*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009  (Αναγνώστηκε 30102 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #406 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 06:42:24 μμ »
ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ.......Ο ΝΟΜΟΣ 21 ΓΙΑ ΣΥΝΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΣΧΟΛΕΣ........ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ....ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΙΣΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ....ΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΨΩΜΑΚΙ.....ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΤΟ ΜΕΔΟΥΛΙ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ..........ΕΡΩΤΗΣΗ....... ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΩΤΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ  ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΣΠΑΙΤΙΚΟ ΧΑΡΤΙ......ΕΚΤΟΣ ΑΜΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΔΕΙΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ.......  ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ........................................

Εντάξει και εσύ μην είσαι τόσο απόλυτη..σε λάθος βάση το θέτεις το ζήτημα. Μπορεί σε κάποιον να μην αρέσει η μιζέρεια του Γραφείου και να θέλει να πάει σε σχολείο μιας και οι μετατάξεις δημοσίων υπαλλήλων σε εκπαιδευτικούς απαγορεύονται από το νόμο.
Εγώ διαφωνώ με το ότι ο φίλος πιο πάνω εν γνώση του έκανε αίτηση στην ΑΣΠΑΙΤΕ Βόλου και ξαφνικά θυμάται ότι θέλει να έρθει στην Αθήνα.
Οι μεταγραφές στην ΑΣΠΑΙΤΕ είναι πολύ δύσκολες εως ακατόρθωτες. Μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις τις λίγες αμοιβιαίες επιτρέπουν και περιπτώσεις ανίατων νοσημάτων επιτρέπουν.
Αν θέλει να πάει Αθήνα ας κάνει του χρόνου αίτηση.
Ο κανονισμός επιτρέπει μεταγραφή μόνο αφότου ο διορισμός γίνει μετά την εγγραφή και εννοεί μόνο σε θέση αναπληρωτή ή μονίμου εκπαιδευτικού (και όχι δημοσίου υπαλλήλου - υπάρχει σχετική γνωμοδότηση που το ξεκαθαρίζει)  στον τόπο που εδρεύει η ΑΣΠΑΙΤΕ.
Δεν ήξερες δε ρώταγες ?
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:44:12 »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #407 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 05:19:15 μμ »
ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΝΙΜΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΣΑΝ ΕΚ/ΚΟΣ........ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ.....
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος aiswpos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #408 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:56:05 μμ »
Αν και δεν θα επρεπε να απαντησω με τον τροπο που απαντησαν οι προηγουμενοι για διαφορους λογους (π.χ ευγενειας, χαρακτηρα, μορφωσης, επιπεδου, και οτι αλλο θετικο φανταστει κανεις ) εν τουτοις δεν μπορω παρα να πω (αποκλειστικα και μονο στους kkavoura  και   kxrysa -- απο Αμβουργο)

ΒΡΕ ΟΥΣΤ..........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


kkavoura : σου τα ειπα και κατ'ιδιαν τα δικα σου. Αφου φαινεται οτι ξερεις πολλα και καλα........για την ΑΣΠΑΙΤΕ που σου την συκοφαντησα και στην εθιξα!!!!!!!!!

kxrysa :  καλη μου δεν θα κανουμε μαζι κατι συνεταιρικα για να το συζητησουμε σ'αυτο το επιπεδο δηλαδη αν θα το χρειαστω εγω το χαρτι για κατι ή οχι . Αυτο προς το παρων ακομα --αν επιτρεπεις --  ειναι δικος μου λογαριασμος.  Τι λες???????
Επισης θα πρεπει να προσπαθησεις πολυ ακομα στη ζωη σου ωστε καποια στιγμη να ερθει και η δικαιωση για σενα ετσι ωστε να μπορουμε να τα πουμε απο το ιδιο επιπεδο-σημειο πχ. μεσα στην ΑΣΠΑΙΤΕ στην ΑΘΗΝΑ γιατι εγω θα ειμαι εκει σε λιγο. Εσυ????????? (κακια μου φαινεται αυτο αλλα βλεπεις το υφος σου πριν ηταν λιγο ΞΙΝΟ ή μηπως ...... εκανα λαθος?)

