*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009  (Αναγνώστηκε 30300 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #392 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 01:48:37 μμ »
Επίσης εκτός από τα 50 Ευρώ μαζί για την αίτηση, στην αρχή κάθε εξαμήνου δίνεις για δίδακτρα 200 Ευρώ
πληρώνουμε που πληρώνουμε και ούτε βιβλία δε μας δίνουν, όλα δανειστικά είναι,άντε να τα αγοράσεις απ'έξω ο κούκος αηδόνι θα σου πάει. του Ματσαγγούρα 50€ το ένα έχει, του Φράγκου άλλα τόσα. :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:48:19 »

Αποσυνδεδεμένος Bergo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #393 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:14:07 μμ »
Kalispera sas kyries kai kyrioi! Logw piesis xronou den exw ti dynatotita na parakolouthw syxna ti sizitisi pou ginetai edw mesa. Etyxe na kanw ki egw fetos aitisi gia eisagwgi stin aspaite alla me tis nomimes diadikasies atyxisa kathws sto lotto tis epilogis polews den epeleksa ti swsti, kathws an kai ta moria pou eixa mou arkousan gia alles poleis den itan arketa gi'aftin tis epilogis mou.Meta lypis mou pliroforithika prin liges imeres gia atomo eidikotitas pe20 to opoio einai eggegrammeno kai parakolouthei to tmima tis aspaite stin poli tou volou kanonika. Poio einai to periergo? Ta typika prosonta ta opoia diathetei de fainetai na eparkoun gia na eisaxthei ekei. Epipleon? De fainetai pouthena!!!! Oute sti lista epityxontwn, oute epilaxontwn, profanws den exei kanei aitisi kan!!!! Par'ola afta,an kai den katagetai ap'ti sygekrimeni poli itan i monadiki perifereia tis opoias dilwse ta sxoleia kanontas tin aitisi persi, lete na iksere oti tha tin paroun ekei? Parakolouthei kanonika kai tou xronou tha exei mia omorfi thesi psila psila stous pinakes, panw apo pollous synadelfous pou trexoun oloi mera sta sxoleia san wromisthioi kai prospathoun na apoktisoun epipleon ksenoglwssa ptyxia i metaptyxiaka gia na kataferoun na eisaxthoun sto  sygekrimeno tmima!!Vevaiws, emena to ftwxo myaloudaki mou paei kai analogizetai poses arage paromoies periptwseis yparxoun i ypirksan sto parelthon kai den tis pire xampari kanenas mas synexizontas me nomima mesa ton agwna tou.. Yparxoun omws panta kai oi afeleis pou ,anti na kryftoun otan leitourgoun me ypogeious tropous, vgazoun ta katorthwmata tous stin epifaneia san timi tous kai kamari tous (magia tous an protimate, kata ti diki tous krisi panta...) Exontas aftes tis plirofories kai gnwrizontas fysika kai ta stoixeia tou sygekrimenou proswpou... Ti proteinete eseis san synadelfoi oti tha mporousame na kanoume??? Mipws ena agalma stous ypefthynous tis sxolis??? Perimenw ta sxolia kai tis apantiseis sas, efxaristw 

