*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 636371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1638 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 10:11:32 πμ »
Καλημέρα. Πραγματικά αυτή η κατάσταση με έχει εξοργίσει! Παίζουν με την αγωνία μας! Πιστεύετε, ότι νομικά και τυπικά στέκει να γίνει ο διαγωνισμός τόσο νωρίς?
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:31:54 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1639 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 11:48:22 πμ »
Καλημέρα. Πραγματικά αυτή η κατάσταση με έχει εξοργίσει! Παίζουν με την αγωνία μας! Πιστεύετε, ότι νομικά και τυπικά στέκει να γίνει ο διαγωνισμός τόσο νωρίς?

Νίκη μου, θεωρώ ότι στέκει. Απ' την άλλη ωστόσο δεν πιστεύω ότι θα είναι έτοιμοι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και ελπίζω σαφώς να μη διαψευστώ.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1640 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 01:11:51 μμ »
την προηγουμενη φορα ο βεης ανακοινωσε τις ημερομηνιες του διαγωνισμου περιπου 2 μηνες πριν...τωρα δεν ειναι δυνατο, να το ανακοινωσει μερικες βδομαδιτσες πριν. κι ας μην ξεχναμε οτι 11 νοεμβριου ληγει η συλλογη των αιτησεων, το ΑΣΕΠ δεν θα πρεπει μετα να τις επεξεργαστει/βαλει σε μια σειρα; το δε σεναριο περι 20/12 το ειχε μονο το ΕΘΝΟΣ, καμια αλλη εφημεριδα...οπου αλλου εχω δει μιλανε για αρχες νεου ετους.
αντε κι ο θεος βοηθος

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1641 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 10:16:19 πμ »
την προηγουμενη φορα ο βεης ανακοινωσε τις ημερομηνιες του διαγωνισμου περιπου 2 μηνες πριν...τωρα δεν ειναι δυνατο, να το ανακοινωσει μερικες βδομαδιτσες πριν. κι ας μην ξεχναμε οτι 11 νοεμβριου ληγει η συλλογη των αιτησεων, το ΑΣΕΠ δεν θα πρεπει μετα να τις επεξεργαστει/βαλει σε μια σειρα; το δε σεναριο περι 20/12 το ειχε μονο το ΕΘΝΟΣ, καμια αλλη εφημεριδα...οπου αλλου εχω δει μιλανε για αρχες νεου ετους.
αντε κι ο θεος βοηθος

Επίσης, σήμερα παρατήρησα, πως ένας εκ των εκπαιδευτικών οργανισμών, που διαφημίζεται μάλιστα μέσα από την εφημερίδα Έθνος, έχει αναρτήσει στην ηλεκτρονική του δ/νση, ως πιθανες ημερομηνίες διεξαγωγής του Διαγωνισμού τα τελευταία Σαββατοκύριακα του Φεβρουαρίου. Τελικά καθένας λέει ό,τι θέλει!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:31:54 »

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1642 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 11:30:12 πμ »
Καλημέρα κι από εμένα, παιδιά (μετά από πάρα πολύ καιρό...). Δεν υπάρχει περίπτωση να διεξαχθεί ο διαγωνισμός το Δεκέμβρη γιατί, σύμφωνα με το νόμο, θα πρέπει να διεξαχθεί το νωρίτερο τρεις μήνες από την ημερομηνία έναρξης υποβολής αιτήσεων (τουτέστιν, το νωρίτερο στις 23 Ιανουαρίου). Οπότε, ο Δεκέμβρης αποκλείται και τυπικά και, φυσικά, ουσιαστικά, καθώς δεν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να προλάβουν να τις οργανώσουν τα πάντα σε ένα μήνα! Θυμηθείτε (οι παλιότεροι, όπως η αφεντιά μου) πόσες φορές αναβλήθηκε η διεξαγωγή του διαγωνισμού το 2005!
Αυτά από εμένα. Καλά κουράγια και... όχι άγχος. Ένας διαγωνισμός είναι. Ψυχραιμία και μεθοδικότητα χρειάζεται. Και πολύ τύχη!!! Καλή συνέχεια.
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1643 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 01:44:02 μμ »
εγω πιστευω οτι ο διαγωνισμος θα γινει τελη ιανουαριου μεχρι να μπει μια ταξη...για χριστουγεννα ειναι πολυ νωρις...ασε που 26 δεκεμβριου εχω γεννεθλια...να καθομαι να διαβαζω για ασεπ ααα δεν λεει :( :(

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1644 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 01:52:54 μμ »
την προηγουμενη φορα ο βεης ανακοινωσε τις ημερομηνιες του διαγωνισμου περιπου 2 μηνες πριν...τωρα δεν ειναι δυνατο, να το ανακοινωσει μερικες βδομαδιτσες πριν. κι ας μην ξεχναμε οτι 11 νοεμβριου ληγει η συλλογη των αιτησεων, το ΑΣΕΠ δεν θα πρεπει μετα να τις επεξεργαστει/βαλει σε μια σειρα; το δε σεναριο περι 20/12 το ειχε μονο το ΕΘΝΟΣ, καμια αλλη εφημεριδα...οπου αλλου εχω δει μιλανε για αρχες νεου ετους.
αντε κι ο θεος βοηθος

