*

Αποστολέας Θέμα: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ  (Αναγνώστηκε 28890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 03:33:19 μμ »
Παράθεση
Li0 σε παρακαλώ, όταν ετοιμάσεις την αίτησή σου, στείλε μου πμ να σου δώσω mail να μου την στείλεις να την στείλω και εγώ. Στο ΙΕΚ που ενδιαφέρομαι εγώ ούτε καν έχουν σελίδα. Ένα στατικο html έχουν με την διεύθυνση του mail και τπτ άλλο.

Για όποιον θέλει να ακολουθήσει παραθέτω παρακάτω την αίτηση και στο λίνκ σε μορφή Microsoft Word

http://uploading.com/files/fam5bbcb/%25CE%2591%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2597%25CE%25A3%25CE%2597%2B%25CE%259F%25CE%2595%25CE%2595%25CE%259A.doc/



ΑΙΤΗΣΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ:………………………… …
ΟΝΟΜΑ:…………………………………
ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ:..……………… ……
ΑΔΤ: ……………………………………..
ΤΗΛΕΦΩΝΟ:……………………………






Θέμα: «Αίτηση ενημέρωσης για τους λόγους μη ανάρτησης στο διαδίκτυο των πινάκων κατάταξης εκπαιδευτών καθώς και των λιστών των επιλεχθέντων και προσληφθέντων εκπαιδευτών στα Ι.Ε.Κ. του Ο.Ε.Ε.Κ. της χώρας »





Κοινοποίηση
Συνήγορος Του Πολίτη
ΥΠΕΣΔΔΑ /ΓΓΔΔ/ Δ/νση Σχέσεων Κράτους Πολίτη
Σώμα Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης
Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης


 
 
Προς Οργανισμός Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης


Ύστερα από την αίτησή μου και κατάθεση των σχετικών και απαιτούμενων εγγράφων στην υπηρεσία σας, σύμφωνα με την προκήρυξη, για την επιλογή και πρόσληψή μου ως «ωρομίσθιος εκπαιδευτής» δεν έλαβα καμία απάντηση ή πληροφόρηση, για την επιλογή και πρόσληψή μου ή όχι, από την υπηρεσία σας.
Από την 1 Οκτωβρίου του 2010 τα Υπουργεία και οι δεκατρείς περιφέρειες, υποχρεούνται να αναρτούν αποφάσεις και πράξεις τους στο διαδίκτυο, μέσω του προγράμματος «Δι@ύγεια», το οποίο συντονίζει το Υπουργείο Εσωτερικών, Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης (ΥΕΣΑΗΔ) . Εφεξής οι πράξεις και αποφάσεις των φορέων δεν είναι εκτελέσιμες αν δεν αναρτηθούν στη Διαύγεια.  
Μέχρι σήμερα 8/10/2010 δεν έχει αναρτηθεί ηλεκτρονικά σε κανένα Ι.Ε.Κ. του Οργανισμού Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης της χώρας  (και συγκεκριμένα στο ΙΕΚ …….…………………… όπού κατέθεσα την αίτηση μου) πίνακας αποτελεσμάτων κατάταξης εκπαιδευτών καθώς και λίστας των επιλεχθέντων και προσληφθέντων εκπαιδευτών.

Κατόπιν των ως άνω και επικαλούμενος:


Α) Το ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
 
      Άρθρο 5Α παράγραφος 1 και 2

      Άρθρο 10 παράγραφος 3

περί «Δικαιώματος των Πολιτών στην Πληροφόρηση και της Υποχρέωσης Απάντησης των Δημοσίων Υπηρεσιών μέσα σε ορισμένη προθεσμία».
Β)Το Νόμο 1599/86 Άρθρο 16 με τίτλο «Σχέσεις Κράτους - Πολίτη»
    Το Νόμο 1943/91 Άρθρο 5 και 6
    Το Νόμο 2266/94

οι οποίοι αναφέρονται στις Σχέσεις Κράτους - Πολίτη και συγκεκριμένα:

στην «υποχρέωση των δημοσίων υπηρεσιών να διεκπεραιώνουν τις υποθέσεις των  πολιτών σε συγκεκριμένη προθεσμία», στο «δικαίωμα των πολιτών να ζητήσουν αποζημίωση σε περίπτωση παράβασης των προθεσμιών» και  στο «δικαίωμα του κάθε πολίτη να ζητεί και να λαμβάνει γνώση οποιουδήποτε διοικητικού εγγράφου» σας παρακαλώ:


•   Να με ενημερώσετε εγγράφως για τους λόγους για τους οποίους δεν έχουν αναρτηθεί στο διαδίκτυο σε κανένα Ι.Ε.Κ. του Οργανισμού Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης της χώρας  οι πίνακες αποτελεσμάτων κατάταξης εκπαιδευτών καθώς και οι λίστες των επιλεχθέντων και προσληφθέντων εκπαιδευτών.