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #394 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:51:49 μμ »
Καλά ξέρεις για ποιο άτομο μιλάς και δεν έχεις πάει να το καταγγείλεις;;; Είναι σίγουρο αυτό που λες; Πρέπει να προσέχουμε τι λέμε εδώ μέσα! Εγώ αν ήξερα για τέτοιο άτομο μόνο και μόνο επειδή θα σεβόμουν τον εαυτό μου και τους άλλους σαν εμένα θα έκανα καταγγελία... Μόνο έτσι θα σταματήσουν τέτοια φαινόμενα και θα υπάρχει απόλυτη αξιοκρατία, αν λέγεται αξιοκρατία το να μη μετράει καθόλου η προϋπηρεσία στην εκπαίδευση. Για μένα καλύτερος εκπαιδευτικός είναι αυτός που έχει δουλέψει και 5 χρόνια και ας έχει ένα σκέτο πτυχίο, παρά αυτός που έχει 1 διδακτορικό και ξέρει και 5 γλώσσες και δεν έχει μπει ποτε του σε τάξη. Γιατί διδάσκω δε σημαίνει απλά μεταφέρω τη γνώση που ίσως την έχω περισσότερη λόγω ενός διδακτορικού αλλά σημαίνει το πώς θα μεταφέρω αυτή τη γνώση συν τόσα άλλα προβλήματα που έχω να αντιμετωπίσω μέσα σε μια τάξη.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #395 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 11:56:10 πμ »
Bergo ανατρίχιασα κ μόνο που το άκουσα αυτό..Αν είσαι σίγουρος/η ότι δεν κάνεις κάποιο λάθος κ εάν ξέρεις τα στοιχεία του ατόμου με βεβαιότητα προτείνω καταγγελία!Αλλά δεν ξέρω τώρα τι διαδικασία χρειάζεται γι'αυτά τα πράγματα..Πως το έμαθες εσύ αυτό?Παρακολουθείς κι εσύ το αντίστοιχο τμήμα κ είναι κ το άτομο αυτό εκεί?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:48:19 »

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #396 στις: Νοέμβριος 28, 2008, 04:04:34 μμ »
Φίλε Bergo,

Καταρχάς εδώ όλοι γράφουμε στα Ελληνικά.
Έχουν συμβεί όλα αυτά που περιγράφεις, και ακόμα δεν έχεις κάνει καταγγελία στην ΑΣΠΑΙΤΕ και στον Συνήγορο του Πολίτη;
Τί περιμένεις δεν έχεις σκυλιάσει;
Έπρεπε ήδη να είχες κινηθεί και μην παραλήψεις τον Συνήγορο του πολίτη, είναι ενημερωμένος για το μπάχαλο της ΑΣΠΑΙΤΕ.
Εγώ μέσω του Συνηγόρου του πολίτη κέρδισα να μπει στο ΚΑΥ της ΑΣΠΑΙΤΕ το προεδρικό διάταγμα για την γνώση υπολογιστών και να μην χρειάζεται να τρεχουμε σαν τους ηλίθιους για πιστοποίηση γνώσης υπολογιστών.
Όσο το αφήνεις νομίζουνε ότι μασάμε κουτόχορτο και συνεχίζουν να κάνουν τα δικά τους.
Στείλε αμέσως καταγγελία.
Αν θέλεις τηέφωνα σπό την δικηγόρο στον  Συνήγορο που έχει ξαναασχοληθεί με το θέμα της ΑΣΠΑΤΕ, πες μου να τα γράψω.
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #397 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 12:43:12 μμ »
Kalispera sas kyries kai kyrioi! Logw piesis xronou den exw ti dynatotita na parakolouthw syxna ti sizitisi pou ginetai edw mesa. Etyxe na kanw ki egw fetos aitisi gia eisagwgi stin aspaite alla me tis nomimes diadikasies atyxisa kathws sto lotto tis epilogis polews den epeleksa ti swsti, kathws an kai ta moria pou eixa mou arkousan gia alles poleis den itan arketa gi'aftin tis epilogis mou.Meta lypis mou pliroforithika prin liges imeres gia atomo eidikotitas pe20 to opoio einai eggegrammeno kai parakolouthei to tmima tis aspaite stin poli tou volou kanonika. Poio einai to periergo? Ta typika prosonta ta opoia diathetei de fainetai na eparkoun gia na eisaxthei ekei. Epipleon? De fainetai pouthena!!!! Oute sti lista epityxontwn, oute epilaxontwn, profanws den exei kanei aitisi kan!!!! Par'ola afta,an kai den katagetai ap'ti sygekrimeni poli itan i monadiki perifereia tis opoias dilwse ta sxoleia kanontas tin aitisi persi, lete na iksere oti tha tin paroun ekei? Parakolouthei kanonika kai tou xronou tha exei mia omorfi thesi psila psila stous pinakes, panw apo pollous synadelfous pou trexoun oloi mera sta sxoleia san wromisthioi kai prospathoun na apoktisoun epipleon ksenoglwssa ptyxia i metaptyxiaka gia na kataferoun na eisaxthoun sto  sygekrimeno tmima!!Vevaiws, emena to ftwxo myaloudaki mou paei kai analogizetai poses arage paromoies periptwseis yparxoun i ypirksan sto parelthon kai den tis pire xampari kanenas mas synexizontas me nomima mesa ton agwna tou.. Yparxoun omws panta kai oi afeleis pou ,anti na kryftoun otan leitourgoun me ypogeious tropous, vgazoun ta katorthwmata tous stin epifaneia san timi tous kai kamari tous (magia tous an protimate, kata ti diki tous krisi panta...) Exontas aftes tis plirofories kai gnwrizontas fysika kai ta stoixeia tou sygekrimenou proswpou... Ti proteinete eseis san synadelfoi oti tha mporousame na kanoume??? Mipws ena agalma stous ypefthynous tis sxolis??? Perimenw ta sxolia kai tis apantiseis sas, efxaristw 

