*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 285494 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #476 στις: Μάρτιος 11, 2019, 02:49:54 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και καλή Καθαρά Δευτέρα.
Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει, να μου λύσει μια ακόμα απορία περί τρεξίματος:

Στο υπάρχον πλέον νομοσχέδιο, περί των διορισμών-προσλήψεων, γίνεται αναφορά και στους ΕΕΠ-ΕΒΠ. Αν βγει προκήρυξη στον ΑΣΕΠ για ειδική, δεν θα πρέπει να περιλαμβάνει και τους συγκεκριμένους; Λογικά ναι.

Αν στόχος είναι αυτοί να διοριστούν φέτος, εντός του καλοκαιριού, δεν θα πρέπει να τρέξουν οι διαδικασίες και σε αυτούς; Κατόπιν όμως επικοινωνίας μου με ένα γνωστό μου, που ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη κατηγορία, μου είπε πως αν τρέχουν όντως τα πολιτικά πρόσωπα του Υπουργείου, μήπως τυγχάνει να έχουν καθυστερήσει σημαντικά; Προσπάθησα λίγο να καταλάβω τι εννοούσε και βρήκα τα εξής.

Για να γίνουν αρχικά μεταθέσεις και κατόπιν διορισμοί δεν χρειάζονται λογικά οργανικά κενά; Βλέπω ότι ενώ η σχετική επιτροπή του Υπουργείου ανακοίνωσε το πόρισμα της περίπου τέλη Νοεμβρίου του 2018,

 https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/274212_946-oi-nees-organikes-theseis-eep-ebp-se-smeae-pinakes

 η σχετική εγκύκλιος εκκίνησης ίδρυσης νέων οργανικών στάλθηκε στα ΚΕΣΥ περί τα μέσα Φεβρουαρίου 2019, με σκοπό αυτά να απαντήσουν έως 21/02/2019.

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/ypoyrgeio-paideias/281036_xekina-i-diadikasia-idrysis-neon-organikon-theseon-eep-kai-ebp

Να υποθέσω πως για να συσταθούν οι νέες οργανικές θα χρειαστεί ΦΕΚ.

Ας δούμε όμως και πότε ανακοινώθηκε η εγκύκλιος των μεταθέσεων για ΕΕΠ - ΕΒΠ, καθώς και πότε ανακοινώθηκαν οι μεταθέσεις αυτές πέρσι:

α) https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/237677_egkyklios-metatheseon-eep-kai-ebp-se-smeae-kai-keddy

β) https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/251039_metatheseis-eep-se-smeae-kai-keddy-kai-ebp-se-smeae-apofasi

Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής:

Όντως τρέχουν σε όλες τις πτυχές των θεμάτων, οι οποίες αφορούν τους διορισμούς;



« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2019, 02:53:20 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:24 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #477 στις: Μάρτιος 11, 2019, 05:40:16 μμ »
Μια χαρά τρέχει το δούλεμα.

Όσο αφορά τις οργανικές το ίδιο θέμα υπάρχει και στην βθμια αφού δεν έχουν κάνει οργανικές στα ΤΕ. Αν δεν γίνουν θα υπάρχει πρόβλημα στους διορισμούς αφού τα κενά οργανικά σε ΣΜΕΑΕ-ΚΕΣΥ είναι ελάχιστα. Φυσικά για μεταθέσεις δεν τους ένοιαξε και γιατί άλλωστε αφού η βθμια δεν είναι ο χώρος τους.
Οι αθμιοι δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα αφού υπάρχουν οργανικά σε ΤΕ (γιατί εκεί και όχι στους άλλους να μην ρωτάτε).

Στην περίπτωση του ΕΕΠ-ΕΒΠ τρέχουν να προλάβουν να βγάλουν τις οργανικές  ώστε να μην αδικηθεί το μόνιμο προσωπικό για τις μεταθέσεις.

Κατά τα άλλα περιμένουμε να δούμε τη προκήρυξη του ΑΣΕΠ μια πρόσκληση ενδιαφέροντος υποψιάζομαι, η οποία δεν θα έχει συγκεκριμένες θέσεις σε πρώτη φάση.

Τρέχουμε λέμε, γελάει ο πλανήτης και όχι τίποτα από τελείωσε το καρναβάλι.




Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #478 στις: Μάρτιος 11, 2019, 05:54:26 μμ »
Μια χαρά τρέχει το δούλεμα.

