*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 285491 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #672 στις: Μάρτιος 17, 2019, 04:31:58 μμ »
Γράμματα ξέρεις, συνάδελφε, άρα καταλαβαίνεις πως πρόκειται για όσα ο ίδιος ο κ. Υπουργός δήλωσε.
Σε λίγες μέρες η προκήρυξη και έπεται και συνέχεια.

Κάντε σας παρακαλώ ένα κόπο να διαβάζετε τα φόρουμ. Επαναλαμβάνω κατηγορηθηκα ως κυβερνητικός, είπα ο υπουργός δήλωσε για 15/3. Προχθες είχαμε τόσο. Είπα εγώ ότι δεν θα βγει η προκήρυξη ή ότι απορεει του νομοσχεδίου δεν θα εφαρμοστεί; Συγγνώμη καταλαβαίνετε τι γράφω ναι ή όχι; Αν δεν καταλαβαίνετε ζητάτε εξηγήσεις. Αυτό προσπαθώ και εγώ.

ΥΓ. Και για να κλείσω το θέμα με τα σεντόνια. Αν δεν θέλετε να απαντώ μην μου απευθύνετε τον λόγο,  παραθέτοντας μηνύματα μου. Γενικά μιλάω. Λοιπόν όντως κούρασα. Εγώ εδώ το κλείνω. Καλό απόγευμα σε όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2019, 04:37:15 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:39 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #673 στις: Μάρτιος 17, 2019, 05:19:56 μμ »
Κάντε σας παρακαλώ ένα κόπο να διαβάζετε τα φόρουμ. Επαναλαμβάνω κατηγορηθηκα ως κυβερνητικός, είπα ο υπουργός δήλωσε για 15/3. Προχθες είχαμε τόσο. Είπα εγώ ότι δεν θα βγει η προκήρυξη ή ότι απορεει του νομοσχεδίου δεν θα εφαρμοστεί; Συγγνώμη καταλαβαίνετε τι γράφω ναι ή όχι; Αν δεν καταλαβαίνετε ζητάτε εξηγήσεις. Αυτό προσπαθώ και εγώ.

ΥΓ. Και για να κλείσω το θέμα με τα σεντόνια. Αν δεν θέλετε να απαντώ μην μου απευθύνετε τον λόγο,  παραθέτοντας μηνύματα μου. Γενικά μιλάω. Λοιπόν όντως κούρασα. Εγώ εδώ το κλείνω. Καλό απόγευμα σε όλους.
Δε μας ενδιαφέρει τι είσαι ή τι δεν είσαι ως προς τα πολιτικά σου φρονήματα!
Θέλουμε όμως να μπαίνουμε και να διαβάζουμε εδώ μέσα κάποια πράγματα, με αντικειμενικότητα και με υπευθυνότητα κι όχι να υπάρχει μια συνεχής ένταση (χωρίς αντικείμενο)!
Κι αν τέλος πάντως, είσαι τόσο δυσαρεστημένος από το Υπουργείο και την ηγεσία του και σε θίγουν εσένα προσωπικά οι ενέργειές τους, πήγαινε στα δικαστήρια να βρεις το δίκιο σου ή παραιτήσου και είναι σίγουρο πως με την αξία και τις ικανότητες που έχεις, θα βρεις μια καλύτερη εργασία, όπου θα σε εκτιμούν περισσότερο!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #674 στις: Μάρτιος 17, 2019, 07:23:21 μμ »
Ασεπούλα θα μετρήσουν τελικά τα μόρια ΑΣΕΠ?

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #675 στις: Μάρτιος 17, 2019, 07:30:16 μμ »
Δε μας ενδιαφέρει τι είσαι ή τι δεν είσαι ως προς τα πολιτικά σου φρονήματα!
Θέλουμε όμως να μπαίνουμε και να διαβάζουμε εδώ μέσα κάποια πράγματα, με αντικειμενικότητα και με υπευθυνότητα κι όχι να υπάρχει μια συνεχής ένταση (χωρίς αντικείμενο)!
Κι αν τέλος πάντως, είσαι τόσο δυσαρεστημένος από το Υπουργείο και την ηγεσία του και σε θίγουν εσένα προσωπικά οι ενέργειές τους, πήγαινε στα δικαστήρια να βρεις το δίκιο σου ή παραιτήσου και είναι σίγουρο πως με την αξία και τις ικανότητες που έχεις, θα βρεις μια καλύτερη εργασία, όπου θα σε εκτιμούν περισσότερο!

