*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1783568 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7098 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 04:40:11 μμ »
Εμένα που είναι εντελώς παράλογο που δεν με αποδεσμεύει, ρώτησα στο Τμήμα Αποσπάσεων στο Υπουργείο τι μπορώ να κάνω και μου πρότειναν να θέσω εγγράφως το ερώτημα γιατί δεν με αποδεσμεύουν (στη Δ/νση με κοινοποίηση στο τμήμα του Υπουργείου). Προφανώς αν το κάνω αυτό θα με αποδεσμεύσει αλλά θα έχω μπει και στην black list και δεν το θέλω γιατι και του χρόνου εδώ θα είμαι και μπορεί να μου την φυλάει... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:06:15 »

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7099 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 04:43:49 μμ »
Λοιπόν, τηλεφώνησα στο υπουργείο κ μου είπε η υπάλληλος ότι δεν υπάρχει επίσημο χαρτί που να λέει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να υποβάλλουμε αίτηση επανεξέτασης κάθε φορά...Αλλά ''έτσι πρέπει''. Μου είπε μάλιστα ''ούτε όμως υπάρχει κ κάτι που να λέει ότι δεν χρειάζεται να κάνεις''.Ωραία της λέω, άρα έχουμε και οι 2 δίκιο! Κ της εξήγησα ότι εγώ θα κάνω ένσταση κ σαν επιχείρημα θα χρησιμοποιήσω ότι δεν αναφέρεται πουθενά κάτι...Ο υπάλληλος στη Β/θμια μου είπε ''αυτά που σου λένε είναι πρόσχημα, για να πετάξουν όσους το δυνατό περισσότερους απ έξω...

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7100 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 04:44:53 μμ »
Εμένα που είναι εντελώς παράλογο που δεν με αποδεσμεύει, ρώτησα στο Τμήμα Αποσπάσεων στο Υπουργείο τι μπορώ να κάνω και μου πρότειναν να θέσω εγγράφως το ερώτημα γιατί δεν με αποδεσμεύουν (στη Δ/νση με κοινοποίηση στο τμήμα του Υπουργείου). Προφανώς αν το κάνω αυτό θα με αποδεσμεύσει αλλά θα έχω μπει και στην black list και δεν το θέλω γιατι και του χρόνου εδώ θα είμαι και μπορεί να μου την φυλάει... :-\

gilbert σε κατανοώ απολύτως. Δεν ξέρω αν στη θέση σου θα το έθετα γραπτώς. Το πιο πιθανό είναι πως όχι. Ωστόσο, αν κατέχεις οργανική θέση, τι μπορεί να σου κάνει του χρόνου; λογικά τίποτα.
Να προσθέσω ότι φέτος το καλοκαίρι αν δεν απατώμαι είναι οι κρίσεις για τους διευθυντές εκπαίδευσης, οπότε δεν είναι και 100% βέβαιο ότι ο συγκεκριμένος θα είναι εκεί το Σεπτέμβρη. :P
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος Pliroforikarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7101 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 04:46:21 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2013, 11:08:38 μμ από Pliroforikarios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:06:15 »

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7102 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 04:53:24 μμ »
gilbert σε κατανοώ απολύτως. Δεν ξέρω αν στη θέση σου θα το έθετα γραπτώς. Το πιο πιθανό είναι πως όχι. Ωστόσο, αν κατέχεις οργανική θέση, τι μπορεί να σου κάνει του χρόνου; λογικά τίποτα.
Να προσθέσω ότι φέτος το καλοκαίρι αν δεν απατώμαι είναι οι κρίσεις για τους διευθυντές εκπαίδευσης, οπότε δεν είναι και 100% βέβαιο ότι ο συγκεκριμένος θα είναι εκεί το Σεπτέμβρη. :P

gio66 έχω οργανική μεν αλλά με λίγες ώρες και αν θέλει μπορεί του χρόνου πχ να με στείλει να συμπληρώσω σε άλλα 3 σχολεία με απόσταση 60 χλμ μεταξύ τους (και δεν οδηγώ) έτσι για σπάσιμο :-\.Υπάρχουν και φέτος συνάδελφοι που διατίθενται σε 4 σχολεία. Τέλος πάντων, θα περιμένω κανά δυο μέρες μπας και αλλάξει κάτι και βλέπουμε. :-[

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7103 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 05:14:26 μμ »
gio66 έχω οργανική μεν αλλά με λίγες ώρες και αν θέλει μπορεί του χρόνου πχ να με στείλει να συμπληρώσω σε άλλα 3 σχολεία με απόσταση 60 χλμ μεταξύ τους (και δεν οδηγώ) έτσι για σπάσιμο :-\.Υπάρχουν και φέτος συνάδελφοι που διατίθενται σε 4 σχολεία. Τέλος πάντων, θα περιμένω κανά δυο μέρες μπας και αλλάξει κάτι και βλέπουμε. :-[
ααα κατάλαβα... :-\
Εύχομαι να λυθεί το ζήτημα το συντομότερο δυνατόν gilbert!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7104 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 05:27:21 μμ »
ααα κατάλαβα... :-\
Εύχομαι να λυθεί το ζήτημα το συντομότερο δυνατόν gilbert!

