*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2870 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 03:50:49 μμ »
** Χρησιμοποιήστε το σύμβολο ',' ως υποδιαστολή παρακάτω (για αριθμούς εξαμήνων ή έτη):
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική με το αντικείμενο των προκηρυσσόμενων ειδικοτήτων Ι.Ε.Κ. (συμπληρώστε αριθμό διδακτικών ωρών): ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΙΕΚ???
 
Ναι εγώ έβαλα μόνο τις ώρες σε ΙΕΚ.
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική με το μάθημα των προκηρυσσόμενων ειδικοτήτων ανεξαρτήτως δομής εκπαίδευσης (από Β/θμια και άνω) (συμπληρώστε αριθμό διδακτικών ωρών): ????
Εκανα αναγωγή των 2 επόμενων σε ώρες (ΔβάθμιαX650, τρ/βαθμιαX210) και τις προσθεσα στις ώρες του πρώτου (ΙΕΚ)
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σε δομές της τυπικής Εκπαίδευσης (Αναγωγή σχετικά με το Φ.Ε.Κ. 2844 τ. Β΄/23-10-2012) - ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ (συμπληρώστε αριθμό ετών): ΤΕΙ ???
Εκανα αναγωγή των ωρών από τει σε έτη (/210)
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σε δομές της τυπικής Εκπαίδευσης (Αναγωγή σχετικά με το Φ.Ε.Κ. 2844 τ. Β΄/23-10-2012) - ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ (συμπληρώστε αριθμό ετών): ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ 2ΒΑΘΜΕΙΑ??
Προσέθεσα όλες τις προυπηρεσίες Δ/μιας που τις έχω σε μήνες και μερες, και το έκανα έτη (/12)

Εχουμε μέχρι αύριο να τ΄αλλάξουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2013, 03:54:54 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:46 »

Αποσυνδεδεμένος computerakias1974

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Πτέραρχος Πολεμικής Αεροπορίας του Μπανάν
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2871 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 03:51:09 μμ »
μπορείς να το εξηγήσεις λίγο;

 http://www.pde.gr/index.php?topic=29782.0
στα πρώτα πρώτα μηνύματα εξηγείται  :)

Αποσυνδεδεμένος lida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2872 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 03:52:47 μμ »
ακόμα και έτσι: στην πρόσθεσαν γιατί την δήλωσες έστω σε άσχετο πεδίο. Και πάλι διαπράττεται αδίκημα. Έγκειται σε αυτόν που βρίσκεται από κάτω τι θα αξιώσει από τους αρμοδίους και τι από εσένα καθώς για τον Νόμο θεωρείσαι γνώστης του Νόμου και των Διατάξεων και επομένως είσαι υπεύθυνος α) για το υπογράφεις και β)τι αποδέχεσαι.

όταν ακούτε "ότι είχαν ενημέρωση οι αρμόδιοι των ΙΕΚ" αυτό δεν σημαίνει ότι "είχαν νομικά σωστή ενημέρωση οι αρμόδιοι των ΙΕΚ". Και αυτοί ως πιεσμένοι εργαζόμενοι άκουσαν μια προφορική εντολή ή πήραν στα χέρια τους ένα έγγραφο χωρίς αριθμό πρωτοκόλλου ή ένα έγγραφο με αριθμό πρωτοκόλλου που το περιεχόμενο του είναι βάσει νόμων παράτυπο ή/και παράνομο. Το ότι δεν έγινε τίποτα αφορά μόνο στο γεγονός ότι κανένας από τους αδικημένους δεν προσέφυγε κατά των πεπραγμένων. Αν αποφασίσει έστω και ένας αδικημένος (λόγω ΕΠΠΑΙΚ) να διεκδικήσει τα δικαιώματα του νομίζω ότι ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ μπορεί να αξιώσει διαφυγόντα κέρδη για παρελθόντα έτη.



Οχι δεν την είχα δηλώσει καθόλου!Απλά όταν πήγα τα χαρτιά μου τους έδειξα την ΑΣΠΑΙΤΕ και μου την πρόσθεσαν, κάτι που δεν θα γίνει λογικά φέτος.
Δεν νομίζω πως πρέπει να αναλωνόμαστε τόσο σε αυτό...

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2873 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 03:56:40 μμ »
Χαίρομαι που κατάλαβες επιτέλους ότι αποτελεί γραφικότητα αν όχι επικινδυνότητα να συμβουλεύεις επιστημονικά (αγνώοντας επιδεικτικά τα όσα ισχύουν σε νομικό επίπεδο και κώδικα διοικητικής διαδικασίας) τους συναδέλφους εκθέτοντας τους σε κίνδυνο. Συμφωνούμε σε αυτό.
"συμβουλεύεις επιστημονικά"... Ωχ θεέ μου... Σταματάω αυτή την κουβέντα γιατί θα φάω και εγώ καμιά μήνυση...

Για μένα εξακολουθούν να υπάρχουν τα εξής ερωτήματα:

1. Πώς υπολογίζουμε την διδακτική προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια σε έτη, όταν την έχουμε σε μήνες και ημέρες. 12 μήνες το έτος ή 750 ώρες το έτος; Και στη δεύτερη περίπτωση πόσες ώρες είναι ο μήνας;

2. Τι γράφουμε τελικά σε αυτό το "ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σχετική με το μάθημα των προκηρυσσόμενων ειδικοτήτων ανεξαρτήτως δομής εκπαίδευσης (από Β/θμια και άνω) (συμπληρώστε αριθμό διδακτικών ωρών)".