Όσο αφορά τις οργανικές το ίδιο θέμα υπάρχει και στην βθμια αφού δεν έχουν κάνει οργανικές στα ΤΕ. Αν δεν γίνουν θα υπάρχει πρόβλημα στους διορισμούς αφού τα κενά οργανικά σε ΣΜΕΑΕ-ΚΕΣΥ είναι ελάχιστα. Φυσικά για μεταθέσεις δεν τους ένοιαξε και γιατί άλλωστε αφού η βθμια δεν είναι ο χώρος τους.
Οι αθμιοι δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα αφού υπάρχουν οργανικά σε ΤΕ (γιατί εκεί και όχι στους άλλους να μην ρωτάτε).

Στην περίπτωση του ΕΕΠ-ΕΒΠ τρέχουν να προλάβουν να βγάλουν τις οργανικές  ώστε να μην αδικηθεί το μόνιμο προσωπικό για τις μεταθέσεις.

Κατά τα άλλα περιμένουμε να δούμε τη προκήρυξη του ΑΣΕΠ μια πρόσκληση ενδιαφέροντος υποψιάζομαι, η οποία δεν θα έχει συγκεκριμένες θέσεις σε πρώτη φάση.

Τρέχουμε λέμε, γελάει ο πλανήτης και όχι τίποτα από τελείωσε το καρναβάλι.

Αν κατάλαβα καλά,  λέτε πως στη Δευτεροβαθμια και πιο συγκεκριμένα στα ΤΕ, δεν έχουν συσταθεί οργανικές; Μα αν όντως δεν έχουν συσταθεί οργανικές και δεν δοθούν για μεταθέσεις, τότε πως αυτές θα δοθούν για διορισμούς; Επιτρέπεται κάτι τέτοιο από τη νομοθεσία;
Αν πάλι είναι λίγες οι οργανικές στη Δευτεροβάθμια, και οι κενές ΕΕΠ και ΕΒΠ που θα συσταθούν είναι περιπου 1000, τότε η πλειοψηφία των διορισμών αν και εφόσον γίνουν θα αφορούν την Πρωτοβάθμια;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2019, 05:55:58 μμ από Leviathan »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #479 στις: Μάρτιος 11, 2019, 06:30:05 μμ »
Πάντως αυτό που αναφέρετε, προσωπικά με έβαλε σε σκέψεις και λίγο το ερεύνησα.
Βρήκα στοιχεία του 2016, τα οποία  αφορούν την Πρωτοβάθμια.

https://www.esos.gr/arthra/44940/organika-kena-genikis-kai-eidikis-agogis

Σε ΣΜΕΑ,ΚΕΔΔΥ (τότε) και ΕΕΕΕΚ βλέπω ότι είναι περίπου 1600.

Σε αυτά μου λέτε πως δεν περιλαμβάνονται τα ΤΕ της Πρωτοβάθμιας;
Επίσης φαντάζομαι, ότι λογικά θα υπάρχουν και νέες οργανικές, στα νέα ιδρυθέντα από τότε σχολείο Ε.Α. όπως και τυχόν θέσεις που δημιουργήθηκαν στα ΚΕΣΥ;
Οπότε αν ξέρουν αυτά, γνωρίζουν και των ΕΕΠ και ΕΒΠ, μήπως γνωρίζουν και την κατανομή μεταξύ Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας και ΕΕΠ-ΕΒΠ, και δεν παίζουν ρόλο οι προσλήψεις των τελευταίων δύο χρόνων σε αναπληρωτές;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2019, 06:41:03 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:24 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #480 στις: Μάρτιος 11, 2019, 06:57:24 μμ »
Πάντως αυτό που αναφέρετε, προσωπικά με έβαλε σε σκέψεις και λίγο το ερεύνησα.
Βρήκα στοιχεία του 2016, τα οποία  αφορούν την Πρωτοβάθμια.

https://www.esos.gr/arthra/44940/organika-kena-genikis-kai-eidikis-agogis

Σε ΣΜΕΑ,ΚΕΔΔΥ (τότε) και ΕΕΕΕΚ βλέπω ότι είναι περίπου 1600.

