*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 636330 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2366 στις: Απρίλιος 11, 2010, 01:50:33 μμ »
Καλημερα παιδιά.Το βιβλίο του Καραγιαννόπουλου "Βυζαντινό Κράτος" το χουμε όλο?
Tι εννοεις?Η ύλη δεν έχει ανακοινωθεί οπότε δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι ακόμα.Με βάση τον προηγούμενο η ύλη αφορούσε την περίοδο μεταξύ της άλωσης από τους σταυροφόρους και της άλωσης από τους οθωμανούς και συγκεκριμένα τη σχέση βυζαντίου με δύση.Από ποιό βιβλίο θα διαβάσει ο καθένας έγκειται στην κρίση του αρκεί να καλύπτει όσα αναφέρονται στην ύλη!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:16:06 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2367 στις: Απρίλιος 13, 2010, 01:51:02 πμ »
Παιδιά έχει διαβάσει κανείς το βιβλίο "Θεματογραφία της Αρχαίας Ελληνικής" του Μιχ. Σαρρή των εκδόσεων Πατάκη; Το βρήκα στο ίντερνετ και το κατέβασα, μου φαίνεται αρκετά καλό, αλλά θα ήθελα και μια ακόμη γνώμη αν το έχει διαβάσει κανείς για τον ΑΣΕΠ. Ευχαριστώ πολύ!!! :)
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος billy4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2368 στις: Απρίλιος 17, 2010, 07:46:06 μμ »
Η πρόσφατη παρουσίαση του Πολυνομοσχεδίου «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΡΟΛΟΥ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ – ΚΑΘΙΕΡΩΣΗ ΚΑΝΟΝΩΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ  ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ» από το Υπουργείο Παιδείας ανέδειξε δυο σημαντικά θέματα με αποδέκτες δεκάδες χιλιάδες αδιόριστους εκπαιδευτικούς. Πρώτον τους νέους όρους πρόσληψης στη σχολική εκπαίδευση και δεύτερον τις αλλαγές στο διαγωνισμό των εκπαιδευτικών ο οποίος γίνεται κάθε δυο χρόνια.

Όσον αφορά στους νέους όρους πρόσληψης των εκπαιδευτικών, σύμφωνα με το Υπουργείο Παιδείας, με την ψήφιση του νομοσχεδίου (θα δοθεί μέσα στην εβδομάδα στις εκπαιδευτικές ομοσπονδίες και λίγο μετά θα έρθει στη Βουλή για ψήφιση) θα ισχύουν τα παρακάτω:

Για να συμμετέχει υποψήφιος εκπαιδευτικός σε πανελλήνιο διαγωνισμό για την είσοδό του στην εκπαίδευση θα πρέπει να διαθέτει πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης. Είναι φανερό ότι με αυτό τον τρόπο καθιερώνεται η αποσύνδεση του πτυχίου από το επάγγελμα καθώς όσοι πλέον θα ολοκληρώνουν π.χ. τη Φιλολογία ή το Μαθηματικό ή το Φυσικό κλπ δεν θα έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν θέση στη σχολική εκπαίδευση εάν δεν παρακολουθήσουν έξτρα και ένα πρόγραμμα 8-10 μαθημάτων παιδαγωγικών και διδακτικής).

 Το νέο σύστημα προσλήψεων και διορισμών βασίζεται στον κανόνα ότι όλοι οι εκπαιδευτικοί που θα προσλαμβάνονται σε όλα τα σχολεία και τις δομές εκπαίδευσης  οφείλουν να έχουν συγκεντρώσει την βαθμολογική βάση, σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.   Οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ για την πρόσληψη εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, θα διεξάγονται ανά διετία και θα είναι ανοικτοί (δηλ. δεν θα προκηρύσσεται  συγκεκριμένος αριθμός θέσεων!) και επίσης δεν θα αφορούν όλες τις ειδικότητες εκπαιδευτικών αλλά μόνο εκείνες στις οποίες έχουν διαπιστωθεί ελλείμματα. Στη διαδικασία διενέργειας και το περιεχόμενο των διαγωνισμών του ΑΣΕΠ θα υπάρχουν αλλαγές και θα δοθεί έμφαση στη παιδαγωγική και γενική παιδεία, και την διδακτική ικανότητα, πέρα από το ιδιαίτερο αντικείμενο των σπουδών.    Οι υποψήφιοι που συγκεντρώνουν τη βαθμολογική βάση, όπως ισχύει σήμερα, στους εκάστοτε διαγωνισμούς, ή σε δύο προηγούμενους, θα εντάσσονται σε ενιαίο πίνακα υποψηφίων για διορισμό ή πρόσληψη.
Από τον επόμενο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ οι διορισμοί και οι προσλήψεις εκπαιδευτικών στην πρωτοβάθμια και στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση θα πραγματοποιούνται αποκλειστικά από τον παραπάνω πίνακα επιτυχόντων τη βαθμολογική βάση σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ.

