*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 872522 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #392 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:43:03 μμ »
ε ναι, δεν εννοούσα ότι θα το κάνεις τώρα...εννοώ ότι σε κάθε περίπτωση που έχεις αποσπασμένο εκπ/κό κάπου πρέπει να τον βάλεις να απασχοληθεί και να ενταχθεί....

να σε διορθώσω λίγο σε κάτι που έγραψες ωστόσο: δεν εγκρίνει η νομαρχία την απόσπαση. Δεδομένου ότι δεν υφίστανται πλεόν νομαρχίες.... ;) ;) . Η διαδικασία τώρα έχει ως εξής: ο  δ/ντής της Δ.Δ.Ε. καταρτίζει λίστα με όσους επιθυμεί να αποσπαστούν και μάλιστα με αύξοντα αριθμό σπουδαιότητας ( δηλ. ποιόν θέλει πρώτον, ποιόν μετά κ.ο.κ.). Επισυνάπτει και έκθεση αξιολόγησης στην οποια περιγράφει το αντικείμενο εργασίας του προς απόσπαση εκπ/κού και γιατί κρίνει ότι θα είναι κατάλληλος για την δουλειά αυτή ( σε περίπτωση που έχει ξανα αποσπασθεί εκεί στο παρελθόν). Όλα αυτά στέλνονται στον Περιφερειάρχη. Εκείνος επικυρώνει κατά περίπτωση την πρόταση του Δ/ντή Δ.Δ.Ε και τα στοιχεία στέλνονται στο υπουργείο. Το υπουργείο κρίνει μέσω κυσδε και κυσδιπ ποιοί ειναι οι πλέον κατάλληλοι - με βάση και τα βιογραφικά τους και την ενασχόλησή τους με το αντικείμενο - και προκύπτει ένα κείμενο προς υπογραφή απο την υπουργό. Ο εκπ/κός αποσπάται και εφόσον το κενό στο σχολείο που υπηρετεί ή ανήκει καλυφθεί απο άλλον εκπ/κό εκείνος πηγαίνει και αναλαμβάνει στην υπηρεσία αποσπασης....

Φυσικά και οι αποσπάσεις ήταν λιγότερες το έτος 2010-11 και αναμένονται ακόμα λιγότερες φέτος. Συμφωνώ επισης ότι η κάθε δ/νση έχει τις δικές της ανάγκες. Αλλά οφείλω να πω - για να ειμαστε και ειλικρινείς - ότι δεν χρειάζονται πάντα όλοι όσοι αποσπώνται....
Εντάξει, στο μυαλό μου είχα το παρελθόν και τις διαδικασίες που γίνονταν και γίνονται και αυτές ήθελα να τονίσω, βλέποντας τα "τέσσερα άτομα για το πρωτόκολλο" και άλλα παρόμοια. Υπάρχουν διευθύνσεις που αυτός που έχει το πρωτόκολλο είναι επιφορτισμένος και με άλλες εργασίες.
Δεν ξέρω αν σε κάποιες διευθύνσεις δε χρειάζονται όλοι όσοι αποσπώνται, ξέρω όμως ότι σε πολλές διευθύνσεις αυτοί που αποσπώνται είναι λιγότεροι από όσους χρειάζονται. Γι αυτό άλλωστε υπάρχουν και τα προβλήματα στην παραλαβή των αιτήσεων των αναπληρωτών.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:27:21 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #393 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:53:15 μμ »
, ξέρω όμως ότι σε πολλές διευθύνσεις αυτοί που αποσπώνται είναι λιγότεροι από όσους χρειάζονται. Γι αυτό άλλωστε υπάρχουν και τα προβλήματα στην παραλαβή των αιτήσεων των αναπληρωτών.

