*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 285494 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1064 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:00:40 μμ »
17 χρονια τους πηρε...και αλλα 10 η δικαστικη οδος...μετα θανατον η ποινη...αλλα οι γιατροι με το απολυτηριο Λυκειου ειναι το κερασακι στην τουρτα...Τον θυμαστε διεθυντη νοσοκομειου σε νησι που δεν ειχε κανενα πτυχιο ακομα τον ψαχνουν... ;D

https://www.news247.gr/koinonia/dieythyntis-giatros-me-ferrari-idiotiko-aeroplano-kai-choris-ptychio-iatrikis.6272129.html


Δυστυχώς κυκλοφορούν ανάμεσα μας:

"Μια σειρά από νέες σκανδαλώσεις περιπτώσεις πλαστογράφησης τίτλων σπουδών του Δημοσίου φέρνει στο φως ο ειδικός γενικός γραμματέας επιθεώρησης δημόσιας διοίκησης. Μιλώντας σε ρεπορτάζ του ΑLPHA αποκάλυψε ότι έχουν βρεθεί 1.968 περιπτώσεις στο ευρύτερο δημόσιο με πλαστά πτυχία. Μεταξύ αυτών:
Δ/ντης δημόσιας υπηρεσίας με προυπηρεσία 17 ετών βρισκόταν στη θέση αυτή με πλαστά δικαιολογητικά.
Δικηγόρος άνευ αληθινού πτυχίου, εγγεγραμμένη μάλιστα σε Δικηγορικό Σύλλογο, ζήτησε να διοριστεί σε νομική υπηρεσία του Δημοσίου
Γιατροί με πλαστά πτυχία από Ιταλία, έκαναν επεμβάσεις σε ασθενείς.Άλλοι γιατροί πάλι χειρουργούσαν με απολυτήριο λυκείου!!!!!"


Ανώνυμες καταγγελίες για πάσης  φύσεως διαφθορά στο δημόσιο, μπορείτε να στείλετε στην πλατφόρμα του Υπουργείου Δικαιοσύνης:


http://kataggelies.gsac.gov.gr/index.php/component/rsform/form/15-kataggelia

Απλά αφήστε κενά τα πεδία των προσωπικών στοιχείων της πρώτης σελίδας!!!!! :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:02:28 μμ από kpet »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:25:54 »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1065 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:04:11 μμ »
xaxaxa ποια προκύρηξη αυτή που έχει το αφεντικό σου στα συρτάρια του? δεν την έχουμε θα μας την δώσεις???
έχεις καταλάβει ότι φωναζει ότι είσαι βαλτός από πάνω.... ότι φτιάχνει το υπουργείο το βγάζεις μια χαρά.... ούτε τα προσχήματα δεν κρατάς... πραγματικά απορώ που κάθονται κάποιοι ακόμα και συζητάνε μαζί σου.... μάλλον βαριούνται να πάρουν στο υπουργείο χαχαχα.....
Πάμε άλλη μια, αν έχω τον πίνακα των ΠΕ60 ας πούμε και είμαι σε φάση κατανομής τότε πολύ απλά αν θέλω να μπει ο 350 θα πάω την κατανομή στο 355 ..... στημένο όχι τυχαίο... ή πως το είπες το γράφει η προκήρυξη ΕΛΕΟΣ....

Τα οργανικά κενά στα ΤΕ της βθμιας ? γαργάρα τα έκανες ? ολόκληρες σελίδες φαγαμε να λες ότι δεν παίζει ρόλο χαχαχαχαχ τι έγινε τώρα ????  κατάντιαααα

Δεν χρειάζεται καν η προκήρυξη. Δες το νομοσχέδιο. Και αν ο εκλεκτός είναι 2000 θα πάρω 2000 από μια ειδικότητα... Έχεις πλάκα!!!

Θέλεις να πας στα ΤΕ ε; Ούτε σε σχολείο ειδικής δεν μπορείς να σταθείς; Πόσους μαθητές θες για να μπορείς να σταθείς; 1; 2; 3; Πόσο κοντά στο σπιτάκι σου θες να πας; 1χλμ; 2; 3;

Τι δεν καταλαβαίνεις ότι οι διορισμοί δεν πάνε ένας προς ενας με κενά σχολείων; 13 χρόνια μόνιμος είσαι!