Οι μεταβατικές διατάξεις για το πέρασμα από το σημερινό σύστημα διορισμών στο νέο σύστημα, προβλέπουν :

·         Την οριστική παύση της τροφοδοσίας των πινάκων προϋπηρεσίας την 30/6/2010.

·         Τον διορισμό εκπαιδευτικών με αναλογία 60%-40% (σχολικά έτη 2010-11, 2011-12).

·         Στη συνέχεια, εφόσον οι συμμετέχοντες στους κλειδωμένους πίνακες δεν έχουν διοριστεί και διαθέτουν εμπειρία άνω των 24 μηνών εντάσσονται στους πίνακες επιτυχόντων ΑΣΕΠ με μέσο όρο βαθμολογίας 50-54 δηλ. πριμοδοτούνται με χαμηλότερη βάση στους δύο προσεχείς διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ.

            ΟΙ ΝΕΟΙ ΟΡΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ

          Είναι φανερό ότι οι νέοι όροι πρόσληψης των εκπαιδευτικών «πατάνε» πάνω στην οικονομική κρίση αλλά κυρίως χρησιμοποιούν την οικονομική κρίση ως ευκαιρία για την ανατροπή των μέχρι σήμερα διαδικασιών των προσλήψεων. Ουσιαστικά, δυσκολεύουν δραματικά τους όρους πρόσληψης των εκπαιδευτικών (πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης, ιαγωνισμός χωρίς προκήρυξη θέσεων κλπ) για να νομιμοποιήσουν μια ειλημμένη απόφαση που δεν είναι άλλη από τη σημαντική μείωση των προσλήψεων για τα επόμενα χρόνια. Η σχολική εκπαίδευση μόνο τα επόμενα δυο χρόνια θα προσλάβει περίπου 30.000 λιγότερους μόνιμους, αναπληρωτές και ωρομίσθιους (ή με τη νέα ονομασία αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου). Μόνο το νέο σχολικό έτος οι προσλήψεις εκπαιδευτικών θα είναι μειωμένες κατά 17.000 !

            Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ

Στα πλαίσια αυτά όλα είχνουν ότι ο 7ος διαγωνισμός των εκπαιδευτικών (ΑΣΕΠ) που ήταν να προκηρυχθεί το επόμενο χρονικό διάστημα και να διεξαχθεί το χειμώνα μάλλον μετατίθεται.

          Αν και το Υπουργείο Παιδείας βρίσκεται σε επαφή με τον Πρόεδρο του ΑΣΕΠ κ. Βέη για ζητήματα του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών φαίνεται καθαρά ότι αφενός οι αλλαγές που θέλει το Υπουργείο Παιδείας να κάνει στην Προκήρυξη αφετέρου (κυρίως) η λεγόμενη «μεταβατική περίοδος» προσλήψεων των ετών 2010/11 και 2011/12 θα σπρώξει το νέο διαγωνισμό των εκπαιδευτικών στο διάστημα Φθινόπωρο 2011 – Α΄ δίμηνο του 2012). Οι επιτυχόντες αυτού του διαγωνισμού θα προσληφθούν τ

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2369 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:26:49 πμ »
θα ρίξω μια βόμβα στο τραπέζι ως προς το γνωστικό, αλλά μην ξαφνιαστείτε αν δείτε και τα λατινικά να μπαίνουν στο παιχνίδι...
εμένα μου μεταφέρθηκε ως βέβαιη πληροφορία από έγκυρη πηγή, εγώ το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη.
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:16:06 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2370 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:42:40 πμ »
Από ωραίες ιδέες άλλο τίποτα. Το θέμα είναι πως άλλοι βάζουν τις ιδέες και άλλοι καλούνται να δράσουν ως πειραματόζωα.
Από τη στιγμή πάντως που διδάσκονται τα λατινικά, δεν θα ήταν παράλογο να εξετάζονται κιόλας στον ασεπ. Τι θα λέγατε επίσης για φιλοσοφία και ψυχολογία;

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2371 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:56:11 πμ »
Αμάν βρε παιδιά με τα αποκλειστικά σας και τις "έγκυρες πληροφορίες", έχουμε καταντήσει εδώ μέσα το "πολύ μπλα-μπλά"...
Δε βαριέστε να λέει ο καθένας ότι αυτό που γράφει είναι από ¨πηγή" και απο...¨πηγή"???
Και τι βόμβα είναι αυτή?? Σιγά, εδώ υπάρχουν άνθρωποι που στον ΑΣΕΠ τα έχουν δει όλα, τα λατινικά μας πείραξαν? Και πού ξέρει η πηγή από σήμερα το περιεχόμενο του νέου ΑΣΕΠ...ΈΛΕΟΣ...

