*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3155405 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5264 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:45:34 μμ »
Δεν θα πρεπει να αναγνωριστεί εκ νέου η νέα μορφή του μεταπτυχιακού απο τον δοαταπ?
Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Επειδή δεν μου έχει έρθει ακόμα κωδικός για την καταχώρηση της κάρτα μου στην jcc smart λεω να πληρώσω με μεταφορά στην τράπεζα Πειραιώς. Προσπάθησα αλλά μου λέει οτι η μεταφορά μέσω των τραπεζών που επιλέξατε δεν είναι δυνατή. Ο λογαριασμός τους είναι σίγουρα πειραιώς ή κύπρου που έχει συγχωνευθεί στην πειραιώς;Μήπως θα πρέπει να κάνω εμβασμα;
Δεν ξέρω και δεν θέλω να καθυστερήσω άλλο την πληρωμή...

για το πρώτο σιγουρα θα είναι ενα  6μηνο στο νερό... το ίδιο έγινε και πέρσι. Δεν θα θέλει ο ΔΟΑΤΑΠ ένα τρίμηνο να πανε τα χαρτιά από το ένα γραφείο στο άλλο και άλλο ένα για να ανεβούνε ένα όροφο...

για το   jcc smart δεν χρειαζεται να περιμένεις... την εγγραφή την κάνεις εκείνη τη στιγμή ακόμη .. εχω  alpha και τελειώνει σε 2-3 λεπτά (αρκεί να μην ξεχνας τους κωδικους που βαζεις)
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΤΡΑΧΙ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5265 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:48:55 μμ »
Η πρακτικη ποσο χρονικο διαστημα ειναι; Και το 1190 ευρω ειναι για την πρακτικη;

Εγω αυτο που δεν καταλαβαίνω επισης αυτα τα 1190 θα τα πληρωσε ακομα κι αν κάποιος έχει τελειώσει με τα μαθήματά του κ αποφασίζει να παρει την εφαρμοσμένη εκπαίδευση; και πού και πώς γινεται η πρακτικη;
Εγώ δηλ που θα τελείωνα τον Ιανουάριο τώρα πότε θα τελειώσω με την πρακτική? ?Κ επίσης το 610 το δίνω τη Κυριακή! Θα είναι οκ?



Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5266 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:51:05 μμ »
Η κάρτα σας με την καταχώρισή της, έχει χρεωθεί με €0,01.

Εάν λάβατε ειδοποίηση με SMS από την τράπεζά σας για τη συγκεκριμένη χρέωση, στο πεδίο περιγραφής της συναλλαγής, θα βρείτε ένα πενταψήφιο κωδικό δίπλα από τη λέξη “JCC” (π.χ. JCC XXXXX). Καταχωρίστε αυτόν τον κωδικό στο πεδίο “Κωδικός” πιο πάνω για να ενεργοποιήσετε την κάρτα σας.
Διαφορετικά, μετά από παρέλευση 24 ωρών από την καταχώριση της κάρτας, μπορείτε να βρείτε στην αναλυτική κατάσταση του λογαριασμού της κάρτας σας, στο πεδίο περιγραφής της συγκεκριμένης χρέωσης, ένα πενταψήφιο κωδικό δίπλα από τη λέξη “JCC” (π.χ. JCC XXXXX). Καταχωρίστε αυτόν τον κωδικό στο πεδίο “Κωδικός” πιο πάνω για να ενεργοποιήσετε την κάρτα σας.

Αυτό μου γράφει και περιμένω ακόμα...Μάλιστα κατάλαβα να μην πρosπαθήσω ξανά δλδ μεσω ebanking.. :(

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5267 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:53:13 μμ »
Η επισημη απαντηση της Πειραιως ηταν οτι δεν ηταν εφικτη η συναλλαγη μεσω ebanking.

