*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 635525 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2576 στις: Μάρτιος 04, 2011, 06:48:22 μμ »
o ενας ''βαριοταν'' τωρα αυτος σαν φυσιολατρης που'ναι δεν αντεχει τη πιεση( πουνα ασκουσαμε και πιεση σαν λαος) ποια ειναι η Ελπιδα μας λοιπον; ή δεν υπαρχει Μαρκο;

θελεις την αποψη μου τωρα , ε; ......  ;)
ασε, θα στη πω μεσω π.μ καλυτερα γιατι θα ειμαστε off topic.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:21:56 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2577 στις: Μάρτιος 04, 2011, 06:49:26 μμ »
Πως γίνεται και συμφωνήσατε και οι δυο ότι ο επόμενος διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί το 2013;
Τόσο καιρό Μάρκο δεν έλεγες ότι θα γινόταν το 2012; Εξάλλου αν προκηρυχθεί το φθινόπωρο του 2011,
πως τελικά θα φτάσει στο σημείο να διεξαχθεί το 2013;
βαζεις σε δοκιμασια τα λογια μου?  ;D
ειχα πει για τελος του 2012 , αρχες 2013. Δεν κανει διαφορα μεγαλη συναδελφε! Μηπως θελεις και ακριβως πότε? μηνα,μερα, ωρα? ;D ;D
Το σημαντικο δεν ειναι αν θα γινει 12 ή 13. Το θεμα ειναι πως θα τον κανει η Αννουλα και πως τωρα τρεχουν πολλοι οχι μονο στα φροντιστηρια, αλλα και για μεταπτυχιακα, για ECDL κλπ κλπ
Όχι δε σε δοκιμάζω. Απλά τόσο καιρό ξέρουμε ότι ο διαγωνισμός θα προκηρυχθεί φθινόπωρο του 2011 και θα διεξαχθεί αρχές του 2012. Το αν θα γίνει αρχές ή τέλη του 2012 έχει σημασία για τους υπόλοιπους διοριστέους του προηγούμενου ΑΣΕΠ. Διότι αν γίνει αρχές του 2012 θα πρέπει όλοι να διοριστούμε το καλοκαίρι του 2011. Αν, όμως, ο διαγωνισμός γίνει τέλη του 2012 με αρχές 2013 πιθανώς δε θα διοριστούμε όλοι και κάποιοι από εμάς θα μείνουμε ως δ΄ φουρνιά για το καλοκαίρι του 2012. Βλέπεις που έχει διαφορά η διεξαγωγή το 2012 σε σχέση με το 2013; ;)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2578 στις: Μάρτιος 04, 2011, 06:58:12 μμ »
συναδελφε καλα τα λες και ισως, λεω ισως, ετσι να γινει. Ομως ποτε δεν μπορει κανεις να ειναι σιγουρος με δαυτους.
Καραγκιοζηδες ειναι. και ουτε που τους ενδιαφερει το πως την περνας εσυ, εγω, ο καθενας μας. Οι Ιαπωνες αρχισαν το "χαρακιρι".....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2579 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:08:51 μμ »
lasid για αυτο η υφυπουργος ειπε θα δουμε μετα τις συγχωνευσεις αλλωστε η αλλη χρονια μπορει να ''βγει'' με τους 24μηνιτες ή .......με αναπληρωτες που αυτο το τελευταιο θελουν μαλλον!!!!!Α το τοσο καιρο ξερουμε  lasid απο που τοξερουμε; Αφου αυτοι μιλανε για προθεσεις και .....συγχωνευσεις δεν καταλαβες οτι δεν βαδιζουμε καλα;οτι αυτα ειναι ''αλλα'' χρονια οχι σαν αυτα που ξεραμε ,αλλλωστε ειμαστε η γενια (ΜΙΑ ΖΩΗ) των μεταβατικων σταδιων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2011, 07:16:28 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:21:56 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2580 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:15:53 μμ »
συναδελφε καλα τα λες και ισως, λεω ισως, ετσι να γινει. Ομως ποτε δεν μπορει κανεις να ειναι σιγουρος με δαυτους.
Καραγκιοζηδες ειναι. και ουτε που τους ενδιαφερει το πως την περνας εσυ, εγω, ο καθενας μας. Οι Ιαπωνες αρχισαν το "χαρακιρι".....
Εγώ φίλε Μάρκο για αυτούς τους καραγκιόζηδες, δεν κάνω "χαρακίρι". Όσο και να ανατρέψουν τα δεδομένα της ζωής μου, εγώ θα επιβιώσω και μάλιστα χωρίς ψυχολογικά προβλήματα. Δε θα μας τρελάνουν ένα μάτσο ανεγκέφαλοι.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2581 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:26:31 μμ »
lasid για αυτο η υφυπουργος ειπε θα δουμε μετα τις συγχωνευσεις αλλωστε η αλλη χρονια μπορει να ''βγει'' με τους 24μηνιτες ή .......με αναπληρωτες που αυτο το τελευταιο θελουν μαλλον!!!!!Α το τοσο καιρο ξερουμε  lasid απο που τοξερουμε; Αφου αυτοι μιλανε για προθεσεις και .....συγχωνευσεις δεν καταλαβες οτι δεν βαδιζουμε καλα;οτι αυτα ειναι ''αλλα'' χρονια οχι σαν αυτα που ξεραμε ,αλλωστε ειμαστε η γενια (ΜΙΑ ΖΩΗ) των μεταβατικων σταδιων.
anixia ξέρω ότι δεν έχουμε επίσημη ενημέρωση και ότι μιλάνε για προθέσεις και συγχωνεύσεις. Η τελευταία πληροφόρηση ήταν το διμοσίευμα του ΕΘΝΟΥΣ και μερικές συνεντεύξεις στις οποίες Διαμαντοπούλου - Χριστοφιλοπούλου μιλάνε για πρόθεση να γίνει ο διαγωνισμός το 2012. Όλοι ξέρουμε ότι δεν πάμε καλά.
Τι εννοείς με αυτό; Πάντως είναι άκρως ανήθικο να βγάλει ακόμα μια χρονιά με αναπληρωτές ενώ δεν απορροφά τους ασεπίτες. Αν γίνει, πολλοί διοριστέοι θα είναι καταδικασμένοι άλλη μια χρονιά στην ανεργία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2011, 07:30:41 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2582 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:34:35 μμ »
συναδελφε καλα τα λες και ισως, λεω ισως, ετσι να γινει. Ομως ποτε δεν μπορει κανεις να ειναι σιγουρος με δαυτους.
Καραγκιοζηδες ειναι. και ουτε που τους ενδιαφερει το πως την περνας εσυ, εγω, ο καθενας μας. Οι Ιαπωνες αρχισαν το "χαρακιρι".....
Εγώ φίλε Μάρκο για αυτούς τους καραγκιόζηδες, δεν κάνω "χαρακίρι". Όσο και να ανατρέψουν τα δεδομένα της ζωής μου, εγώ θα επιβιώσω και μάλιστα χωρίς ψυχολογικά προβλήματα. Δε θα μας τρελάνουν ένα μάτσο ανεγκέφαλοι.