;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:39 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #676 στις: Μάρτιος 17, 2019, 08:44:42 μμ »
;;;;

Έεεεεεερχεται φίλε/συνάδελφέ μου: ΔΕ σωζομαστε με τπτ.
Θα φαγωθούμε μεταξύ μας. ΚΑΙ όχι μόνο τα δασκαλάκια.

Είτε μια στο τόσο (για τον ό,ποιο λόγο) θε κάποιος να απλώσει σεντόνια,
είτε να "γράψει" κάτι (ό,τιτις) , ίσως και ανάποδο από κάποιον άλλο:

ΠΑΝΤΑ θα υπάρχει μια ηχηρή πλειοψηφία που θα φωνάζει ("γκρινιάζει" δε μου πάει να το γράψω).

Προφητεία?
"Ερμηνευτική" (και όχι "αιτιακή") ανάλυση/ερμηνεία?
Ό,πως το θέτε.......ΑΠΛΑ: ΔΕ σωζόμαστε.


Υ.Γ.: Κι Αν κάποιος/-α μπορεί να "σκεφτεί" πως θα'ναι η τυπική εκπαίδευση στην Ελλάδα το 2030, θα ήταν ενδιαφέρον.
ΑΝ και καν€ις δεν "ακούει" πια: "Διορισμοί μονίμων": Χαχα!!! Αυτό μας έλειπε.

ΜΗ με ρωτήσεις πάλι "συγκεκριμένα", Leviathan.

ΜΟΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ>.
Αααα και συνεεεεχίστε.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #677 στις: Μάρτιος 18, 2019, 07:21:42 πμ »
Διάφορα θέματα που αφορούν τους προσεχείς διορισμους

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/283645_pos-tha-leitoyrgisei-i-eidiki-epistimoniki-epitropi-gia-ti-synafeia-ton

ΥΓ. Καλώ όλη την παρέα που μου την έπεσε χθες, να μου αναλύσει τι σημαίνει το κάθε σημείο πολύ συντομα, χωρίς την χρήση σεντονιου. Παλιοσειρες δεν είσαστε οι περισσότεροι; Δείξτε μου λοιπόν, πως πρέπει να γράφω εδώ μέσα! Διδαξτε με!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 07:33:18 πμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #678 στις: Μάρτιος 18, 2019, 08:16:12 πμ »
Koιταξε οι πληροφοριες λενε για μετα τις 25 Μαρτιου η προκυρηξη με 20 ημερες προθεσμια.... 8)

Κάντε σας παρακαλώ ένα κόπο να διαβάζετε τα φόρουμ. Επαναλαμβάνω κατηγορηθηκα ως κυβερνητικός, είπα ο υπουργός δήλωσε για 15/3. Προχθες είχαμε τόσο. Είπα εγώ ότι δεν θα βγει η προκήρυξη ή ότι απορεει του νομοσχεδίου δεν θα εφαρμοστεί; Συγγνώμη καταλαβαίνετε τι γράφω ναι ή όχι; Αν δεν καταλαβαίνετε ζητάτε εξηγήσεις. Αυτό προσπαθώ και εγώ.

ΥΓ. Και για να κλείσω το θέμα με τα σεντόνια. Αν δεν θέλετε να απαντώ μην μου απευθύνετε τον λόγο,  παραθέτοντας μηνύματα μου. Γενικά μιλάω. Λοιπόν όντως κούρασα. Εγώ εδώ το κλείνω. Καλό απόγευμα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #679 στις: Μάρτιος 18, 2019, 09:57:34 πμ »
Διάφορα θέματα που αφορούν τους προσεχείς διορισμους

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/283645_pos-tha-leitoyrgisei-i-eidiki-epistimoniki-epitropi-gia-ti-synafeia-ton