Στείλε μου σε pm (όχι δημόσια) τα στοιχεία του να τον ψάξω και θα σου πω τι παίζει.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #398 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 12:47:54 μμ »
Φίλε Bergo,

Καταρχάς εδώ όλοι γράφουμε στα Ελληνικά.
Έχουν συμβεί όλα αυτά που περιγράφεις, και ακόμα δεν έχεις κάνει καταγγελία στην ΑΣΠΑΙΤΕ και στον Συνήγορο του Πολίτη;
Τί περιμένεις δεν έχεις σκυλιάσει;
Έπρεπε ήδη να είχες κινηθεί και μην παραλήψεις τον Συνήγορο του πολίτη, είναι ενημερωμένος για το μπάχαλο της ΑΣΠΑΙΤΕ.
Εγώ μέσω του Συνηγόρου του πολίτη κέρδισα να μπει στο ΚΑΥ της ΑΣΠΑΙΤΕ το προεδρικό διάταγμα για την γνώση υπολογιστών και να μην χρειάζεται να τρεχουμε σαν τους ηλίθιους για πιστοποίηση γνώσης υπολογιστών.
Όσο το αφήνεις νομίζουνε ότι μασάμε κουτόχορτο και συνεχίζουν να κάνουν τα δικά τους.
Στείλε αμέσως καταγγελία.
Αν θέλεις τηέφωνα σπό την δικηγόρο στον  Συνήγορο που έχει ξαναασχοληθεί με το θέμα της ΑΣΠΑΤΕ, πες μου να τα γράψω.

Έχετε παρεξηγήσει τις αρμοδιότητες του Συνηγόρου του Πολίτη.
Το μόνο που θα κάνει είναι ένα έγγραφο προς την ΑΣΠΑΙΤΕ και αν διαπιστώσει κακκοδιοίκηση θα τις κάνει συστάσεις.
Αν η ΑΣΠΑΙΤΕ δεν συμμορφώνεται θα σε ειδοποιήσει ότι της έκανε έγγραφο (θα το κοινοποιήσει και σε σένα) λεγοντάς σου ότι από εκεί και πέρα αρμόδια είναι τα δικαστήρια και αν θέλεις να βρεις το δίκιο σου πρέπει να τα σκάσεις σε δικηγόρους (καμιά 5ετια υπολόγιζε με τις αναβολές και τις εφέσεις).

Ο Συνήγορος του Πολίτη δεν απονέμει δίκαιο (δικαστήριο) αλλά ανεξάρτηση αρχή που προσπαθεί να κάνει φιλικό διακανονισμό στις διαφορές Κράτους-Πολίτη.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #399 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 03:16:35 μμ »
Φίλε Bergo,