θα διαφωνήσω μαζί σου σε αυτό....όπως έγραψε και η happiness σε άλλο της ποστ, όσοι είναι στις δ/νσεις ( αποσπασμένοι και διοικητικοί) δεν είναι υποχρεωμένοι να έχουν αυτό και μόνο το αντικείμενο - των αναπληρωτών  δηλαδή - ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα στην παραλαβή των αιτήσεών τους.
όταν παράλλληλα τρέχουν άλλα σοβαρά θέματα - όπως οι συνεντεύξεις των υποψήφιων δ/ντών ας πούμε - τότε ο προϊστάμενος ας πούμε θα λείπει ως μέλος της επιτροπής αξιολόγησης και φυσικά δε θα μπορεί να υπογράψει τις αιτήσεις των αναπληρωτών ας πούμε ( ένα απο τα πολλά προβλήματα).
Επίσης, όταν έχουν ορισθεί ας πούμε δύο άτομα να καταχωρουν αιτήσεις ε δε γινεται να έχεις απαίτηση να ασχολούνται και όλοι οι υπόλοιποι με αυτό... Τότε, τι θα γίνει με τις αιτήσεις για αποσπαση η τις λειτουργικές τοποθετήσεις, την καταχώρηση των στοιχείων όσων ήρθαν με μετάθεση στο ηλεκτρονικό αρχειο της κάθε δ/νσης (πχ τις καταχωρήσεις των αδειών τους),  το να βγάλεις λειτουργικά κενα κ.ο.κ......
και φυσικά μην ξεχνάμε ότι και όσοι εργάζονται σε δ/νσεις άνθρωποι ειναι  και δικαιούνται και αυτοί να πάνε διακοπές. Θα μου  πεις βρήκανε τη στιγμή; Οι άδειες ως επι το πλείστον κανονίζονται πολύ πριν και έχουν εγκριθεί πολύ πριν...ας πούμε εγώ έχω κλείσει τον αύγουστο για ισπανία...λες να χάσω εισητήρια και ξενοδοχεία που πλήρωσα για να  κάτσω να περάσω αιτήσεις επειδή του υπουργειου του ήρθε να βγάλει την εγκύκλιο μέσα ιουλιου;
και βέβαια μην ξεχνάμε και αυτο΄που σου έγραψα και πιο πριν: αν βλέπεις πολλά άτομα σε μια δ/νση μη νομίζεις αυτόματα ότι όλα αυτά τα άτομα είναι λειτουργικά. Μπορεί και να μην είναι....
Πάντως, ως τη Δευτέρα που ήμουν στη δουλειά και όχι σε άδεια όπως είμαι τώρα, είχαν έρθει ελάχιστοι εκπ/κοί...και από ό,τι μαθαίνω όλοι πλάκωσαν απο την Τρίτη και μετά....Ε μετά όμως, δε φταίνε ούτε τα λίγα άτομα, ούτε αν κρασάρει το σύστημα ούτε τίποτα....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #394 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:28:12 μμ »

Μα δεν έγραψα ότι όσοι είναι στις διευθύνσεις είναι υποχρεωμένοι να έχουν ένα αντικείμενο. Παρ`όλα αυτά και παρά την ασχετοσύνη που υπάρχει εκεί στο Μαρούσι όπου ορίζουν αρκετές διαδικασίες μέσα στο κατακαλόκαιρο, άλλες χρονιές δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα, γιατί όταν είναι κλειστά τα σχολεία κάποια τμήματα έχουν λιγότερη δουλειά με αποτέλεσμα αν υπήρχαν υπάλληλοι θα μπορούσαν να βοηθήσουν.
Έχεις σκεφτεί ότι η δικιά σου διεύθυνση μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα;  ;)
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #395 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:44:51 μμ »

Μα δεν έγραψα ότι όσοι είναι στις διευθύνσεις είναι υποχρεωμένοι να έχουν ένα αντικείμενο. Παρ`όλα αυτά και παρά την ασχετοσύνη που υπάρχει εκεί στο Μαρούσι όπου ορίζουν αρκετές διαδικασίες μέσα στο κατακαλόκαιρο, άλλες χρονιές δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα, γιατί όταν είναι κλειστά τα σχολεία κάποια τμήματα έχουν λιγότερη δουλειά με αποτέλεσμα αν υπήρχαν υπάλληλοι θα μπορούσαν να βοηθήσουν.
Έχεις σκεφτεί ότι η δικιά σου διεύθυνση μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα;  ;)

