*

Αποστολέας Θέμα: νηπιαγωγός στο στρατο  (Αναγνώστηκε 12692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νηπιαγωγός στο στρατο
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 10, 2009, 12:33:59 πμ »
εδωσα κ γω για εποπ παλιοτερα θεωρω την διαδικασια απιστευτο δουλεμα , ποια αθληματα αλλο δουλεμα αυτο .ασε που τις λιγοστες θεσεις πρεπει να τις διεκδικήσεις με τους βρεφοκομους των τει που δηλωνουν ευθαρσως νηπιαγωγοι κ εχουν το δικαιωμα να συμμετεχουν κ στις θεσεις βοηθων κ στις θεσεις νηπιαγωγων.κ μετα μπαινουν οι βυσματιες. γνωρισα κοριτσια εποπ στο401 κ ηταν ολες ετοιμες να παραιτηθουν .ειμαι αναπληρ πιστεψτεμε ειναι απιστευτη εμπειρια να εχεις ταξη κ να αποφασιζεις εσυ γι αυτη χωρις να εχεις κανενα στο κεφαλι σου (εκτος εξαιρεσεων ανταγωνισμος μεταξυ νηπιαγωγων)
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νηπιαγωγός στο στρατο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:37:22 »

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: νηπιαγωγός στο στρατο
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 14, 2009, 02:38:38 μμ »
Δεν νομίζω οτι έχει τόσο σχέση με βύσμα αλλά πριν το κάνετε σκεφτείτε το.  Σίγουρα δεν μπορείτε να φύγετε οτι ώρα θέλετε απο εκει. Νομίζω πρέπει να έχετε συμπληρώσει 5ετια αλλιώς δεν δικαιούστε παραίτηση. Επίσης ισχύουν όλα αυτά που προαναφέρθηκαν για δύσκολα ωράρια και επιπλέον δεν είναι όλες οι αίθουσες το ιδιο οργανωμένες. Εγω προσωπικά δεν θα το συνέστηνα γιατί ο στρατός είναι στρατός και έχει όλα τα καλά του και τις ιδιοτροπίες των γονέων που δεν μπορείς να τους πεις κουβέντα. Επίσης και να υποβάλλεις παραίτηση πρέπει να την υποβάλλεις, αν δεν κάνω λάθος, 3 μήνες πριν ώστε να μπορέσεις να φύγεις αναπληρώτρια.

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νηπιαγωγός στο στρατο
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 16, 2009, 02:35:57 μμ »
Δεν νομίζω οτι έχει τόσο σχέση με βύσμα αλλά πριν το κάνετε σκεφτείτε το.  Σίγουρα δεν μπορείτε να φύγετε οτι ώρα θέλετε απο εκει. Νομίζω πρέπει να έχετε συμπληρώσει 5ετια αλλιώς δεν δικαιούστε παραίτηση. Επίσης ισχύουν όλα αυτά που προαναφέρθηκαν για δύσκολα ωράρια και επιπλέον δεν είναι όλες οι αίθουσες το ιδιο οργανωμένες. Εγω προσωπικά δεν θα το συνέστηνα γιατί ο στρατός είναι στρατός και έχει όλα τα καλά του και τις ιδιοτροπίες των γονέων που δεν μπορείς να τους πεις κουβέντα. Επίσης και να υποβάλλεις παραίτηση πρέπει να την υποβάλλεις, αν δεν κάνω λάθος, 3 μήνες πριν ώστε να μπορέσεις να φύγεις αναπληρώτρια.
μπορεις να παραιτηθεις οποτε θελεις με την προυποθεση οτι παραιτησε για να δουλεψεις σε αλλη θεση στο δημοσιο αλλιως πρεπει να βγεις Ι3 που σημαινει οτι θα εχεις προβλημα αργοτερα αν ομως δηλωσεις οτι παραιτησε για να πας αναπληρωτης δεν υπαρχει προβλημα...οντως η παραιτηση αργει περιπου 2 με 3 μηνες..αλλα συνηθως σε συννενοηση με τον προισταμενο σου αφηνει τα περιθωρια να κανεις αναληψη υπηρεσιας αργοτερα, απλα χανεις μορια προυπηρεσιας γιατι πηγαινεις αργοτερα απο τοτε που σε καλουν.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: νηπιαγωγός στο στρατο
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 16, 2009, 02:48:49 μμ »
Ότι θα περάσει μία νηπιαγωγός του λιναριού τα πάθη (μέχρι και.. επί κοντώ διάβασα) για να διδάξει τα παιδάκια των στρατιωτικών δεν το περίμενα!!!!!!
Νά'στε καλά ρε κορίτσια με κάνατε και γέλασα μεσημεριάτικα!!! ;D ;D
Πέρα από την πλάκα,εύχομαι να διοριστείτε όλες και να μην χρειαστεί να κάνετε σκορ ...Ισινμπάγιεβας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160839
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 925
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.