*

Αποστολέας Θέμα: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19  (Αναγνώστηκε 161043 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #504 στις: Οκτώβριος 26, 2018, 06:39:39 μμ »
Προσλήψεις Γενικής δηλαδή;
Το ποστ αυτό αναφέρεται μόνο σε γενικής παιδείας !!! Το ερώτημα μου στον αιρετό αφορουσε μόνο της γενικής

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:59:14 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #505 στις: Οκτώβριος 26, 2018, 06:41:49 μμ »
Το έλεγα πριν γίνει η φάση στα ΕΠΑΛ !!! Θέλαν να πάρουν κόσμο στα αστικά κέντρα αλλά όχι από κρατικό

Αποσυνδεδεμένος Aggeliki67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #506 στις: Οκτώβριος 26, 2018, 06:51:29 μμ »
Μπορείτε να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένη; Ποιοι είναι αυτοί που "ενημερωνουν μόνο για Ειδικής"; Αιρετοί; Και εντέλει πού κωλύονται στο να προσλάβουν ταυτόχρονα Ειδικής και Γενικής; Τα κονδύλια, αν δεν κάνω λάθος, υπάρχουν, δεν έχουν τελειώσει τα λεφτά!
Της ειδικής προεξαγγελονται, ενώ της γενικής φημολογουνται.. Κι εγώ απορώ γιατί δεν μπορούν να γίνουν μαζί, αλλά δε γνωρίζω   αν είναι εσκεμμένο ή οχι

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #507 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 10:17:47 πμ »
Στο Επαλ στο κανονικό πρόγραμμα που έχει κενό φιλολόγου...Θεωρώ πως ήταν λάθος του υπουργείου ή σκοπιμότητα που προσέλαβαν στα Επαλ πριν τη δ φάση....
Παρουσιάστηκα σε 2 σχολεία στο πλαίσιο του ΜΝΑΕπαλ, ευτυχώς για μένα οι φιλόλογοι υπήρχαν, αλλά η συνάδελφος μαθηματικός δεν ήταν τόσο "τυχερή". Σε κανένα από τα 2 επαλ δεν υπήρχε μαθηματικός κ της ζήτησαν οι διευθυντές να μπει στα τμήματα της Α λυκ. κ όταν έρθει ο "κανονικός", θα είναι η 2η. Αυτό δεν μπορείς να το αρνηθεις. Αλλά μπορείς να αρνηθεις να μπεις σε τμήματα Γ', όπως κ της ζητήθηκε! Μιλάμε για σχολεία λίγο πιο έξω από Θεσσαλονίκη κ η διεύθυνση γνωρίζει τα κενά!
Κ για να καταλήξω, κ εγώ το θεωρώ "στρεβλωση" να καλείς πρώτα τους 2ους καθηγητές της τάξης, όταν δεν υπάρχει ο 1ος! Φαντάζομαι ότι αυτό έγινε επειδή το ένα είναι χρηματοδότηση εσπα, ενώ το άλλο όχι. Ελπίζω να γίνει γρήγορα φάση γενικής κ να δουλέψουν οι συνάδελφοι!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2018, 10:21:53 πμ από smaroula »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:59:14 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #508 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 10:31:18 πμ »
Παρουσιάστηκα σε 2 σχολεία στο πλαίσιο του ΜΝΑΕπαλ, ευτυχώς για μένα οι φιλόλογοι υπήρχαν, αλλά η συνάδελφος μαθηματικός δεν ήταν τόσο "τυχερή". Σε κανένα από τα 2 επαλ δεν υπήρχε μαθηματικός κ της ζήτησαν οι διευθυντές να μπει στα τμήματα της Α λυκ. κ όταν έρθει ο "κανονικός", θα είναι η 2η. Αυτό δεν μπορείς να το αρνηθεις. Αλλά μπορείς να αρνηθεις να μπεις σε τμήματα Γ', όπως κ της ζητήθηκε! Μιλάμε για σχολεία λίγο πιο έξω από Θεσσαλονίκη κ η διεύθυνση γνωρίζει τα κενά!
Κ για να καταλήξω, κ εγώ το θεωρώ "στρεβλωση" να καλείς πρώτα τους 2ους καθηγητές της τάξης, όταν δεν υπάρχει ο 1ος! Φαντάζομαι ότι αυτό έγινε επειδή το ένα είναι χρηματοδότηση εσπα, ενώ το άλλο όχι. Ελπίζω να γίνει γρήγορα φάση γενικής κ να δουλέψουν οι συνάδελφοι!
Το τελευταίο σου συμπέρασμα είναι η σκέψη μου από την αρχή .έστω ότι μπαλωνεται έτσι το κενό ,θα δοθεί ως κενό από τη διεύθυνση ???