Μακάρι για όλους μας παιδιά! :)

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7105 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 07:47:39 μμ »
Παιδιά μια άλλη ερώτηση.
Αν με το καλό φύγω εγώ από το σχολείο (λύκειο) λογικά τις ώρες μου δεν οφείλει το ΠΥΣΔΕ να της δώσει στην συνάδελφο που με κάλυπτε πριν (ως λειτουργικό κενό) και η οποία βρίσκεται στο γυμνάσιο του χωριού και τις επιθυμεί διακαώς για να συμπληρώσει ξανά ωράριο; Υπάρχει κάτι σε νομοθεσία που να την καλύπτει;

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7106 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 10:49:32 πμ »
Παιδιά μια άλλη ερώτηση.
Αν με το καλό φύγω εγώ από το σχολείο (λύκειο) λογικά τις ώρες μου δεν οφείλει το ΠΥΣΔΕ να της δώσει στην συνάδελφο που με κάλυπτε πριν (ως λειτουργικό κενό) και η οποία βρίσκεται στο γυμνάσιο του χωριού και τις επιθυμεί διακαώς για να συμπληρώσει ξανά ωράριο; Υπάρχει κάτι σε νομοθεσία που να την καλύπτει;

Τα ΠΥΣΔΕ, κυρίως τα περιφερειακά, έχουν τώρα άλλο μεγάλο πρόβλημα ... πασχίζουν να μην ξεβολέψουν τους ντόπιους, μην τυχόν τους στείλουν 30 χιλιόμετρα μακριά για συμπλήρωση ωραρίου, μην τυχόν κι αναγκαστούν να διώξουν κάποιον από τα γραφεία της διεύθυνσης, για να καλύψουν τα κενά μας ... τα δικά μας προβλήματα που απέχουμε 800 χιλιόμετρα και πληρώνουμε για να δουλεύουμε, ωχριούν μπροστά στα δικά τους.

Αποσυνδεδεμένος fmargaritis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
    • https://www.facebook.com/margaritis.filippos/photos_albums
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7107 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 12:58:34 μμ »
Τα ΠΥΣΔΕ, κυρίως τα περιφερειακά, έχουν τώρα άλλο μεγάλο πρόβλημα ... πασχίζουν να μην ξεβολέψουν τους ντόπιους, μην τυχόν τους στείλουν 30 χιλιόμετρα μακριά για συμπλήρωση ωραρίου, μην τυχόν κι αναγκαστούν να διώξουν κάποιον από τα γραφεία της διεύθυνσης, για να καλύψουν τα κενά μας ... τα δικά μας προβλήματα που απέχουμε 800 χιλιόμετρα και πληρώνουμε για να δουλεύουμε, ωχριούν μπροστά στα δικά τους.


....δυστυχώς αυτό ακριβώς γίνεται.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7108 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 01:08:46 μμ »
Έγινε χθες ΚΥΣΔΕ;Ή τους κράτησε σε αγωνία η εθνική ποδοσφαίρου και το ανέβαλαν για να δουν το μάτς;

Έχει πάρει κανείς ανεπίσημα απόσπαση;


Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7109 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 02:34:04 μμ »
Τα αποτελέσματα της αίτησης επανεξέτασης πότε τα μαθαίνουμε;
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7110 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 02:37:51 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα!!!

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ αν έχει αποδεσμευτεί κανείς από το ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ του. Εμένα δεν με αποδεσμεύουν!

Συνάδελφος άλλης ειδικότητας που ανήκει στο ίδιο ΠΥΣΠΕ και πήρε επίσης απόσπαση αποδεσμεύτηκε γιατί ήταν σε άδεια άνευ την οποία και διέκοψε αμέσως μόλις έμαθε ότι αποσπάστηκε. Παρεπιπτόντως, ούτε για εκείνη υπήρχε αντικαταστάτης.
Τι θα κάνουμε; Αποσπάσεις γιαλαντζί μου φαίνεται. Τζάπα χαρήκαμε...

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7111 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 03:05:12 μμ »
Ουτε εμενα αποδεσμευουν. (Δωδεκάνησα)
Κάποιος εμαθα οτι τα κατάφερε (ΠΕ16), γιατι βρεθηκε αντικαταστατης. Δε γνωρίζω λεπτομερειες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160225
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 754
Σύνολο: 757

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.