*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 732815 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2520 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 04:31:30 μμ »
Ενδεχόμενο που λέει πολλά...θα μείνουμε όλοι να κοιτάμε την τοποθέτηση...η ουσία είναι ότι παραμένουμε ακόμη και μετά από τις τοποθετήσεις μας άνεργοι.Αυτό πρέπει να μας χαλάει πάνω από όλα όπως και ο εμπαιγμός μας μήνες τώρα.Τ'άλλα είναι λογαριασμοί χωρίς τον ξενοδόχο.Για τον ξενοδόχο δεν υπάρχουν ευνοημένοι.Είμαστε όλοι χαμένοι.Τι να συζητήσουμε άλλο?

Πες τα...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:11:02 »

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2521 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 04:44:27 μμ »
Κ ποια θα θεωρηθεί μέρα παρουσίας στις ΔΔΕ;Η  ημέρα δήλωσης ΣΚΕΔ;
H περασμένη Δευτέρα
 

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2522 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 04:50:50 μμ »
Ας κάνουμε κάτι επιτέλους...Από τη μια τάχα μας προσλαμβάνουν ως αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου και από την άλλη είμαστε σπίτι ακόμη.Πες τε μου σε ποιους αναπληρωτές που έχουν τοποθετηθεί σε σχολεία από τις διδε έχει συμβεί να κάθονται σπίτι και να πέριμένουν τη σύμβαση εξ'ουρανού?Πότε ανακοινώθηκαν ονόματα αναπληρωτών και όταν παρουσιάστηκαν στις διδε τους είπαν α περιμένετε γιατί δε μας έστειλαν ακόμα τη σύμβαση?πού είναι οι σύλλογοι αναπληρωτών να διαμαρτυρηθούν?Τι είναι αυτά?

Αποσυνδεδεμένος Ψιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω το σκύλο μου!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2523 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 05:51:40 μμ »
Εγώ λέω να βγούμε και να κλείσουμε τους δρόμους.

Είναι περίεργο,  άτομα που είναι  πολύ ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών, έτυχε να συμπέσουν με άλλα άτομα που ήταν κοντά στα μόρια και τελικά βλέπω ότι παίρνουν 8, 9 ώρες, ενώ άλλοι παρακάτω στον πίνακα σε μη ευνοημένα ΣΚΕΔ παίρνουν περισσότερες ώρες.
Αν κανείς δει τα ονόματα επιλεγέντων σε ΣΚΕΔ ανά την επικράτεια και συγκρίνει με τα ονόματα του πίνακα αναπληρωτών είναι φως φανάρι.Και μιλάμε για ώρες πριν την επικαιροποίηση τμημάτων.Προβλέπω ανακατατάξεις μετά την επικαιροποίηση....

Το περίεργο ποιο είναι?
Εγώ που είμαι 3η στα Χανιά πχ, προτίμησα 6 ώρες μέσα στα Χανιά, ο άλλος που είναι 4ος και είναι 5 θέσεις πιο κάτω από εμένα στον πίνακα αναπληρωτών,για να μη μείνει χωρίς ώρες πήρε 8 ώρες στα Σφακιά.
Only a life lived for others is worth living
- Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:11:02 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2524 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:48:12 μμ »
Πάντως πραγματικά...δεν καταλαβαίνω το πνεύμα μερικών εδώ μέσα;; Πώς περιμένετε μπέσα απ'αυτούς που άφησαν τόσο κόσμο άνεργο φέτος...;; Ακόμη υπολογίζετε στην "αξιοπιστία" του Υπουργείου Παιδείας;  ???  ::)
Με ποια δεδομένα ακριβώς...;; Τα δεδομένα που χώρισαν οικογένειες με 3 παιδιά επειδή δεν δόθηκαν αποσπάσεις ή τα δεδομένα της διαθεσιμότητας που έγινε εν μία νυκτί.....;; Ή της "αξιολόγησης" και της μελλοντικής διαθεσιμότητας πολλών συναδέλφων...;; Και περιμένετε να σκεφτούν και να υπολογίσουν τι; Το πρόγραμμα της ενισχυτικής διδασκαλίας;;;
Λίγη λογική να χουμε ρε παιδιά....και να βλέπουμε πώς αλλιώς θα επιβιώσουμε ανεξάρτητα απ'τους "χασάπηδες" του Υπουργείου!  :o :o :o


"Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;;"   ::) ::) ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:52:18 μμ από ΛΩΡΑ »
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2525 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 07:25:54 μμ »
Παιδιά πρέπει να είμαστε ενωμένοι.Μόνο έτσι θα πάμε μπροστά!

