*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 254682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #392 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 09:00:03 πμ »
Και η ΟΛΜΕ προκρίνει προϋπηρεσία όπως φαίνεται από διάλογο περσῑνού καλακαιριού
Παράθεση
Λέμε, όμως, ότι χωρίς να ανοίξουν οι πίνακες από το 2010 και μετά, δηλαδή, χωρίς να υπολογίζεται ξανά η προϋπηρεσία των αναπληρωτών από το 2010 και μετά, είναι δώρο άδωρο. Άρα, λέμε ότι πρέπει να ανοίξουν ξανά οι πίνακες, να προϋπολογίζεται η προϋπηρεσία.

Παράθεση
Λέμε μάλιστα ότι η μοριοδότηση χωρίς το άνοιγμα των πινάκων είναι κοροϊδία και γι’ αυτό θα πρέπει να καταργηθεί ο σχετικός νόμος 3848.

Παράθεση
Σας θυμίζω εδώ πόσο αντίθετη ήταν η εκπαιδευτική κοινότητα στο νόμο 3848 και όμως ψηφίστηκε από τη Βουλή να σταματήσουν οι πίνακες, όταν ήταν δεδομένο ότι αυτό κάποια στιγμή θα ξεπεραστεί. Εμείς το ξέραμε ότι θα ξεπεραστεί κάποια στιγμή. Δεν μπορεί να στέλνεις αναπληρωτές μέχρι και 10 χρόνια σε όλη την Ελλάδα και να μην μετράει αυτή η προϋπηρεσία. Ήταν δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα έρθει η ώρα και αυτό θα αλλάξει.
http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B7-%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%AD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BF%CE%BB%CE%BC%CE%B5-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B7-%CE%BA%CE%BF%CF%84%CF%83%CE%B9%CF%86%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AE%CF%82

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:37:34 »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #393 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 11:17:23 πμ »
http://curia.gr/mploko-antisintagmatikotitas-ipsonei-to-ste-anatropes-sto-sistima-diorismou-ekpaideftikon/

Επειδη οπως φαινεται μαλλον δεν θα μπορει να γινει κανενας διορισμος χωρις Ασεπ να επαναλαβω για αλλη μια φορα οτι το πιο συνετο θα ηταν προσθεση σε μια λιστα της επιτυχιας του Ασεπ(του οποιουδηποτε ΑΣΕΠ)+την προυπηρεσια...οσο το καθυστερουμε τοσο θα ειναι εις βαρος αυτων που εχουν μονο προυπηρεσια.
Για τα δυσπροσιτα αν κ δεν εχω κανει κρινω πιο δικαιο να μετρησουν τα μορια οχι αναδρομικα αλλα οταν οι υποψηφιοι γνωριζαν τους κανονες.
Βαση ΑΣΕΠ +ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ αδικει καταφωρα τους διαγωνιζομενους του ασεπ.το 55 πχ δεν μπορει να ταπωνει το 70...γνωμη μου παντα..'Η θα μετατρεψεις τους 55 μηνες σε βαση ασεπ ή θα αναγνωρισεις σε μορφη μηνων ολοκληρη τη βαθμολογια Ασεπ.Καλημερες

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #394 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 11:19:27 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα. Μήπως έχει κάποιους τους διοριστέους του 2009; Ευχαριστώ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #395 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 11:30:24 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:37:34 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #396 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 11:33:05 πμ »
Στέλιο  σ' ευχαριστώ, δεν ψάχνω τους ασεπίτες, τους άλλους θέλω.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #397 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 11:45:59 πμ »
Περίπου 450

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #398 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 12:16:38 μμ »
15000 προσλήψεις σε υγεία παιδεία και ελεγκτικούς μηχανισμούς ανακοίνωσε ο υπ. διοικητικής μεταρρύθμισης, όπου υπάρχουν ανάγκες όπως είπε...

http://www.mykosmos.gr/loc_mk/news/greece/3063143/katrougkalos-15000-proslhpseis-se-ugeia-paideia-kai-elegktikous-mhxanismous.htm
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2015, 12:31:57 μμ από fasvil »

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #400 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 12:39:03 μμ »
Όπως εξελίσσεται το θέμα πρέπει να μετατραπεί ο τίτλος σε "θα γίνουν τελικά (αρκετοί) μόνιμοι διορισμοί;"
Αφού δεν συμφωνούμε σε απλά πράγματα για έναν ενιαίο τρόπο εκτιμώ πως όχι...

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #401 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 01:45:07 μμ »
http://curia.gr/mploko-antisintagmatikotitas-ipsonei-to-ste-anatropes-sto-sistima-diorismou-ekpaideftikon/