ΥΓ. Καλώ όλη την παρέα που μου την έπεσε χθες, να μου αναλύσει τι σημαίνει το κάθε σημείο πολύ συντομα, χωρίς την χρήση σεντονιου. Παλιοσειρες δεν είσαστε οι περισσότεροι; Δείξτε μου λοιπόν, πως πρέπει να γράφω εδώ μέσα! Διδαξτε με!
Eγω δεν στην επεσα αλλα θα σε απαντησω.Μολις πας το μεταπτυχιακο στην διευθυνση θα υπαρχει μια λιστα με δεκτα μεταπτυχιακα.Αν εισαι σε αυτα το περναει η υπαλληλος στον οπσυδ.Τοσο απλα
@kpet η διαδικασια για αναπληρωτες θα ειναι ακριβως ιδια οπως και περσυ.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #680 στις: Μάρτιος 18, 2019, 10:10:09 πμ »
Eγω δεν στην επεσα αλλα θα σε απαντησω.Μολις πας το μεταπτυχιακο στην διευθυνση θα υπαρχει μια λιστα με δεκτα μεταπτυχιακα.Αν εισαι σε αυτα το περναει η υπαλληλος στον οπσυδ.Τοσο απλα
@kpet η διαδικασια για αναπληρωτες θα ειναι ακριβως ιδια οπως και περσυ.

Σε ευχαριστω math22
Απλά περίμενα να μου απαντήσουν κάποιοι αυτοανακυρηχθέντες διαχειριστές και συντονιστές.
Κατάλαβες φαντάζομαι...

ΥΓ. Την διαδικασία την κατάλαβα λίγο διαφορετικά βέβαια από αυτή που αναλύεις, αλλά περιμένω τους Illuminati
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 10:14:51 πμ από Leviathan »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #681 στις: Μάρτιος 18, 2019, 01:15:22 μμ »
Σύμφωνα με αυτό

Ο κάθε ενδιαφερόμενος/η δεν θα μπορεί να υποβάλλει ατομικά αίτηση στην Επιτροπή για κρίση επί της συνάφειας, αλλά όταν προσκομίζει τον Μεταπτυχιακό του τίτλο στο Ο.Π.Σ.Υ.Δ., θα βλέπει αν αυτός ο τίτλος είναι συναφής με την Ε.Α.Ε. και τη Σχολική Ψυχολογία με βάση τον κατάλογο της Ειδικής  Επιστημονικής Επιτροπής.

Δείχνει ότι ο ενδιαφερόμενος, θα έχει τη δυνατότητα προσκόμισης του πτυχίου του στον ΟΠΣΥΔ. Αν ισχύει όντως κάτι τέτοιο, μιλάμε για ανάρτηση αρχείου στον ΟΠΣΥΔ από τον ίδιο τον ενδιαφερόμενο, αφού βέβαια θα έχει συμβουλευτεί μια ηλεκτρονική λίστα με ποιοι τίτλοι θεωρούνται συναφείς. Όποτε θα απόφευγει την ταλαιπωρία να πάει σε Δνση, με ένα σωρό δικαιολογητικά, μόνο και μόνο να του πουν, τι είναι συναφές και το όχι. Και εδώ που τα λέμε, γιατί να μην αποστελεις όλα τα δικαιολογητικά ηλεκτρονικά και να πηγαίνεις στη Δνση με μια απλή αίτηση τι έχεις επισυνάψει στο ΟΠΣΥΔ, και αυτοί να κάνουν αντιπαραβολή με ηλεκτρονικά αρχεία επιτοπου, αποφεύγοντας ολη την χαρτουρα;