3. Πόσες ώρες επιμόρφωσης βάζουμε στην επιμόρφωση ενηλίκων για την ΑΣΠΑΙΤΕ (αν βάζουμε).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:46 »

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2874 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:02:21 μμ »
όσον αφορά το ερώτημα 2, η παλιά προκήρυξη έλεγε "... όπου το μάθημα είναι ακριβώς το ίδιο ως τίτλος".
Άρα διαφωνώ με τους παραπάνω που έγραψαν ότι υπολόγισαν σε ώρες ότι είχαν και δεν είχαν διδάξει σε Β/θμια και πάνω. Πρέπει ο τίτλος του μαθήματος να είναι ακριβώς ο ίδιος.

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2875 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:05:04 μμ »
δυστυχως το ctrl+f5 δε λυνει το προβλημα στην εκτυπωση,γιατι δηλαδη φαινεται μονο το πρωτο πεδιο....τι να πω....

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2876 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:05:14 μμ »
Το πιο πιθανό είναι να είναι απλά γκάφα τους. Το ξέχασαν από την περσινή προκήρυξη που δηλώναμε συγκεκριμένα μαθήματα. Δεν μπορεί να είναι ίδιος ο τίτλος του μαθήματος, εφόσον δεν ξέρουμε τι μάθημα θα πάρουμε.

Αποσυνδεδεμένος κορφας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2877 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:18:45 μμ »
"συμβουλεύεις επιστημονικά"... Ωχ θεέ μου... Σταματάω αυτή την κουβέντα γιατί θα φάω και εγώ καμιά μήνυση...

Για μένα εξακολουθούν να υπάρχουν τα εξής ερωτήματα:

1. Πώς υπολογίζουμε την διδακτική προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια σε έτη, όταν την έχουμε σε μήνες και ημέρες. 12 μήνες το έτος ή 750 ώρες το έτος; Και στη δεύτερη περίπτωση πόσες ώρες είναι ο μήνας;



1 μήνας=100 ώρες Α βάθμιας σύμφωνα με δήλωση υπαλλήλου από Διεύθυνση για άλλο θέμα που είχα. Πέρυσι σε άλλα ΙΕΚ δέχονταν την τελική αναγωγή 7,5 μήνες=1 χρόνος σε άλλο δεν το δέχονταν. Εγώ το κάνω κατά τον πρώτο τρόπο....

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2878 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:46:20 μμ »
1 μήνας=100 ώρες Α βάθμιας σύμφωνα με δήλωση υπαλλήλου από Διεύθυνση για άλλο θέμα που είχα. Πέρυσι σε άλλα ΙΕΚ δέχονταν την τελική αναγωγή 7,5 μήνες=1 χρόνος σε άλλο δεν το δέχονταν. Εγώ το κάνω κατά τον πρώτο τρόπο....

και στην Δευτεροβάθμια? 1 μήνας = καπου 86 ώρες νομίζω?

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2879 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:48:45 μμ »
Παράθεση
α) Για την πρωτοβάθμια εκπαίδευση, 750 διδακτικές ώρες αντιστοιχούν σε ένα έτος πλήρους απασχόλησης.
β) Για τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, τα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (Σ.Δ.Ε.), τα φροντιστήρια Μέσης Εκπαίδευσης και τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών, 650 διδακτικές ώρες αντιστοιχούν σε ένα έτος πλήρους απασχόλησης.
γ) Για την τριτοβάθμια εκπαίδευση, 210 διδακτικές ώρες αντιστοιχούν σε ένα έτος πλήρους απασχόλησης.
δ) Για τα Ι.Ε.Κ., Κ.Ε.Κ., ΚΕ.Μ.Ε., Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών, Κέντρα Ενδοεπιχειρησιακής Κατάρτισης ή άλλους φορείς μη τυπικής εκπαίδευσης, 500 διδακτικές ώρες αντιστοιχούν σε ένα έτος πλήρους απασχόλησης.

Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2880 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:54:15 μμ »


στην εκτύπωση της αίτησης εμφανίζεται μόνο η Διδακτική Εμπειρία σχετική με το αντικείμενο των προκηρυσσόμενων ειδικοτήτων (το 1ο δηλαδή από τις διδακτικές εμπειρίες), και όχι οι υπόλοιπες διδακτικές εμπειρίες.

Γιατί;
το ίδιο και σε άλλους;

ΟΚ. είδα στην προηγούμενη σελίδα του thread ότι και σε άλλους το ίδιο συμβαινει..


Παιδια, καταφερατε να εκτυπωσετε, .....εγω οχι..................................... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2858
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2881 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 04:56:33 μμ »
παιδιά μόνο ένα νομό δηλώνουμε? Δηλ. η κάθε διεύθυνση δια βιου μάθησης αντιστοιχεί σε ένα νομό?

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2882 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 05:06:39 μμ »
γιατί, σε ποιό βήμα δηλώνεις Νομό και δεν το βλέπω;

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #2883 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 05:13:52 μμ »
στο τελος, βημα 4, σου δινει επιλογες για ΔΔΒΜ. Καποιες αντιστοιχουν σε ολοκληρους νομους, η Αττικη νομιζω εχιε Α', Β' κτλπ. αν κ δεν προσεξα καλα την αττικη. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.