*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)  (Αναγνώστηκε 567780 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #770 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 01:35:59 μμ »
Εχουν αρχίσει να καλούν; Εχει κληθεί κάποιος συνάδελφος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:07:41 »

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #771 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 01:39:44 μμ »
Εχουν αρχίσει να καλούν; Εχει κληθεί κάποιος συνάδελφος;

οι ενστασεις ειναι μεχρι τις 7/11. οποτε πρεπει να περιμενουμε πρωτα τα οριστικα αποτελεσματα. τα μαθηματα θα αρχισουν 11/11

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #772 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 02:39:02 μμ »
σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..επειδή είμαι στις 3 πρώτες θέσεις και στα δ.ιεκ αλλά και στα ιεκ οαεδ  ήθελα να ξέρω πόσες ώρες το πολύ μπορώ να πάρω και στις δύο υπηρεσίες...μήπως γνωρίζεις?

Αν ρωτας ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ και απο τα δυο ιεκ ποσες ωρες επιτρεπεται να παρεις αυτο δε το γνωριζω...ειναι αλλωστε ιεκ που ανηκουν σε διαφορετικες δομες...Ημουν και ειμαι πρωτη στις λιστες στην περιοχη μου και στο μαθημα μου σε δ.ιεκ,σδε,ιεκ οαεδ...σε σδε και ιεκ οαεδ παντα επαιρνα και παιρνω το ανωτατο των ωρων....ομως στα δ.ιεκ παντα μου εδιναν μια ειδικοτητα,3 ωρες δηλαδη,και επαιρναν κι αλλους για τις υπολοιπες ειδικοτητες,για να χουν μαλλον οσο το δυνατον περισσοτεροι δουλεια...(για επαρχια μιλαω,δε ξερω αν λειτουργουν διαφορετικα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη).πιστευω σε δ.ιεκ εχεις μεγαλες πιθανοτητες να σε παρουν αφου εισαι τριτη(εξαρταται παντα απο τα τμηματα και την ειδικοτητα σου). αλλα για τα ιεκ οαεδ,οντας εδω τουλαχιστον,με λιγοτερα τμηματα και σπουδαστες,λιγο χλωμο για τριτη θεση.....ελπιζω να βοηθησα!

Αποσυνδεδεμένος larisaiossaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #773 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 04:29:17 μμ »
οι ενστασεις ειναι μεχρι τις 7/11. οποτε πρεπει να περιμενουμε πρωτα τα οριστικα αποτελεσματα. τα μαθηματα θα αρχισουν 11/11
Πηγη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:07:41 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #774 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 04:49:30 μμ »
Προσωρινοί Πίνακες Αξιολόγησης Ωρομ. Εκπ/κών για τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ της υπ΄αριθμ.: 82817/07-10-2013 Προκήρυξης Ειδικοτήτων.

Ο Οργανισμός Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού ανακοινώνει τους προσωρινούς πίνακες Αξιολόγησης Ωρομ. Εκπ/κών έτους κατάρτισης 2013-2014 της υπ΄αριθμ.: 82817/07-10-2013 Προκήρυξης Ειδικοτήτων.

Η υποβολή ενστάσεων γίνεται από 01/11/2013 έως και 7/11/2013, στο ΙΕΚ που κατατέθηκε η αίτηση του υποψηφίου υπόψη Δευτεροβάθμιας Επιτροπής Αξιολόγησης Ωρομ. Εκπ/κού Προσωπικού ΙΕΚ για το έτος κατάρτισης 2013-14.

http://www.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=13&Itemid=566&lang=el&limitstart=3

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #775 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 09:03:31 μμ »
σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..επειδή είμαι στις 3 πρώτες θέσεις και στα δ.ιεκ αλλά και στα ιεκ οαεδ  ήθελα να ξέρω πόσες ώρες το πολύ μπορώ να πάρω και στις δύο υπηρεσίες...μήπως γνωρίζεις?

