*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;  (Αναγνώστηκε 5471 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος effie5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« στις: Ιανουάριος 29, 2009, 09:37:35 μμ »
Γεια σε ολους.ειμαι αναπληρωτρια δασκαλα.φετος δουλευω για δευτερη φορα.Στον ενιαιο πινακα διορισμων με την αφαιρεση που εκανα,υπολογιζω να εχω θεση περιπου 1000.Δε δινω ΑΣΕΠ.Υπαρχει περιπτωση να διοριστω μονιμη φετος ή οχι;;;οποιος ξερει ας με διαφωτισει!!!1

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:27:38 »

Αποσυνδεδεμένος effie5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 29, 2009, 11:25:21 μμ »
να ρωτησω κατι ακομα;;φετος που ειμαι προισταμενη,αλλαει κατι στην προυπηρεσια μου;;και αν οι μερες απεργιας αφαιρουνται απο την προυπηρεσια...

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 11:10:18 πμ »
Οι μέρες της απεργίας δεν αφαιρούνται και το ότι είσαι προϊσταμένη δεν επηρεάζει την προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 11:21:46 πμ »
αυτό το "θα διοριστώ χωρίς ασεπ" που λένε πολλοί του κλάδου σας είναι πολύ μεγάλη πολυτέλεια από μόνο του.....για άλλους κλάδους που διαβάζουν πολύ και δίνουν και ξαναδίνουν....

Χωρίς καμία εμπάθεια,γιατί η αξία του καθενός δεν θα κριθεί σε δύο 4ωρα του ασεπ, δε χαλασε και ο κόσμος αν μείνεις και λίγο ακόμα αναπληρώτρια χωρίς μόνιμο διορισμο.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:27:38 »

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 11:45:41 πμ »
Γεια σε ολους.ειμαι αναπληρωτρια δασκαλα.φετος δουλευω για δευτερη φορα.Στον ενιαιο πινακα διορισμων με την αφαιρεση που εκανα,υπολογιζω να εχω θεση περιπου 1000.Δε δινω ΑΣΕΠ.Υπαρχει περιπτωση να διοριστω μονιμη φετος ή οχι;;;οποιος ξερει ας με διαφωτισει!!!1
καταρχην το εαν θα διοριστεις απο τον πινακα αναπληρωτων ως μονιμη εξαρταται απο τα μορια που θα προκυρηξουν στην εγκυκλιο του ιουλιου-αυγουστου, τη σχετικη με τον μονιμο διορισμο απο πραγματικη προυπηρεσια. λες οτι εισαι δευτερη χρονια αναπληρωτρια, οποτε το πολυ μεχρι το τελος του χρονου να εχεις μαζεψει 16 μορια. (σχολιο: δεν μπαινεις ακομη στην κατηγορια 24 + ασε ή 30 μηνο). συμφωνα με τα περσινα μορια (8,6) θα μπεις σιγουρα, αλλα αυτο παιζεται απο τις θεσεις.
ομως εντπωση μου κανει που αγνοεις τοσο επιδεικτικα τον ασεπ. ενταξει με την μεγαλη απορροφηση που εχει ο κλαδος μας η δυναμη του ασεπ για μονιμο διορισμο περιοριζεται σημαντικα, ωστοσο μπορει να σου δωσει μορια για καλυτερη θεση του χρονου. η αποφαση δικη σου.

Αποσυνδεδεμένος effie5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 02:53:35 μμ »
Ευχαριστω που απαντησατε.Σιγουρα οι δασκαλοι ειμαστε πιο τυχεροι τα  τελευταια χρονια και ελπιζω αυτο που συμβαινει στον κλαδο μας να συμβει και σε ολους τους υπολοιπους.Εχετε δικιο που αντιδρατε οι υπολοιποι,κι εγω στη θεση σας ετσι θα αντιδρουσα,ομως σκεφτειτε οτι το μονο δικο μας αγχος ειναι αν θα διοριστουμε με ενα χρονο διαφορα!Σιγουρα περιεργο για τους αλλους.Οσο για τον ΑΣΕΠ,δεν τον αγνοω επιδεικτικα,απλως εδω που ειμαι ειναι πολυ δυσκολο να μετακινουμαι περα απο τις γιορτες....

Αποσυνδεδεμένος christine71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 03:36:46 μμ »
καλησπέρα effie, είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα.πολύ θα ήθελα να διοριστώ χωρίς ασεπ -κάποια στιγμή- και ελπίζω να γίνει. μοιραζόμαστε, λοιπόν, τον ίδιο στόχο. καλή μας επιτυχία!
και φέτος να μη γίνει, θα γίνει του χρόνου (θέλω να πιστεύω) ;)

Αποσυνδεδεμένος effie5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 04:03:54 μμ »
Καλη επιτυχια Cristine71! ;)

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 06:31:38 μμ »
Μην παρασύρεστε από αυτό που έγινε την περασμένη χρονιά, που διορίστηκαν δάσκαλοι ακόμη και με προϋπηρεσία 8,6 μηνών. Αυτό συνέβη γιατί ήταν η 2η χρονιά διορισμών δεν υπήρχαν αρκετοί επιτυχόντες του διαγωνισμού και γιατί αρκετοί δάσκαλοι, που ήταν ψηλά στον πίνακα, δήλωσαν λίγες περιοχές.
Στο τέλος θα καταλήξει ο πίνακας των δασκάλων να γεμίσει από αναπληρωτές με μεγάλη προϋπηρεσία που περιμένουν να διοριστούν δίπλα στο σπίτι τους και θα τους έχουν προσπεράσει στο διορισμό απόφοιτοι χωρίς μέρα προϋπηρεσίας, επειδή έγραψαν στο διαγωνισμό.

