*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 285497 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #686 στις: Μάρτιος 18, 2019, 04:13:16 μμ »
Δεν είμαι διορισμένος. Είμαι φοιτητής καλών τεχνών και μου αρέσει να ζωγραφίζω. Μάλλον με μπερδεύετε με κάποιον άλλο, με τον οποίο δείχνετε να έχετε κολλήσει και στο πρόσωπο όλων των άλλων βλέπετε αυτόν. Τόση ζημιά σας έκανε;

Λύσετε μου μια απορία. Κάποιος που έχει διοριστεί ήδη - είναι θέμα ημερών ή μηνών, τι θέλει σε ένα θέμα με τον νέο τρόπο διορισμού συναδέλφων όταν αντικειμενικά δεν έχει πει τίποτα που να αφορά νομοθεσία - διαδικασία κλπ.

Επίσης αν καποιος/α είναι στους δικαστικά δικαιοθεντες είναι ηθικό να κάνει τα χαρτιά του ως αναπληρωτής και να μην πατάει ποτέ τρώγοντας τη θέση κάποιου άλλου; Υποθετικό το ερώτημα βέβαια. Αλλά όταν βγουν κάποια ονόματα θα γίνουν συγκρίσεις... Και τότε θα δούμε το αν ισχύει ότι δηλώσεις είσαι.

Θα φυγετε και εσείς για κανένα μήνα να πω next please;
Ας μην ανοίξουμε τη συζήτηση περί ηθικού, δε συμφέρει! Κάποιοι είναι εδώ και χρόνια διορισμένοι, χωρίς να έπρεπε, στη θέση άλλων και αντί να λένε κι ένα "ευχαριστώ" που "τρώνε ψωμί" τόσα χρόνια, "τα χώνουν" σε όλους και χωρίς λόγο μάλιστα! Αλλά, εσένα προφανώς δεν σε απασχολεί αυτό, αφού είσαι φοιτητής των Καλών Τεχνών!
Και για να καταλάβουμε όλοι μας, δηλ. πώς τα βλέπεις τα εκπαιδευτικά θέματα: όποιος δικαιωθείς εργάζεται τη φετινή χρονιά ως αναπληρωτής, κάνει κάτι το ανήθικο;
Προσωπικά, δεν έχω να πω κάτι άλλο! Όλοι μπορούν να συγκρίνουν τον όγκο/την ποσότητα και το περιεχόμενο των δικών σου μηνυμάτων σου με τα αντίστοιχα των υπόλοιπων συναδέλφων! Κρίμα πάντως, νόμιζα πως γνώριζες τη σημαίνει: λακωνικός, λακωνικότητα και μεστότης!
Καλή συνέχεια!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 06:58:15 μμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:33 »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #687 στις: Μάρτιος 18, 2019, 04:18:23 μμ »
Μπρατης....περι διορισμων ( ; ) ...

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 01:00:34 πμ από kpet »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #688 στις: Μάρτιος 18, 2019, 05:05:04 μμ »
Σε πιο σημείο ακριβώς μιλάει για τους διορισμούς;

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #689 στις: Μάρτιος 18, 2019, 05:13:12 μμ »
Μπρατης....περι διορισμων ( ; ) ...

https://www.facebook.com/d.mpratis/videos/2139621046116762/
Δεν μπορούμε να ανοίξουμε το βίντεο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:33 »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #690 στις: Μάρτιος 18, 2019, 06:26:02 μμ »
Σε πιο σημείο ακριβώς μιλάει για τους διορισμούς;
Δεν μιλάει για διορισμούς γιαυτό και το ";" . Ψαρώνει τον κόσμο και δε μπορείς να του πεις και τίποτα. Από εξυπνάδες άλλο τιποτα...(διαφήμιση στον Μπρατη)

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #691 στις: Μάρτιος 18, 2019, 07:15:56 μμ »
Δεν μιλάει για διορισμούς γιαυτό και το ";" . Ψαρώνει τον κόσμο και δε μπορείς να του πεις και τίποτα. Από εξυπνάδες άλλο τιποτα...(διαφήμιση στον Μπρατη)

Είναι απίστευτο και συνάμα τραγικό το άγχος ορισμένων στην ιδέα και μόνο πως μπορεί να γίνουν διορισμοί. Σε πιθανή πραγματοποίηση δε πολλά αντικατ@θλιπτικ@.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #692 στις: Μάρτιος 18, 2019, 08:20:30 μμ »
Είναι απίστευτο και συνάμα τραγικό το άγχος ορισμένων στην ιδέα και μόνο πως μπορεί να γίνουν διορισμοί. Σε πιθανή πραγματοποίηση δε πολλά αντικατ@θλιπτικ@.
Η αλήθεια είναι πως για όποιον είναι 45+ αυτό είναι το τελευταίο τρένο. Και έχει ελάχιστες θέσεις...δικαιολογημένη η αγωνία και η απογοήτευση.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #693 στις: Μάρτιος 18, 2019, 08:40:25 μμ »
"Η ελπίδα π€θαίνει τελευταία"
ΚΑΙ:
"Ήγγικεν η ώρα",

Αααα και ένα δικό μου: "Όταν κάνουμε την ελπίδα μας πραγματικότητα".

