*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688676 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5418 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 10:25:52 πμ »
Η προκήρυξη δεν βολεύει τους μόνιμους. Το μόνο που τους δίνει είναι 5 μόρια διδακτική στη Β/θμια. Τους στερεί ουσιαστικά 10 μόρια εργασιακή στην άτυπη εκπαίδευση (φροντιστήρια), επιμόρφωση στην εκπ.ενηλ. 2 μόρια, διδακτική εμπειρία στη μη τυπική μάθηση 9 μόρια. Δύσκολο να τα έχει αυτά ένας μόνιμος και πολύ πιο εύκολο ένας εκπαιδευτικός που ασχολείται με ιδιωτικό τομέα και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Η προκήρυξη ήταν πολύ καλή για τους εκπαιδευτικούς του ιδιωτικού τομέα με προσόντα, οι οποίοι έχουμε όλους τους μόνιμους από κάτω μας στους πίνακες.
Δεν θα συζητησω..με νουμερα..Εγω ξερω οτι αν εχεις κατι δεμενο οπως πχ ο μονιμος τον μισθο του δεν κανεις κατι που θα ειναι σε βαρος σου..Και μαλιστα το κανεις ενω γνωρισεις οτι μπορει να κανεις και 160 χιλ οπως εκανα εγω..για 12 ευρω καθαρα..ο ωρομισθιος ομως το κανει..γιατι δεν εχει αλλη επιλογη..Τωρα οσων αφορα τον πινακα στη περιοχη μου εναν ιδιωτικου ειδα...και 10 μονιμους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:24 »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5419 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 10:35:12 πμ »
Παραδέχομαι ότι ένας μή μόνιμος σαν και μένα, για να αποκτήσει μόρια επιμόρφωσης, ξένων γλωσσών, ECDL (δίδακτρα) και προυπηρεσία (αυτοκίνητο-βενζίνες-διόδια-μεγάλη καθυστέρηση πληρωμών) χρειάζονται λεφτά!! Τί να κάνουμε;; Σε μια αστική κοινωνία ζούμε όπου money talks σε όλα τα επίπεδα!

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5420 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 10:48:24 πμ »
Παραδέχομαι ότι ένας μή μόνιμος σαν και μένα, για να αποκτήσει μόρια επιμόρφωσης, ξένων γλωσσών, ECDL (δίδακτρα) και προυπηρεσία (αυτοκίνητο-βενζίνες-διόδια-μεγάλη καθυστέρηση πληρωμών) χρειάζονται λεφτά!! Τί να κάνουμε;; Σε μια αστική κοινωνία ζούμε όπου money talks σε όλα τα επίπεδα!

E ναι αυτό έγραψα σε πιο πίσω σελίδα ότι άλλο να έχεις τη σιγουριά του σίγουρου μισθού κι άλλο ωρομίσθιος από δω κι από κει...έχουμε μπει μέσα για να μαζέψουμε μόρια...είμαστε πολλοί -δεν είσαι μόνο εσύ...
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5421 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:13:41 πμ »
Συγνώμη pipi75,  αλλά δε συνηθίζω να γράφω πράγματα από το μυαλό μου , χωρίς να ισχύουν!
Χθες είχαμε τη συνάντηση καθηγητών στα ΔΙΕΚ της περιοχής μου και ο ίδιος ο διευθυντής μας ενημέρωση ότι δεν μπορούμε να πλέον να πληρωνόμαστε με ΑΕΔ . Αν γνωρίζεις κάτι άλλο και αμφισβητείς τα λεγόμενα του Δ/ντη, τεκμηριωμένα ενημέρωσε μας. Εγώ δε γνωρίζω κάτι παραπάνω.

Αν ισχύει αυτό, τότε έχουμε διευθυντές ΙΕΚ που δεν έχουν καν διαβάσει την προκήρυξη εκπαιδευτών ΙΕΚ του ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2014, 12:34:59 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:24 »

Αποσυνδεδεμένος z_nikol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5422 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:16:04 πμ »
Αν ισχύει αυτό, τότε έχουμε διευθυντές ΙΕΚ που δεν έχουν καν διαβάσει την προκήρυξη εκπαιδευτών ΙΕΚ του ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Στη προκήρυξη το έλεγε ξεκάθαρα για ΑΕΔ, τώρα μας λένε ή ΤΕΒΕ ή ΙΚΑ υποχρεωτικά και φυσικά κάποιους δε μας συμφέρει....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2014, 12:35:37 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5423 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:19:09 πμ »
Κάτσε, τώρα αλλάζουν τα πράγματα. Αν σου είπε ΟΑΕΕ(ΤΕΒΕ) οι έχοντες ήδη ΟΑΕΕ και όλοι οι υπόλοιποι ΙΚΑ πρέπει να πανηγυρίζουμε!! Φυσικά και προτιμάμε ΙΚΑ από ΑΕΔ!