Σε αυτά μου λέτε πως δεν περιλαμβάνονται τα ΤΕ της Πρωτοβάθμιας;
Επίσης φαντάζομαι, ότι λογικά θα υπάρχουν και νέες οργανικές, στα νέα ιδρυθέντα από τότε σχολείο Ε.Α. όπως και τυχόν θέσεις που δημιουργήθηκαν στα ΚΕΣΥ;
Οπότε αν ξέρουν αυτά, γνωρίζουν και των ΕΕΠ και ΕΒΠ, μήπως γνωρίζουν και την κατανομή μεταξύ Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας και ΕΕΠ-ΕΒΠ, και δεν παίζουν ρόλο οι προσλήψεις των τελευταίων δύο χρόνων σε αναπληρωτές;
Στη πρωτοβάθμια έχει οργανικές σε ΤΕ. Τα κενά αυτά από το esos περιλαμβάνουν τα ΤΕ.

Στην βθμια ΔΕΝ έχουν δώσει οργανικές. Και όχι δεν είναι παράνομο να κάνει διορισμούς σε μελλοντικά οργανικά κενά που θα δώσει μετά τις μεταθέσεις. Θα ήταν παράνομο αν υπήρχαν τα οργανικά κενά και δεν τα έδινε στις μεταθέσεις.
Οπότε τα καλόπαιδα στο υπουργείο θα δώσουν τα κενά οργανικά των ΤΕ στην βθμια μόνο σε νεοδιοριστους. Αν βέβαια δώσουν νέες οργανικές που ελπίζω να δώσουν έστω και έτσι.

Από εκεί και πέρα η κατανομή κατά τη γνώμη μου πρέπει να γίνει δια του τρία. Φυσικά τα καλόπαιδα στο υπουργείο που είναι όλοι δάσκαλοι δεν νομίζω να το επιτρέψουν.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #481 στις: Μάρτιος 11, 2019, 08:05:35 μμ »
Στη πρωτοβάθμια έχει οργανικές σε ΤΕ. Τα κενά αυτά από το esos περιλαμβάνουν τα ΤΕ.

Στην βθμια ΔΕΝ έχουν δώσει οργανικές. Και όχι δεν είναι παράνομο να κάνει διορισμούς σε μελλοντικά οργανικά κενά που θα δώσει μετά τις μεταθέσεις. Θα ήταν παράνομο αν υπήρχαν τα οργανικά κενά και δεν τα έδινε στις μεταθέσεις.
Οπότε τα καλόπαιδα στο υπουργείο θα δώσουν τα κενά οργανικά των ΤΕ στην βθμια μόνο σε νεοδιοριστους. Αν βέβαια δώσουν νέες οργανικές που ελπίζω να δώσουν έστω και έτσι.

Από εκεί και πέρα η κατανομή κατά τη γνώμη μου πρέπει να γίνει δια του τρία. Φυσικά τα καλόπαιδα στο υπουργείο που είναι όλοι δάσκαλοι δεν νομίζω να το επιτρέψουν.

Μπορείτε αν θέλετε να μου λύσετε μια απορία ακόμα;
Όταν διορίζεται κάποιος, παίρνει οργανικό κενό άμεσα με το διορισμό του ή αναμένει τον Μάιο του προσεχούς σχολικού έτους (εννοώ για τους έως τώρα υλοποιηθεντες διορισμούς). Ρωτάω γιατί όσοι διορίστηκαν στην γενική εκπαίδευση, διορίστηκαν σε περιοχές διορισμού και όχι απευθείας σε οργανικές στα σχολεία. Άρα μήπως και σε αυτήν την περίπτωση το θέμα είναι να γίνουν διορισμοί σε οργανικές περιοχές και όχι απαραίτητα να υπάρχουν αντίστοιχες οργανικές θέσεις σε διάφορες εκπαιδευτικές δομές; Δηλαδή η σύσταση να μην επηρεάζει τόσο τους διορισμους, και να γίνει μετά από αυτούς; Να το πω πιο απλά; Γιατί να μην γίνουν οι διορισμοί και να βρίσκονται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ ή ΠΥΣΠΕ και σε βάθος χρόνου να τοποθετούνται οριστικά σε οργανικές θέσεις στις εκάστοτε δομές;


Δείτε λίγο το νομοσχέδιο...