.








…………, ...... / ...... / ...... ......
Ο Αιτών










…………, ...... / ...... / ...... ......
Ο Αιτών
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2010, 03:57:05 μμ από Li0 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 04:50:15 μμ »
χμμμ εάν όμως η απόφαση για τις προσλήψεις και η κατάταξη των πινάκων έχει γίνει πριν την 1/10;; μήπως τότε δεν είναι υποχρεωμένοι να τα ανεβάσουν;

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 09:34:05 μμ »
Απ όσο ξέρω οι αποφάσεις έχουν παρθεί την Παρασκευή 1/10/2010 όπως και να χει όμως είναι 1ον) Υποχρεωμένοι να τους αναρτήσουν στον πίνακα ανακοινώσεων έξω από το κάθε ΙΕΚ (αμφιβάλω αν το έχουν κανεί) και 2ον) Ακόμη και αν έχουμε άδικο πάλι θα πρέπει να μας απαντήσουν ότι ο νόμος δεν μας υποχρεώνει λόγο ημερομηνίας!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 11:39:59 πμ »
Θα την στείλω και γω, αλλά θα την αλλάξω λίγο γιατί εγώ δεν έχω κάνει προσωπικά αίτηση σε ΙΕΚ. Με φαξ την στέλνουμε; και πως μας απαντάνε; με ταχυδρομίο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος elenX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 12:37:18 μμ »

     Είμαι  και εγώ απόφοιτη Πληροφορικής ΠΕ19. Πέρσι για πρώτη φορά έκανα αίτηση στο ΙΕΚ της περιοχής μου και ενω δεν είχα πρόπυπηρεσία με κάλεσαν.
    Φέτος  που έκανα αίτηση προς μεγάλη μου έκπληξη αλλά και πικρία δεν με πήραν. Όταν  πήγα στον διευθυντή ( ο οποίος  είναι άλλος φέτος...) , μου είπε ότι στον περίφημο πίνακα αξιολόγησης είμαι αρκετά πίσω και δεν έφτασαν ως εκεί. Μου είπε και μένα ότι  προηγούνται αυτοί που έχουν μεταπτυχιακό και ας μην έχουν βασικό τίτλο σπουδών τη Πληροφορική .  Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι μου είπε ότι ούτε λίγο ούτε πολύ τον πίεσε ο εκπρόσωπος του ΟΕΕΚ να τηρήσει αυτήν την σειρά !
     Πήρα τηλέφωνο λοιπόν στον ΟΕΕΚ και μου είπαν ότι τα κριτήρια και το τί μετράει περισσότερο για την πρόσληψη των εκπαιδευτών είναι ευθύνη του Διευθυντή. Δηλαδή άλλος διευθυντής  μοριοδοτεί περισσότερο το μεταπτυχιακό ,άλλος μοριοδοτεί περισσότερο την εμπειρία  κ.τ.λ. Δηλαδή σε κάθε ΙΕΚ βγαίνει διαφορετικός πίνακας. Σε ένα ΙΕΚ μπορεί να είμαι π.χ. 5η στην σειρά  στον πίνακα και σε άλλο να είμαι 20η στον πίνακα!
       Ανέφερα στην υπάλληλο του ΟΕΕΚ ότι θα απευθυνθώ στον Συνήγορο του Πολίτη και μου είπε ότι εφόσον δεν υπάρχει ενιαίος τρόπος αξιλόγησης των εκπαιδευτών δεν πρόκειται να γίνει τίποτα γιατί δεν υπάρχει παρανομία την κατάρτιση των πινάκων.
       Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι είμαι και εγώ μαζί. Τουλάχιστον τον Φεβρουάριο να μπορέσουμε να δουλέψουμε...


Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 11:27:54 μμ »
αυτη η ιστορία γιατι μου θυμίζει τα της πρόσθετης τα καμώματα.....
Οντως ακρη δεν ξέρω αν θα βγάλεις, αλλα σίγουρα θα το ξανασκεφτεί τον τρόπο πρόσληψης.
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος elenX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 09:36:49 μμ »
Ενημέρωσα την ΕΠΕ για το θέμα. Μου είπαν να πάρω τον πίνακα αξιολόγησης τον οποίο  απο τα ΙΕΚ μου τον έδωσαν με τα χίλια ζόρια.
     Δεν φτάνει που έχουν  αγνοήσει την προκύρηξη πρόσληψης που γράφει ότι : "Επισημαίνεται ότι όλοι οι τίτλοι σπουδών, από τον βασικό έως τον μεταπτυχιακό,  πρέπει να είναι συναφείς με το αντικείμενο που αιτούνται να διδάξουν οι εκπαιδευτές, με ευθύνη των ιδίων και των Διευθυντών των Ι.Ε.Κ.» , έχουν αγνοήσει και τον οδηγό κατάρτισης της ειδικότητας που γράφει τα προσόντα των εκπαιδευτών οι οποίοι  θα αναλάβουν την διδασκαλία του μαθήματος .   Για την ειδικότητα που ενδιαφέρομαι  γράφει :Τα προσόντα των εκπαιδευτικών που απαιτούνται για τη διδασκαλία των θεωρητικών ή εργαστηριακών ή μικτών μαθημάτων των ειδικοτήτων πληροφορικής είναι κατά προτεραιότητα τα εξής: 
"  1. Πτυχίο ή δίπλωμα τμήματος Πληροφορικής A.E.I.
    2. Πτυχίο ή δίπλωμα τμήματος A.E.I. και διδακτορικό δίπλωμα ή μεταπτυχιακό δίπλωμα στην   
    Πληροφορική τμήματος A.E.I.
     3.Πτυχίο τμήματος Πληροφορικής T.E.I.     "

Όταν λέει κατά προτεραιότητα εννοεί  ότι προηγούνται οι έχοντες πτυχίο ΑΕΙ Πληροφορικής  και ΕΠΟΝΤΑΙ  οι κάτοχοι  άλλου πτυχίου  με μεταπτυχιακό στην Πληροφορική.
Φαίνεται ότι    στο ΙΕΚ  δεν διάβασαν  τίποτα απο όλα αυτά και έφτιαξαν έναν πίνακα  όπως ήθελαν!!

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 11:01:40 μμ »
εμένα αρνούνται να μου δείξουν πίνακα και μου λένε να περιμένω λίγο ακόμα γιατί δεν έχουν καλέσει όλους τους εκπαιδευτές.Βασικά με δουλεύουν γιατί κάθε μέρα μου λένε και κάτι διαφορετικό.Συμπλήρωσα και την αίτηση στην οποία ζητώ τα δικαιολογητικά και τον πίνακα αλλά αρνούνται να μου την πρωτοκολλήσουν.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 09:56:44 πμ »
αρνούνται να μου την πρωτοκολλήσουν.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! να μην το δεχτείς με καμία παναγία!!! Καμία δημόσια υπηρεσία δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί να παραλάβει και να πρωτοκολλήσει αίτηση. Ακόμα κι αν η αίτηση είναι για να σου χορηγήσουν οικόπεδα στο φεγγάρι!!! Εάν συνεχίσουν να αρνούνται:
1. πήγαινε στον προϊστάμενο και ανάφερέ το. Προειδοποίησε ότι θα κάνεις μήνυση για παράβαση καθήκοντος.
2. εάν δεν γίνει τιποτα, πήγαινε στην αστυνομία και δήλωσε την πρόθεσή σου να κάνεις μήνυση και ζήτα να σε συνοδεύσει αστυνομικό όργανο ως μάρτυρας.
3. εάν δεν δεχτούν, πήγαινε σε δικηγόρο και πες του πως θα κάνεις μήνυση και θα έρθει αυτός να σε συνοδεύσει ως μάρτυρας. η μαρτυρία των δικηγόρων είναι βαρύνουσα στο δικαστήριο.

ΜΗΝ το αφήσεις έτσι! είναι ΧΟΝΤΡΗ παρανομία να μην δέχονται την αίτησή σου. ας την πάρουν κι ας σου απαντήσουν αρνητικά, ως οφείλουν. εγώ δεν έχω ξανακούσει τέτοια περίπτωση!

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3668
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 10:57:06 πμ »
αρνούνται να μου την πρωτοκολλήσουν.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! να μην το δεχτείς με καμία παναγία!!! Καμία δημόσια υπηρεσία δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί να παραλάβει και να πρωτοκολλήσει αίτηση. Ακόμα κι αν η αίτηση είναι για να σου χορηγήσουν οικόπεδα στο φεγγάρι!!! Εάν συνεχίσουν να αρνούνται:
1. πήγαινε στον προϊστάμενο και ανάφερέ το. Προειδοποίησε ότι θα κάνεις μήνυση για παράβαση καθήκοντος.
2. εάν δεν γίνει τιποτα, πήγαινε στην αστυνομία και δήλωσε την πρόθεσή σου να κάνεις μήνυση και ζήτα να σε συνοδεύσει αστυνομικό όργανο ως μάρτυρας.
3. εάν δεν δεχτούν, πήγαινε σε δικηγόρο και πες του πως θα κάνεις μήνυση και θα έρθει αυτός να σε συνοδεύσει ως μάρτυρας. η μαρτυρία των δικηγόρων είναι βαρύνουσα στο δικαστήριο.

