*

Αποστολέας Θέμα: Βάση διορισμού φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 20505 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:19:51 μμ »
Επιμένω ότι τα θέματα ήταν μια χαρά βατά. Και παραπλήσια με εκείνα του 2007. Πάλι θέματα με αλλοδαπούς μαθητές, θεωρίες δεν χρειάζονταν απ'ό,τι θυμάμαι, διδακτική εμπειρία αν είχε κανείς και είχε αντιμετωπίσει κάποιες περιπτώσεις, αυτό βοηθά πάντα. Όσο για το 2007, είχα πάρει 64 πάλι αδιάβαστη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:01:12 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:36:03 μμ »
64 το 2007; Μόνο στην απειρία σου θα το απέδιδα...
Φέτος όπως λες αδιάβαστη, αλλά πλέον πιο έμπειρη.
Επαναλαμβάνω: στους άλλους κλάδους που βγήκαν έχουμε πτώση στην επίδοση στα παιδαγωγικά.

Αποσυνδεδεμένος ιωάννα φιλόλογος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:45:34 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ  ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΣΕΠ.ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ.ΤΟ LOWER  ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΠΕ 02 ; :o

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:49:06 μμ »
παιδαγωγικες θεωριες μπηκαν ελαχιστες κ ασχετες. δε μπορουσαν να ζητησουν δλδ για κανενα bruner, piaget κτλ? μια απ'ο,τι θυμαμαι ηταν πολυ ψαγμενη. τουλαχιστον στο βιβλιο του καψαλη απ'οπου διαβασα τις θεωριες δεν υπηρχε. αν κ εγραψα γυρω στο 80 μου φανηκαν πιο δυσκολα απο του 2007. πολλες ερωτησεις επιδεχονταν περισσοτερες απο μια απαντησεις. κ μαλιστα κατι ερωτησεις του στυλ "πού θα απευθυνοσουν πρωτα αν ενας μαθητης σου εκανε κατι" ή κατι τετοια τελος παντων παρολο που τις συζητησα με φιλη μου διορισμενη μεσω ασεπ (περασε με την πρωτη σημειωτεον) ουτε αυτη ηξερε τι επρεπε να απαντησει. κ οχι μονο σ'αυτη αλλα τουλαχιστον σε 4-5. α κ εχει κανει κ μεταπτυχιακο σε παιδαγωγικα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:01:12 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:50:00 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ  ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΣΕΠ.ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ.ΤΟ LOWER  ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΠΕ 02 ; :o

Γεια σου!  :)
Καταρχάς, να γράφεις πάντα με μικρά.  ;)
Κατά δεύτερον, αν μετρούσαν τα πτυχία πέραν του βασικού μας (ecdl, αγγλικά, γαλλικά κτλ) θα περνούσαμε όλοι.  8)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:52:55 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ  ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΣΕΠ.ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ.ΤΟ LOWER  ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΠΕ 02 ; :o
Καλώς ήρθες!
Το Lower για τον ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών ΠΕ02 δεν μετράει. Αλλά μπορείς να δεις την προκήρυξη του διαγωνισμού και να σου λυθούν κι ό,τι άλλες τυχόν απορίες έχεις.
http://www.asep.gr/portal-files/dynamic/c273327/fek.file/515_8_10_08_el_GR.pdf

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:55:18 μμ »
Όταν λέτε ότι υπήρξε πτώση στα παιδαγωγική, τι τάξεως εννοείτε και σε ποιες ειδικότητες, σε όλες;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος billie jean

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 24, 2009, 01:56:48 μμ »
Ιωάννα χρυσό μου...
είσαι νινι ακόμα..
μια συμβουλή έχω να σου δώσω ως παλαίουρας...
δώσε κατατακτήριες εξετάσεις για καμιά άλλη σχολή γιατί δεν σε βλέπω καλά!
 8)
ένδον σκάπτε... ένδον η πηγή του αγαθού και αεί αναβλύειν δυναμένη εαν αεί σκάπτης...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 24, 2009, 02:13:07 μμ »
ιωαννα συγχαρητηρια καταρχην για την ορκωμοσια σου. μη μασας. απο τη στιγμη που αυτο επελεξες αυτο πρεπει να ακολουθησεις οσο δυσκολος κ μακρυς κ αν ειναι ο δρομος. απλα αν θελεις να ασχοληθεις με τη φιλολογια, να εισαι ενεργος εκπαιδευτικος πρεπει να ξερεις οτι ο ασεπ ειναι μονοδρομος. ειναι παρα πολυ δυσκολο να διοριστεις με την πρωτη φορα αλλα δεν πρεπει να χανεις την πιστη σου. εκτος κ αν δε σου αρεσει τοσο πολυ η φιλολογια που εκει ναι θα μπορουσες να το ψαξεις για κατι διαφορετικο γιατι πραγματικα ειναι πολυ ψυχοφθορα η ολη διαδικασια. βεβαια αν γινουν τελικα τα ολοημερα γυμνασια ισως ανοιξει κ ο κλαδος μας. ποτε δεν ξερεις τι γινεται σε βαθος χρονου...