Να θυμήσω σε όλους (από έγκυρη πηγή εκ των έσω, πιο έσω δε γίνεται) ότι οι άνθρωποι αυτοί δε γνωρίζουν ΟΥΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ποιά θα είναι ακριβώς η μορφή του νέου διαγωνισμού ...και αυτό νομίζω ότι όλοι μορφωμένοι άνθρωποι είμαστε και μπορούμε αυτή τη στιγμή να το καταλάβουμε...

Και επιτέλους εσάς οι έγκυρες πηγές σας αντί να σας ενημερώσουν από πού και ποιοί θα παίρνουμε το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας, σας λένε αν θα έχει λατινικά ο διαγωνισμός!!!!!

Συνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2372 στις: Απρίλιος 18, 2010, 10:25:23 πμ »
Σήμερα βγήκε η υπουργός στη ΝΕΤ και είπε πως το μεταβατικό στάδιο (σχολικά έτη 2010-2011, 2011-2012) θα ισχύσει ως τον επόμενο ΑΣΕΠ. Άρα, εκτιμώ πως ΑΣΕΠ θα γίνει τον Δεκέμβριο του 1911-Φεβρουάριο του 1912. Επιπλέον είπε πως θα υπάρξει μείωση της ύλης κάποιων κλάδων.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2373 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:22:25 μμ »
Σε άρθρο, που διάβασα εχθές στον "Κόσμο του Επενδυτή", αναφερόταν ότι ο νέος διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί το 2012.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2374 στις: Απρίλιος 18, 2010, 09:45:59 μμ »
συνάδελφοι,
1ον είμαστε εκτος θέματος...εδω ειναι για συμβουλες..ειναι που ειναι τοσες σελιδες μη το ξεχειλώνουμε προς όφελος όλων μας!

2ον πολύ καλά τα λέει η/ο frerar!
και προσωπικα εγω αρχικα μπηκα εδω να δω αν αναφερετε τιποτα για το πιστοποιητικο αυτο...αλλα αποτι βλεπω στο ιδιο σκοταδι κινουμαστε ολοι..οποτε οψομεθα!

3ον
(να γραψω κι εγω το εκτος θεματος μου :P)
εγω δεν εχω καμια εγκυρη πηγη παρα μονο ο,τι διαβαζω στις εφημεριδες.
εκει λοπον διαβασα περι της μεταβατικης περιοδου.
που λεει πως για τα σχολικα ετη 2010-2011 και 2011-2012 θα ισχυσει ο,τι και σημερα. δηλ το 60%-40% απο ασεπ και πινακες.
δηλ το 2010-2011 θα διοριστουν οι διοριστεοι β φουρνιας του ασεπ 2008 και απο τον πινακα αναπληρωτων.
και η απορια μου ειναι..πως θα ισχυσει το ισχυον συστημα για το 2011-2012 αν δε γινει μες το 2010 νεος ασεπ; αρα πρεπει να γινει.
ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω...επισης ελπιζω να καταλαβατε πως ειλικρινα σας ρωταω και δεν ειρωνευομαι κανεναν! (γιατι μου παρεξηγηστε ωρες ωρες ανευ λογου!!)
ειναι που ειναι μπερδεμενη η κατασταση τα εχω και λιγο μπερδεμενα στο κεφαλι μου! ηθελα απλως να ρωτησω αν αυτο που σκεφτηκα εχει λογικη βαση, αν δεν εχω καταλαβει κατι καλα ή τελοσπαντων αν ο συλλογισμος μου απορρεει απο την ταση μου να βλεπω το ποτηρι μισογεματο!

καλο βραδυ!

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2375 στις: Απρίλιος 19, 2010, 08:33:43 πμ »
Καλημέρα, συνάδελφοι. Γνωρίζει μήπως κάποιος από εσάς κανένα βιβλίο που να περιέχει ερωτήσεις πολλαπλής μόνο για τα αρχαία; :)

του πατακη ειναι αρκετα καλο, στον προηγουμενο ασεπ με βοηθησε,αλλα μονο στις ερωτησεις πολλαπλης. στη διδακτικη με εκαψε.ακολουθησα πιστα το σχεδιο μαθηματος-ενα απο τα πολλα που δινει-και βεβαια πατωσα
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2376 στις: Απρίλιος 19, 2010, 09:42:13 πμ »
Καλημέρα, συνάδελφοι. Γνωρίζει μήπως κάποιος από εσάς κανένα βιβλίο που να περιέχει ερωτήσεις πολλαπλής μόνο για τα αρχαία; :)

του πατακη ειναι αρκετα καλο, στον προηγουμενο ασεπ με βοηθησε,αλλα μονο στις ερωτησεις πολλαπλης. στη διδακτικη με εκαψε.ακολουθησα πιστα το σχεδιο μαθηματος-ενα απο τα πολλα που δινει-και βεβαια πατωσα
Δες κι εδώ : http://www.sunfiles.org/tauepsilonsigmatau-alpharhochialpha943omeganu.html

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2377 στις: Απρίλιος 19, 2010, 05:01:19 μμ »
συνάδελφοι,
1ον είμαστε εκτος θέματος...εδω ειναι για συμβουλες..ειναι που ειναι τοσες σελιδες μη το ξεχειλώνουμε προς όφελος όλων μας!

