*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 3000211 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sophy177

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παρακαλω μια διευκρίνιση για όποιον γνωρίζει. Μαζί με την δήλωση σδε ζητάει και επικαιροποίηση του εργασιακού καθεστώτος. Όταν έκανα την αιτηση ήμουν άνεργη και μοριοδοτηθηκα αναλόγως. Τώρα που το καθεστώς εργασίας μου εχει αλλάξει πρέπει να το δηλώσω στην αίτηση και σε αυτή την περίπτωση αλλάζει και η θέση κατάταξης μου στον οριστικό πίνακα. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Δεν αλλαζει η θεση σου.

Στην ανακοινοποίηση ωρών υπήρξαν....αυξήσεις.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Από Δευτέρα πρωι σκανε τα μειλς αναθεσης.....εγώ, παιδιά επικοινώνησα σχεδόν με όλους τους από πάνω μου συναδέλφους (άλλους τους ήξερα και άλλους όχι) να δω τί θα βάλουν (άλλους τους πίστεψα και άλλους όχι)....βρήκα όλους τους ΑΠΩ και με πλήρη απασχόληση στο δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα που παίρνουν μέχρι 10....επικοινώνησα και με τα ΣΔΕ να δω πόσες ημέρες με θέλουν ανάλογα με τις διαθέσιμες ώρες (άλλοι θέλουν τρίωρα την ημέρα-αν είναι δυνατόν!-άλλοι βάζουν και πεντάωρα) και...ο Θεός βοηθός!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Δηλαδή δεν θα αναρτηθεί εκ νέου πίνακας με τις νέες μας προτιμήσεις. Κατευθείαν τη Δευτέρα θα στέλνουν μέιλ; Επίσης αν θυμάστε πέρυσι έτρεξε το σύστημα μια φορά κ μετα το ξανα τρεξαν δεύτερη για να καλύψουν τις θέσεις αυτών που αρνήθηκαν... Με κάτι τέτοιο αναλογο αν γίνει κ φέτος πάμε κατά τέλη Οκτωβρίου τοποθέτηση ή κ αρχές Νοεμβρίου..

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Από Δευτέρα στέλνουν μέιλ μου είπαν (θα αναρτήσουν και τους νέους πίνακες). Όποιος παίρνει μέιλ εντός δύο ημερών αναλαμβάνει υπηρεσία στο ΣΔΕ και αρχίζει μαθήματα (μετά βέβαια από την περίφημη πρώτη συνέλευση εκπαιδευτών όπου φτιάχνεται το εβδομαδιαίο πρόγραμμα). Μετά την πάροδο δύο ημερών από τα πρώτα μέιλ κατευθείαν θα στείλουν τα δεύτερα. Δεν περιμένουν τα ΣΔΕ τους εκπαιδευτές για το σύνολο των ειδικοτήτων για να ξεκινήσουν. Ξεκινούν ακόμα και με ένα εκπαιδευτή από Δευτέρα.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Για να ξεκινήσουν πρέπει να γίνει έγγραφο που θα πρέπει να περάσει ΔΣ... Κ κάποια χρόνια μας είχαν ταλαιπωρήσει κ με αυτό που πήγαινε από εβδομάδα σε εβδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
σε περιπτωση που καποιοσ θελει να αποσύρει το ενδιαφέρον του , δεν θα επρεπε καπου να το δηλώσει στην αιτηση?

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Ίσως αν δεν δηλώσει κανένα σδε κ κάνει οριστική υποβολή... Η έστω να διαλέξει ένα ΣΔΕ που δεν έχει καθόλου ώρες... Η να βάλει μέγιστο ωρών - μηδέν ώρες...

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παντως περυσι είχε επιλογή που τσεκαρες το κουτακι.  Η επιλογη αυτή παραδόξως φαινεται στην εκτυπωση της τελικής αίτησης.

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Από Δευτέρα στέλνουν μέιλ μου είπαν (θα αναρτήσουν και τους νέους πίνακες). Όποιος παίρνει μέιλ εντός δύο ημερών αναλαμβάνει υπηρεσία στο ΣΔΕ και αρχίζει μαθήματα (μετά βέβαια από την περίφημη πρώτη συνέλευση εκπαιδευτών όπου φτιάχνεται το εβδομαδιαίο πρόγραμμα). Μετά την πάροδο δύο ημερών από τα πρώτα μέιλ κατευθείαν θα στείλουν τα δεύτερα. Δεν περιμένουν τα ΣΔΕ τους εκπαιδευτές για το σύνολο των ειδικοτήτων για να ξεκινήσουν. Ξεκινούν ακόμα και με ένα εκπαιδευτή από Δευτέρα.
Δεν πρέπει να περάσει πρώτα από Δ.Σ; αυτο συνηθως καθυστερει

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Από Δευτέρα στέλνουν μέιλ μου είπαν (θα αναρτήσουν και τους νέους πίνακες). Όποιος παίρνει μέιλ εντός δύο ημερών αναλαμβάνει υπηρεσία στο ΣΔΕ και αρχίζει μαθήματα (μετά βέβαια από την περίφημη πρώτη συνέλευση εκπαιδευτών όπου φτιάχνεται το εβδομαδιαίο πρόγραμμα). Μετά την πάροδο δύο ημερών από τα πρώτα μέιλ κατευθείαν θα στείλουν τα δεύτερα. Δεν περιμένουν τα ΣΔΕ τους εκπαιδευτές για το σύνολο των ειδικοτήτων για να ξεκινήσουν. Ξεκινούν ακόμα και με ένα εκπαιδευτή από Δευτέρα.
δε θα γίνει πρώτα το Δ.Σ;

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Έχετε δίκιο.....θα γινει Δ.Σ. πρώτα ....θέλει καμια δεκαριά μέρες μετά το μέιλ.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Καλό Νοέμβριο λοιπόν...

Τεσπα... Αν στείλουν Δευτέρα τα μέιλ είναι σημαντικό για την εξέλιξη... Είναι σίγουρο ότι Δευτέρα στέλνουν; Ή εικάζουμε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160727
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.