Άρθρο 62
3. Με απόφαση του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας και
Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ο αριθμός, κατά κλάδο
και ειδικότητα ή ειδίκευση, καθώς και περιοχή διορισμού,
των θέσεων που πρόκειται να καλυφθούν και καλούνται
οι υποψήφιοι που είναι εγγεγραμμένοι στους τελικούς
αξιολογικούς πίνακες να υποβάλουν δήλωση προτίμη-
σης για μόνιμο διορισμό σε συγκεκριμένες περιοχές δι-
ορισμού, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία που ορίζεται
στην ίδια απόφαση. Η ανωτέρω δήλωση προτίμησης
υποβάλεται άπαξ και είναι αμετάκλητη.
4. Ο διορισμός των εκπαιδευτικών και μελών Ε.Ε.Π. και
Ε.Β.Π. διενεργείται με απόφαση του Υπουργού Παιδείας,
Έρευνας και Θρησκευμάτων, βάσει της σειράς κατάτα-
ξής τους στους τελικούς αξιολογικούς πίνακες, καθώς
και των δηλωθεισών προτιμήσεων. Οι εκπαιδευτικοί
των κοινών κλάδων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμι-
ας εκπαίδευσης διορίζονται στην πρωτοβάθμια ή στη
δευτεροβάθμια εκπαίδευση ανάλογα με τις ανάγκες του
Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.
5. Οι νεοδιοριζόμενοι τοποθετούνται σε κενή θέση
σχολικής μονάδας της περιοχής διορισμού με απόφαση
του οικείου Διευθυντή Εκπαίδευσης, ύστερα από πρό-
ταση του οικείου Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβου-
λίου Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
(Π.Υ.Σ.Π.Ε. ή Π.Υ.Σ.Δ.Ε.) ή του Περιφερειακού Υπηρεσι-
ακού Συμβουλίου Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού
(Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.), κατά περίπτωση, και υποχρεούνται να
παραμείνουν στη θέση τοποθέτησής τους για χρονικό
διάστημα τουλάχιστον δύο (2) σχολικών ετών.
Οποια-
δήποτε υπηρεσιακή μεταβολή που επιφέρει μεταβολή
της τοποθέτησης αυτής, όπως απόσπαση ή μετάθεση,
βάσει γενικής ή ειδικής διάταξης κατά το ως άνω χρονι-
κό διάστημα, δεν επιτρέπεται. Σε περίπτωση διορισμού
στην Ε.Α.Ε. ισχύει η υποχρέωση του πρώτου εδαφίου
και, επιπροσθέτως, ο νεοδιοριζόμενος υποχρεούται να
υπηρετήσει στην Ε.Α.Ε. για χρονικό διάστημα τουλάχι-
στον πέντε (5) ετών.

Αν δείτε τα μαύρα και πλάγια γράμματα δεν αναφέρει πουθενά για τοποθέτηση σε κενή οργανική θέση. Επίσης αν ήταν να διοριστούν σε οργανικά κενά εκπαιδευτικών δομων, ποιος ο λόγος να μην δοθούν απευθείας και να αναφέρει διορισμούς σε περιοχές διορισμού;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2019, 08:33:24 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #482 στις: Μάρτιος 11, 2019, 10:59:59 μμ »
Θέλω να ρωτήσω κάτι αλλά δεν ξέρω ποιο θέμα είναι κατάλληλο για την ερώτηση μου.
Για αυτό επιτρέψτε μου να   την κάνω εδώ:
Επιτρέπεται στο Γυμνάσιο,  σε ένα τμήμα, να γίνονται 2 ώρες μαθηματικά την ίδια μέρα;
Θα ήθελα επίσης να μου παραθέσετε και τον αντίστοιχο νόμο εάν δεν επιτρέπεται ή εαν επιτρέπεται με όρους.
Ευχαριστώ πολύ.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2019, 11:01:39 μμ από afriendforyou »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #483 στις: Μάρτιος 11, 2019, 11:12:47 μμ »
Θέλω να ρωτήσω κάτι αλλά δεν ξέρω ποιο θέμα είναι κατάλληλο για την ερώτηση μου.
Για αυτό επιτρέψτε μου να   την κάνω εδώ:
Επιτρέπεται στο Γυμνάσιο,  σε ένα τμήμα, να γίνονται 2 ώρες μαθηματικά την ίδια μέρα;
Θα ήθελα επίσης να μου παραθέσετε και τον αντίστοιχο νόμο εάν δεν επιτρέπεται ή εαν επιτρέπεται με όρους.
Ευχαριστώ πολύ.