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #509 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 10:36:22 πμ »
Το τελευταίο σου συμπέρασμα είναι η σκέψη μου από την αρχή .έστω ότι μπαλωνεται έτσι το κενό ,θα δοθεί ως κενό από τη διεύθυνση ???
Πιστεύω ότι όταν θα ζητηθούν τα κενά, οι διευθυντές των σχολείων θα τα δώσουν. Γιατί κ οι 2 της είπαν προσωρινά να μπει κ θα περιμένουν τον συνάδελφο. Δεν ξέρω τι θα κάνουν οι διευθύνσεις...ελπιζω να μην τα κουκουλωσουν...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #510 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 11:02:02 πμ »
Πιστεύω ότι όταν θα ζητηθούν τα κενά, οι διευθυντές των σχολείων θα τα δώσουν. Γιατί κ οι 2 της είπαν προσωρινά να μπει κ θα περιμένουν τον συνάδελφο. Δεν ξέρω τι θα κάνουν οι διευθύνσεις...ελπιζω να μην τα κουκουλωσουν...
Smaroula μιλάς πολύ σωστά. Θέλω να πιστεύω κι εγώ ότι θα δοθούν αυτά τα κενά και δεν θα τα κουκουλώσουν...Εξάλλου είναι παράνομο να γράφουν στα βιβλία ύλης οι καθηγητές που προσλήφθηκαν για ΜΝΕΑ στα επαλ και να βάλουν διαγωνίσματα, βαθμούς τετραμήνου κλπ....

Αποσυνδεδεμένος sartrpe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #511 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 12:18:38 μμ »
Το ίδιο συμβαίνει και σε συνάδελφο φιλόλογο, του ζητήθηκε να μπει στις τάξεις χωρίς να υπάρχει ο "κανονικός" φιλόλογος καθώς υπάρχει κενό, για να απασχολήσει και να μην τριγυρνάνε τα παιδιά έξω, και βγήκε πρόγραμμα με ώρες στα τμήματα που υπάρχουν τα κενά. Και βέβαια τίθεται το ερώτημα, τί κάνει ο/η συνάδελφος αυτές τις ώρες; Να προχωρήσει ύλη, να αξιολογήσει/βαθμολογήσει δε μπορεί γιατί εκτός από παράνομο είναι ανήθικο και αντιδεοντολογικό καθώς συμπράττει στο να βολεύονται με αυτόν το τρόπο και αργουν τα κενά έτσι ώστε να δουλέψουν και άλλοι συνάδελφοι. Καμμία επιμόρφωση, κανένας δεν ξέρει τίποτα, οπότε για ποιά ΜΝΑΕ μιλάμε, στου κασίδη το κεφάλι όλα. 

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #512 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 12:35:06 μμ »
Καταλαβαίνω αυτό που γράφεις. Εγώ στη θέση της/του συναδέλφου θα ενημέρωνα πρώτα πρώτα τη διεύθυνση κ τον σύμβουλο (που δεν λέγονται πια έτσι, αλλά μου διαφεύγει το νέο όνομα της θέσης τους) για να είμαι καλυμμένη. Στη συνέχεια, θα αρνουμουν να μπω σε άλλες τάξεις, Π.χ. Β ή γ'.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #513 στις: Οκτώβριος 28, 2018, 08:51:54 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι !Χρονια πολλά !Ελπιζω κάτι καλό να γίνει την εβδομάδα που έρχεται .Η υπομονή μας λιγόστεψε περιμένουμε ένα φως στο σκοτάδι.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #514 στις: Οκτώβριος 28, 2018, 09:52:11 πμ »
Χρόνια πολλά !! Καλες προσλήψεις εύχομαι και για όσες μας προσπερνάνε οι φάσεις από το Σεπτέμβρη κιόλας εύχομαι να είμαστε μέσα σε αυτές επιτέλους !😂😂Μακάρι για όλους μας να είναι η τελευταία αναμονή

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #516 στις: Οκτώβριος 28, 2018, 12:31:55 μμ »
Για δ φάση δεν ακούω και ανησυχώ !

Αποσυνδεδεμένος hlektrologos pe1703

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #517 στις: Οκτώβριος 28, 2018, 01:52:33 μμ »
Μηπως ο αιρετος ενω τον ρωτησες για γενικη σου απαντησε για την ειδικη ετσι για ναπει οτι κατι θα κινηθει! Κι αν τον ρωτησεις θα σου πει ωχ συγγνωμη δεν καταλαβα τι με ρωτησες ακριβως!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160023
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 487

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.