Λες να τα παίρνω από το υπουργείο και να ασχολούμαι με εσένα; Μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου

ΥΓ. Μου θες και απάντηση για τα ΤΕ. Απαντησε πρώτα σε όλα που σου έχω προσάψει και μετά ζητά απάντηση για τα ΤΕ. Που στην έχω δώσει βέβαια αλλά είσαι τόσο...που ούτε που καταλαβαινεις τι διαβάζεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:16:14 μμ από Leviathan »

γεωργία2

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1066 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:18:22 μμ »
17 χρονια τους πηρε...και αλλα 10 η δικαστικη οδος...μετα θανατον η ποινη...αλλα οι γιατροι με το απολυτηριο Λυκειου ειναι το κερασακι στην τουρτα...Τον θυμαστε διεθυντη νοσοκομειου σε νησι που δεν ειχε κανενα πτυχιο ακομα τον ψαχνουν... ;D

Τόσα χρόνια κανένας δεν πήρε χαμπάρι αυτόν τον απατεώνα; Ένας μόνο  πολίτης τόλμησε να κάνει καταγγελια;  :P

Ο εμπαιγμός του Υπουργείου για το νέο σύστημα διορισμών, αποδεικνύεται και από τέτοιες περιπτώσεις διαφθοράς που δεν έγιναν αντιληπτές για χρόνια. Πως θα ελέγξει το Υπουργείο τόσους τίτλους; Αν σε βααααααθος χρόνου βρεθεί πλαστογραφία, αυτός που έχασε την θέση του πως θα αποζημιωθεί;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:21:16 μμ από KANANGA »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1067 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:22:22 μμ »
Τόσα χρόνια κανένας δεν πήρε χαμπάρι αυτόν τον απατεώνα; Ένας μόνο  πολίτης τόλμησε να κάνει καταγγελια;  :P

Ο εμπαιγμός του Υπουργείου για το νέο σύστημα διορισμών, αποδεικνύεται και από τέτοιες περιπτώσεις διαφθοράς που δεν έγιναν αντιληπτές για χρόνια. Πως θα ελέγξει το Υπουργείο τόσους τίτλους; Αν σε βααααααθος χρόνου βρεθεί πλαστογραφία, αυτός που έχασε την θέση του πως θα αποζημιωθεί;

Όπως τόσα χρόνια. Δηλαδή να μην διορίσει ποτέ και πουθενά μην τυχόν και βρεθεί διαφθορά... Λες και μόνο στο δημόσιο γίνονται λαμογιες... Εντάξει το τερματίσατε. Εσείς είσαστε 100 τοις εκατό νόμιμοι και το δημόσιο είναι το μόνο παράνομο...

ΥΓ. Να κάνω μια ερώτηση... Όλοι αυτοί που γράφετε εδώ μέσα είσαστε ή θα γίνετε εκπαιδευτικοί έτσι; Λοιπόν ωραία! Και εγώ είμαι αστροναύτης! Flying to the moon!!! Πάντως κάποιοι μάλλον φυτρωσατε στην Ελλάδα...το μόνο σίγουρο ή ξυπνήσατε από κόμμα μετά από 200 χρονια...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:27:24 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:25:54 »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1068 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:34:50 μμ »
Nα σας θυμίσω οτι με την 527 του ΣτΕ κάποιοι χιλιάδες διορισμοί βρέθηκαν παράνομοι...συνεπεία της 527 ήταν 500 δικαιώσεις συνάδελφων  τους οποιος ομως πληρωνω εγω και οι μακακες φορολογουμενοι...διοτι καποιοι απλα δε πηγαν στα σπιτια τους ...κατα τα αλλα Δημοσιο Συμφερον που ελεγε το Υπουργειο στα δικαστηρια μας...