Είμαστε εκτός θέματος και καλο είναι μετά την απαντηση μου, να στείλεις προσωπικό μήνυμα σε κάποια διαχειριστή, έτσι ώστε να ξεχωρίσει τα δύο μηνύματα από αυτό το θέμα.
Λοιπόν αυτό που βρήκα, αν και αρκετά παλιό, είναι κάτω κάτω στον ακόλουθο σύνδεσμο.

https://edu.klimaka.gr/mathimata/gymnasiou/1556-wres-didaskalias-mathimatika-sto-gymnasio

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #484 στις: Μάρτιος 12, 2019, 09:07:23 πμ »
https://enimerosi-anapliroton.blogspot.com/2019/03/blog-post_11.html?fbclid=IwAR0ttQm4StcC0k0m2SmYLJt6DwM1j_lNfGEk3dmZzkgABb0C-M07yQKEOIc&m=1
Ίσως το παραπάνω δίνει πολλές απαντήσεις σε ερωτήματα σχετικά με τα χρονικά περιθώρια.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #485 στις: Μάρτιος 12, 2019, 09:21:39 πμ »
Λοιπον εχουμε και λεμε.Βγαινει προκηρυξη.Καταθετουμε τα χαρτια μας στις διευθυνσεις  οπως καναμε τοσα χρονια.Ταυτοχρονα κανουμε ηλεκτρονικη αιτηση στον ασεπ για διασταυρωση χαρτιων.Βγαινει ενας προσωρινος πινακας καταταξης 15 μερες πριν τα οριστικα.Παραδειγμα δινουν δινουν 100 θεσεις μαθηματικων για διορισμο,αρα καλουνε τους 200 πρωτους να στειλουν τα χαρτια τους στον ασεπ για ελεγχο.Με λιγα λογια για μονιμους μονο εχει να κανει ο ασεπ.Για αναπληρωτες θα ακολουθηθει η διαδικασια οπως τοσα χρονια

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #486 στις: Μάρτιος 12, 2019, 10:09:59 πμ »
https://enimerosi-anapliroton.blogspot.com/2019/03/blog-post_11.html?fbclid=IwAR0ttQm4StcC0k0m2SmYLJt6DwM1j_lNfGEk3dmZzkgABb0C-M07yQKEOIc&m=1
Ίσως το παραπάνω δίνει πολλές απαντήσεις σε ερωτήματα σχετικά με τα χρονικά περιθώρια.

Το παραπάνω αφορά διαγωνισμούς του Δημοσίου με σειρά προτεραιότητας.
Δηλαδή προκηρύξεις, με εκ των προτέρων γνωστές θέσεις προς διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #487 στις: Μάρτιος 12, 2019, 11:03:39 πμ »
Λοιπον εχουμε και λεμε.Βγαινει προκηρυξη.Καταθετουμε τα χαρτια μας στις διευθυνσεις  οπως καναμε τοσα χρονια.Ταυτοχρονα κανουμε ηλεκτρονικη αιτηση στον ασεπ για διασταυρωση χαρτιων.Βγαινει ενας προσωρινος πινακας καταταξης 15 μερες πριν τα οριστικα.Παραδειγμα δινουν δινουν 100 θεσεις μαθηματικων για διορισμο,αρα καλουνε τους 200 πρωτους να στειλουν τα χαρτια τους στον ασεπ για ελεγχο.Με λιγα λογια για μονιμους μονο εχει να κανει ο ασεπ.Για αναπληρωτες θα ακολουθηθει η διαδικασια οπως τοσα χρονια

Με άλλα λόγια, αυτό που λες είναι ότι για αναπληρωτες δε θα γίνει ουσιαστικά κανένας έλεγχος δικαιολογητικών από ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #488 στις: Μάρτιος 12, 2019, 11:07:12 πμ »
Οτι γινοταν και περσυ.Περσυ γινοταν ελεγχος απο ασεπ για αναπληρωτες?

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #489 στις: Μάρτιος 12, 2019, 11:11:34 πμ »
Οτι γινοταν και περσυ.Περσυ γινοταν ελεγχος απο ασεπ για αναπληρωτες?

Δεν μπορώ να πω ότι ξέρω τον ακριβη ρόλο του ΑΣΕΠ στην περσινή διαδικασία, ούτε στη γενική ούτε στην ειδική.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 901
Σύνολο: 901

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.