ΜΗΝ το αφήσεις έτσι! είναι ΧΟΝΤΡΗ παρανομία να μην δέχονται την αίτησή σου. ας την πάρουν κι ας σου απαντήσουν αρνητικά, ως οφείλουν. εγώ δεν έχω ξανακούσει τέτοια περίπτωση!


Ο κάθε πολίτης έχει δικάιωμα να κάνει αίτηση για ό,τι θέλει και η κάθε υπηρεσία είναι υποχρεωμένη να την παραλάβει, να την προτοκολλήσει και σε ένα διάστημα (νομίζω 21 ημερών) να απαντήσει εγγράφως (είτε θετικά είτε αρνητικά γι' αυτό που ζητά η αίτηση)!
Δεν έχει δικαίωμα κανένας υπάλληλος να αρνηθεί να παραλάβει αίτηση!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 03:32:01 πμ »
Από την συνήγορο του πολίτη μου είπαν να υποβάλω αίτηση στον Ο.Ε.Ε.Κ. (την οποία επίσης να κοινοποιώ στον συνήγορο του πολίτη) με την οποία να ζητώ να μου εξηγήσουν τους λόγους για τους οποίους δεν έχουν αναρτηθεί οι πίνακες εκπαιδευτών στο διαδίκτυο σε κανένα Ι.Ε.Κ. της χώρας αλλά και συγκεκριμένα στο Ι.Ε.Κ. που ενδιαφέρομαι. Ο Ο.Ε.Ε.Κ. είναι υποχρεωμένος να απαντήσει μέσα σε 50 ημέρες μου είπαν όμως ότι αν σε 30 ημέρες δεν μου έχουν απαντήσει μπορώ να κάνω καταγγελία επώνυμα ή ανώνυμα σε αυτούς για να προχωρήσουν σε περεταίρω διαδικασίες.
 
Φυσικά αντιλαμβάνεστε ότι μια αίτηση από μόνη της στον Ο.Ε.Ε.Κ. δεν θα αποτελέσει και μεγάλο μέσο πίεσης αν όμως οι αιτήσεις είναι 100 ή και περισσότερες θα είναι διαφορετική η εικόνα! Γι’ αυτό σας καλώ να γνωστοποιήσετε το θέμα και να συμμετάσχετε όσο το δυνατόν περισσότεροι στην κίνηση αυτή.   

Ο ρόλος του Συνηγόρου του Πολίτη είναι ο φιλικός διακανονισμός της διοικητικής διαφοράς μεταξύ πολίτη και εμπλεκόμενης υπηρεσίας.
Δεν είναι ούτε εισαγγελική ούτε ελεγκτική αρχή.
Απλά θα πιέσουν το ΙΕΚ να σου απαντήσει, το οποίο μέσω του νομικού του συμβούλου θα σου αρνείται επίμονα με γενικότητες.
Και μέχρι να σου απαντήσουν θα έχει λήξει και το εξάμηνο.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 03:37:04 πμ »
εμένα αρνούνται να μου δείξουν πίνακα και μου λένε να περιμένω λίγο ακόμα γιατί δεν έχουν καλέσει όλους τους εκπαιδευτές.Βασικά με δουλεύουν γιατί κάθε μέρα μου λένε και κάτι διαφορετικό.Συμπλήρωσα και την αίτηση στην οποία ζητώ τα δικαιολογητικά και τον πίνακα αλλά αρνούνται να μου την πρωτοκολλήσουν.

Κάτι τέτοιο είναι προδήλως παράνομο σύμφωνα με τον Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας όπως προβλέπεται και ισχύει.
Να τους αποστείλλεις την αίτηση ταχυδρομικά με συστημένη αλληλογραφία και κοινοποίση στο Υπουργείο Εσωτερικών Δημόσιας Διοίκησης και Ηλεκτρονικής διακυβέρνησης - Διεύθυνση Σχέσεων Κράτους - Πολίτη.
Η ημερομηνία συστημένου του ταχυδρομείου είναι η αρχή της προθεσμίας των 50 ημερών που είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 11:54:53 πμ »
Τελικά μου έδωσαν τμήμα.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Καταγγελίες για παρανομίες - παρατυπίες στα ΙΕΚ
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 01:31:25 μμ »
Τελικά μου έδωσαν τμήμα.
Και θα την σκαπουλάρουν με την παρανομία τους;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 375

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.