Καταρχάς εδώ όλοι γράφουμε στα Ελληνικά.
Έχουν συμβεί όλα αυτά που περιγράφεις, και ακόμα δεν έχεις κάνει καταγγελία στην ΑΣΠΑΙΤΕ και στον Συνήγορο του Πολίτη;
Τί περιμένεις δεν έχεις σκυλιάσει;
Έπρεπε ήδη να είχες κινηθεί και μην παραλήψεις τον Συνήγορο του πολίτη, είναι ενημερωμένος για το μπάχαλο της ΑΣΠΑΙΤΕ.
Εγώ μέσω του Συνηγόρου του πολίτη κέρδισα να μπει στο ΚΑΥ της ΑΣΠΑΙΤΕ το προεδρικό διάταγμα για την γνώση υπολογιστών και να μην χρειάζεται να τρεχουμε σαν τους ηλίθιους για πιστοποίηση γνώσης υπολογιστών.
Όσο το αφήνεις νομίζουνε ότι μασάμε κουτόχορτο και συνεχίζουν να κάνουν τα δικά τους.
Στείλε αμέσως καταγγελία.
Αν θέλεις τηέφωνα σπό την δικηγόρο στον  Συνήγορο που έχει ξαναασχοληθεί με το θέμα της ΑΣΠΑΤΕ, πες μου να τα γράψω.

Έχετε παρεξηγήσει τις αρμοδιότητες του Συνηγόρου του Πολίτη.
Το μόνο που θα κάνει είναι ένα έγγραφο προς την ΑΣΠΑΙΤΕ και αν διαπιστώσει κακκοδιοίκηση θα τις κάνει συστάσεις.
Αν η ΑΣΠΑΙΤΕ δεν συμμορφώνεται θα σε ειδοποιήσει ότι της έκανε έγγραφο (θα το κοινοποιήσει και σε σένα) λεγοντάς σου ότι από εκεί και πέρα αρμόδια είναι τα δικαστήρια και αν θέλεις να βρεις το δίκιο σου πρέπει να τα σκάσεις σε δικηγόρους (καμιά 5ετια υπολόγιζε με τις αναβολές και τις εφέσεις).

Ο Συνήγορος του Πολίτη δεν απονέμει δίκαιο (δικαστήριο) αλλά ανεξάρτηση αρχή που προσπαθεί να κάνει φιλικό διακανονισμό στις διαφορές Κράτους-Πολίτη.

Τα πράγματα δεν έγιναn έτσι, στην περίπτωση ,με την ΑΣΠΑΙΤΕ και βρήκα το δίκιο μου, χωρίς κανένα δικαστήριο και δικηγόρο.

  • 1ον: Για όσους θυμούνται η ΑΣΠΑΙΤΕ στην απόδειξη γώσης Η/Υ μέχρι και το 2006 δεχόταν ECDL και μία λίστα με κάποιους φορείς που παρέιχαn πιστοποίηση πληροφορικής. Παρέβλεψαν όμως πως υπήρχε σχετικό Προεδρικό Διατάγμα, για όσους είχαν παρακολουθήσει στην σχολή τους 5 μαθήματα σχετικά με πληροφορική, οπότε δεν χρειαζόταν να τρέχουν να πάρουν ecdl.
  • 2ον: Αν θυμάστε το 2006, η ΑΣΠΑΙΤΕ είχε αναρτήσει στο διαδίκτυο για μισή ώρα τα αναλυτικά αποτελέσματα κατά περίπτωση υποψηφίου, στην συνέχεια μπλόκαρε την σελίδα και την επόμενη μέρα, ανάρτησε τα τελικά συγκεντρωτικά αποτελέσματα για κάθε υποψήφιο, λέγοντας ότι τα αναλυτικά αποτελέσματα τα απέσυρε λόγω του ότι η αναλυτική μοριοδότηση του καθε υποψηφίου, ήταν προσωπικό δεδομένο...

