*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 297735 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1582 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 12:19:03 πμ »
Φωτεινή δεν είναι θέμα προτίμησης, είναι επιτακτική ανάγκη.Θα τις απαιτήσεις τις ώρες.. Εδώ παίζεται η αναπλήρωσή σου , δεν είναι παίξε γέλασε.. Αν απαιτούσαμε και τόσα χρόνια που δε μας "προτιμούσαν" , δε θα καρδιοκτυπούσαμε τώρα..
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:51:12 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1583 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 12:27:44 πμ »
Φωτεινη κανε οτι και εγω. Θα πας στη δευτεροβαθμια και  θα αρχισεις να φωναζεις . Θα τους ρωτας με ποια κριτηρια παιρνουν χωρις προυπηρεσια ή με ελαχιστα μορια στην ΠΔΣ και εσυ με σχεδον 19 μορια δε σου δινουν ΠΔΣ. Αν σου πουν δε δινουμε να τους πεις οτι αν δε μου δωσετε γραπτως οτι τα ατομα που παιρνετε εχουν περισσοτερα μορια απο εμενα θα σας βγαλω στα καναλια. Πιστεψε με θα κανουν τα αδυνατα δυνατα να σου δωσουν. Θαρρος και Θρασος χρειαζεται . Ετσι εκανα και εγω την πρωτη φορα. ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1584 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 12:33:01 πμ »
Αχ Κέλλυ, να 'σαι καλά!!! Εγώ τα 'χω μάθει παπαγαλία να πάω να τους τα πω έτσι και δω τα σκούρα.. ;D ;D
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1585 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 01:04:15 πμ »
Και εγω ετσι ντρεπομουν μεχρι που καταλαβα οτι με το σταυρο στο χερι δε σε υπολογιζει κανεις :-\ Γι'αυτο και εγω αποφασισα οτι πρεπει να μιλαω. Ειχα μαθει να μη διεκδικω τιποτα και στο τελος με καπακωναν ολοι. Τωρα ομως καταλαβα οτι αν δεν διεκδικησεις το δικιο σου κανεις δε στο χαριζει. Σε αυτη τη ζωη μονο οσοι τολμουν και εχουν θαρρος μπορει να καταφερουν κατι. Οσο καθομαστε αδρανεις και περιμενουμε το τηλεφωνο , κανεις δε θα μπει στον κοπο να μας παρει. :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:51:12 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1586 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 09:21:06 πμ »
Φιλενάδες, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... ;)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1587 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 10:17:38 πμ »
fotini18,  Ioanna89, Ευχαριστώ πολύ για τη άμεση ανταπόκρισή σας και τη βοήθειά σας .
  Φωτεινή μην απογοητεύεσαι και να ακολουθήσεις τη συμβουλή της Κellykou  να φωνάξεις και να διεκδικήσεις τη συμμετοχή σου στο πρόγραμμα της ΠΔΣ.Εγώ θα σου μεταφέρω την περσινή μου εμπειρία. Πέρσι για επαγγελματικούς λόγους του συζύγου μου βρισκόμουν στα Ιωάννινα και είχα κάνει αίτηση για πρώτη φορά ΠΔΣ στη δι/νση Ιωαννίνων έχοντας μόρια από τον ΑΣΕΠ 2005. 'Όταν ρωτούσα στη δινση πότε θα γίνουν προσλήψεις μου τα μάσαγαν και μου έλεγαν ότι δεν έχουν δηλώσει σε κανένα σχολείο για φιλολογικά μαθήματα και μάλλον δε θα πάρουν κανένα φιλόλογο για ΠΔΣ. Από φίλη μου μαθηματικό που την είχαν καλέσει  με 6 ώρες σε ΠΔΣ σε κεντρικό λύκειο των Ιωαννίνων μου είπε ότι είχαν προσλάβει στο συγκεκριμένο σχολείο 5 φιλολόγους. Της ζήτησα τα ονόματα , έψαξα στο πίνακα αναπληρωτών και ωρομισθίων και είδα ότι είχαν 0 μόρια .Πήγα στην ίδια υπάλληλο  διεύθυνσης με τα ονόματα των φιλολόγων και απαίτησα με ποιο κριτήριο προσλαμβάνουν άτομα με 0 μόρια από τη στιγμή που έχω κάνει αίτηση και έχω περισσότερα μόρια και γιατί ο πίνακας με τους προσληφθέντες δεν ανακοινώνεται ποτέ. Μου τα μάσαγε , άφηνε υπονοούμενα ότι η επιλογή γίνεται μέσω προισταμένων .... μου είπε να περιμένω ότι μπορεί ν' ανοιχτούν θέσεις σ' άλλα σχολεία. Για να μην πολυλολογώ στις 19 Νοεμβρίου 2006 με κάλεσαν σε Λύκειο των Ιωαννίνων για 2 ώρες να διδάξω τα λατινικά κατεύθυνσης Γ΄Λυκείου γιατί έφυγε κάποια φιλόλογος που είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας. Καμία από τις άλλες συναδέλφους όλων των ειδικοτήτων στο συγκεκριμένο σχολείο δεν είχε περάσει ποτέ από εξετάσεις ΑΣΕΠ , και όσες είχαν μόρια ήταν από ΠΔΣ και φυσικά στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ μερικοί δεν έδωσαν και όσοι έδωσαν δεν πέρασαν ούτε τη βάση.Τα συμπεράσματα δικά σας....

