*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3144244 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7182 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:16:36 πμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανεις αν στο 529 στη δεύτερη εργασία στην οποία πρέπει να παρατηρήσουμε ένα παιδί με αυτισμό μπορούμε να επιλέξουμε σαν τομεα παρατήρησης την κοινωνική συναναστροφή;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7183 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:24:41 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς την Καιτέ στο 511? Θέλει ή δε θέλει να της στείλουμε το υλικό μας πριν την παράδοση? Δεν έχω καταλάβει απ'αυτά τα μειλ που μας στέλνει κάθε φορά...

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7184 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:36:43 μμ »
Καλησπέρα, για όσους είχαν ή έχουν τώρα το 511 μπορουμε να παραδώσουμε πρώτα τη Μικρή Μελέτη? ή να περιμένουμε να κανουμε τη συνεντευξη και την ανάλυση και να τα δώσουμε όλα μαζί? εσεις τι κάνατε?
[/quot

Στο προηγούμενο εξάμηνο με τη Χαραλάμπους τα είχα αναρτήσει όλα μαζί στο τέλος. Μας το είχε πει και η ίδια στη τηλεδιασκέψη ότι δεν έχει πρόβλημα το πότε αρκεί να έχουν αναρτηθεί όλα μέχρι τη καταληκτική ημερομηνία. Αν όμως το έχεις με άλλο καθηγητή μη σε πάρω στο λαιμό μου. Ρώτα τον/την καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Dorris82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7185 στις: Απρίλιος 11, 2016, 01:10:10 πμ »
Γεια σας
είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum
έχω μια απορία για το 521
στην δεύτερη εργασία πρέπει να κάνουμε και συμβόλαιο τιμής;
αν το έχει κάποιος με Στασινό και μπορεί να βοηθήσει ή κάποιος παλιότερος αν ξέρει να μου πει
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος oulaloum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7186 στις: Απρίλιος 11, 2016, 09:17:54 πμ »
Γεια σας
είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum
έχω μια απορία για το 521
στην δεύτερη εργασία πρέπει να κάνουμε και συμβόλαιο τιμής;
αν το έχει κάποιος με Στασινό και μπορεί να βοηθήσει ή κάποιος παλιότερος αν ξέρει να μου πει
ευχαριστώ

Το έχω με Μορφίδη και στην τηλεδιάσκεψη είχε πει ότι θα μπορούσαμε να εντάξουμε και τη σύνταξη ενός συμβολαίου τιμής μέσα στο πλαίσιο της διαχείρισης της περίπτωσης που θα επιλέξουμε, όμως δεν είναι υποχρεωτικό.
Μας άφησε, δηλαδή, ελεύθερους ως ένα βαθμό και στο αν θα το εντάξουμε και στον τρόπο με τον οποίο θα το αξιοποιήσουμε αν τελικά το αξιοποιήσουμε (ως πλήρες κείμενο, ως παράρτημα, με περιφραστική περιγραφή κ.ο.κ.), λέγοντας όμως ότι ο Στασινός το θεωρεί αρκετά σημαντικό και ότι καλό θα ήταν να δείξουμε ότι το έχουμε κατανοήσει με κάποιον τρόπο.
Καταλαβαίνεις επομένως.
Προσωπικά θα το αξιοποιήσω αναφέροντάς το απλά ως μια τεχνική που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και θα το περιγράψω εν συντομία, αλλά δεν σκοπεύω  να σταθώ ιδιαίτερα εκεί - μια παράγραφος καλή είναι.
Ελπίζω να σε βοήθησα, καλημέρα!

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7187 στις: Απρίλιος 11, 2016, 09:23:01 πμ »
Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς την Καιτέ στο 511? Θέλει ή δε θέλει να της στείλουμε το υλικό μας πριν την παράδοση? Δεν έχω καταλάβει απ'αυτά τα μειλ που μας στέλνει κάθε φορά...
Καλημέρα.  Νομίζω πως καλό ειναι να έχεις μια επικοινωνία (να στείλεις ας πουμε τον οδηγό της ημιδομημένης σου) αλλά συγχρόνως να μην την πρήζεις κιόλας με πολλά πολλά ...τι να πω και εμένα με μπερδεύει λίγο με τα email.. Καλή επιτυχία. Τον Βρασίδα τον διάβασες ?εμένα με δυσκολεύει πολύ πονανε τα μάτια μου, έχεις βρει κανένας τρόπο να τον εκτυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7188 στις: Απρίλιος 11, 2016, 10:55:40 πμ »
Υπάρχει θερινό εξάμηνο και δεν είναι περιορισμένος ο αριθμός των φοιτητών αλλά των μαθημάτων που μπορείς να δηλώσεις. Λογικά θα σας τα πουν κατά τη δήλωση μαθημάτων
[/quot

Ξερω ότι δεν πρεπει να ξεκινησεις το μεταπτυχιακό σε θερινό εξάμηνο γιατί τότε δεν στο αναγνωρίζει ο ΔΟΤΑΠ. Και πως ο αριθμός των μοναδων που διακαιούσαι να παρεις σε θερινο εξάμηνο ειναι ΣΥΝΟΛΙΚΑ 15. Οπότε υπολογίζεις. εγω ας πούμε, λέω να παρω 1 μαθημα και ενα σεμινάριο, γιατι στο ξεκινημα μου (εαρινό 2016), επειδη δεν ηξερα αν θα προλαβαινω, πηρα μόνο 2 μαθηματα και ενα σεμιναριο.