Ενεργοποιησε την καρτα σου στο JCC SMart και θα εισαι μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5268 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:55:01 μμ »
θλίβομαι πραγματικα για την εξέλιξη αυτή. Τόσο για τα παιδιά που δεν έχουν τελειώσει ακόμη, όσο και για εμάς που τελειώσαμε και το πανεπιστήμιο δε μπήκε καν στον κόπο να μας αναφέρει.Ήταν που θα με καθησύχαζαν με την ανακοίνωση τους όπως μου είπαν απο το τηλέφωνο.Την ίδια ώρα φεκ ακούμε για κατάργηση και φεκ δε βλέπουμε.Επίσης πτυχίο που έχει κλείσει δεν ξανανοίγει.Αυτό είναι παγκοσμίως γνωστό, οπότε αγαπητοί φίλοι αν δεν εξαιρεθούμε τη βάψαμε.Απλά τα πράγματα.Και μην μου πει κανείς πως ο ΔΟΑΤΑΠ θα επιτρέψει σε έναν παλιό απόφοιτο ένα ωραίο πρωί να φέρει και ένα άλλο μάθημα, ααα και μια πρακτική!Δεν υπαρχουν πτυχία σε δόσεις !!!

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5269 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:56:30 μμ »
Συνάδελφοι αν μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος :
Εν ολίγοις , 1. επιλέγουμε την εφαρμοσμένη ειδική αγωγή για να μπορέσουμε να δουλέψουμε Ελλάδα
                  2. πληρώνουμε επιπλέον 1.190 ( δηλαση 5.900 +1.190 =6.990 σύνολο!)
                  3. Αν επιλέξουμε την ειδική κατεύθυνση ώς έχει δεν μπορούμε να δουλέψουμε Ελλάδα / μπορούμε στο εξωτερικό ? (Ευρώπη)   
                 4. Σε περίπτωση που αλλάξουν πάλι τα πράγματα , εμείς μέχρι να τελειώσουμε θα βιώνουμε και θα εναρμονιζόμαστε με το αζημίωτο πάντα στις νέες αποφάσεις?
                 5. Νομίζω ότι όλοι βρισκόμαστε στα ίδια διλήμματα , μπορεί κανείς να εκφράσει τις σκέψεις του για το τι σκέφτεται να κάνει (γιατί το δικό μου μυαλό είναι αρκετά θολωμένο , με τις νέες αποφάσεις ) μήπως με βοηθήσει να ξεκαθαριστεί το τοπίο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5270 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:01:47 μμ »
Μάλλον εσεις τουλάχιστον θα την γλυτώσετε.. να δούμε εμείς τι θα γίνουμε...

Έχω μία ερώτηση πάντως για τους υπέυθυνους του πανεπιστημίου γιατί δε μπορώ να καταλάβω όσο και να προσπαθώ.. τα 1190€ είναι για την πρακτική.. για μία διαδικασία δηλαδή που θα κάνουμε μόνοι μας, θα βρούμε μόνοι μας, θα παραιτηθούμε από τις εργασίες μας για να μπορέσουμε να την κάνουμε, και πολλά άλλα.. και για όλο αυτό πιστεύουν ότι αξίζουν 1190€??? είμαστε σοβαροί??? τί είναι αυτά?? και πρίν μας αναγκάσουν να δηλώσουμε αν θέλουμε ενα μεταπτυχιακό με συνάφεια ή ένα χαρτί για τα σκουπίδια για πολλούς δε θα πρέπει να μας ενημερώσουν τι θα γίνει από δω και πέρα?? δηλαδή πρακτική.. πού, πότε?? το μάθημα πότε? μπορούμε τώρα??? έλεος με τις προχειρότητες.. μυρίστηκαν λεφτά και έτρεξαν

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5271 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:05:54 μμ »
Συνάδελφοι αν μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος :
Εν ολίγοις , 1. επιλέγουμε την εφαρμοσμένη ειδική αγωγή για να μπορέσουμε να δουλέψουμε Ελλάδα
                  2. πληρώνουμε επιπλέον 1.190 ( δηλαση 5.900 +1.190 =6.990 σύνολο!)
                  3. Αν επιλέξουμε την ειδική κατεύθυνση ώς έχει δεν μπορούμε να δουλέψουμε Ελλάδα / μπορούμε στο εξωτερικό ? (Ευρώπη)   
                 4. Σε περίπτωση που αλλάξουν πάλι τα πράγματα , εμείς μέχρι να τελειώσουμε θα βιώνουμε και θα εναρμονιζόμαστε με το αζημίωτο πάντα στις νέες αποφάσεις?
                 5. Νομίζω ότι όλοι βρισκόμαστε στα ίδια διλήμματα , μπορεί κανείς να εκφράσει τις σκέψεις του για το τι σκέφτεται να κάνει (γιατί το δικό μου μυαλό είναι αρκετά θολωμένο , με τις νέες αποφάσεις ) μήπως με βοηθήσει να ξεκαθαριστεί το τοπίο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Λυπάμαι αλλά μάλλον δε θα βρεθεί κανείς να μας διαφωτίσει.. τι τους νοιάζει.?? έκαναν την ανακοίνωση.. τώρα σου λένε αποφάσισε και δώσε μας τα λεφτά.. Μάλλον χρειαζόμαστε μαζικές κινήσεις πλέον...