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1588 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 10:57:48 πμ »
alfavita.gr: Το ΥΠΕΠΘ μαζεύει κενά και ανακλήσεις για να ανακοινώσει

νέες προσλήψεις αναπληρωτών καθηγητών
 

 

Από μέρα σε μέρα το ΥΠΕΠΘ ετοιμάζεται να ανακοινώσει νέες προσλήψεις αναπληρωτών καθηγητών. Οι υπηρεσίες μαζεύουν κενά, ωστόσο υπάρχει πρόβλημα πιστώσεων και η αίτηση του ΥΠΕΠΘ στο Υπουργείο Οικονομικών για μικρό αριθμό νέων πιστώσεων ακόμη δεν έχει ικανοποιηθεί. Οι υπηρεσίες του ΥΠΕΠΘ προσπαθούν να μαζέψουν τις ανακλήσεις (εκπαιδευτικοί που κλήθηκαν αλλά δεν παρουσιάστηκαν) ωστόσο ο αριθμός αυτός είναι μικρός και δεν μπορεί να καλύψει με προσλήψεις τα κενά που υπάρχουν.

Η alfavita.gr παρακολουθεί από κοντά το ζήτημα και θα υπάρξει έκτακτη ενημέρωση.

The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1589 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:07:44 πμ »
Συγγνώμη αλλά την ανακοίνωση αυτή του alfavita δεν την καταλαβαίνω.Με χρησμό Πυθίας μοιάζει.Δεν μπορώ να κατανοήσω τι θέλει να πει..
Ο αριθμός των ανακλήσεων είναι μικρός και τα κενά δε μπορούν να καλυφθούν με νέες προσλήψεις?? Θα μπορούσε κάποιος να προβεί σε "μετάφραση" σε Νέα Ελληνικά??
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1590 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:15:52 πμ »
το alfavita αναφέρει για μικρό αριθμό πιστώσεων από το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ (αρε αθάνατε Αλογοσκούφη)
ενώ το esos αναφέρει για εκατοντάδες αναπληρωτές όλων των ειδικοτήτων. Χτες μίλησα προσωπικά με το esos. Μου είπε ο υπεύθυνος ότι από το ΥΠΕΠΘ τον ενημέρωσαν για 1000-1500 αναπληρωτές!

Που είναι οεο?
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος LIBERTAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1591 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:17:18 πμ »
Σίγουρα έχουν καλέσει ωρομισθίους τους 35 πρώτους από τον ενιαίο πίνακα των ωρομισθίων; Εμένα με σειρά γύρω στο 30 με κάλεσαν μόνο από Β΄Ανατολικής Αττικής όπου ήμουν 8η στη σειρά όπως μου είπε η κοπέλα που με πήρε. Και, όπως προανέφερα, αρνήθηκα. Δεν έπρεπε να με είχαν καλέσει και από κάπου πιο κοντά; Πρέπει να κάνω κάτι;

Αποσυνδεδεμένος ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1592 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:31:44 πμ »
συναδερφοι εκτιμω οτι θα υπαρξει προβλημα με εμας τους ωρομισθιους οταν τοποθετηθουν οι νεοι διευθυντες γιατι αν ειναι της ειδικοτητας μας θα μας παρουν καποιες ωρες. σωστα; μηπως απογοητευομαι αδικα;

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1593 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:36:00 πμ »
Σίγουρα έχουν καλέσει ωρομισθίους τους 35 πρώτους από τον ενιαίο πίνακα των ωρομισθίων; Εμένα με σειρά γύρω στο 30 με κάλεσαν μόνο από Β΄Ανατολικής Αττικής όπου ήμουν 8η στη σειρά όπως μου είπε η κοπέλα που με πήρε. Και, όπως προανέφερα, αρνήθηκα. Δεν έπρεπε να με είχαν καλέσει και από κάπου πιο κοντά; Πρέπει να κάνω κάτι;
[/quo

Εγώ πήρα τηλ τη Γ Αθηνών και μου είπε πως τελευταίος ήταν ο Παπαγιαννόπουλος και ο συνάδελφος αυτός έχει σειρά 35, άρα οι προηγούμενοι έχουν απορροφηθεί, σωστά; Νομίζω Libertas εσύ βρίσκεσαι λίγο πιο πριν και σε κάλεσαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2007, 11:41:08 πμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1594 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:37:30 πμ »
Libertas, πάρε και στις άλλες διευθύνσεις και ρώτησέ τους τι γίνεται. Ποιος είναι ο τελευταίος που κάλεσαν και τι σειρά έχεις εσύ στον δικό τους πίνακα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2007, 11:42:51 πμ από ΕΙΡΗΝΗ »

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1595 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 11:41:50 πμ »
Φωτεινή, μην απογοητεύεσαι, καταρχάς δεν πρέπει να ακόμα να αποκλείσουμε την πιθανότητα της  ωρομιισθίας  και στη χειρότερη περίπτωση, όπως είπαν και τα κορίτσια δεν θα τους χαρίσεις την ΠΔΣ!!! Εντάξει, θέλει αγώνα αυτή η ιστορία, το έχουμε καταλάβει, δεν θα τους χαρίσουμε όμως τη θέση μας, ξυπνήσαμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2007, 11:45:34 πμ από ΕΙΡΗΝΗ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161425
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 350
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.