*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 627822 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vivi06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3052 στις: Αύγουστος 06, 2010, 08:01:48 μμ »
) Κ σορι, αλλα εχοντας συνηθισει να δουλευω 12 ωρες τη μερα, το να δουλευω 15 ωρες την ημερα

την εβδομαδα εννοουσα - 3 ωρες την ημερα, στο ολοημερο (απο δευτεροβαθμια με εστειλαν πρωτοβαθμια γιατι περισσευα - μαζι με δεκαδες αλλους...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:39:55 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1699
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3053 στις: Αύγουστος 06, 2010, 10:47:54 μμ »
ειναι τοσο ασχημα στο νησι μου????

το νησι σου κατ, ειναι πανεμορφο, σαν νησι. ΑΛΛΑ (θα το ειδες κ σε αλλα ποστ που εχω γραψει γαι το θεμα)
1. εχει απαραδεκτο προισταμενο (τα ξερεις κ εσυ φανταζομαι) - οση λαμογια ειδα σε ενα χρονο δεν την ειδα 33 χρονια που ζω
2. εχει χαλια συγκοινωνιες με βορεια ελλαδα κ γενικως - 250-300 ευρω καθε φορα που ηθελα να ταξιδεψω
3. απαγορευτικα - ΠΟΛΛΑ κ ανεπιτρεπτα για τοσο μεγαλο νησι
4. ωχαδελφισμος - δεν εχω συναντησει πουθενα τοσο κοσμο να βαριεται τοσο πολυ - εσυ μπορει να μην το καταλαβαινεις, αλλα εγω νομιζα οτι ζουσα σε σλοου μοσιον, κ αυτο με εξοργιζει πραγματικα
5. ειμαστε ΟΛΟΙ υπεραριθμοι κ καθομασταν (συνδυασε το με το παραπανω - σορι, αλλα δεν μου αρεσει να καθομαι κ να κοροιδευω τον κοσμο οτι δουλευω)
6. ολα ειναι πανακριβα αλλα το τραγικο ειναι οτι παντου σου πετανε 'εδω ειναι παραμεθοριος, εχει φτηνο φπα'. 3 ευρω ο καφες στη βεροια, 3 ευρω ο καφες κ στη χιο... (παραδειγμα φερνω)
6. αφορητος χειμωνας - βροχη, αερας κ ερημια. Πως ειναι το ηρακλειο? καμια σχεση!
Γενικως θελω να βλεπω κοσμο - στη χιο υπαρχει μια καποια ζωντανια μονο το καλοκαιρι. Ειναι σαν να ζουσα σε αλλη εποχη
Και φυσικα με τα λεφτα του νεοδιοριστου δεν υπαρχει δυνατοτητα για πολλες πολλες διασκεδασεις/χομπι κλπ. Οποτε κλεινεσαι σπιτι κ βλεπεις τη βροχη... για μερες! Κ φυσικα μεχρι να κανεις φιλους κλπ περναει ο χειμωνας κ ειμασταν ολοι στην τσιτα να φυγουμε.

ΥΓ Παντως οι παραλιες ειναι πανεμορφες! Κ τα χωριουδακια τελεια! Συμπερασμα - η χιος ειναι ωραια ΜΟΝΟ για διακοπες! (προσωπικη - κ οχι μονο - αποψη βεβαιως βεβαιως) - για 4 μορια δεν το ξανασκεφτομουν να μεινω

Ολα εξαρτωνται απο το που θα πεσεις. Για τα περισσοτερα για τη Χιο συμφωνω, ευτυχώς αλλάζει ο προιστάμενος (βεβαια και η καινουργια, φήμη κερβερου εχει). Εγω περασα καταπληκτικά Λημνο και τη συστήνω ανεπιφύλακτα, καταπληκτικοι άνθρωποι που σε νοιαζονται, η δε τότε προισταμενη, οταν πηραμε μετάθεση μας ευχαριστουσε για το γεγονος οτι πηγαμε εκεί και προσφέραμε τις οποιες υπηρεσίες μας στους μαθητες του νησιου της.