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΤΡΑΧΙ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5272 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:17:16 μμ »
Καραγκιοζιλίκια >:( εγω αυτο εχω να πω. Δε νομιζω οτι ξεκινησαμε ολοι μας για να παρουμε ενα

Αποσυνδεδεμένος aspi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5273 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:18:05 μμ »
Καλησπέρα!
Δεν έχω καταλάβει κάτι και θα το εκτιμούσα αν κάποιος που το ξέρει με ενημερώσει!
Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό με τη δεδομένη μορφή δεν θα μετράει για να μπεις στους πίνακες ειδικής αγωγής.
Θα μετράει όμως ως προσόν για διορισμό στη γενική αγωγή;;; Εφόσον έλεγαν ότι το μεταπτυχιακό θα έχει κάποια μόρια για διορισμό. Εκεί θα μετράει;;Μόνο για την ειδική αγωγή;;τι ισχύει;;
Δηλαδή αν δεν το χρειάζομαι για εισαγωγή στους πίνακες ειδικής, αλλά μόνο ως προσόν διορισμού τότε καλύπτομαι;;


Αποσυνδεδεμένος ΒΑΤΡΑΧΙ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5274 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:19:51 μμ »
Δε νομιζω οτι θα ηθελε κανεις ενα χαρτι για τα σκουπιδια!

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5275 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:27:07 μμ »
επίσης, με την μεταπτυχιακή τι γίνεται? αλλάζει κάτι? θα είναι τελικα υποχρεωτική ή όχι..πότε θα δηλώσουμε μαθήματα? πότε θα ξεκινήσει το τετράμηνο/ εξάμηνο μας? δεν πρέπει κάποιος να απαντήσει σε όλα αυτα?

Αποσυνδεδεμένος ChRiSs_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5276 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:28:48 μμ »
Καλησπέρα!
Δεν έχω καταλάβει κάτι και θα το εκτιμούσα αν κάποιος που το ξέρει με ενημερώσει!
Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό με τη δεδομένη μορφή δεν θα μετράει για να μπεις στους πίνακες ειδικής αγωγής.
Θα μετράει όμως ως προσόν για διορισμό στη γενική αγωγή;;; Εφόσον έλεγαν ότι το μεταπτυχιακό θα έχει κάποια μόρια για διορισμό. Εκεί θα μετράει;;Μόνο για την ειδική αγωγή;;τι ισχύει;;
Δηλαδή αν δεν το χρειάζομαι για εισαγωγή στους πίνακες ειδικής, αλλά μόνο ως προσόν διορισμού τότε καλύπτομαι;;

Σωστά! μετράει σαν Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών ετήσιας εκπαίδευσης αλλά δεν σου δίνει τη δυνατότητα να εισαχθείς στους πίνακες Ειδικής Αγωγής.

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5277 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 04:52:41 μμ »
Για να καταλάβω κι εγώ,
α) το μεταπτυχιακό μ την παρούσα του μορφή και με δεδομένα τα κριτήρια συνάφειας που παρουσιάστηκαν πριν λίγο καιρό δεν θα μετράει σαν προσόν ένταξης στην ειδική αγωγή;
β)Αν βγεί τελικά το φεκ που παίρνει πίσω τα κριτήρια συνάφειας θα ισχυεί έτσι όπως είναι τώρα;
(έστω μέχρι να έρθει κάποιος άλλος και να θέσει ξανά θέμα συνάφειας, οπότε και να ισχύει με την νέα του μορφή ως εφαρμοσμένης εκπαίδευσης στην ειδική με  διάρκεια 2 έτη πρακτική και 1190 ευρω παραπάνω;)
Μεταπτυχιακό για όλα τα γούστα και βαλάντια!πφφφ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160690
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 420

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.