++++++++++++++++++++
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2583 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:34:55 μμ »
οχι δεν εννοω αυτο αλλα ναπαρει σε μερικες ειδικοτητες που'ναι λιγοι ολες οπως τις  αποκαλουν ''εκρεμμοτητες'' αυτο το σεπτεμβρη και τον επομενο οσες ''εκρεμμοτητες'' τους μεινουν + 24μηνο ++++αναπληρωτεςεγω εκει το βλεπω να πηγαινει μ'αυτα που γινονται.Τωρα για πες μου για το πως δεν θα παθουμε ψυχολογικα;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2011, 07:43:11 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2584 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:35:11 μμ »
Προσωπικα για τελη του 12 το βλεπω δυσκολα διοτι το 13 ειναι ετος εκλογων.Πιστευω οτι ο επομενος θα γινει αρχες του 2012 και οτι το υπολοιπο διοριστεων του ΑΣΕΠ θα το παρει μεσα στο καλοκαιρι.Τωρα για τα 24-40 μηνα δεν υπαρχει καμια υποχρεωση αφου οπως λεει και ο νομος 'αναλογα με τις αναγκες της υπηρεσιας' οι οποιες θα καλυφτουν ομως απο τους Φεκατζηδες.
Φυσικα δεν χρειαζεται να αναλωνομαστε σε προφητειες αφου σε 5-6 μηνες θα ξερουμε αφου μεχρι το Σεπτεμβριο πρεπει να γινει η προκυρηξη αν ειναι να γινει αρχες του 2012.Για μην θυμησω οτι σε  2 μηνες πρεπει να ανακοινωσει και τις αλλαγες στον διαγωνισμο. Εαν δεν τα κανει αυτα τοτε ολα ειναι πιθανα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2585 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:39:21 μμ »
το 40% παει με το 60% ειναι ''αυτοκολλητοι'' υποχρεουται να το ''τελειωσει'' και αυτο , και τελος η ιστορια μας εδειξε πως δεν υπαρχουν ετη εκλογων.