ΥΓ. Στις πόσες γραμμές ή λέξεις και μετά θεωρείται κάτι σεντόνι; Το κλείνω εδώ εγώ. Αν θέλετε να το συνεχίσετε κάποιοι, θα το συνεχίσω και εγώ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 01:34:59 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #682 στις: Μάρτιος 18, 2019, 02:51:13 μμ »
Τα πράγματα είναι απλα. Ο,τι δεν σου αρεσει πας στα δικαστήρια και το διευθετεις. Αν έχεις αποριες παρε τις αρμοδιες αρχες. Έχεις γινει κουραστικος εδω μεσα. Γραφεις γραφεις....απορω πότε εργαζεσαι...αν βέβαια το πραττεις.... Μηπως εισαι παλαιο μελος με νεο μενος και νεο ονομα; Σκεφτομαι εγω.... Αλλα τι να σκεφτω και γω...δυστυχως εργαζομαι και δεν εχω χρονο για να τονισω απο το κινητο μου η να παραθεσω σεντονια. Άρα εσυ εχεις να υποθεσω; Καλη σου μερα και στείλε κατεβατα....οι περισσότεροι δεν θα σε διαβασουν....οπως ουτε εγω. Κατι σαν εσένα είναι που διωχνουν ανθρώπους απο σαιτ. Αυτα. Ευτυχώς εχω τοσο τρέξιμο που δεν θα σε διαβασω για μηνα. Θα γλιτωσω τα αντιεμετικα χαπια τουλάχιστον. Κατι είναι και αυτο. Καλη συνέχεια.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #683 στις: Μάρτιος 18, 2019, 03:19:06 μμ »
Τα πράγματα είναι απλα. Ο,τι δεν σου αρεσει πας στα δικαστήρια και το διευθετεις. Αν έχεις αποριες παρε τις αρμοδιες αρχες. Έχεις γινει κουραστικος εδω μεσα. Γραφεις γραφεις....απορω πότε εργαζεσαι...αν βέβαια το πραττεις.... Μηπως εισαι παλαιο μελος με νεο μενος και νεο ονομα; Σκεφτομαι εγω.... Αλλα τι να σκεφτω και γω...δυστυχως εργαζομαι και δεν εχω χρονο για να τονισω απο το κινητο μου η να παραθεσω σεντονια. Άρα εσυ εχεις να υποθεσω; Καλη σου μερα και στείλε κατεβατα....οι περισσότεροι δεν θα σε διαβασουν....οπως ουτε εγω. Κατι σαν εσένα είναι που διωχνουν ανθρώπους απο σαιτ. Αυτα. Ευτυχώς εχω τοσο τρέξιμο που δεν θα σε διαβασω για μηνα. Θα γλιτωσω τα αντιεμετικα χαπια τουλάχιστον. Κατι είναι και αυτο. Καλη συνέχεια.

Δεν ασχολείσαι μαζί μου, αλλά όλο απαντάς. Να το κοιτάξεις τώρα , που είναι νωρίς, γιατί αυτά τα πράγματα δεν τα αφήνεις να μεγαλωνουν. Επίσης όταν θα ανοιξετε δικό σας φόρουμ, να θέσετε τους δικούς σας κανόνες.  Εδώ πιστεύουμε στη Δημοκρατία και όλοι έχουν άποψη. Φαντάζομαι ξέρετε τι σημαίνει δημοκρατία, μιας και δηλωνετε φιλόλογος.

Δεν δουλεύω, κέρδισα το τζόκερ. Εσείς που δουλεύετε σκληρά, που βρίσκετε όρεξη να μπαίνετε και να μας γράφετε όλη σας την οικογενειακή και προσωπική κατάσταση, είναι αποριας άξιο!

Τέλος δεν σας κρατάει κανένας εδώ. Αν δεν σας γουστάρει το κουβαδάκι σας και σε άλλη παραλία. Ουδείς αναντικατάστατος. Μέλη εδω, χιλιάδες! Και με μεγαλύτερη προσφορά σε συναδέλφους.

Δεν χρειάζεται να τα σκαμε σε δικηγόρους. Ξέρουμε να διαβάζουμε μια νομοθεσία. Δόξα τω Θεώ!
Ούτε να κάνουμε promotion σε δικηγορικά γραφεία βεβαίως βεβαίως!
Next please!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 03:28:56 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #684 στις: Μάρτιος 18, 2019, 03:40:44 μμ »
Δεν ασχολείσαι μαζί μου, αλλά όλο απαντάς. Να το κοιτάξεις τώρα , που είναι νωρίς, γιατί αυτά τα πράγματα δεν τα αφήνεις να μεγαλωνουν. Επίσης όταν θα ανοιξετε δικό σας φόρουμ, να θέσετε τους δικούς σας κανόνες.  Εδώ πιστεύουμε στη Δημοκρατία και όλοι έχουν άποψη. Φαντάζομαι ξέρετε τι σημαίνει δημοκρατία, μιας και δηλωνετε φιλόλογος.

Δεν δουλεύω, κέρδισα το τζόκερ. Εσείς που δουλεύετε σκληρά που βρίσκετε όρεξη να μπαίνετε και να μας γράφετε όλη σας την οικογενειακή και προσωπική κατάσταση είναι αποριας άξιο.

Τέλος δεν σας κρατάει κανένας εδώ. Αν δεν σας γουστάρει το κουβαδάκι σας και σε άλλη παραλία. Ουδείς αναντικατάστατος. Μέλη εδω, χιλιάδες! Και με μεγαλύτερη προσφορά σε συναδέλφους.

Δεν χρειάζεται να τα σκαμε σε δικηγόρους. Ξέρουμε να διαβάζουμε μια νομοθεσία. Δόξα τω Θεώ!