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3054 στις: Αύγουστος 06, 2010, 11:06:05 μμ »
Ερώτηση προς διοριστέους μέσω Ασεπ:
όταν λέει στην αίτηση ότι "είμαι διοριστέος Ασεπ κι [/b]έχω επικυρώσει των κωδικό μου[/b]" τι εννοεί;

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3055 στις: Αύγουστος 06, 2010, 11:18:16 μμ »
) Κ σορι, αλλα εχοντας συνηθισει να δουλευω 12 ωρες τη μερα, το να δουλευω 15 ωρες την ημερα

την εβδομαδα εννοουσα - 3 ωρες την ημερα, στο ολοημερο (απο δευτεροβαθμια με εστειλαν πρωτοβαθμια γιατι περισσευα - μαζι με δεκαδες αλλους...)
για σου βιβικο.......φιλια απο πατρα.......ωραια η κρητη ,,,,αλλα σαν το σπιτι σου (απο οπου και αν ειναι ο καθενας) δεν υπαρχει::::: πως πανε τα μπανια???
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:39:55 »

Αποσυνδεδεμένος vivi06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3056 στις: Αύγουστος 07, 2010, 09:50:51 πμ »
την εβδομαδα εννοουσα - 3 ωρες την ημερα, στο ολοημερο (απο δευτεροβαθμια με εστειλαν πρωτοβαθμια γιατι περισσευα - μαζι με δεκαδες αλλους...)
[/quote] για σου βιβικο.......φιλια απο πατρα.......ωραια η κρητη ,,,,αλλα σαν το σπιτι σου (απο οπου και αν ειναι ο καθενας) δεν υπαρχει::::: πως πανε τα μπανια???
[/quote]

καλα αμα δεις μαυρισμα... σχεδον σαν την ντινα εγινα! φετος οδηγω (!!!) κ ολας, οποτε εχω αλωνισει τις κοντινες παραλιες! (για τις μακρυνες αγγαρευω φιλους να οδηγησουν!). ποτε θα μας ερθεις επισκεψη οεο??? να θυμηθεις τη θρυλικη ασπαιτε? θα σε κανω κ βολτα στις αρχανες! υπομονη χρυσουλα, τι αλλο να πεις? εσυ κ αν εχεις ταλαιπωρηθει!!!
οσο το κοντα στο σπιτι σου, εξαρταται με τον ανθρωπο. εμενα τωρα αν μου πεις γυρνα στα πατρια εδαφη, θα φαω μια καποια απογοητευση. που νιωθει ο καθενας καλα μετραει - κ αυτο ειναι πολυ προσωπικο. αλλα δεν θα καθομαστε να κλαιμε που ειμαστε μακρυα (το εχω δει κ αυτο)! φιλακια πολλα το ηρακλειο σε περιμενει!!!! ελπιζω να σε εχουμε αναπληρωτρια, αν κ με την αννουλα κανεις δεν ξερει......

Αποσυνδεδεμένος Kappa_Kay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3057 στις: Αύγουστος 07, 2010, 05:14:07 μμ »
προτρεχω λιγο..αλλα μιας και εκανα την αιτηση...
τα ονοματα με τις περιοχες ποτε περιπου βγαινουν?ξερει κανεις?
θα ανακοινωθουν απο εδω,απο υπουργειο?απο που μπορουμε να τα δουμε?

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3058 στις: Αύγουστος 07, 2010, 05:18:36 μμ »
λογικά τέλος της επόμενης εβδομάδας από το διαδίκτυο.

Αποσυνδεδεμένος miss piggy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3059 στις: Αύγουστος 07, 2010, 05:34:36 μμ »
Γνωρίζει κανείς
α) Πότε θα κυρωθούν οι πίνακες; Γιατί δεν έχει πάρει ακόμη το μάτι μου τίποτα και ενώ βρισκόμαστε στην διαδικασία των αιτήσεων διορισμού, αυτόι κάνουν ακόμη αλλαγές...
β) Ποιοι θα προηγηθούν στην επιλογή των περιοχών, οι ειδικές κατηγορίες ή οι υπόλοιποι; Ή δεν σχετίζεται το ένα με το άλλο; Γιατί μετά την εγκύκλιο των ειδικών χτες, τους οποίους βάζει να διαλέξουν από τις ίδιες περιοχές με τους υπόλοιπους, πολλοί από εμάς ίσως χρειαστεί να κάνουμε τροποποίηση στην επιλογή των περιοχών. (Και δεν υπάρχει πλέον η άνεση χρόνου...)

Αποσυνδεδεμένος maryliarode

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3060 στις: Αύγουστος 07, 2010, 05:56:04 μμ »
Γνωρίζει κανείς
α) Πότε θα κυρωθούν οι πίνακες; Γιατί δεν έχει πάρει ακόμη το μάτι μου τίποτα και ενώ βρισκόμαστε στην διαδικασία των αιτήσεων διορισμού, αυτόι κάνουν ακόμη αλλαγές...
β) Ποιοι θα προηγηθούν στην επιλογή των περιοχών, οι ειδικές κατηγορίες ή οι υπόλοιποι; Ή δεν σχετίζεται το ένα με το άλλο; Γιατί μετά την εγκύκλιο των ειδικών χτες, τους οποίους βάζει να διαλέξουν από τις ίδιες περιοχές με τους υπόλοιπους, πολλοί από εμάς ίσως χρειαστεί να κάνουμε τροποποίηση στην επιλογή των περιοχών. (Και δεν υπάρχει πλέον η άνεση χρόνου...)