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2586 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:50:17 μμ »
Πάντως στο υπουργείο δεν έχουν πρόβλημα με το να ερμηνεύουν το νόμο κατά το δοκούν. Τώρα τι 60 και τι 40% λέμε. Αγνόησαν την άνοιξη του 2010 το συνήγορο του πολίτη που έλεγε ότι οι ασεπίτες δεν πρέπει να μπουν σε μεταβατική αλλά η μεταβατική να γίνει για όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες, αγνόησαν το συνήγορο που τους συνέστησε να διορίσει τους ασεπίτες ως το τέλος του 2010 σύμφωνα με την εγκύκλιο Ραγκούση και ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ εκταμίευσαν τις πιστώσεις για όλους τους ασεπίτες και τις διέθεσαν για το διορισμό 513 επιπλέον δασκάλων από τον ενιαίο. Α, και οι ασεπίτες δάσκαλοι δεν μπήκαν σε μεταβατική όπως οι υπόλοιποι ασεπίτες όλων των κατηγοριών.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2587 στις: Μάρτιος 04, 2011, 07:56:45 μμ »
Και εκτος αυτου σου λεει τρεχα να επιμορφωθεις μονοσου παρε πιστοποιησεις πτυχια μεταπτυχιακα ''το κρατος απο τον αλλο ασεπ δεν θα υποχρεουται να σε επιμορφωνει'' ,''λεφτα δεν υπαρχουν μαζι τα φαγαμε''.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2588 στις: Μάρτιος 04, 2011, 08:09:27 μμ »
οχι δεν εννοω αυτο αλλα ναπαρει σε μερικες ειδικοτητες που'ναι λιγοι ολες οπως τις  αποκαλουν ''εκρεμμοτητες'' αυτο το σεπτεμβρη και τον επομενο οσες ''εκρεμμοτητες'' τους μεινουν + 24μηνο ++++αναπληρωτεςεγω εκει το βλεπω να πηγαινει μ'αυτα που γινονται.Τωρα για πες μου για το πως δεν θα παθουμε ψυχολογικα;;;;
Εγώ έχω βρει τη λύση. Είμαι αισιόδοξος, ακόμα κι αν όλα πάνε χάλια. Δεν μπορώ τη μιζέρια, με αρρωσταίνει.
Μπορώ να προσαρμόζομαι όταν προκύπτουν αλλαγές και δυσκολίες. Το χαμόγελο δε λείπει από το πρόσωπό μου κι ας τα βλέπει όλα μαύρα ο περίγυρός μου. Και φυσικά πάντα ελπίζω ότι θα έρθουν καλύτερες ημέρες...ακόμα κι αν δε φαίνεται προς το παρόν "στεριά".

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10826
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2589 στις: Μάρτιος 04, 2011, 08:15:00 μμ »
Προσωπικα για τελη του 12 το βλεπω δυσκολα διοτι το 13 ειναι ετος εκλογων.Πιστευω οτι ο επομενος θα γινει αρχες του 2012 και οτι το υπολοιπο διοριστεων του ΑΣΕΠ θα το παρει μεσα στο καλοκαιρι.Τωρα για τα 24-40 μηνα δεν υπαρχει καμια υποχρεωση αφου οπως λεει και ο νομος 'αναλογα με τις αναγκες της υπηρεσιας' οι οποιες θα καλυφτουν ομως απο τους Φεκατζηδες.
Φυσικα δεν χρειαζεται να αναλωνομαστε σε προφητειες αφου σε 5-6 μηνες θα ξερουμε αφου μεχρι το Σεπτεμβριο πρεπει να γινει η προκυρηξη αν ειναι να γινει αρχες του 2012.Για μην θυμησω οτι σε  2 μηνες πρεπει να ανακοινωσει και τις αλλαγες στον διαγωνισμο. Εαν δεν τα κανει αυτα τοτε ολα ειναι πιθανα.
Ένας άλλος λόγος για αισιοδοξία anixia είναι ότι και ο mk75 πιστεύει ότι ο ΑΣΕΠ θα γίνει αρχές του 2012 και επομένως το καλοκαίρι θα διοριστεί το υπόλοιπο των διοριστέων.

Εύγε mk75 για τα φρονήματά σου. Κι εγώ μαζί σου είμαι. Δεν παύω ποτέ να ελπίζω...  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2011, 05:19:02 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160540
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.