Προς τους αλλους : Μιλαω για Κανονισμο Σπουδων (ο οποιος οπως διευκρινησα και στο επιμαχο mail μου ειναι ακομα σε ισχυ και βαση αυτου λειτουργει η Σχολη )  και οχι πλεον για Κανονισμο Αξιολογησης Υποψηφιων (μιας και πλεον δεν ειμαι υποψηφιος αλλα ΣΠΟΥΔΑΣΤΗΣ)  και ως γνωστω "...αγνοια κανονισμων δεν συγχωρειτε , ποσο δε μαλλον για αυτους στη Σχολη που χειριζονται αυτα τα θεματα  (αυτο μπορει να αφορα και τον κκαβούρα, ισως εεεεεε????)

Οσο για το θεμα για ποιο λογο εκανα αιτηση αλλου και τωρα ζηταω μεταγραφη ειναι το εξης ΑΠΛΟ : η Αθηνα δεν εδινε θεση στην παραπανω ειδικοτητα που ηθελα.-

Αυτα για την ωρα σταματαω εδω, για να εχω να γραψω και τα υπολοιπα οταν θα χρειαστει......!!!!!!!
(δεν βλεπω να ειναι μακρια αυτη η  ωρα......)

Συγνωμη και παλι απο το υπολοιπο φορουμ (δηλαδη εκτος κκαβούρα και κχρυσα ) αλλα βλεπετε με τσιτωσαν λιγο .....

Καλο μεσημερι σε ολους ( αντε και σε εσας τους 2............... χαχαχαχαχαχα)




Αποσυνδεδεμένος kkavouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
.
« Απάντηση #409 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 04:23:39 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2013, 01:30:04 μμ από kkavouras »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:44:12 »

Αποσυνδεδεμένος aiswpos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #410 στις: Φεβρουάριος 13, 2009, 12:39:45 πμ »
Απο 03 Ιουλιου 2006 που ξεκινησε αυτη η συζητηση δεν υπηρξε ποτε τετοιο προσωπικο προβλημα με κανεναν και για τιποτα.
Ηξερες κατι αν ηθελες απαντουσες αν παλι οχι τοτε παλι καλα.

Και ΤΩΡΑ ξαφνικα ο καβούρας αρχιζει και χωνεται και μαλλον απειλει , ποιον, τι αραγε και με ποιο δικαιωμα ???

Λοιπον φιλτατε Τιμητη των Γραφομενων και των Ενεργειων στειλε ενα προσωπικο mail αν θες να μου πεις κατι και να σου τα εξηγησω και εγω πως εχουν τα πραγματα και ασε τους αλλους της Ασπαιτε να κανουν τα δικα τους......
Να μην ρωτησω αν ξερεις διευθυνσεις και τα λοιπα γιατι απο οτι βλεπω τα κονε υπαρχουν και καλα μαλιστα παντα προθυμα ωστε να σε διευκολυνουν .... ασχετα βεβαια αν τα προσωπικα δεδομενα πανε περιπατο. Αλλα για ολους υπαρχει η Θεια Δικη......!!!!

Συγνωμη και παλι απο τους υπολοιπους εδω μεσα για τα "προσωπικα" που παιχτηκαν εδω μεσα αλλα μερικες φορες καταλαβαινετε.......

Καλη σας νυχτα.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #411 στις: Φεβρουάριος 14, 2009, 12:40:28 πμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος ckats

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #412 στις: Φεβρουάριος 14, 2009, 06:49:12 μμ »
giannispolo, σε βρισκω λίγω απογοητευμένο για το πολυπόθητο χαρτι τησ ΣΕΛΕΤΕ;

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #413 στις: Φεβρουάριος 14, 2009, 09:16:17 μμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.
Για ποιο λόγο να μετράει η πιστοποίηση της ΑΣΠΑΙΤΕ στο μητρώο ενηλίκων; Η παιδαγωγική επάρκεια που αποκτάς με την ΑΣΠΑΙΤΕ απευθύνεται όπως το λέει και η λέξη για εκπαίδευση σε παιδιά. Η εκπαίδευση ενηλίκων διαφέρει αρκετά από την τυπική εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #414 στις: Φεβρουάριος 14, 2009, 10:32:28 μμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.