Μετά από πρσοσφυγή μου στον συνήγορο του πολίτη, τον Ιανουάριο του 2007 και αξηγώντας αναλυτικά τους δύο παραπάνω λόγους.
  • 1ον: Η ΑΣΠΑΙΤΕ συμπεριλαμβάνει από το 2007 στο ΚΑΥ, το προεδρικό διάταγμα το οποίο αναφέρεται στα 5 μαθήματα πληροφορκής
  • 2ον: Η ΑΣΠΑΙΤΕ μου απέστειλε ταχυδρομικώς την αναλυτική μοριοδότηση όλων των υποψηφιών του κλαδου μου, από το παράρτημα στο οποίο έιχα κάνει αίτηση.
  • 3ον : Ο συνήγρος του Πολίτη μου απέστειλε αναλυτικά τον νόμο περί προσωπικών δεδομένων και ποιά είναια αυτά για να ξέρουμε πότε μας κοροιδεύουν τελικά


Αυτά φίλε knaison
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2008, 03:20:30 μμ από vasg »
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος aiswpos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #400 στις: Δεκέμβριος 14, 2008, 11:15:51 πμ »
συν forum -ιτες-ισες καλη σας μερα .....

Εχει δημιουργηθει ενα θεμα στις 'προσωπικες' μου σχεσεις με την ΑΣΠΑΙΤΕ και πιο συγκεκριμενα με το ΕΠΠΑΙΚ της Αθηνας οπου βρισκονται και τα λεγομενα "κεντρικα" της υπηρεσιας τους....
Με 2 αιτησεις μου στις 26/09 και 11/11/2008 αιτουμαι την μεταγραφη μου απο το Βολο στο αντιστοιχο τμημα της Αθηνας λογω του διορισμου μου στο Δημοσιο (Νομαρχια Αθηνας) και την συνυπηρετηση μου με την συζυγο μου (ενστολο προσωπικο) οπως ακριβως προβλεπεται απο τον Εσωτερικο Κανονισμο Σπουδων της παραπανω Σχολης και ο οποιος ειναι αναρτημενος και προφανως σε ισχυη στο site της Σχολης. Βλεπε το παρακατω αποσπασμα:

5.Μετεγγραφή σπουδαστών από ΕΠΠΑΙΚ μιας πόλης σε ΕΠΠΑΙΚ άλλης πόλης δεν επιτρέπεται. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις, με απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής μετά από εισήγηση του Συμβουλίου του Γενικού Τμήματος Παιδαγωγικών Μαθημάτων, είναι δυνατή η μετεγγραφή σπουδαστή/στριας ΕΠΠΑΙΚ, εφόσον συντρέχουν πολύ σοβαροί λόγοι, που συνέβησαν κατά τη διάρκεια της φοίτησης στο ΕΠΠΑΙΚ (όπως διορισμός του σπουδαστή στο δημόσιο τομέα, μετάθεση, συνυπηρέτηση, διορισμός σε θέση αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού, βαριά ή ανίατη ασθένεια).

Και μολις προχθες (ακομα....)λαμβανω απαντηση τους οτι δεν προβλεπεται απο τον κανονισμο αξιολογησης της σχολης (ΚΑΥ) η μεταγραφη μου απο το ενα τμημα στο αλλο εκτος αν στο παραπανω χρονικο διαστημα ειχα διοριστει στην εκπαιδευση.
Αραγε ο ενας κανονισμος αναιρει τον αλλο? αραγε συνυπαρχουν και οι δυο? αραγε τι να συμβαινει?

Εννοειται οτι δεν μπορω να μεινω σε αυτη την απαντηση τους και οτι θα ηθελα να το συνεχισω εως οτου επερθει η δικαιωση μου (ευελπιστω...) γι'αυτο και θα ηθελα τις πολυτιμες συμβουλες-υποδειξεις-παρατηρησεις σας πανω σ'αυτο θεμα.