Να μου επιτρέψετε σας παρακαλώ μια μικρή παρέμβαση, που ίσως εξηγήσει λίγο τα πράγματα.
Έχει φανεί τους τελευταίους μήνες -τελευταία έχουμε κάποια πτώση- μια υπερβολική δραστηριότητα της bitch στο  pde. Αν και στο γραφείο λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο, σίγουρα δεν αφήνει περιθώρια εργασίας στους υπόλοιπους συναδέλφους. Έτσι της φάινεται πως αρκετοί κάθονται ή πως κινούνται σε αργή κίνηση...
Θα κοιτάξω σε λίγο τα στατιστικά της bitch στο pde... Αν η μεγαλύτερη δραστηριότητά της είναι σε ώρες γραφείου, τότε μάλλον βαράει εκεί μύγες και γκρινιάζει γενικώς με τους άλλους...  ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:27:21 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #396 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:46:46 μμ »
Εννοείται ότι η δική μου δ/νση δεν ειναι αντιπροσωπευτικό δείγμα..Λειτουργούμε πολύ καλά - κυρίως γιατί έχουμε την τύχη να έχουμε και Προϊστάμενο που πραγματικά πετάει ο άνθρωπος και προϊσταμένη διοικητικού που αμφιβάλλω αν υπάρχει κάτι που να μην το ξέρει....
αλλά ερχόμαστε συνέχεια σε επαφή με άλλες διευθύνσεις και έτσι έχουμε μια ιδέα πώς ειναι και οι άλλες. Πέρισυ λειτούργησαν καλύτερα τα πράγματα γιατί ας πούμε οι αιτήσεις των αναπληρωτών είχαν βγει πολύ νωρίτερα - πριν ο κόσμος αρχίζει να φεύγει με άδειες....
επίσης,η καλύτερη - διοικητικά - χρονιά ήταν κατά γενική ομολογία επι Στυλιανίδη γιατί είχε φροντίσει ο χριστιανός να τρέχουν τα αντικείμενα το ένα μετά το άλλο αλλά όχι ταυτόχρονα...επίσης, οι εγκύκλιοι ερχονταν στην ώρα τους και όχι πρωί έρχεται η διαταγή και ως το μεσημέρι πρέπει να ξεκινήσεις και τις καταχωρήσεις...
εδώ φέτος,παίζουνε πολλά μαζί, παίζει και το Νέο Λύκειο που δεν ξέρει κανένας περί τίνος πρόκειται και πώς θα λειτουργήσει απο Σεπτέμβριο...υπάρχει μια ομερτά από πλευράς υπουργειου - μπας και διαρρεύσει τι; πότε θα βγούνε οι βάσεις για παράδειγμα.....  Αλλά για να είμαστε δίκαιοι γίνεται επίσης μια προσπάθεια διαφάνειας στις αποσπάσεις -τουλάχιστον σε αυτές απο πυσδε σε πυσδε με τη μοριοδότηση - και έπεσε και η πρώτη αξιολόγηση για όσους ζήτησαν αποσπαση σε φορείς....δεν ειναι κακά τα βήματα που γίνονται... αλλά θέλουν οργάνωση και χρόνο...και εκεί μπορεί να μην τα πάμε πολύ καλά....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #397 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:50:47 μμ »

Μα δεν έγραψα ότι όσοι είναι στις διευθύνσεις είναι υποχρεωμένοι να έχουν ένα αντικείμενο. Παρ`όλα αυτά και παρά την ασχετοσύνη που υπάρχει εκεί στο Μαρούσι όπου ορίζουν αρκετές διαδικασίες μέσα στο κατακαλόκαιρο, άλλες χρονιές δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα, γιατί όταν είναι κλειστά τα σχολεία κάποια τμήματα έχουν λιγότερη δουλειά με αποτέλεσμα αν υπήρχαν υπάλληλοι θα μπορούσαν να βοηθήσουν.
Έχεις σκεφτεί ότι η δικιά σου διεύθυνση μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα;  ;)

Να μου επιτρέψετε σας παρακαλώ μια μικρή παρέμβαση, που ίσως εξηγήσει λίγο τα πράγματα.
Έχει φανεί τους τελευταίους μήνες -τελευταία έχουμε κάποια πτώση- μια υπερβολική δραστηριότητα της bitch στο  pde. Αν και στο γραφείο λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο, σίγουρα δεν αφήνει περιθώρια εργασίας στους υπόλοιπους συναδέλφους. Έτσι της φάινεται πως αρκετοί κάθονται ή πως κινούνται σε αργή κίνηση...
Θα κοιτάξω σε λίγο τα στατιστικά της bitch στο pde... Αν η μεγαλύτερη δραστηριότητά της είναι σε ώρες γραφείου, τότε μάλλον βαράει εκεί μύγες και γκρινιάζει γενικώς με τους άλλους...  ;D ;D ;D ;D

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D  σου επιτρέπω αγαπητέ να ανατρέξεις στα στατιστικά..θα δεις ότι ποστάρω απο το μεσημέρι και μετά ( εκτός απο τις τρεις τελευταίες μέρες οπότε και βρίσκομαι σε άδεια...) Η πτώση ήταν μέσα στον Μάιο όπου και απασχολούμην ( τςτς) στο βαθμολογικό και επίσης τελευταία γιατί με τη λήξη του σχολείου μας τελείωσαν και τα θέματα του μόνιμου προσωπικού το οποίο έχω και ως αντικείμενο...για τους αναπληρωτές που παίζουν αυτή την εποχή δεν έχω να πω κάτι γιατί δεν το κατέχω το αντικείμενο....
Στο γραφείο επίσης, κάνω μόνο το αντικείμενό μου και τίποτα άλλο. Επομένως αν κάποιοι δεν το κάνουν φυσικά και κάθονται - δεν φταίω εγώ για αυτό όμως.... όσο για το αν κινούνται με αργή κίνηση, νομίζω ότι οι άνθρωποι κινούνται φυσιολογικά - εγώ κινούμαι γρήγορα ...αυτό ναι, το καταλογίζω στον εαυτό μου ως αρνητικό ( γιατί κάνει τους άλλους να αισθάνονται δυσάρεστα...  :P :P :P  )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #398 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:55:42 μμ »
Πράγματι. Κάνε μωρέ και συ κανένα διαλειμματάκι...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #399 στις: Ιούλιος 14, 2011, 11:00:36 μμ »
Πράγματι. Κάνε μωρέ και συ κανένα διαλειμματάκι...

