*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 254122 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #112 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 03:19:36 μμ »
Τα εχουμε πει αυτά,να μην τα ξαναλέμε.

με συγχωρείς αλλά δεν τα χω ξαναδιαβάσει. Άμα θες πες μου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:12 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #113 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 03:26:30 μμ »
Θα παρακαλέσω να αποφεύγουμε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #114 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:00:15 μμ »
Ο όρος πανελλήνια παραπέμπει σε σκέψεις για   κάποιους που χουν ψηφιστεί από όλους τους υπόλοιπους για να εκπροσωπούν τον κλάδο .Το να πηγαίνουν ομαδούλες στο υπουργειο χωριά να έχουν την σύμφωνη γνώμη όλον είναι βούτυρο στο ψωμί τους! Αυτοί θα θέλουν αυτό που θέλουν και άλλοι θα λένε άλλο που εξυπηρετεί εκείνους. Αυτό που προτείνει η Πεαδ( Ασεπ δηλαδή και προϋπηρεσία  σε συνδυασμό)  με συμφέρει δεν τους κατακρίνω...   Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν! Μου αρκεί να γίνουν αυτά που πριν τις εκλογές ειπώθηκαν. Δηλαδή άμεση αποκατάσταση του 60-40, 24+ασεπ και 30 μηνου και μετά ένα δίκαιο σύστημά για όλους τους υπόλοιπους!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #115 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:05:51 μμ »
Ο όρος πανελλήνια παραπέμπει σε σκέψεις για   κάποιους που χουν ψηφιστεί από όλους τους υπόλοιπους για να εκπροσωπούν τον κλάδο .Το να πηγαίνουν ομαδούλες στο υπουργειο χωριά να έχουν την σύμφωνη γνώμη όλον είναι βούτυρο στο ψωμί τους! Αυτοί θα θέλουν αυτό που θέλουν και άλλοι θα λένε άλλο που εξυπηρετεί εκείνους. Αυτό που προτείνει η Πεαδ( Ασεπ δηλαδή και προϋπηρεσία  σε συνδυασμό)  με συμφέρει δεν τους κατακρίνω...   Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν! Μου αρκεί να γίνουν αυτά που πριν τις εκλογές ειπώθηκαν. Δηλαδή άμεση αποκατάσταση του 60-40, 24+ασεπ και 30 μηνου και μετά ένα δίκαιο σύστημά για όλους τους υπόλοιπους!
Μονο που ΔΕΝ εισαι καλα ενημερωμένος . Το 60-40 Το προτείνει και η Πεαδ ,οπως και το 24μηνο. Και ναι , είμαστε πλέον παρα πολλοί για να λέγομαστε ΠΕΑΔ . Τις ομαδούλες να τις αναζητήσεις αλλού , οχι στην ΠΕΑΔ .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:12 »

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #116 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:18:37 μμ »
 To 2010 οι εκπαιδευτικοί που δικαιούνταν διορισμό με βάση το προηγούμενο σύστημα, με βάση τους νόμους που ίσχυαν, βρέθηκαν αδιόριστοι. Αυτές είναι οι κατηγορίες που έχουν προαναφερθεί και δεν χρειάζεται να ξαναγράψουμε. Αν η νέα κυβέρνηση θέλει να εφαρμόσει ένα δίκαιο σύστημα προσλήψεων, πρέπει ΠΡΩΤΑ να εξαντλήσει αυτές τις κατηγορίες και από κει και πέρα να διαμορφώσει το νέο σύστημα προσλήψεων που επιθυμεί. Αυτό είναι που έχουν εξαγγείλει ούτως ή άλλως. Μη μας πιάσει η ανθρωποφαγία ακόμα δεν ορκίστηκαν. Ούτε μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα χωρίς να έχουν δώσει δείγματα γραφής. Πέραν αυτού, όσον αφορά τους διοριστέους του ΑΣΕΠ επίκειται σύντομα και η απόφαση του ΣτΕ την οποία δεν θα μπορούν να αγνοήσουν. Διορισμοί για το τρέχον έτος δεν έχουν γίνει και φαντάζομαι ότι θα ερωτηθεί ο νέος υπουργός παιδείας για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #117 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:22:25 μμ »
Υπουργός Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού: Αριστείδης Μπαλτάς, ομότιμος καθηγητής του ΕΜΠ
Υφυπουργός υπεύθυνος για την Παιδεία: Τάσος Κουράκης