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων που θα διαβασετε το θεμα μου ειτε απαντησετε ειτε οχι......
Καλες Γιορτες σε ολους σας
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2012, 07:30:51 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #401 στις: Ιανουάριος 27, 2009, 05:55:06 πμ »
παιδια προσπαθησα να διαβασω τις εκατο και πλεον σελιδες του θεματος αλλα δεν μπορεσα να βγαλω εντελως ακρη. θα ηθελα να κανω τις ακολουθες ερωτησεις:
1) το λεγομενο επιμορφωτικο προγραμμα παιδαγωγικης καταρτισης κραταει ενα χρόνο ή δυο;
2) αυτο εαν το παρακολουθησεις υποτιθεται οτι εχεις παιδαγωγικη καταρτιση για να διοριστεις π.χ. μεσω ασεπ ή ως αναπληρωτης στο δημοσιο;
3) ο κλαδος ηλεκτρολογων μηχανικων πως τιτλοφορειται; ή που μπορω να το βρω;
4) απο ο,τι προσεξα οι αιτησεις βγαινουν ιουνιο και τα αποτελεσματα σεπτέμβριο-οκτώβριο;
5) για να μπεις στην ασπαιτε και να παρεις παιδαγωγικη καταρτιση, μπορεις διαφορετικα; (π.χ. κατατακτηριες) ή μονο μεσω αυτης της προκυρηξης για το συγκεκριμενο προγραμμα;
γενικοτερα απο την εμπειρια καποιου ζητω συνοπτικα την ολη διαδικασια. ευχαριστω.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #402 στις: Ιανουάριος 27, 2009, 08:14:03 πμ »
παιδια προσπαθησα να διαβασω τις εκατο και πλεον σελιδες του θεματος αλλα δεν μπορεσα να βγαλω εντελως ακρη. θα ηθελα να κανω τις ακολουθες ερωτησεις:
1) το λεγομενο επιμορφωτικο προγραμμα παιδαγωγικης καταρτισης κραταει ενα χρόνο ή δυο;
2) αυτο εαν το παρακολουθησεις υποτιθεται οτι εχεις παιδαγωγικη καταρτιση για να διοριστεις π.χ. μεσω ασεπ ή ως αναπληρωτης στο δημοσιο;
3) ο κλαδος ηλεκτρολογων μηχανικων πως τιτλοφορειται; ή που μπορω να το βρω;
4) απο ο,τι προσεξα οι αιτησεις βγαινουν ιουνιο και τα αποτελεσματα σεπτέμβριο-οκτώβριο;
5) για να μπεις στην ασπαιτε και να παρεις παιδαγωγικη καταρτιση, μπορεις διαφορετικα; (π.χ. κατατακτηριες) ή μονο μεσω αυτης της προκυρηξης για το συγκεκριμενο προγραμμα;
γενικοτερα απο την εμπειρια καποιου ζητω συνοπτικα την ολη διαδικασια. ευχαριστω.
ευχαριστω

1)Ένα χρόνο
2)Δεν είναι απαραίτητο για διορισμό.Απλά όσοι έχουν παιδαγωγική επάρκεια προηγούνται των άλλων στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ και στους πίνακες αναπληρωτών.πχ κάποιος με 2 μήνες προυπηρεσίας + ασπαιτε είναι πιο ψηλά από κάποιον με 10 μήνες προυπηρεσία χωρίς ασπαιτε
3) , 4) www.exetaseis-asep.com
5) παιδαγωγική επάρκεια δίνει η ασπαιτε ή μεταπτυχιακό στις "επιστήμες της αγωγής" ή δεύτερο πτυχίο καθηγητικής σχολής
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #403 στις: Ιανουάριος 27, 2009, 11:58:35 πμ »
episis tha ithela na episimano oti einai aparaitito proson diorismoy ....xoris to xarti den diorizesai.....
ta apotelesmata bgainoyn mesa septemvri.
to kostos einai 200 ana eksamino.  kai o theos boithos.......
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος kkavouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
.
« Απάντηση #404 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:51:32 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2013, 01:31:48 μμ από kkavouras »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #405 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 03:11:27 μμ »
ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ.......Ο ΝΟΜΟΣ 21 ΓΙΑ ΣΥΝΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΣΧΟΛΕΣ........ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ....ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΙΣΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ....ΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΨΩΜΑΚΙ.....ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΤΟ ΜΕΔΟΥΛΙ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ..........ΕΡΩΤΗΣΗ....... ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΩΤΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ  ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΣΠΑΙΤΙΚΟ ΧΑΡΤΙ......ΕΚΤΟΣ ΑΜΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΔΕΙΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ.......  ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ........................................
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2009, 03:13:48 μμ από kxrysa »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160778
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.