Όπως τόσα χρόνια. Δηλαδή να μην διορίσει ποτέ και πουθενά μην τυχόν και βρεθεί διαφθορά... Λες και μόνο στο δημόσιο γίνονται λαμογιες... Εντάξει το τερματίσατε. Εσείς είσαστε 100 τοις εκατό νόμιμοι και το δημόσιο είναι το μόνο παράνομο...

ΥΓ. Να κάνω μια ερώτηση... Όλοι αυτοί που γράφετε εδώ μέσα είσαστε ή θα γίνετε εκπαιδευτικοί έτσι; Λοιπόν ωραία! Και εγώ είμαι αστροναύτης! Flying to the moon!!! Πάντως κάποιοι μάλλον φυτρωσατε στην Ελλάδα...το μόνο σίγουρο ή ξυπνήσατε από κόμμα μετά από 200 χρονια...

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1069 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:36:45 μμ »
Nα σας θυμίσω οτι με την 527 του ΣτΕ κάποιοι χιλιάδες διορισμοί βρέθηκαν παράνομοι...συνεπεία της 527 ήταν 500 δικαιώσεις συνάδελφων  τους οποιος ομως πληρωνω εγω και οι μακακες φορολογουμενοι...διοτι καποιοι απλα δε πηγαν στα σπιτια τους ...κατα τα αλλα Δημοσιο Συμφερον που ελεγε το Υπουργειο στα δικαστηρια μας...

Να δεις πόσα άλλα έχεις πληρώσει όλα αυτά τα χρόνια...Τουλάχιστον, χωρίς να τα δικαιολογω, αυτά πήγαν στην κατανάλωση...Και από αυτά κάποια πλήρωσαν μισθούς συντάξεις γονιών σου. Μισθούς δικούς σου. Μαύρα άλλων....

Να σε ρωτήσω κατι; Αυτοί που διορίστηκαν παράνομα δεν σε δικαίωσαν δικαστικώς όλα αυτά τα χρόνια;

Οι εκπαιδευτικοί σε πείραξαν ε; Εφοριακός, γιατροι, παπάδες, εξοπλισμοί, πολεοδόμοι;

Εκεί που ήσουν Τσε Γκεβάρα;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:40:24 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1070 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:39:31 μμ »
Αυτην την φορα ομως θα υπαρξουν απολυσεις αν το συστημα καταπεσει δικαστικα οπως ειναι και το πιθανοτερο... 8)

Να δεις πόσα άλλα έχεις πληρώσει όλα αυτά τα χρόνια...Τουλάχιστον, χωρίς να τα δικαιολογω, αυτά πήγαν στην κατανάλωση...Και από αυτά κάποια πλήρωσαν μισθούς συντάξεις γονιών σου. Μισθούς δικούς σου. Μαύρα άλλων....

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1071 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:41:27 μμ »
Αυτην την φορα ομως θα υπαρξουν απολυσεις αν το συστημα καταπεσει δικαστικα οπως ειναι και το πιθανοτερο... 8)

Έβγαλες και αποφάσεις βλέπω! Μάλιστα κε. Κοκκινε!

ΥΓ. Εγώ δεν αγχώνομαι τα παίρνω όπως ο Πετσιτης για να γράφω εδώ μέσα!

Το γεγονός ότι έχεις μπιπ ένα ολόκληρο θέμα διιρισμών όπως και άλλα θέματα για να μας κάνεις κήρυγμα για την 527 το έχεις σκεφτεί; Ρε αγόρι μου δεν είμαστε ψυχολόγοι ούτε παρηγορητρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:44:03 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος George_George

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1072 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:55:54 μμ »
Αν δεν το έχετε καταλάβει μια κόντρα δεν βοηθάει μεταξύ συναδέλφων ..... Αυτό που βοηθάει ειναι κάθε νέο που υπάρχει να μπορεί να γίνει εδώ μία σοβαρή ανάλυση και να βγαίνουν ασφαλή συμπεράσματα.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1073 στις: Απρίλιος 04, 2019, 09:21:33 μμ »
Νομίζω είχε αναφερθεί παλιότερα ως πιθανό εμπόδιο.
Ξεκάθαρα οι προσεχείς εκλογές (Μάϊου) δεν επηρεάζουν τις διαδικασίες για τους εκπαιδευτικούς.