δε μπορώ....μου θυμίζω το λαγουδάκι της Ντούρασελ.....  8) 8)  ( πότε θα κλατάρω δεν ξέρω....)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:15:58 πμ »

Ας δουλεψουνε και οι διοικητικοι υπαλληλοι του Υπουργειου Παιδειας!!!
Εχω εμπειρια ως αποσπασμενος σε Γραφειο Δ.Ε στην Αθηνα και αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι υπηρχε πληθωρα διοικητικων υπαλληλων που δεν εκανε απολυτως τιποτα με την ανοχη του αρχουσας ταξης, ενω οι εκπαιδευτικοι δουλευαν(μ)ε σαν τρελοι .... !!! Τοτε ειδικα που ο εκπαιδευτικος επαιρνε και τα μορια της οργανικης του ( κατ' εμε αδικο ως ενα σημειο ) , αναγκαζοτανε να παραγει εργο συνεχως με το φοβο μηπως ο εκαστοτε προισταμενος του δεν τον προτεινει παλι...και οι διοικητικοι (οχι ολοι) καθοντουσαν και παιζανε το @@@@@ τους. Αφηστε που υπαρχουν προισταμενοι που επηρεαζονται απο τους διοικητικους υπαλληλους στους ποιους θα προτεινουν για την  επομενη χρονια.
Εχω τοσα να πω ....!!! Εμαθα ομως και πολλα .... το καλο να λεγεται!!!

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 15, 2011, 11:24:27 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Υπάρχει κάποια νεότερη ενημέρωση σχετικά με την ανακοίνωση των αποσπάσεων;;

Αποσυνδεδεμένος dimitra_pirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #402 στις: Ιούλιος 15, 2011, 11:38:29 πμ »
Πάντως μακροπροθεσμα πιστεύω ότι δεν θα γίνονται αποσπάσεις σε γραφεία. Και δεν μπορώ να καταλάβω τόσοι υπεράριθμοι διοικητικοί υπάλληλοι σε άλλα υπουργεία γιατί δεν μεταφέρονται στο Παιδείας. Ξέρω ότι πολλοί μπορεί να διαφωνείτε αλλά δεν νοειται εκπαιδευτικός για μένα και να βγάζει φωτοτυπίες ρε παιδιά και να κάθονται οι κυράτζες. Οκ συμφωνώ ότι είναι εμπειρία και ότι δεν κάνουν όλοι για εκπαιδευτικο έργο , αλλά με συγχωρείτε δεν μπήκαμε σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #403 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:13:11 μμ »
Πήρε κανείς τηλέφωνο σήμερα στο Υπουργείο; Παίρνω από το πρωί και δεν το σηκώνει κανένας.
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος kamakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #404 στις: Ιούλιος 15, 2011, 01:57:21 μμ »
Αν και δεν έχω κάνει αίτηση για απόσπαση σε φορείς, τις περιμένω με αγωνία για να δω τι λειτουργικά κενά θα προκύψουν....
Πήρα τηλέφωνο στο υπουγείο προκειμένου να μάθω πότε περίπου θα βγουν τα αποτελέσματα...
η απάντηση ήταν "από εβδομάδα τουλάχιστον....."
Πιστεύω πως η καθυστέρηση έχει να κάνει με σημαντική μείωση στον αριθμό αποσπάσεων και μαγείρεμα α) για να βγουν τα κουκιά το σεπτεμβρη και να μην υπαρχουν μεγαλα κενα στα σχολεία και μεγαλες αναγκες για μονιμους διορισμους και προσληψη αναπληρωτων και β)λόγω του μικρου αριθμου των αποσπασεων, μάχη μεταξύ των ενδιαφερομένων για το ποιος θα είναι στη λίστα

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #405 στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:21:57 μμ »
Tί στον κόρακα κάνουν???? Πάλι θα γεννήσουμε μέχρι να βγουν?????? ΑΜΑΝ  :o
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160682
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.