2ον πολύ καλά τα λέει η/ο frerar!
και προσωπικα εγω αρχικα μπηκα εδω να δω αν αναφερετε τιποτα για το πιστοποιητικο αυτο...αλλα αποτι βλεπω στο ιδιο σκοταδι κινουμαστε ολοι..οποτε οψομεθα!

3ον
(να γραψω κι εγω το εκτος θεματος μου :P)
εγω δεν εχω καμια εγκυρη πηγη παρα μονο ο,τι διαβαζω στις εφημεριδες.
εκει λοπον διαβασα περι της μεταβατικης περιοδου.
που λεει πως για τα σχολικα ετη 2010-2011 και 2011-2012 θα ισχυσει ο,τι και σημερα. δηλ το 60%-40% απο ασεπ και πινακες.
δηλ το 2010-2011 θα διοριστουν οι διοριστεοι β φουρνιας του ασεπ 2008 και απο τον πινακα αναπληρωτων.
και η απορια μου ειναι..πως θα ισχυσει το ισχυον συστημα για το 2011-2012 αν δε γινει μες το 2010 νεος ασεπ;
αρα πρεπει να γινει.
ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω...επισης ελπιζω να καταλαβατε πως ειλικρινα σας ρωταω και δεν ειρωνευομαι κανεναν! (γιατι μου παρεξηγηστε ωρες ωρες ανευ λογου!!)
ειναι που ειναι μπερδεμενη η κατασταση τα εχω και λιγο μπερδεμενα στο κεφαλι μου! ηθελα απλως να ρωτησω αν αυτο που σκεφτηκα εχει λογικη βαση, αν δεν εχω καταλαβει κατι καλα ή τελοσπαντων αν ο συλλογισμος μου απορρεει απο την ταση μου να βλεπω το ποτηρι μισογεματο!

καλο βραδυ!


Το θέμα είναι ότι θα διορίσει (μάλλον) μισούς το 2010 και μισούς το 2011. Γι αυτό θα μετατεθεί ο διαγωνισμός. Ούτως ή άλλως για να συμμετέχεις στον επόμενο διαγωνισμό θα πρέπει να έχεις Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής Επάρκειας (μάλλον). Οπότε δεν προλαβαίνει να τον διοργανώσει φέτος.
Όσον αφορά την ύλη, εχθές έλεγε στη ΝΕΤ η Διαμάντω για την τερατώδη ύλη που κάποιοι κλάδοι απαιτούνται να εξεταστούν, θα βάλει και Λατινικά;;; Προσωπικά με τα διάφορα που λέγονται πιστεύω ότι το γνωστικό στις εξετάσεις θα υποβαθμιστεί.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2378 στις: Απρίλιος 19, 2010, 11:07:55 μμ »
Προτείνω, για εμάς τους φιλολόγους, μια και έχουμε λίγα γνωστικά να δώσουμε :P, να εξεταστούμε και στα εξής: σουαχίλι, πλέξιμο, κοπτοραπτική και προετοιμασία και ψήσιμο... μουσακά!

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2379 στις: Απρίλιος 20, 2010, 08:50:53 πμ »
η Διαμαντοπουλου με την παρακρουση που εχει παθει...εινα ιικανη να μας βαλει να δωσουμε ακομη κ για την ιστορια της ζωης της στο γνωστικο του ασεπ........... ;D

η ξερω γω....τα παιδια που διδασκουν αγγλικα γαλλικα κτλ....κ διδασκουν  ιστορια για να συμπληρωσουν ωρες.....θα τα βαλει να δωσουν κ ιστορια....η τις ξεφυγαν αυτοι....?  :-\

μια ζωη πειραματα...δεν ξερω για σας αλλα εγω βαρεθηκα κ θεωρω τραγικο ακομη κ να μας βαλουν να δωσουμε για το πιστοποιητικο....αν υπηρχε οσο ημουν στη σχολη δεν θα ειχα κανενα απλυτως προβλημα, αν το ειχε σαν επιμορφωση αφου διοριστεις επισης....το να ακυρωνει ετσι απλα τα πτυχια μας κ να λεει δεν μπορειτε να παρετε μερος στον ασεπ...αν κ εφοσον.....ειναι απαραδκετο.... :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160843
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 943
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 824
Σύνολο: 839

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.