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5424 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:27:46 πμ »
Εν τω μεταξύ, κάποια ΙΕΚ έχουν ήδη αναθέσει μαθήματα. Οι αναθέσεις είναι γενικά φλου στους οδηγούς σπουδών  και οι διευθυντές δεν έχουν ιδέα! Εγώ ως φιλόλογος έχω τηλεφωνήσει στα ΙΕΚ του νομού μου και τους έχω επισημάνει τα μαθήματα που πρέπει να ανατεθούν σε φιλολόγους και όχι σε ψυχολόγους, δασκάλους και άλλους. Οι ειδικότητες ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΙ και ΣΥΝΤΑΚΤΕΣ-ΡΕΠΟΡΤΕΡ έχουν πολλά μαθήματα για φιλολόγους! Ο καθένας ας αγωνιστεί για την ειδικότητά του 8)!!

Αποσυνδεδεμένος z_nikol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5425 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:35:18 πμ »
Κάτσε, τώρα αλλάζουν τα πράγματα. Αν σου είπε ΟΑΕΕ(ΤΕΒΕ) οι έχοντες ήδη ΟΑΕΕ και όλοι οι υπόλοιποι ΙΚΑ πρέπει να πανηγυρίζουμε!! Φυσικά και προτιμάμε ΙΚΑ από ΑΕΔ!
Συγνώμη δεν εργαζόμουν πέρσι στο εαρινό εξάμηνο στα ΔΙΕΚ, αλλά από ότι μου είπαν το ΙΚΑ ξεκίνησε από πέρσι το Φεβρουάριο.  Το θέμα είναι κάποιοι που δε θέλουν ΙΚΑ ή ΟΑΕΕ (γιατί μπορεί να έχουν κάποια άλλη ασφάλεια) μπορούν να πληρωθούν με Τιμολόγιο Λήψης Υπηρεσίας, όπως έλεγε η προκήρυξη?

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5426 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 12:51:31 μμ »
Αρχικά να τονίσω ότι σπουδαστής και άνεργος δεν πάνε μαζί (δεν μπορείς να κάνεις εγγραφή στο μητρώο ανέργων του ΟΑΕΔ όσο σπουδάζεις).

Το "Προσωπικά όταν μείνω άνεργος θα ντρέπομαι να διδάξω στα ΙΕΚ" είναι ασχολίαστο... Μάλλον δεν έχεις βρεθεί ποτέ σ'αυτή τη θέση αλλιώς και τζάμια θα καθάριζες γιατί το ιδεώδες της εκπαίδευσης χέστηκε αν αύριο τα παιδιά σου θα πεινάνε.

Τα ΙΕΚ έχουν ως στόχο την επαγγελματική κατάρτιση. Οι περισσότερες ονομασίες ειδικοτήτων ξεκινούν με τη λέξη "ΤΕΧΝΙΚΟΣ" ή "ΤΕΧΝΙΤΗΣ".
Ξέρω καθηγητές εμπειροτέχνες και αποφοιτους ΙΕΚ που ήταν πολλά επίπεδα παραπάνω από συναδέλφους τους με μεταπτυχιακά . Εννοείται ότι είμαι υπέρ στο ότι τα ΙΕΚ θα πρέπει να είναι ένας χώρος που πρέπει να εργάζονται άτομα άριστα καταρτισμένα και ικανά να μεταλαμπαδεύσουν την επαγγελματική τους εμπειρία, αλλά έχω δει πάρα πολλές φορές άριστα καταρτισμένους καθηγητές και ειδικά στα εργαστηριακά μαθήματα, να κάνουν τις γλάστρες.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι άτομα με επαγγελματική εμπειρία έχουν πολλά περισσότερα να πουν στα ΙΕΚ από άτομα που επειδή πήραν ένα πτυχίο και ένα μεταπτυχιακό και γράφτηκαν άνεργοι θέλουν να προηγούνται όλων των άλλων.

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5427 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 01:38:01 μμ »

Τα ΙΕΚ σαν στόχο πρέπει να έχουν την καταπολέμηση της ανεργίας των σπουδαστών και όχι των εκπαιδευτών. Αν η Ευρώπη μάθαινε ότι προσλαμβάνονται άνεργοι για να καταρτίσουν ανέργους, φοβάμαι ότι θα έκοβε όλες τις επιδοτήσεις για τα ΙΕΚ. Προσωπικά όταν μείνω άνεργος θα ντρέπομαι να διδάξω στα ΙΕΚ...