Νωρίς το πήρες χαμπάρι Γιαννάκη...μετά από ενάμισο χρόνο που μπηκες στο ΕΠΠΑΙΚ!!!! Σπίρτο αναμμένο είσαι ρε συ....
Μ'αρέσει που το περνουσες για μεταπτυχιακό...  ;D ;D ;D
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #415 στις: Φεβρουάριος 15, 2009, 10:54:44 μμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.
Για ποιο λόγο να μετράει η πιστοποίηση της ΑΣΠΑΙΤΕ στο μητρώο ενηλίκων; Η παιδαγωγική επάρκεια που αποκτάς με την ΑΣΠΑΙΤΕ απευθύνεται όπως το λέει και η λέξη για εκπαίδευση σε παιδιά. Η εκπαίδευση ενηλίκων διαφέρει αρκετά από την τυπική εκπαίδευση.

Φυσικά και πρέπει να μοριοδοτείται αφού οι εκπαιδευτές ενηλίκων κάνουν μάθημα και σε ΙΕΚ που το παρακολουθούν 19ανα και 20ονά παιδιά, αυτού του είδους είναι η δια βίου κατάρτιση.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #416 στις: Φεβρουάριος 15, 2009, 10:58:56 μμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.

Νωρίς το πήρες χαμπάρι Γιαννάκη...μετά από ενάμισο χρόνο που μπηκες στο ΕΠΠΑΙΚ!!!! Σπίρτο αναμμένο είσαι ρε συ....
Μ'αρέσει που το περνουσες για μεταπτυχιακό...  ;D ;D ;D

Έχεις καλό θυμικό...ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟ μεν αλλά κάλό, αφού λοιπόν ασχολείσαι μαζί μου  να σε ενημερώσω ότι το χαρτί της Ασπαίτε αναφέρει ότι απονέμεται σε ήδη πτυχιούχους γι'αυτό έγραφα και παλιά μεταπτυχιακό πιστοποΐιτικο, δεν αναφερόμουνα σε MSc που btw έχω κάνει αίτηση και για υποτροφία και περιμένω για τα αποτελέσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2009, 11:42:45 μμ από giannispolo »

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουάριος 15, 2009, 11:50:58 μμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.
Για ποιο λόγο να μετράει η πιστοποίηση της ΑΣΠΑΙΤΕ στο μητρώο ενηλίκων; Η παιδαγωγική επάρκεια που αποκτάς με την ΑΣΠΑΙΤΕ απευθύνεται όπως το λέει και η λέξη για εκπαίδευση σε παιδιά. Η εκπαίδευση ενηλίκων διαφέρει αρκετά από την τυπική εκπαίδευση.

Φυσικά και πρέπει να μοριοδοτείται αφού οι εκπαιδευτές ενηλίκων κάνουν μάθημα και σε ΙΕΚ που το παρακολουθούν 19ανα και 20ονά παιδιά, αυτού του είδους είναι η δια βίου κατάρτιση.
Οι εκπαιδευτές ενηλίκων του συγκεκριμένου μητρώου δεν κάνουν μάθημα σε ΙΕΚ αφού τα ΙΕΚ δεν ανήκουν στη δια βίου εκπαίδευση.  Οι θεωρίες που υπάρχουν στην εκπαίδευση ενηλίκων διαφέρουν αρκετά από αυτές που υπάρχουν στην παιδαγωγική. Υπάρχει μάλιστα ο όρος ανδραγωγική, σε αντιδιαστολή με τον όρο παιδαγωγική, για να επισημάνει αυτήν ακριβώς τη διαφορά. Οπότε σωστά δεν μοριοδοτείται μια πιστοποίηση στη παιδαγωγική. Αν σε ενδιαφέρει πάντως, υπάρχει και μεταπτυχιακό στο ΑΕΠ στην εκπαίδευση ενηλίκων.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουάριος 16, 2009, 01:53:15 μμ »
tO KAMENO XARTI ΤΗΣ ΑΣΠΑΙΤΕ