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 24, 2009, 02:13:52 μμ »
παιδια,διακρινω εναν ανταγωνισμο ή μου φαινεται; κ γω το 2005 εκανα πρωτη φορα σχεδιο μαθηματος και μου βαλαν 74;τι παει να πει; την επομενη με το ιδιο ακριβως ο ενας 50 και ο αλλος 70!σε απλα ελληνικα : αν εχεις τυχη διαβαινε.καθε χρονια οι συνθηκες ειναι αλλες και ειναι ατοπο να συγκρινουμε τι καναμε. αυτα κατα τη γνωμη μου

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 24, 2009, 02:14:34 μμ »
Ιωάννα χρυσό μου...
είσαι νινι ακόμα..
μια συμβουλή έχω να σου δώσω ως παλαίουρας...
δώσε κατατακτήριες εξετάσεις για καμιά άλλη σχολή γιατί δεν σε βλέπω καλά!
 8)
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις γιατί το λες αυτό;Γιατί απογοητεύεις την κοπέλα;Το ότι ρώτησε για το lower σε έκανε να μιλήσεις με αυτόν τον τρόπο;
Ιωάννα, μη σε αγχώνει τίποτα!Με προσπάθεια και οργάνωση θα τα καταφέρεις!Είναι πολύ θετικό το ότι από τόσο νωρίς(σε σχέση με το πότε τελείωσες τη σχολή), ασχολείσαι με το Α.Σ.Ε.Π.!Εγώ το μετανιώνω που λόγω των λεγομένων κάποιων για τη δυσκολία και το "ανέφικτο"του Α.Σ.Ε.Π δεν ασχολήθηκα από την αρχή με το σκεπτικό ότι δεν θα περνούσα!Και μόνο το γεγονός ότι είσαι από τώρα σε αυτό εδώ το forum, σημαίνει πολλά, με την έννοια ότι το έχεις στο μυαλό σου!Φιλάκια και μην αγχώνεσαι!;)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 24, 2009, 02:15:11 μμ »
Ιωάννα χρυσό μου...
είσαι νινι ακόμα..
μια συμβουλή έχω να σου δώσω ως παλαίουρας...
δώσε κατατακτήριες εξετάσεις για καμιά άλλη σχολή γιατί δεν σε βλέπω καλά!
 8)
Συγγνώμη, αλλά διαφωνώ απόλυτα. Ο καθένας μας είναι διαφορετικός και αυτό που μπορεί να πετύχει κάποιος σε τρεις διαγωνισμούς ο άλλος μπορεί να  το πετυχαίνει με έναν. Εγώ λέω, Ιωάννα, να προσπαθείς να ενημερώνεσαι (το φόρουμ είναι καλή πηγή ενημέρωσης), να μη διστάζεις να ρωτάς και να έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και όλα γίνονται.  ;)

ΥΓ: συγχαρητήρια και για το πτυχίο σου, Ιωάννα,  και καλώς ήρθες στο φόρουμ.  :)

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 24, 2009, 02:27:04 μμ »
xarakara μου,

       αν εννοείς εμένα να απολογηθώ. Από τη μεριά μου κανένας ανταγωνισμός. Από τα λίγα πλεονεκτήματα που έχει όποιος δεν δίνει για πρὠτη φορά, είναι ότι έχει "μπει στο πνεύμα" των εξετάσεων. Μιλάμε για αυτές τις εξετάσεις τις τρελές, αλλά που ακολούθησαν την λογική του ΑΣΕΠ 2007, για τους φιλολόγους τουλάχιστον. Πάμπολλοι συνάδερφοι στηρίζονται σε αυτό για να γράψουν. Αντιθέτως, όσοι "χάθηκαν"  μέσα σε πολλά βιβλία, δεν τα πήγαν τόσο καλά όσο θα ήθελαν.  Με λίγα λόγια, αν πάνω- κάτω δεις παρόμοια θέματα, για τα οποία έχεις προετοιμαστεί, δεν θα γράψεις καλύτερα; Αυτό φυσικά ισχύει και για την ιστορία και για τα αρχαία. Αν πηγαίναμε για πολλαπλής και βλέπαμε μπροστά μας ερωτήσεις ανάπτυξης,  τι θα κάναμε; 

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 24, 2009, 02:33:35 μμ »
μου φανηκε οτι ειχες, erietta, ενα υφος λιγο καυχησιαρικο.αν κανω λαθος, σου ζητω συγγνωμη.απλως , αυτο που λεω ειναι οτι δεν πρεπει να συγχεουμε το τι καναμε τη μια και την αλλη χρονια.οι παραγοντες που διαφοροποιουν το αποτελεσμα ειναι παμπολλοι και δεν μπορουμε να τους ελεγξουμε εμεις.αυτα και συγγνωμη!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2009, 02:35:52 μμ από xarakara »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 835
Σύνολο: 835

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.