Next please!
Δημοκρατία, ναι, έχουμε, όχι όμως ΑΣΥΔΟΣΙΑ! Επομένως, δεν γίνεται να μας ενοχλείς με όσα "ακλόνητα" (δήθεν) υποστηρίζεις και παραθέτεις σε όλα σχεδόν τα θέματα, αλλά να μας "τη λες", όταν σε ενοχλεί η κριτική που σου ασκούν, ότι δηλ. δεν κάνεις μάθημα!
Δεν βλέπεις πόσο κουραστικός και φορτικός έχεις γίνει; Είσαι ένας κι όλοι οι άλλοι οι συνάδελφοι παραπονιούνται για τη στάση σου!
Καταλάβαμε τη θέση σου και δε χρειάζεται να μας αναλύσεις κάτι παραπάνω.
Κι όσο για το Τζόκερ, μακάρι να το είχες κερδίσει, θα είχες πάει αλλού και δε θα καθόσουν να γράφεις για τα εκπαιδευτικά θέματα εδώ.
Τέλος, αν ξέρεις και διαβάζεις και κατανοείς τη νομοθεσία, είναι όντως πολύ καλό, αλλά δε γίνεται να υπερασπιστείς τον εαυτό σου, αν σου χρειαστεί κάποτε, οπότε μην απαξιώνεις τους δικηγόρους!
Ρίξε τους τόνους και σταμάτησε αυτό το ατέρμονο γράψιμο!
Καλό απόγευμα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #685 στις: Μάρτιος 18, 2019, 03:52:37 μμ »
Δημοκρατία, ναι, έχουμε, όχι όμως ΑΣΥΔΟΣΙΑ! Επομένως, δεν γίνεται να μας ενοχλείς με όσα "ακλόνητα" (δήθεν) υποστηρίζεις και παραθέτεις σε όλα σχεδόν τα θέματα, αλλά να μας "τη λες", όταν σε ενοχλεί η κριτική που σου ασκούν, ότι δηλ. δεν κάνεις μάθημα!
Δεν βλέπεις πόσο κουραστικός και φορτικός έχεις γίνει; Είσαι ένας κι όλοι οι άλλοι οι συνάδελφοι παραπονιούνται για τη στάση σου!
Καταλάβαμε τη θέση σου και δε χρειάζεται να μας αναλύσεις κάτι παραπάνω.
Κι όσο για το Τζόκερ, μακάρι να το είχες κερδίσει, θα είχες πάει αλλού και δε θα καθόσουν να γράφεις για τα εκπαιδευτικά θέματα εδώ.
Τέλος, αν ξέρεις και διαβάζεις και κατανοείς τη νομοθεσία, είναι όντως πολύ καλό, αλλά δε γίνεται να υπερασπιστείς τον εαυτό σου, αν σου χρειαστεί κάποτε, οπότε μην απαξιώνεις τους δικηγόρους!
Ρίξε τους τόνους και σταμάτησε αυτό το ατέρμονο γράψιμο!
Καλό απόγευμα!

Δεν είμαι διορισμένος. Είμαι φοιτητής καλών τεχνών και μου αρέσει να ζωγραφίζω. Μάλλον με μπερδεύετε με κάποιον άλλο, με τον οποίο δείχνετε να έχετε κολλήσει και στο πρόσωπο όλων των άλλων βλέπετε αυτόν. Τόση ζημιά σας έκανε;

Λύσετε μου μια απορία. Κάποιος που έχει διοριστεί ήδη - είναι θέμα ημερών ή μηνών, τι θέλει σε ένα θέμα με τον νέο τρόπο διορισμού συναδέλφων όταν αντικειμενικά δεν έχει πει τίποτα που να αφορά νομοθεσία - διαδικασία κλπ.

Επίσης αν καποιος/α είναι στους δικαστικά δικαιοθεντες είναι ηθικό να κάνει τα χαρτιά του ως αναπληρωτής και να μην πατάει ποτέ τρώγοντας τη θέση κάποιου άλλου; Υποθετικό το ερώτημα βέβαια. Αλλά όταν βγουν κάποια ονόματα θα γίνουν συγκρίσεις... Και τότε θα δούμε το αν ισχύει ότι δηλώσεις είσαι.

Θα φυγετε και εσείς για κανένα μήνα να πω next please;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 03:56:44 μμ από Leviathan »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 895
Σύνολο: 895

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.