*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 636321 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1540 στις: Αύγουστος 06, 2008, 06:49:14 μμ »
παιδιά νομίζω ότι κάποιος με συστηματικό διάβασμα προλαβαίνει μέσα σε 3 μήνες.Εγω δεν αντέχω παραπάνω.....δεν είμαι και 22 ετών....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:16 »

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1541 στις: Αύγουστος 06, 2008, 07:33:09 μμ »
Σκέφτομαι να δώσω σε αυτόν τον ΑΣΕΠ αλλά δεν έχω διαβάσει τίποτα και μία οικογενειακή φίλη μου είπε ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων έχει λήξει..Αν γνωρίζετε κάποια site που να με κατευθύνει θα σας ήμουν ευγνώμων ή κάποιος/α που να γνωρίζει από εσας.Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου αλλά δεν έχω κανέναν να με συμβουλεύσει πάνω σε αυτό.
Πρωτον:Πιστεύω ότι κανείς από το forum δεν πρόκειται να σε συγχωρήσει για την ασχετοσύνη σου!( ;D)...Λοιπόν για να σοβαρευτούμε:Είσαι απόλυτα συνειδητοποιημένη αν και δεν έχεις ορκιστεί ακόμη και μπράβο σου! Να καθήσεις να διαβάσεις για να σιγουρέψεις το πτυχίο και να φορτσάρεις για Α.Σ.Ε.Π!Το διάβασμα ποτέ δεν έβλαψε κανέναν!Εχε υπ'όψιν σου, ότι πολλοί από τους "πληροφοριοδότες",μας παρουσιάζουν κάτι που  απλά έτυχε να "πάρει το αυτί" τους, σαν να το γνωρίζουν τέλεια!Εχουν το ύφος του γνώστη και σε κάνουν να σκεφτείς:Ε, αφού το λέει με τόση σιγουριά το ξέρει σίγουρα και είναι σίγουρος για τη αξιοπιστία της πηγής του...Κια τελικά συνειδητοποιείς ότι μπορεί και να τα μπέρδεψε...., να μην είχε ακούσει και πολυ καλά....Θέλω να πω , καλού κακού ρώτα την πηγή κάποιου που σου δίνει μια πληροφορία.Εγώ το εφαρμόζω, αφού την πάτησα αρκετές φορές!Πολλοί ας πούμε μου λένε:Τα παιδιά των πολυτέκνων, έχουν μόρια στον Α.Σ.Ε.Π.Με σιγουριά!Κάτι άκουσαν... κάπου...και απλά στο λένε με ένα ΄ύφος σαν να έβγαλαν αυτοί την προκύρηξη!Καλό κουράγιο με το διάβασμα! :) :)

Αποσυνδεδεμένος Faidra_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1542 στις: Αύγουστος 11, 2008, 04:28:23 μμ »
Καλήσπέρα σας και μπράβο σε όλους για την τρομερή ενημέρωση που παρέχετε αλλά πάνω απ'όλα για το κλίμα αλληλεγγύης , συντροφικότητας και υποστήριξης που υπάρχει στο φορουμ κάτι το οποίο σπάνια συναντάται  ακόμα και  σε 2 φίλους που δίνουν μαζί ασέπ....

Στο ψητό τώρα..... Θα δώσω πρώτη φορά ασέπ...Τελείωσα πέρυσι , καταπιάστηκα με άσχετα πράγματα προς το αντικείμενο μας, και δυστυχώς τώρα τελευταία στιγμή αποφάσισα να δώσω ασέπ.... Εχω διαβάσει σχεδόν και τις 100 σελίδες του παρόντος τόπικ , έχω ενημερωθεί για ύλη και προτεινόμενη βιβλιογραφία αλλα..... έχω Π Ε Λ Α Γ Ω Σ ΕΙ ........Ξεκινάω διάβασμα από το μηδέν... ξέρω δεν προλαβαίνω ούτε τα μισά να βγάλω πώς μου προτείνετε να οργανώσω το διαβασμά μου...Από τί να ξεκινήσω , πώς να προχωρήσω , σκέφτηκα να βγάλω την μισή ύλή από κάθε ενότητα(αρχαία, νέα , ιστορία) και μετά αν τα βγάλω να προχωρήσω και στην επόμενη μισή... Τί προλαβαίνω να κάνω τώρα και πώς???????
Είμαι σε απόγνωση........

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1543 στις: Αύγουστος 11, 2008, 04:38:26 μμ »
Faidra_ , μην πελαγωνεις.
βγαλε τα βασικα απο ολα, ητοι πρωτοτυπα κειμενα και βιβλια καθηγητων (εστω επιλεκτικα καποια κομματια). ασε την τεραστια βιβλιογραφια, δεν ειναι ωρα για μελετη και εμβαθυνση. σχολικα, γραμματολογιες και βιλια καθηγητη.
οσο για τον τροπο μπορεις ειτε να βγαζεις 1 αντικειμενο και να προχωρας ειτε να τα βγαζεις παραλληλα. ο,τι σε βολευει.
καλη προσπαθεια και γιατι οχι και καλη επιτυχια!
 :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:16 »