Ιδιώτες ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι έχουν προσληφθεί στις ΕΠΑ.Σ. του ΟΑΕΔ με μειωμένο ωράριο ή ως αναπληρωτές στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού με μειωμένο ωράριο, ή σε δημόσια Ι.Ε.Κ., δύνανται να διδάξουν στα Ι.Ε.Κ. του ΟΑΕΔ μέχρι δέκα (10) διδακτικές ώρες με την προϋπόθεση ότι το συνολικό ωράριο διδασκαλίας που τους έχει ανατεθεί σε ΕΠΑ.Σ., δημόσια Ι.Ε.Κ., αναπληρωτές, δεν θα υπερβαίνει το μέγιστο ωράριο διδασκαλίας που προβλέπεται σε νεοδιόριστο εκπαιδευτικό του αντίστοιχου κλάδου.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #776 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 10:18:36 μμ »
Ναι και εγώ θα ήθελα να κάνω ένσταση, διότι την καταμέτρηση των μορίων μου την έκανε είτε τυφλός είτε κουτός...
Ποιο το νόημα όμως; Αφού την ένσταση την καταθέτουμε στο ίδιο το ΙΕΚ, πάλι οι ίδιοι θα τα μαγειρέψουν και θα απαντήσουν, όπως τους αρέσει...Αν η ένσταση γινόταν κάπου κεντρικά, τότε θα ήταν αλλιώς τα πράγματα....

Αποσυνδεδεμένος akarag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #777 στις: Νοέμβριος 10, 2013, 10:49:05 πμ »
Ναι και εγώ θα ήθελα να κάνω ένσταση, διότι την καταμέτρηση των μορίων μου την έκανε είτε τυφλός είτε κουτός...
Ποιο το νόημα όμως; Αφού την ένσταση την καταθέτουμε στο ίδιο το ΙΕΚ, πάλι οι ίδιοι θα τα μαγειρέψουν και θα απαντήσουν, όπως τους αρέσει...Αν η ένσταση γινόταν κάπου κεντρικά, τότε θα ήταν αλλιώς τα πράγματα....

Είχα κι εγώ την ίδια απορία για τη μοριοδότηση και ζήτησαν διευκρινίσεις. Ήμουν στην κατηγορία ελεύθερων επαγγελματιών και μου εξήγησαν ότι δεν λαμβάνονται μόρια για κάθε χρονιά επαγγελματικής εμπειρίας εφόσον η φορολογική δήλωση (Ε1 και Ε3) που έχει υποβάλλει δεν είναι πάνω από το αφορολόγητο όριο εκείνης της χρονιάς. Επομένως, πρέπει κανείς να λάβει υπόψη του στη μοριοδότηση των ελευθέρων επαγγελματιών πόσες φορολογικές δηλώσεις έχει καταθέσει ΑΝΩ του ορίου αφορολογήτου προκειμένου να υπολογίσει τα μόρια σωστά.

Αποσυνδεδεμένος larisaiossaios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #778 στις: Νοέμβριος 10, 2013, 03:05:59 μμ »
καλησπερα!
θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για το πως θα αναπληρωθει ο ενας μηνας περιπου που χαθηκε για τους σπουδαστες..
με σ/κ μαθηματα η καθημερινα 7ωρα?  ???

η σελιδα του ΙΕΚ ΟΑΕΔ ΒΕΡΟΙΑΣ στο FaceBook
http://i.imgur.com/uRTiWRs.jpg
 :o :o :o :o
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2013, 08:23:16 μμ από larisaiossaios »

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #779 στις: Νοέμβριος 10, 2013, 11:31:37 μμ »
Τα νέα αποτελέσματα, μετά τις ενστάσεις των ΙΕΚ ΟΑΕΔ, που μπορεί να τα δει κάποιος?  υπάρχει κάποια ιστοσελίδα?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #780 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 12:12:55 πμ »
Τα νέα αποτελέσματα, μετά τις ενστάσεις των ΙΕΚ ΟΑΕΔ, που μπορεί να τα δει κάποιος?  υπάρχει κάποια ιστοσελίδα?

οταν βγουν θα ανακοινωθουν στην σελιδα του οαεδ

Αποσυνδεδεμένος giompempeka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #781 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:54:57 πμ »
Καλημέρα!Ποιό είναι το ωρομίσθιο στα ιεκ οαεδ?Φαντάζομαι θάρχίσουν να καλούν αυτή την εβδομάδα?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #782 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:59:16 πμ »
Καλημέρα!Ποιό είναι το ωρομίσθιο στα ιεκ οαεδ?Φαντάζομαι θάρχίσουν να καλούν αυτή την εβδομάδα?

βγαινει γυρω στα 10 ευρω καθαρα. δεν παιζει ρολο αν εχεις μεταπτυχιακο η οχι. ολοι τα ιδια παιρνουν εκτος απο τους ΔΕ

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #783 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 06:14:01 μμ »
12,25 ευρώ την ώρα, ανεξαρτήτως μεταπτυχιακού

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 942
Σύνολο: 947

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.