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2526 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 07:41:47 μμ »
Υπάρχουν και χειρότερα, μπορεί να έπαιρναν αναπληρωτές και να μην τους πλήρωναν ποτέ.
Πρέπει να διασφαλίσουμε ότι τα χρήματα της ενισχυτικής δεν θα δοθούν σε άλλα προγράμματα!!!
 Είχε γράψει και ο μπρατης πως οι κενές θέσεις που θα μείνουν από τους διορισμούς θα καλυφτούν με αναπληρωτές, άρα την πέμπτη 6/3 είναι μια πιθανή μέρα να πάρουν αναπληρωτές, δεν θα υπάρχουν και συνέπειες για όσους αρνηθούν από εδώ και πέρα! . Οι μέρες είναι στο  όριο για 50 ένσημα… μήπως αυτό εξηγεί την αδικαιολόγητη καθυστέρηση για την σύμβαση της ενισχυτικής.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2527 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 10:26:07 πμ »
Καλημέρα, συνάδελφοι. Μόλις μίλησα με υπουργείο, τηλ. για ενισχυτική 2103442212, και ο εξυπηρτικότατος υπάλληλος μου είπε ότι ακόμα περιμένουν χαρτιά από ΕΣΠΑ. Πολύ δύσκολο να γίνει κάτι σήμερα. Από διεύθυνση εικάζουν ότι μάλλον πάει για Μάρτιο. Ξέρετε πόσα γλιτώνουν έτσι, από ΙΚΑ και άλλα.Κατά τα άλλα, πρώτα ο μαθητής. Καλό είναι να τηλεφωνούμε και να πιέζουμε. Εγώ αυτό κάνω εδώ και καιρό. Όποιος γνωρίζει κάτι άλλο ή μάθει , ας ενημερώσει. Υπομονή σε όλους μας...Πού καταντήσαμε...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2528 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 10:33:48 πμ »
Καλημέρα, συνάδελφοι. Μόλις μίλησα με υπουργείο, τηλ. για ενισχυτική 2103442212, και ο εξυπηρτικότατος υπάλληλος μου είπε ότι ακόμα περιμένουν χαρτιά από ΕΣΠΑ. Πολύ δύσκολο να γίνει κάτι σήμερα. Από διεύθυνση εικάζουν ότι μάλλον πάει για Μάρτιο. Ξέρετε πόσα γλιτώνουν έτσι, από ΙΚΑ και άλλα.Κατά τα άλλα, πρώτα ο μαθητής. Καλό είναι να τηλεφωνούμε και να πιέζουμε. Εγώ αυτό κάνω εδώ και καιρό. Όποιος γνωρίζει κάτι άλλο ή μάθει , ας ενημερώσει. Υπομονή σε όλους μας...Πού καταντήσαμε...
Μάρτιος είναι το Σάββατο...Δεν πριοσδιόρισε μέρα.Ο Βασίλης Καλόγηρος στο news.gr έγραψε για τέλη αυτής της εβδομάδας.Ο υπάλληλος δεν ήξερε μέρα?

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2529 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 10:49:48 πμ »
Πολύ σωστα όλα αυτά αλλά χτες ρωτησα τυχαία κάποιους μαθητες γυμνασίου  και μου είπαν ότι δεν έχουν ενημερωθεί απο το σχολείο για την ενισχυτική!!!!
Νομίζω ότι όλα τα άλλα σχόλια περισσέυουν. Αν δεν έχει μαθητές το πρόγραμμα, πώς θα λειτουργήσει???

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2530 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 11:02:08 πμ »
Ο υπάλληλος είπε Μάρτιο, που σημαίνει ότι μπορεί να ξεκινήσει μετά την 1η Μαρτίου. Τί να λέμε τώρα...Έκαναν ένα πρόγραμμα για τα μάτια του κόσμου και για να δικαιολογήσουν τις σπατάλες και τις καταχρήσεις τους..Μας πετάνε ένα ξεροκόμματο κι αυτό μας το βγάζουν από τη μύτη κι αυτοί απολαμβάνουν το παντεσπάνι τους με τις δικές μας θυσίες. Νιώθω απογοητευμένη, ματαιωμένη, αηδιασμένη... καιρός για αφύπνιση! Κατά τα άλλα τρέχαμε ως αναπληρωτές για κάτι καλύτερο...Το πρόβλημα όμως είναι ότι και οι γονείς δεν πιέζουν. Πρέπει να αποχωρήσω. Καλό μας κουράγιο!

Αποσυνδεδεμένος prodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2531 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 11:17:17 πμ »
ρε παιδεια ειναι αστειο.τι θα καλυψεις στα παιδια για τοσο λιγο διαστημα?κενα μηνων θα βγουν σε 6 -7 βδομαδες?

Αποσυνδεδεμένος olgander

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2532 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 11:29:45 πμ »
O Διευθυντής του σχολείου που τοποθετήθηκα μου είπε για Παρασκευή ή Τρίτη, ομοίως και η υπάλληλος στη ΔΙΔΕ που κατέθεσα τα δικαιολογητικά μου. Δεν ξέρω όμως αν έχουν κάποια πληροφορία, ή κάνουν απλώς εικασίες... Ίδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2533 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 11:44:46 πμ »
Ο υπάλληλος είπε Μάρτιο, που σημαίνει ότι μπορεί να ξεκινήσει μετά την 1η Μαρτίου. Τί να λέμε τώρα...Έκαναν ένα πρόγραμμα για τα μάτια του κόσμου και για να δικαιολογήσουν τις σπατάλες και τις καταχρήσεις τους..Μας πετάνε ένα ξεροκόμματο κι αυτό μας το βγάζουν από τη μύτη κι αυτοί απολαμβάνουν το παντεσπάνι τους με τις δικές μας θυσίες. Νιώθω απογοητευμένη, ματαιωμένη, αηδιασμένη... καιρός για αφύπνιση! Κατά τα άλλα τρέχαμε ως αναπληρωτές για κάτι καλύτερο...Το πρόβλημα όμως είναι ότι και οι γονείς δεν πιέζουν. Πρέπει να αποχωρήσω. Καλό μας κουράγιο!

Aφού βρίσκουν ιδιαίτερα με 7 ευρώ ή και ....5 ευρώ την ώρα για τα κάποια κενά ή τεστάκια και διαγωνίσματα!!!!!!!!!!!
Μη ξεχνιόμαστε ,δεν τους νοιάζουν τα εντατικά μαθήματα , γυμνάσιο είναι.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.