Αποσυνδεδεμένος Faidra_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1544 στις: Αύγουστος 12, 2008, 01:58:53 μμ »
μμμμ.........ευχαριστώ!
θα προσπαθήσω να νικήσω το πελάγωμα γιατί με έχει βάλει από κάτω και δεν μπορώ να οργανωθώ!πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.....
ευχαριστώ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος Faidra_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1545 στις: Αύγουστος 12, 2008, 07:11:25 μμ »
Επειδή δεν έχω χρόνο για να ψάχνω το καθετί ιδιαίτερα λογοτεχνία... υπάρχουν βιβλία που να περιλαμβάνουν όλα τα κειμενα και σχόλια κτλ...?
Εψαξα στο ιντερνετ και βρήκα μονάχα για τον προηγούμενο διαγωνισμό.Υπάρχει κάτι που να περιέχει συγκεντρωμένο το γνωστικό ανά αντικείμενο?Περισσότερο με ενδιαφέρει για την λογοτεχνία αυτό....

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1546 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:11:56 πμ »
σχολικα,βοηθηματα σχολικων.γραμματολογιες.παλια βοηθηματα ασεπ κι αν δεν μπορεις να τα βρεις αυτα,που δεν ειναι δυσκολο περιμενε τα νεα βιβλια ασεπ που εχουν τα βασικα συγκεντρωμενα αλλα θα καθυστετησεις ακομη περισσοτερο το διβασμα σου και δεν θα στο συνιστουσα...σιγα σιγα και ολα θα μπουν σε μια γραμμη.και εγω πρωτη φορα δινω....

Αποσυνδεδεμένος Faidra_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1547 στις: Αύγουστος 14, 2008, 04:52:24 μμ »
Για το διαγωνισμό των εκπαιδευτικών απαιτείται η κατοχή του ecdl? Μου είπαν ότι δεν μπορω να δώσω χωρίς επίσημη πιστοποίηση Η/Υ...

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1548 στις: Αύγουστος 14, 2008, 05:06:16 μμ »
Για το διαγωνισμό των εκπαιδευτικών απαιτείται η κατοχή του ecdl? Μου είπαν ότι δεν μπορω να δώσω χωρίς επίσημη πιστοποίηση Η/Υ...

Όχι. Δεν νομίζω να το ζητάει ούτε η αναμενόμενη εγκύκλιος
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1549 στις: Αύγουστος 14, 2008, 05:10:04 μμ »
οχι βρε παιδια αυτο φημολογειται στους τελευταιους 2 διαγωνισμους αλλα σε κανεναν δεν ισχυσε.
εσενα φαιδρα ποιοι σου το ειπαν; απο δευτεροβαθμια ή γνωστος γνωστου κτλ;;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1550 στις: Αύγουστος 15, 2008, 09:59:55 μμ »
αχιιιιι..........τι μου λετε τωρα??αυτο μου ελλειπε......και τι ecdl....εχει ξαναφινει αυτο...εγω δεν ηταν να το παρω αλλα μηπως πρεπει να το χω για τον επομενο?? :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1551 στις: Αύγουστος 16, 2008, 06:01:11 μμ »
παιδια, μη λέτε άσχετα και βάζετε ιδέες...

δεν θέλουν και πολύ... σιγά μην κάνουμε και τέστ DNA !

όλο φοβόμαστε το κάτι παραπάνω, το υπουργείο όμως ούτε μια εγκύκλιο δεν βγάζει έγκαιρα, μόνο να ζητούν ξέρουν !

διάβασμα δεν έχω ξεκινήσει ακόμα, αλλά διάβασα το λουκή λάρα(στην παραλία πρέπει να με περνούσαν για τρελλή που είχα τέτοιο

βιβλίο),  καλούλης ήταν, το περίμενα πιο βαρετό.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2008, 06:09:46 μμ από blethalassa »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1552 στις: Αύγουστος 17, 2008, 09:05:24 μμ »
λετα δλδ να μην αγχωνομαι για το ecdl???δεν το χω παρει γιατι εχω βεβαιωσεις απο σεμιναρια πρηροφορικης και προγραμματα που με καλυπτουν αλλα απο χθες αγχωθηκα και σκεφτομαι να δωσω αλλα 500e μα τοσα εχω δωσει για να διοριστω,και να κοιμαμαι ηρεμη...αλλα δεν θελω να το σκεφτομαι και αυτο....πειτε μου κατι να με ηρεμησετε....το βιβλιαράκι καλό μου φάνηκε και εμένα .Σε τρεις μέρες με χαλαρό διαβασμα το έβγαλα.

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #1553 στις: Αύγουστος 17, 2008, 10:58:58 μμ »
καλε ηρεμησε, στα προθυρα του εγκεφαλικου εισαι!! ουτε εγω το εχω παρει για εχω βεβαιωσεις απο σεμιναρια στο πανεπιστημιο που χρεισιμοποιω στον ιδιωτικο τομεα. δε πιστευω πως θα απαιτειται! εδω και 2 διαγωνισμους το ακουω...μου λενε ενα σωρο ατομα πως ειναι απαραιτητο και μετα ρωταω γνωστους που εδωσαν(εγω 1η φορα δινω) και μου λενε πως οχι μονο δεν ηταν απαραιτηο αλλα και να το ειχες δεν μοριοδοτειται καν... ροδιοαρβιλα θα ειναι..........................

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160841
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 925
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 617
Σύνολο: 622

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.