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #694 στις: Μάρτιος 18, 2019, 10:32:51 μμ »
Ας μην ανοίξουμε τη συζήτηση περί ηθικού, δε συμφέρει! Κάποιοι είναι εδώ και χρόνια διορισμένοι, χωρίς να έπρεπε, στη θέση άλλων και αντί να λένε κι ένα "ευχαριστώ" που "τρώνε ψωμί" τόσα χρόνια, "τα χώνουν" σε όλους και χωρίς λόγο μάλιστα! Αλλά, εσένα προφανώς δεν σε απασχολεί αυτό, αφού είσαι φοιτητής των Καλών Τεχνών!
Και για να καταλάβουμε όλοι μας, δηλ. πώς τα βλέπεις τα εκπαιδευτικά θέματα: όποιος δικαιωθείς εργάζεται τη φετινή χρονιά ως αναπληρωτής, κάνει κάτι το ανήθικο;
Προσωπικά, δεν έχω να πω κάτι άλλο! Όλοι μπορούν να συγκρίνουν τον όγκο/την ποσότητα και το περιεχόμενο των δικών σου μηνυμάτων σου με τα αντίστοιχα των υπόλοιπων συναδέλφων! Κρίμα πάντως, νόμιζα πως γνώριζες τη σημαίνει: λακωνικός, λακωνικότητα και μεστότης!
Καλή συνέχεια!

Θα απαντήσω μόνο στην ερώτηση, γιατί τα υπόλοιπα δεν με αφορούν. Ανήθικο δεν είναι να δουλεύει ο δικαιωθεντας ως αναπληρωτής. Ανήθικο είναι ο δικαιψθεντας να δηλώνει περιοχές, στις οποίες ξέρει πως δεν θα πάει, και να περιμένει ο επόμενος την κλήση του στο επόμενο τρέξιμο του συστήματος (πόσο μάλλον αν αυτό γίνεται για συνεχόμενα έτη). Αν κουράζω ομως γιατί μου κάνετε ερωτήσεις; Τους άλλους, που με ανέχονται με το ζόρι, δεν τους υπολογίζετε;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2019, 10:53:01 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #695 στις: Μάρτιος 19, 2019, 01:00:03 πμ »
Στελιο εχει ανεβει λαθος βιντεο....το σωστο ειναι το ακολουθο...

https://www.facebook.com/d.mpratis/videos/2139649022780631/


Σε πιο σημείο ακριβώς μιλάει για τους διορισμούς;

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #696 στις: Μάρτιος 19, 2019, 03:40:30 πμ »
Θα απαντήσω μόνο στην ερώτηση, γιατί τα υπόλοιπα δεν με αφορούν. Ανήθικο δεν είναι να δουλεύει ο δικαιωθεντας ως αναπληρωτής. Ανήθικο είναι ο δικαιψθεντας να δηλώνει περιοχές, στις οποίες ξέρει πως δεν θα πάει, και να περιμένει ο επόμενος την κλήση του στο επόμενο τρέξιμο του συστήματος (πόσο μάλλον αν αυτό γίνεται για συνεχόμενα έτη). Αν κουράζω ομως γιατί μου κάνετε ερωτήσεις; Τους άλλους, που με ανέχονται με το ζόρι, δεν τους υπολογίζετε;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 04:08:38 πμ από "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #697 στις: Μάρτιος 19, 2019, 03:47:56 πμ »
Θα απαντήσω μόνο στην ερώτηση, γιατί τα υπόλοιπα δεν με αφορούν. Ανήθικο δεν είναι να δουλεύει ο δικαιωθεντας ως αναπληρωτής. Ανήθικο είναι ο δικαιψθεντας να δηλώνει περιοχές, στις οποίες ξέρει πως δεν θα πάει, και να περιμένει ο επόμενος την κλήση του στο επόμενο τρέξιμο του συστήματος (πόσο μάλλον αν αυτό γίνεται για συνεχόμενα έτη). Αν κουράζω ομως γιατί μου κάνετε ερωτήσεις; Τους άλλους, που με ανέχονται με το ζόρι, δεν τους υπολογίζετε;
Κι εγώ μόνο στην ερώτηση θα απαντήσω, τα υπόλοιπα είναι μακριά μου εντελώς!
Αν λοιπόν, σεβόσουν εσύ τα υπόλοιπα μέλη και δεν ήθελες να σε διαβάζουν σώνει και καλά, ούτε να δημιουργείς εντυπώσεις, θα μπορούσες να είχες απαντήσει με προσ. μήνυμα, όπως γίνεται συχνά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #698 στις: Μάρτιος 19, 2019, 09:10:09 πμ »
Παρακαλώ πολύ μη συγχύζετε το Leviathan. Έχει θείο στη Δίωξη. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #699 στις: Μάρτιος 19, 2019, 09:13:06 πμ »
Επιτέλους μια σωστα τεκμηριωμένη, κατά την απόψη μου, επιστολή. Μπράβο στους συντάκτες της

https://www.esos.gr/arthra/61804/o-pesea-gia-tin-ypovoli-protaseon-gia-idrysi-se-sholikes-monades-protovathmias-kai!


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 878
Σύνολο: 879

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.