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #118 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:24:31 μμ »
dina 94  ξερεις πολυ καλα οτι προτεινετε και με καλυπτει. Απλα μην ακουσω παλι οτι δεν θελετε να μετρησει η προυπηρεσια των ετων 2010 -14 δτον πινακα των αναπληρωτων . Ακομα και το 2010-12 που εγω δεν δουλεψα πρεπει να μετρησει!  Εσεις θα λετε αυτο που θελετε και αλλοι θα λενε αλλα. Και αλλες ομαδες ειναι οργανωμενες πολυ καλα και τους εκπρωσοπρι η ΔΟΕ βλ. Δασκαλοι! Προσωπικα εχω μιλησει μαζι με αλλους απο την κατηγορια μου  και με τον νυν υπουργο για το θεμα της αδιοριστιας μας και πιστευω οτι και γιαυτο εκανε και τις δηλωσεις που εκανε. Ολοι εχουμε γνωριμιες και ολοι ειμαστε πολλοι! Δεν διαβασες καλα το μηνυμα μου γιαυτο και το ξαναγραφω! . Αμεση αποκατασταση των προηγουμενων νομων και δικαιο συστημα για ολους τους υπολοιπους!  Επι προσωπικου με 60 μηνες και 2 ασεπ να εισαι σιγουρη οτι εχω κινησει γη και ουρανο για να διοριστω.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #119 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:25:40 μμ »
dina 94  ξερεις πολυ καλα οτι προτεινετε και με καλυπτει. Απλα μην ακουσω παλι οτι δεν θελετε να μετρησει η προυπηρεσια των ετων 2010 -14 στον πινακα των αναπληρωτων . Ακομα και το 2010-12 που εγω δεν δουλεψα πρεπει να μετρησει!  Εσεις θα λετε αυτο που θελετε και αλλοι θα λενε αλλα. Και αλλες ομαδες ειναι οργανωμενες πολυ καλα και τους εκπρωσοπρι η ΔΟΕ βλ. Δασκαλοι! Προσωπικα εχω μιλησει μαζι με αλλους απο την κατηγορια μου  και με τον νυν υπουργο για το θεμα της αδιοριστιας μας και πιστευω οτι και γιαυτο εκανε και τις δηλωσεις που εκανε. Ολοι εχουμε γνωριμιες και ολοι ειμαστε πολλοι! Δεν διαβασες καλα το μηνυμα μου γιαυτο και το ξαναγραφω! . Αμεση αποκατασταση των προηγουμενων νομων και δικαιο συστημα για ολους τους υπολοιπους!  Επι προσωπικου με 60 μηνες και 2 ασεπ να εισαι σιγουρη οτι εχω κινησει γη και ουρανο για να διοριστω.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1695
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #120 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 05:33:30 μμ »
Αν αναγνωριστει η φροντιστηριακη προυπηρεσια γι αυτους που προκειται να διοριστουν, βασει της αρχης της ισοτητας του Συνταγματος θα πρεπει να αναγνωριστει και για τους μονιμους. Αυτο σημαινει εκτιναξη του μισθοδοτικου κοστους γιατι οι καθηγητες, ειδικα καποιωνειδικοτητων, κουβαλανε πολλα χρονια στα φροντιστηρια (10+). Αν γινει κατι τετοιο, εμας μας συμφερει (μεχρι που βγαινουμε και στη συνταξη). Αυτους παλι καθολου.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #121 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 06:04:49 μμ »
Αυτό το ''σε χαλαει να σε παρει τον Ιανουαριο του 16" ποιος το ειπε;;;να του χαλασω την προσοψη.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #122 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 06:45:19 μμ »
Αυτό το ''σε χαλαει να σε παρει τον Ιανουαριο του 16" ποιος το ειπε;;;να του χαλασω την προσοψη.

Οταν βρει ΛΕΦΤΑ θα κανει διορισμους... 8)

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #123 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 07:17:41 μμ »
Μονο που ΔΕΝ εισαι καλα ενημερωμένος . Το 60-40 Το προτείνει και η Πεαδ ,οπως και το 24μηνο. Και ναι , είμαστε πλέον παρα πολλοί για να λέγομαστε ΠΕΑΔ . Τις ομαδούλες να τις αναζητήσεις αλλού , οχι στην ΠΕΑΔ .
η ΠΕΑΔ αν ηταν σωστοι θα επρεπε πρωτα να ζητησουν αποκατασταση των διοριστεων του 2010 και μετα νεους πίνακες.αυτή είναι η αληθεια αγαπητη μου.Δεν ξεκινάς καινουριο συστημα με εκκρεμότητες από το παρελθον.Αν ειχε μεινει αδιοριστο ολο το 60-40 από το 2010,τα ιδια θα λεγατε;δε νομιζω,τοτε θα πηγαίνατε στον υπουργο να καταγγείλετε καταφορη αδικια.Τωρα γιατι δεν το κανετε;σας ειμαστε λιγοι;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #124 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 07:28:45 μμ »
συμφωνω fantastic06 . Θα ηθελα να το δω σε κειμενο της Πεαδ αυτο που γραφεις και θα συνταχθω αμεσα μαζι τους!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος lampros7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #125 στις: Ιανουάριος 27, 2015, 08:04:20 μμ »
Προσλήψεις μόνιμων εκπαιδευτικών για τις ανάγκες της ερχόμενης σχολικής χρονιάς, σε όλες τις βαθμίδες, από τους πίνακες αδιόριστων επιτυχόντων του ΑΣΕΠ και τους πίνακες αναπληρωτών οι οποίοι θα συμπληρωθούν με όσους εκπαιδευτικούς έχουν προϋπηρεσία από το 2010 και μετά που πάγωσε η τροφοδότηση των πινάκων.http://360pedia.gr/prwtes-dhlwseis-kouraki/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160194
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.