Τέλος, κάθε επιτυχία σε όσους έδωσαν!
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος help!!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 06:41:50 μμ »
η αθηνα τους δασκαλους ειναι απιαστο ονειρο δηλαδη?

Αποσυνδεδεμένος help!!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 06:47:51 μμ »
φετος ασεπ μαλλον δεν περναω , ηταν η πρωτη μου φορα. του χρονου θα δηλωσω στους αναπληρωτες.
σπουδασα γιαννενα και δεν αντεχω  αλλη επαρχια.στο τελος απο οτι φαινεται θα ετοιμασω βαλιτσουλες και
παλι απο την αρχη.
 :'(

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 06:53:44 μμ »
η αθηνα τους δασκαλους ειναι απιαστο ονειρο δηλαδη?
κοιτα, οι μεγαλες πολεις για μονιμο διορισμο ειναι δυσκολες. και η αθηνα ειναι μια απο αυτες. συνηθως πριν βγαλουν τις θεσεις για μονιμο διορισμο στην αρχη καθε ετους εχουν προηγηθει οι μεταθεσεις και οι αποσπασεις, οι οποιες συνηθως καλυπτουν τα μεγαλα αστικα κεντρα π.χ. αθηνα, θεσσαλονικη, λαρισα κ.α. βεβαια μπορεις να πιασεις μεγαλη πολη εαν διοριστεις μονιμος απο πινακα αναπληρωτων με μεγαλη προυπηρεσια, αλλα τοτε θα εχεις αναγκαστει να κανει τουρνε στα νησια για να μαζεψεις τα μορια. ο μνιμος διορισμος μεσω ασεπ μπορει να σεγλιτωσει απο την περιοδεια, ωστοσο στους μονιμους διορισμους διοριζενται οι διοριστεοι απο τον πινακα του ασεπ στο τελος, αφου δηλαδη εχουν προηγηθει ολοι οι αλλοι (30μηνο, 24 και ασεπ, 40 και μετα ασεπ). αυτο σημαινει οτι οι περβοητες θεσεις στις μεγαλες πολεις θα εχουν μαλλον καλφθει. συμπερασμα: την επαρχια πολυ δυσκολα την γλιτωνεις.

Αποσυνδεδεμένος effie5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 07:03:18 μμ »
help, και Αθηνα να μη σε στειλουν-που δεν ειναι απιαστο ονειρο σε εμας-δηλωσε Κυκλαδες!σιγουρα σε περνουν,εισαι και κοντα στην Αθηνα,μαζευεις και καλα μορια για μεταθεση μετα!και μην ξεχνας:ο καιρος περναει πολυ γρηγορα!Σκεψου ποτε ξεκινησε η χρονια και κοντευει να τελειωσει!!! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2009, 07:13:19 μμ από effie5 »

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 70: Θα διοριστω χωρις ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 07:13:49 μμ »
Δεν είναι άπιαστο όνειρο η Αθήνα για τους δασκάλους. Πρώτος διορισμός είναι σίγουρα επαρχία ή περιφέρεια της Αττικής. Απο εκεί και πέρα βλέπεις τι αντέχεις.Βουνό ή θάλασσα;
 Παρακάτω είναι οι βάσεις μεταθέσεων  για τους δασκάλους. Όπως βλέπεις ή διαλέγεις μια δύσκολη περίπτωση σχολείου ή περιοχής και σε 1-2 χρόνια είσαι Αθήνα ή διαλέγεις τα εύκολα και κάνεις παραπάνω χρόνια. (εγώ ήμουν Κυκλάδες και σε ένα χρόνο μάζεψα τα 14 μόρια που χρειαζόμουν για να έρθω Αθήνα και πέρασα και τέλεια στο νησί, αντίστοιχα γνωστή μου που ήταν ηπειρωτική Ελλάδα και κοντά σε αστικό κέντρο έκανε 3 χρόνια να μαζέψει τα ίδια μόρια.)

ΠΕΡΙΟΧΗ                   2006         2007         2008
051   Α  ΑΘΗΝΩΝ   19,24   14.00   5.16
052   Β  ΑΘΗΝΩΝ   19,41   21.48   16.91
053   Γ  ΑΘΗΝΩΝ    20,64   18.49   3.00
054   Δ  ΑΘΗΝΩΝ   30,25   24.32   15.91
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.