Ούτε στο μητρώο ενηλίκων δε μετράει,δεν παίρνει ούτε ένα μόριο ούτε αξιολογείται. Λυπάμαι πολύ για αυτούς που ξενυτεύονται για να παρακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα, και να μάθαινες και κάτι, πάει στο διάολο, μόνο τα λεφτά ξέρουν να παίρνουν, ουστ από εδώ και η Μπότσαρη και η Καλούρη.Μετά έχουμε και τον άλλο της Ασπαίτε να μας λέει για προσωπικά δεδομένα. Πώς μπήκε σε αυτό το μαγαζί δε ξέρω.

Το χαρτί της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι ένα όπλο το οποίο εξαρτάται από το IQ του καθενός πως θα το χρησιμοποιήσει. Με τον τρόπο που πας να το χρησιμοποιήσεις εσύ είναι ανίσχυρο… Με τον τρόπο που το χρησιμοποιούν κάποιοι άλλοι είναι πανίσχυρο…
Μου θυμίζεις μια ξένη διαφήμιση με κερκοπίθηκους που ενώ τους δίνουν ένα βαζάκι με μαρμελάδα αυτοί δεν ξέρουν πώς να το ανοίξουν…
Λυπάμαι…
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος stergiosGR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 02:50:10 πμ »
Καλημέρα,

Γνωρίζει μήπως κάποιος φίλος τί ακριβώς ζητάει η ΑΣΠΑΙΤΕ για να δεχτεί στη μοριοδότηση υποψηφίου μεταπτυχιακό (Master's) Εξωτερικού?
Στον περσινό κανονισμό αξιολόγησης υποψηφίων λέει στην αρχή (συνδυασμός αρθρων 4 και 5) ότι αν δεν έχεις αντιστοίχιση βαθμολογίας σου βάζει τη βάση (5.0)... και άρα συμπεραίνω αρκεί η απλή ισοτιμία από το ΔΟΑΤΑΠ. Κι εξάλλου δεν σου δίνονται μόρια από το βαθμό του μεταπτυχιακού παρα μόνο απο το βαθμό του βασικού πτυχίου..Μόρια από το μεταπτυχιακό παίρνεις μόνο από την υπαρξή του (10)....
Στο τέλος όμως και στις συνοπτικές οδηγίες (αριθμ. 7) λέει ότι για όλους τους τίτλους (προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς) πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχουν: 1) πτυχίο, 2) βεβαίωση ισοτιμίας και 3) βεβαίωση αντιστοίχισης βαθμού....ΥΠΑΡΧΕΙ αντιστοίχιση στα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικα???
Και αν υποβάλλω πτυχίο και βεβαίωση ισοτιμίας μόνο, χωρίς βεβαίωση αντιστοιχισης βαθμού, θα μου απορρίψουν το μεταπτυχιακό?
Ρώτησα στην ΑΣΠΑΙΤΕ και ήταν ήξεις-αφήξεις....
Είχε κάποιος φίλος η φίλη την ευτυχία αντίστοιχης διαδικασίας για λίγη βοήθεια και πληροφόρηση???

θα είμουν υπόχρεως ειλικρινά για οποιαδήποτε πληροφορία  Smiley

[Το βασικό μου πτυχίο είναι απο ελληνικό πανεπιστήμιο και το μεταπτυχιακό από Αμερική. Εχω κάνει αίτηση για ισοτιμία στο ΔΟΑΤΑΠ, την οποία υπολογίζω έτοιμη οριακά πριν τις προθεσμίες της ΑΣΠΑΙΤΕ, που για φέτος μου είπαν οτι θα είναι κανα μήνα νωρίτερα από το 2008. Χρόνος για επιπλέον βεβαιώσεις βαθμολογίας από ΔΟΑΤΑΠ δεν φαίνεται να υπάρχει...]

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160185
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 723
Σύνολο: 739

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.