https://www.alfavita.gr/koinonia/285230_pagonoyn-oi-proslipseis-stoys-ota-oi-exaireseis

γεωργία2

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1074 στις: Απρίλιος 04, 2019, 09:38:27 μμ »
Όπως τόσα χρόνια. Δηλαδή να μην διορίσει ποτέ και πουθενά μην τυχόν και βρεθεί διαφθορά... Λες και μόνο στο δημόσιο γίνονται λαμογιες... Εντάξει το τερματίσατε. Εσείς είσαστε 100 τοις εκατό νόμιμοι και το δημόσιο είναι το μόνο παράνομο...

ΥΓ. Να κάνω μια ερώτηση... Όλοι αυτοί που γράφετε εδώ μέσα είσαστε ή θα γίνετε εκπαιδευτικοί έτσι; Λοιπόν ωραία! Και εγώ είμαι αστροναύτης! Flying to the moon!!! Πάντως κάποιοι μάλλον φυτρωσατε στην Ελλάδα...το μόνο σίγουρο ή ξυπνήσατε από κόμμα μετά από 200 χρονια...
Nα διορίσει με γραπτό ΑΣΕΠ. Τόσο απλά...

Ώστε είσαι αστροναύτης..χμμ..🤔🤔🤔🤔τώρα εξηγούνται όλα... :D

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1075 στις: Απρίλιος 04, 2019, 09:43:12 μμ »
Nα διορίσει με γραπτό ΑΣΕΠ. Τόσο απλά...

Ώστε είσαι αστροναύτης..χμμ..🤔🤔🤔🤔τώρα εξηγούνται όλα... :D

Μέχρι τώρα αποκλειστικά με γραπτό ΑΣΕΠ δεν είχε διορίσει κανένας. Ο τωρινός πάλι όχι. Ο επόμενος πάλι ούτε. Τι έχει το έρμο και δεν τον θέλουν....

ΥΓ. Ε, ναι με τόσα Ουφο μόνο αστροναύτης θα απαντούσε! Αυτοί που λέτε πάντως για γραπτό ΑΣΕΠ, είσαστε σίγουροι πως άμα σας έβαζε και διοικητικά θέματα που θα αντιμετωπίζατε μετά το διορισμό θα είχατε επιτυχίες; Γιατί από ότι βλέπω ούτε ένα νομοσχέδιο δεν μπορείτε κάποιοι να διαβάσετε!!! Για να μην αναφέρω μελετες περιπτώσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 09:46:57 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1076 στις: Απρίλιος 04, 2019, 09:45:59 μμ »
Το "κόλπο" του ΑΣΕΠ είναι ότι δεν θα ελέγξει 150.000 αιτήσεις. Θα ελέξεις μόνο τους 4.500 διοριστέους. Αν βρει πλαστά πτυχία κλπ, αφαιρεί μόρια και πάει στον επόμενο.

Έλεγχος γίνεται.

Δείτε μόνο άλλαξαν τα αποτελέσματα από τα προσωρινά στα οριστικά στην προκήρυξη για τα δικαστήρια.

2 με 3 χρόνια θα χρειαστούν για τον έλεγχο , ασεπ δεν είναι μόνο για το παιδείας

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1077 στις: Απρίλιος 04, 2019, 09:48:37 μμ »
Δυστυχως δεν υπαρχουν συναδελφοι και εδω ειναι το προβλημα...Τι υπαρχει ? Δημοσιες Σχεσεις,Χαμογελα (για να φαινεται η μασελα),Ατομικισμος και αλλα πολλα δεινα ...Συναδελφοι που θαβουν τον λακο σε αλλους (ετσι νομιζουν) και γενικοτερα μια ατμοσφαιρα Σαπιλας και Καμαριλας....Νομιζω οτι στα 45 μου πλεον δεν πεφτω εξω πολυ...Λυπαμαι πολυ για το καταντημα αυτου του κλαδου... :'( :'( :'(

Αν δεν το έχετε καταλάβει μια κόντρα δεν βοηθάει μεταξύ συναδέλφων .....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 873
Σύνολο: 875

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.