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7189 στις: Απρίλιος 11, 2016, 11:04:50 πμ »
Οκ, ευχαριστώ! Είναι όντως κουραστικό και όχι, απ'ότι έχω δει, δεν μπορείς να το εκτυπώσεις εκτός αν κάνεις prtScr σε κάθε σελίδα. :/

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7190 στις: Απρίλιος 11, 2016, 02:36:13 μμ »
Ρε παιδια, εχω μπερδευτει..
Ξεκινησα το εαρινο του 2016, καθως θελω πληρη φοιτηση εχω παρει 3 μαθηματα κ 1 σεμιναριο. Αν ισχυει ο περιορισμος των 15 ects για το θερινο και το 3+1 ειναι το μεγιστο μαθηματων που μπορουμενα δηλωσουμε,πως βγαινει το μαστερ σε 3 εξαμηνα??
Συνολικα απαιτουνται 9 μαθηματα κ 3 σεμιναρια: 3+1 το 1ο εξαμηνο, 1μαθ +2 σεμ(2ο-θερινο) μενουν 5 μαθηματα για το τελευταιο εξαμηνο, θα με αφησουν να δηλωσω 5??
Κανω κατι λαθος??

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7191 στις: Απρίλιος 11, 2016, 02:41:33 μμ »
Ρε παιδια, εχω μπερδευτει..
Ξεκινησα το εαρινο του 2016, καθως θελω πληρη φοιτηση εχω παρει 3 μαθηματα κ 1 σεμιναριο. Αν ισχυει ο περιορισμος των 15 ects για το θερινο και το 3+1 ειναι το μεγιστο μαθηματων που μπορουμενα δηλωσουμε,πως βγαινει το μαστερ σε 3 εξαμηνα??
Συνολικα απαιτουνται 9 μαθηματα κ 3 σεμιναρια: 3+1 το 1ο εξαμηνο, 1μαθ +2 σεμ(2ο-θερινο) μενουν 5 μαθηματα για το τελευταιο εξαμηνο, θα με αφησουν να δηλωσω 5??
Κανω κατι λαθος??

Μέχρι πέρυσι έδιναν την δυνατότητα να πάρεις και στο θερινό εξάμηνο 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο. Μετά από τις καινούριες αλλαγές που έγιναν από το καλοκαίρι αυτό άλλαξε και έτσι μπορείς να πάρεις 1 μάθημα και 2 σεμινάρια. Έτσι θα χρειαστεί να κάνεις και το εαρινό εξάμηνο του 17 και να μοιράσεις τα μαθήματα σε 3 και 2. Δεν σε αφήνουν να πάρεις 5 μαθήματα μαζί. Τα 3 εξάμηνα του μεταπτυχιακού αφορούν τα εξάμηνα πλην του θερινού.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2016, 02:43:05 μμ από theodorakl »

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7192 στις: Απρίλιος 11, 2016, 02:51:36 μμ »
Μα τοτε πως γραφουν στο προγραμμα σπουδων κ στα εντυπα που γραφτηκαμε πληρης φοιτηση σε 3 εξαμηνα. Δεν θα επρεπε να αναφερουν πως μονο για τις εγγραφες Οκτωβριου ισχυουν τα 3 εξαμηνα? Πιστευετε πως αν ασκησω πιεση θα με αφησουν να δηλωσω 5 στο τελευταιο εξαμηνο??

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7193 στις: Απρίλιος 11, 2016, 03:03:33 μμ »
Μα τοτε πως γραφουν στο προγραμμα σπουδων κ στα εντυπα που γραφτηκαμε πληρης φοιτηση σε 3 εξαμηνα. Δεν θα επρεπε να αναφερουν πως μονο για τις εγγραφες Οκτωβριου ισχυουν τα 3 εξαμηνα? Πιστευετε πως αν ασκησω πιεση θα με αφησουν να δηλωσω 5 στο τελευταιο εξαμηνο??

Δεν νομίζω να σου επιτραπεί κάτι τέτοιο γιατί ξεφεύγει πολύ ο αριθμός των μονάδων που επιτρέπεται να πάρεις.
Άλλωστε προσωπικά θεωρώ ότι είναι αδύνατο μέσα σε ένα εξάμηνο να μπορέσεις να ανταποκριθείς στις απαιτήσεις 5 μαθημάτων.

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7194 στις: Απρίλιος 11, 2016, 03:18:26 μμ »
Στο 521 στην εργασια για τον σχολικο εκφοβισμο θα γραψουμε συγκεκριμενο παραδειγμα και οχι γενικα ε;;;

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7195 στις: Απρίλιος 11, 2016, 04:31:01 μμ »
Δεν διαφωνω οτι ειναι πολλα τα 5 μαθηματα, απλα συμπεραινω πως σε καμια περιπτωση δεν ειναι εφικτη η φοιτηση σε 3εξαμηνα. Κ τον Οκτωβρη του '15 να εχει ξεκινησει καποιος παλι θα χρεαστει 4 μαθηματα το θερινο. Αναρωτιεμαι αν τιθεται θεμα αξιοπιστιας του Πανεπιστημιου που ακομα αναφερει στην σελιδα του για master σε 3 εξαμηνα.. Δεν θα επρεπε να το ειχαν αλλαξει απ'οταν ανακοινωθηκε ο περιορισμος των ects για το θερινο εξαμηνο??Εχω στειλει mail σε συμβουλο κ περιμενω απαντηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.