιος 06, 2019, 10:14:25 πμ »
Aχ βρε πας να δημιουργησεις εντυπωσεις με αρθρα προ 3 ετων.Γνωστα ολα αυτα αλλα αλλαξαν μολις μυριστηκαν το χρημα. Αν μαθεις τον υπευθυνο πρακτικης της πατρας θα σου λυθουν ολες οι αποριες για την συμπραξη και το πολιτικο του βιον

fileprovider

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #419 στις: Μάρτιος 06, 2019, 10:17:49 πμ »
Aχ βρε πας να δημιουργησεις εντυπωσεις με αρθρα προ 3 ετων.Γνωστα ολα αυτα αλλα αλλαξαν μολις μυριστηκαν το χρημα. Αν μαθεις τον υπευθυνο πρακτικης της πατρας θα σου λυθουν ολες οι αποριες για την συμπραξη και το πολιτικο του βιον

Μου αρεσε το αχ βρε  ;D

Κάτσε ντε να δεις και το καλύτερο σε δέκα μερούλες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 879
Σύνολο: 881

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.167 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.