Και εγώ την ίδια απορία έχω , γνωρίζει κάποιος αν οι ειδικές κατηγορίες τοποθετηθούν κατά προτεραιότητα έναντι των άλλων κατηγοριών (24μηνο, 40%, ΑΣΕΠ) στην Αθμια???Θα πάρουν επιπλέον αριθμό ατόμων??? Βλέπω να γίνεται πραγματικά "σφαγή" με τις περιοχές τοποθέτησης και να αναγκαστούμε οι περισσότεροι να πάμε σε δυσπρόσιτα.... Πάντως η εγκύκλιος δεν το διευκρινίζει ξεκάθαρα, αλλά λέει πως όλες οι ειδικές κατηγορίες θα απορροφηθούν στις ίδιες περιοχές και σε κενές οργανικές θέσεις....άρα μιλάμε για επιπλέον αριθμό διορισμών πέρα από τα ήδη ανακοινωμένα νούμερα....??? 11 ή 12 του Μήνα λοιπόν θα βγουν οι διορισμοί στην Αθμια, αφού λήξει και η προθεσμία των ειδικών κατηγοριών... Μέχρι τότε η αγωνία στο κόκκινο για το που έχουμε τοποθετηθεί...  :o Καλή επιτυχία σε όλους.... Το δίκαιο είναι να υπήρχαν και κοινωνικά κριτήρια και για τους υπόλοιπους έγγαμους με οικογένειες και να υπάρχει το κριτήριο της εντοπιότητας, όπως συμβαίνει στις υπόλοιπες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ....όχι αυτός που είναι από την Κρήτη να αναγκαστεί να πάει στη Λέσβο και αυτός που είναι από τη Λέσβο να πάει Κρήτη...κ.ο.κ  Ξέρετε αν ισχύει η αμοιβαία ανταλλαγή από την αρχή της σχολικής χρονιάς σε νεοδιοριζόμενους???? Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος gabriel87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • εκπαιδευση...
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3061 στις: Αύγουστος 07, 2010, 06:12:28 μμ »
Απο τηλεφωνημα μου στο υπουργειο εμαθα οτι προηγουνται οι ειδικες κατηγοριεεεες
Δ ιαμα ΝΤ οπουλου....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3062 στις: Αύγουστος 07, 2010, 11:19:45 μμ »
Το δίκαιο είναι να υπήρχαν και κοινωνικά κριτήρια και για τους υπόλοιπους έγγαμους με οικογένειες και να υπάρχει το κριτήριο της εντοπιότητας

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό και μάλιστα το κριτήριο εντοπιότητας να ίσχυε σε επίπεδο ολόκληρου του νομού!
  

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3063 στις: Αύγουστος 08, 2010, 10:23:49 πμ »
δηλαδη πρεπει να τελειωσει πρωτα και η προθεσμια των ειδικων κατηγοριων και μετα να περιμενουμε αποτελεσματα?????????????/και εγω που λεγα οτι τριτη θα ξερωωωωωωωωω >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3064 στις: Αύγουστος 08, 2010, 10:56:58 πμ »
δηλαδη πρεπει να τελειωσει πρωτα και η προθεσμια των ειδικων κατηγοριων και μετα να περιμενουμε αποτελεσματα?????????????/και εγω που λεγα οτι τριτη θα ξερωωωωωωωωω >:( >:(
νεος γυρος αγχους αισθανομαι οτι ξεκιναει.......

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #3065 στις: Αύγουστος 08, 2010, 12:27:26 μμ »
Μια γνωστή παροιμία λέει: "Λυπόμουν που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια" . Χωρίς αυτό να σημαίνει εφησυχασμό, ωστόσο, μας πραγματοποίησε ο Θεός ένα από τα πιο μεγάλα μας όνειρα. Μη δείχνουμε αγνωμοσύνη και μη δηλητηριάζουμε με άγχος το όνειρο.Ας το ζήσουμε κι ας δείξουμε κατανόηση και προς τους συναδέλφους που θα παρακαλούσαν πως και τι να ζούσαν ένα τέτοιο όμορφο "άγχος" .

Καλή τοποθέτηση σε όλους και λίγη υπομονή ας έχουμε ακόμη, κάναμε τόση..
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 279
Σύνολο: 284

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.