Επίσης, σήμερα παρατήρησα, πως ένας εκ των εκπαιδευτικών οργανισμών, που διαφημίζεται μάλιστα μέσα από την εφημερίδα Έθνος, έχει αναρτήσει στην ηλεκτρονική του δ/νση, ως πιθανες ημερομηνίες διεξαγωγής του Διαγωνισμού τα τελευταία Σαββατοκύριακα του Φεβρουαρίου. Τελικά καθένας λέει ό,τι θέλει!
Εξαρτάται από την οπτική γωνία που το βλέπει ο καθένας.Εννοείται πως  συμφέρει τα φροντιστήρια να λένε πως θα γίνει το Φεβρουάριο,το ΥΠΕΠΘ + ΑΣΕΠ πως θα γίνει Δεκέμβριο για να είναι τυπικοί με το χρονοδιάγραμμά τους,οι εφημερίδες το ίδιο για να πουλήσουν και εμείς όποτε είμαστε έτοιμοι με την ύλη!!!Εγώ πιστεύω πάντως πως πρέπει να υπάρξει μια τριμερής διαπραγμάτευση για να πάνε για όλους καλά τα πράγματα!!!!! ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2008, 01:55:39 μμ από Supreme »

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1645 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 06:02:42 μμ »
Τριμερής διαπραγμάτευση; Μήπως διαβάζεις σύγχρονη ιστορία αυτό το διάστημα;  :D
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1646 στις: Νοέμβριος 01, 2008, 10:50:12 μμ »
παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί κόλλησα : σ ένα τεστ νέων ελληνικών που εχει η αλφαβίτα απο τα φροντιστ Μπόνια, στις απαντήσεις σε μια ερώτηση δεν συμπεριλαμβάνει την επίκληση στο ήθος του δέκτη στους τροπους πειθούς ...το καταλαβαίνει κανεις το γιατί;; εγω μέχρι τώρα τροπο πειθούς τον θεωρούσα... :-\

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1647 στις: Νοέμβριος 01, 2008, 11:56:35 μμ »
Τριμερής διαπραγμάτευση; Μήπως διαβάζεις σύγχρονη ιστορία αυτό το διάστημα;  :D
Τί να κάνω;Κάπου πρέπει να εφαρμόσω και εγώ όλα αυτά που διαβάζω γιατί αν κάτσω να ασχοληθώ με αυτή τη βαρεμένη κατάσταση
θα τα παρατήσω και δε λέει

Αποσυνδεδεμένος lilogr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1648 στις: Νοέμβριος 02, 2008, 12:19:23 πμ »
παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί κόλλησα : σ ένα τεστ νέων ελληνικών που εχει η αλφαβίτα απο τα φροντιστ Μπόνια, στις απαντήσεις σε μια ερώτηση δεν συμπεριλαμβάνει την επίκληση στο ήθος του δέκτη στους τροπους πειθούς ...το καταλαβαίνει κανεις το γιατί;; εγω μέχρι τώρα τροπο πειθούς τον θεωρούσα... :-\
φαντάζομαι εννοείς αυτό 1. Ποιο από τα παρακάτω δεν ανήκει στους τρόπους της πειθούς;
Α) επίκληση στη λογική.
Β) επίκληση στην αυθεντία.
Γ) επίκληση στο ήθος του δέκτη.
Δ) πρόκληση συναισθημάτων του δέκτη.
το σωστό είναι το γ γιατί σύμφωνα με το βιβλίο της γ λυκείου είναι επίκληση στο συναίσθημα του δέκτη.
μάλλον σε μπέρδεψε η διατύπωση. ;)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1649 στις: Νοέμβριος 02, 2008, 10:44:56 πμ »
παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί κόλλησα : σ ένα τεστ νέων ελληνικών που εχει η αλφαβίτα απο τα φροντιστ Μπόνια, στις απαντήσεις σε μια ερώτηση δεν συμπεριλαμβάνει την επίκληση στο ήθος του δέκτη στους τροπους πειθούς ...το καταλαβαίνει κανεις το γιατί;; εγω μέχρι τώρα τροπο πειθούς τον θεωρούσα... :-\
φαντάζομαι εννοείς αυτό 1. Ποιο από τα παρακάτω δεν ανήκει στους τρόπους της πειθούς;
Α) επίκληση στη λογική.
Β) επίκληση στην αυθεντία.
Γ) επίκληση στο ήθος του δέκτη.
Δ) πρόκληση συναισθημάτων του δέκτη.
το σωστό είναι το γ γιατί σύμφωνα με το βιβλίο της γ λυκείου είναι επίκληση στο συναίσθημα του δέκτη.
μάλλον σε μπέρδεψε η διατύπωση. ;)
Καλημέρα, αυτό που αναφλερει στο βιβλίο της Γ' Λ. ως τρόπο πειθούς, πέρα από το συναίσθημα του δέκτη (το οποίο είναι το Δ έτσι κι αλλιώς), είναι η επίκληση στο ήθος του πομπού, όχι του δέκτη. Άρα το γ είναι σίγουρα λάθος

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1650 στις: Νοέμβριος 02, 2008, 10:52:07 πμ »
Σας ευχαριστώ κ τους δύο.. :)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1651 στις: Νοέμβριος 02, 2008, 11:29:20 πμ »
περαστε μια βολτα και απο το  http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6930.60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160879
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 974
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.