Επειδη οπως φαινεται μαλλον δεν θα μπορει να γινει κανενας διορισμος χωρις Ασεπ να επαναλαβω για αλλη μια φορα οτι το πιο συνετο θα ηταν προσθεση σε μια λιστα της επιτυχιας του Ασεπ(του οποιουδηποτε ΑΣΕΠ)+την προυπηρεσια...οσο το καθυστερουμε τοσο θα ειναι εις βαρος αυτων που εχουν μονο προυπηρεσια.
Για τα δυσπροσιτα αν κ δεν εχω κανει κρινω πιο δικαιο να μετρησουν τα μορια οχι αναδρομικα αλλα οταν οι υποψηφιοι γνωριζαν τους κανονες.
Βαση ΑΣΕΠ +ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ αδικει καταφωρα τους διαγωνιζομενους του ασεπ.το 55 πχ δεν μπορει να ταπωνει το 70...γνωμη μου παντα..'Η θα μετατρεψεις τους 55 μηνες σε βαση ασεπ ή θα αναγνωρισεις σε μορφη μηνων ολοκληρη τη βαθμολογια Ασεπ.Καλημερες
Aυτή η πρόταση για δυσπρόσιτα είναι λάθος: αδικεί κατάφορα όσους έτρεχαν πριν το2010 και κατά τη μεταβατική περίοδο...
έτσι πιστεύουν πως θα διοριστούν κάποιοι; με το να στερήσουν τους κόπους των άλλων; πραγματικά ένας νέος καθηγητής που θα τα διαβάσει αυτά τι κίνητρο θα έχει για να πάει; ένα κράτος παπατζή που λέει και ξελέει; πέρυσι το καλοκαίρι έγινε ολόκληρος καβγάς να δωθούν κίνητρα να ξεσπιτωθεί ο άλλος να πάει στις ελλαδικές εσχατιες...με αυτά θα πάει. Αν κάθε φορά μπαίνει ένας νέος που δεν ήξερε...και αλλάζει το σύστημα επειδή δεν τον βολεύει και να μηδενίζεται το κοντέρ...καήκαμε. Παρατηρώ πως ενόψει των προσλήψεων του σεπτ αν και όταν γίνουν, ξεπετάγεται ο καθένας που είναι στον πάτο και σου λέει αμέτι μουχαμέτη θα πάω εγώ γιατί είμαι ξανθιά και 1,80 κι όχι εσύ που έγραφες ασεπ και οργωνες τις εσχατιές θακάτσεις πίσω.Με κάθε τρόπο να σε παρακάμψουν....
Ευτυχώς από συνδικαλιστή εκπαιδευτικο του ΣΥΡΙΖΑ στην περιοχή μου μαθαίνω πως θα δοθεί έμφαση στην προϋπηρεσία  που δεν θα χαθεί ο κόσμος να χαλάσει....όπως και δυσπρόσιτα που στα πιο πάνω παραθέματα δια στόματος Κοτσιφάκη-  δίνεται έμφαση...όσοι  βωγκήξαμε στην επαρχία πρέπει να υπερασπιστούμε τους κόπους μας με πολιτικό κόστος για τα δύο συγκυβερνώντα κόμματα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2015, 01:46:59 μμ από ERTA »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #402 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:07:29 μμ »
και να πω και κάτι : μην πάτε μόνο σε Κουράκη αλλά και σε ΑΝΕΛ εκπαιδευτικό γιατι κι αυτοί συγκυβερνούν και έχουν όφελος εκλογικό να διοριστούμε με προϋπηρεσίες Είμαστε οι πιο πολλοί....
Παράθεση
Οι εκπαιδευτικοί που εντάσσονται στους πίνακες με προϋπηρεσία και μόρια ΑΣΕΠ φθάνουν τους 28.645

http://www.newsbeast.gr/greece/ekpaideusi/arthro/783093/perissoteroi-apo-30000-ekpaideutikoi-stous-pinakes-proupiresias-kai-asep/

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #403 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:09:55 μμ »
Με συγχωρεις αλλα ολα αυτα που εγραψες ειμαι εγω?ειπα εξ αρχης οτι δεν μπορω να εχω ιδιατερη αποψη γιατιδεν εχω κανει δυσπροσιτο.Ουτε ειμαι στον πατο Ερτα .Και οπως κ εσυ εγω 2 επιτυχιες στον ασεπ,ωρομισθια στου διαολου τη μανα,αναπληρωτρια επισης στου διαολου τη μανα κ πδσ με τα περσινα ξεξτιλικια της πδσ 250 χλμ καθημερινα....Ο συνδιακλιστης του συριζα καλα κανει και λεει ο,τι σου λεει-αυτη ειναι η δουλεια του.Το θεμα ειναι τι θα πει το ΣΤΕ .Κριμα για την επιθεση σου γιατι  το σχολιο μου ηταν καλοπροαιρετο.Μεση λυση προσπαθω να βρω κ στη μεση λυση θα αδικηθουμε ολοι-δυστυχως....βλεπω βεβαια οτι δεν εχεις κανεναν ενδοιασμο να αδικηθει αυτος που εγραψε καλα στον Ασεπ

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #404 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:13:54 μμ »
άμα είσαι με ασεπ+ προϋπηρεσία έλα μαζί μας να σώσουμε τους κόπους μας δεν σου επιτίθεμαι απλά στενοχωριέμαι να ακούω ομόσταυλους να  διατυπώνουν τέτοιες προτάσεις....
Υ.Γ είμαι  5 Χρόνια σε δυσπρόσιτα ωρομίσθιος με 230 το μήνα και αναπληρωτής + 2 επιτυχίες ασεπ
 η αδικία στον ασεπ δεν έχει να κάνει με πριμοδότηση του δυσπρόσιτου
αδικία είναι να προσληφθούν άνθρωποι μηδέποτε έχοντες επιτυχία ασεπ έστω και 55 βρε αδελφέ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:15:51 μμ από ERTA »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #405 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:22:34 μμ »
Γιατι εγω τι ειπα?δεν ειπα οτι πρεπει να φτιαχτει μια λιστα που θα προστιθεται ασεπ(ολοκληρη η βαθμολογια)+προυπηρεσια?ειπα οτι εκφραζω μια γνωμη για τα δυσπροσιτα χωρις να θεωρω οτι εχω το θεσφατο γιατι δεν εχω κανει δυσπροσιο.Αν κρινεις λαθος την αποψη μου αυτη,  η θεωρεις οτι αντικειται στα συμφεροντα σου ,τοτε να με κανεις καταλαβω το λαθος μου -οχι να βγαζεις συμπερασματα οτι ανηκω στους ''καποιους που προσπαθουν κτλ ,κτλ..''να ερθω μαζι σας ,με ποιους εννοεις?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.