Συμφωνώ απολύτως ως προς το ότι η ανεργία σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να υπερκαλύπτει τα ουσιαστικά και τυπικά προσόντα ενός υποψηφίου εκπαιδευτή.
Από την άλλη όμως διαφωνώ πλήρως με την προσέγγιση σου στο θέμα των ΙΕΚ. Από όσα λες, είναι φανερό ότι δεν θεωρείς την εργασία στα ΙΕΚ ως "κανονική" εργασία, και ότι ακόμα και αν εργάζεσαι εκεί, θεωρείς τον εαυτό σου άνεργο. (Τώρα το ότι δεν επαρκούν οι ώρες και τα χρήματα να ζήσεις από τα ΙΕΚ είναι προφανές αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Προσωπικά πιστεύω ότι πολύ κακώς η εργασία στα ΙΕΚ θεωρείται πάρεργο και ίσως αυτός είναι και ο ουσιαστικός λόγος υποβάθμισής τους.
Επιπλέον οι σπουδαστές στα ΙΕΚ, όπως και όλες τις υπόλοιπες βαθμίδες εκπαίδευσης, δε θωρούνται άνεργοι, είναι εκπαιδευόμενοι, οι οποίοι δεν ψάχνουν απαραίτητα σε αυτή τη φάση εργασία, καθώς σκοπός τους είναι να αποκτήσουν τα απαραίτητα προσόντα και δεξιότητες για να βγουν στην αγορά εργασίας....

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5428 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 01:39:39 μμ »
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι άτομα με επαγγελματική εμπειρία έχουν πολλά περισσότερα να πουν στα ΙΕΚ από άτομα που επειδή πήραν ένα πτυχίο και ένα μεταπτυχιακό και γράφτηκαν άνεργοι θέλουν να προηγούνται όλων των άλλων.

Γνωριζεις οτι βρισκομαστε σε μια εποχη ..<.φυσικα και αναγνωριζω οτι καποιος χωρις πτυχιο αλλα με πολυ καλη επαγγελματικη εμπειρια μπορει να δωσει πολλα στους σπουδαστες..>..που ευτυχως η δυστυχως χρειαζετε και το πτυχιο το μεταπτυχιακο το διδακτορικο..Και μιλαω για ολους αυτους που σημερα παιρνουν αποφασεις για εμας ολους αυτους τους επιστημονικους συνεργατες των υπουργειων που κανουν αυτες τις προκυρηξεις κτλ...κτλ.Αλλα δυστυχως στην πραξη ολα αυτα τα προσοντα ισχυουν για αυτους...και για κανενα απο εμας..Επειδη μιλησες για ευρωπη ...στην ευρωπη φιλε μου και για σουφλατζης να πας ζητανε μεταπτυχιακο...συγνωμη παραδειγμα λεω...

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5429 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 01:58:04 μμ »
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι άτομα με επαγγελματική εμπειρία έχουν πολλά περισσότερα να πουν στα ΙΕΚ από άτομα που επειδή πήραν ένα πτυχίο και ένα μεταπτυχιακό και γράφτηκαν άνεργοι θέλουν να προηγούνται όλων των άλλων.

Επειδή κάποιοι κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν τί λέμε μιλάμε για ανέργους με κατάρτιση, επιμόρφωση και μεταπτυχιακά που απλά τους λείπει η πολλή διδακτική εμπειρία που παίρνει πολλά μόρια. Η επαγγελματική εμπειρία σαφώς και μετρά πολύ κυρίως όμως στις ειδικότητες στο πρακτικό κομμάτι. Το να μου πάρει τη θέση σε θεωρητικό μάθημα κάποιος μόνιμος με τα ίδια προσόντα ή και λιγότερα που πάει να συμπληρώσει εισόδημα ενώ εγώ είμαι σε ανεργία, αυτό λέμε δεν είναι δίκαιο.Σαφέστατα όπως γράφτηκε από άλλον η ανεργία δεν πρέπει να υπερτερεί των τυπικών προσόντων. Δε λέμε γι' αυτό όπως φαντάζομαι έχετε καταλάβει κι εντέχνως το γυρνάτε αλλιώς...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2014, 02:02:16 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος mtoura

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5430 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 02:24:17 μμ »
Και εγω Τρίτη  βγήκα, δεν με καλέσανε φυσικά, οι δυο πρώτοι δημοσίοι υπάλληλοι με ενα μεταπτυχιακο και εμπειρία.
 Εγω με δυο μεταπτυχιακά, επιμορφώσεις 500 ωρών στην εκπαιδευση ενηλίκων, και το δεύτερο μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση ενηλίκων με διδακτική εμπειρία σε όλες τις δομές, άνεργη και μάνα δυο παιδιων
αλλα προφανώς μικρότερη εμπειρία γι αυτο και κατατάχτηκα 3η παρόλο το δεύτερο μεταπτυχιακο.
Αυτο σας φαίνεται δίκαιο;
Επίσης το μάθημα οικονομικά μαθηματικα δωθηκανε όλες οι ωρες σε οικονομολόγους;
Το πρώτο μου μεταπτυχιακο εχει τίτλο οικονομικά μαθηματικα... Και δεν μου έδωσε ούτε μια ώρα απο τις 12 που υπήρχανε. Μοιράστηκα σε οικονομολόγους, ένας εκ των όποιον τελείωσε ΤΕΙ λογιστικής μόνο και φυσικά ειναι δημόσιος υπάλληλος.
Ακούω γνώμες?

Αποσυνδεδεμένος marianna1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5431 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 02:25:17 μμ »
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι άτομα με επαγγελματική εμπειρία έχουν πολλά περισσότερα να πουν στα ΙΕΚ από άτομα που επειδή πήραν ένα πτυχίο και ένα μεταπτυχιακό και γράφτηκαν άνεργοι θέλουν να προηγούνται όλων των άλλων.
Συνάδελφε εν μέρει θα διαφωνίσω μαζί σου αν και πιστεύω δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση. Θεωρώ πως δεν πρέπει να γενικεύουμε την κατάσταση και ούτε να διαχωρίζουμε στρατόπεδα. Μπορεί να έχεις εμπειρία επαγγελματική και είμαι βέβαιη ότι θα έχεις να δώσεις σε μαθητές. Συμφωνώ γιατί κι εγώ είμαι αρκετά χρόνια επαγγελματίας στο αντικείμενο που διδάσκω και προσφάτως κάτοχος μεταπτυχιακού. Δυστυχώς για τους γνωστούς λόγους (μείωση προσωπικού) απολύθηκα από την εταιρεία μου. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν έχω να δώσω. Όπως και πολύ άλλοι. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι πολλοί αξιόλογοι επαγγελματίες έμειναν στο δρόμο.  Προσωπικά έχω δει συναδέλφους επαγγελματίες που διδάσκουν στα ΙΕΚ και η διδασκαλία τους είναι άθλια και είμαι σίγουρη ότι θα έχεις δει κι εσύ τέτοιες περιπώσεις.  Κάθονται στην έδρα, κοιτάνε από το παράθυρο, μιλάνε στο κινητό, δεν ξέρουν καν να κάνουν διαλέξεις ή παρουσιάσεις και διδάσκουν τα πολύ βασικά. Όπως μου είχε πει παλιότερα ένας επαγγελματίας-εκπαιδευτής : έρχομαι να διδάξω για να ξεκουραστώ!  Αντίστοιχα έχω συναντήσει ανέργους πτυχιούχους που έχουν απίστευτες γνώσεις, πολύ καλά καταρτισμένοι και ενημερώνονται για τις εξελίξεις στο αντικείμενο τους. Και τέλος θα κάνω μια ερώτηση ρητορική. Πόσοι από εσάς που υπήρξατε εκπαιδευτές, βοηθήσατε τους μαθητές σας στην πιστοποίηση;  Πολλά παιδιά δυσκολεύονται να βρούνε την ύλη και τις απαντήσεις στις 300 ερωτήσεις της πιστοποίησης και πολλοί συνάδελφοι τους γύρισαν την πλάτη. Προσωπικά μέσα στο καλοκαίρι (καθώς έμεινα άνεργη και είχα χρόνο) έκανα το σωστό. Μιας και κάτοχος μεταπτυχιακού και με μία αρκετά εμπλουτισμένη βιβλιοθήκη με πρόσφατο υλικό , απάντησα στις περισσότερες ερωτήσεις ακόμη και σε μαθήματα που δεν δίδαξα. Ο εκπαιδευτής δεν είναι μόνο για τις ώρες του εξαμήνου. Συνεχίζει να υπάρχει για τον μαθητή του όταν τον χρειαστεί. Πόσοι από εσάς έχετε επικοινωνία με τους μαθητές σας όταν κάνουν πρακτική, που τότε πραγματικά οι μαθητές χρειάζονται την βοήθειά μας όσο ποτέ άλλωτε. Αυτά είχα να πω. Εύχομαι για το καλυτερο και υπομονή σε όλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 895
Σύνολο: 898

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.